E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
albanez albanez üstad Selam,

Ben ben bu yılın şubatın kadar IPS, VA bilmezdim. 2016 ya kadar tüplü sony trinitron kullandım. Sonra 2 bin tl ye ( o günkü kurla 715 usd) vestel 48UA9300 tv aldim . Bir çok eksikliği olmasına rağmen gül gibi geçiriyorduk ta ki evimde hırsızlık hadisesi vuku bulana kadar.
Yeni tv almak gerekdi benim ama oluşan zaiyat da yüksekdi. Eski tv nin 50 hz olmasını kafaya takardım hep o yüzden 100hz tv aradim , uygun fiyatli diye LG 49SJ800V aldim. Sonra da yukarıda daha önce bahsettiğim konular yüzünden iade ettim.

Ben IPS vs VA olayına şöyle bakıyorum. Ilk aldığım tv ki panelini falan hiç araştırmamıştım IPS panel olsa ben bu panele alışacaktım ve sorun yaşamayacaktım. Ama VA panele alışmış gözler IPS deki kontrast ve diğer eksiklikler çok battı gözüme .

Her zaman değindiğin gibi iyi panel bulmak zor olmuş çok para istiyorlar. Bunu karşılayacak gücüm olsa da bir tv ye 5 bin tl gibi meblağlar vermek bana mantıklı gelmedi. Philipsin 50pus6272 modelini aldım 2250 tl ye , eksikleri yok mu? Olmaz mı , sayfalarca yazarım. Ama temel olarak beklentilerimi karşılıyor. Alışkın olduğum VA panel gözümde ağrı yaratmıyor. Fiyatı da bu piyasaya göre makul ( güncel kurla 510 usd )

Bu iki aylık tv araştırma sürecinde pek çok tv terimi ve özelliği öğrendim ( sadece malum forumlardan değil yurt dışı sitelerden de) ama ögrendigin en önemli şey hep biraz daha fazlası olan modeller var ve hep sizden daha fazla para kazanılmaya çalışılıyor. Tabiiki onların işi bu kâr elde etmeleri gerekir , ama bende tüketici olarak ne istediğimi bana neyin yeteceğini tesbit etmeli ve tercihimi buna göre yaparak kendi ekonomimi düşünmeliyim :)

E Çevrimdışı

emrekaptan59

Yeni Üye
11 Nis 2018
18
31
albanez albanez üstad Selam,

Ben ben bu yılın şubatın kadar IPS, VA bilmezdim. 2016 ya kadar tüplü sony trinitron kullandım. Sonra 2 bin tl ye ( o günkü kurla 715 usd) vestel 48UA9300 tv aldim . Bir çok eksikliği olmasına rağmen gül gibi geçiriyorduk ta ki evimde hırsızlık hadisesi vuku bulana kadar.
Yeni tv almak gerekdi benim ama oluşan zaiyat da yüksekdi. Eski tv nin 50 hz olmasını kafaya takardım hep o yüzden 100hz tv aradim , uygun fiyatli diye LG 49SJ800V aldim. Sonra da yukarıda daha önce bahsettiğim konular yüzünden iade ettim.

Ben IPS vs VA olayına şöyle bakıyorum. Ilk aldığım tv ki panelini falan hiç araştırmamıştım IPS panel olsa ben bu panele alışacaktım ve sorun yaşamayacaktım. Ama VA panele alışmış gözler IPS deki kontrast ve diğer eksiklikler çok battı gözüme .

Her zaman değindiğin gibi iyi panel bulmak zor olmuş çok para istiyorlar. Bunu karşılayacak gücüm olsa da bir tv ye 5 bin tl gibi meblağlar vermek bana mantıklı gelmedi. Philipsin 50pus6272 modelini aldım 2250 tl ye , eksikleri yok mu? Olmaz mı , sayfalarca yazarım. Ama temel olarak beklentilerimi karşılıyor. Alışkın olduğum VA panel gözümde ağrı yaratmıyor. Fiyatı da bu piyasaya göre makul ( güncel kurla 510 usd )

Bu iki aylık tv araştırma sürecinde pek çok tv terimi ve özelliği öğrendim ( sadece malum forumlardan değil yurt dışı sitelerden de) ama ögrendigin en önemli şey hep biraz daha fazlası olan modeller var ve hep sizden daha fazla para kazanılmaya çalışılıyor. Tabiiki onların işi bu kâr elde etmeleri gerekir , ama bende tüketici olarak ne istediğimi bana neyin yeteceğini tesbit etmeli ve tercihimi buna göre yaparak kendi ekonomimi düşünmeliyim :)
heh üstad işte bende seninle aynı düşüncedeyim. Tek farkımız sen karar vermişsin ben hala veremedim :)

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
heh üstad işte bende seninle aynı düşüncedeyim. Tek farkımız sen karar vermişsin ben hala veremedim :)
Selam hocam ,

En kötü karar kararsızlıktan iyidir, ver bir karar kapat bu bahsi :)

Şaka bir yana insan uzun yıllar bakacağını düşündüğü cihazları alırken doğal olarak çok araştırıyor o kadar seçenek ve o kadar bilgi yoğunluğu ( ya da kirliliği ) var ki kafalar daha çok karışıyor.

Önceki mesajlarını gördüm , benim kanaatimce 2.5 metre mesafeye 49 inch üzeri tv nin sıkıntı yaratacağı. Ben de ayni mesafede izliyorum şu anda eski mesafe 3 metreydi. 50 inch tv izlerken diyorum ki acaba 43 inch alsamiydim diye ama 43 de küçük gelir artık :)
Daha önce bahsettigin sony modelleri 50 hz ve ips paneldir. Markanın giriş modelleri olduğu için motion performansı düşüktür. Verilen para bir nevi markaya verilir aslında. Şu anda kullandığın tv ips panel ise sorun yaşamazsın.

Benim 50pus6272 modelini 2250 tl ye bulursan tavsiye ederim. Bir de bugün gördüm vestelin 49ud9400 ve 49ud9650 modellerinin fiyatları oldukça düşmüş bazı sitelerde . Mağazada incelediğim modellerdi fiyatları uygun şu anda bir mağazada incelemeni tavsiye ederim.

E Çevrimdışı

emrekaptan59

Yeni Üye
11 Nis 2018
18
31
Selam hocam ,

En kötü karar kararsızlıktan iyidir, ver bir karar kapat bu bahsi :)

Şaka bir yana insan uzun yıllar bakacağını düşündüğü cihazları alırken doğal olarak çok araştırıyor o kadar seçenek ve o kadar bilgi yoğunluğu ( ya da kirliliği ) var ki kafalar daha çok karışıyor.

Önceki mesajlarını gördüm , benim kanaatimce 2.5 metre mesafeye 49 inch üzeri tv nin sıkıntı yaratacağı. Ben de ayni mesafede izliyorum şu anda eski mesafe 3 metreydi. 50 inch tv izlerken diyorum ki acaba 43 inch alsamiydim diye ama 43 de küçük gelir artık :)
Daha önce bahsettigin sony modelleri 50 hz ve ips paneldir. Markanın giriş modelleri olduğu için motion performansı düşüktür. Verilen para bir nevi markaya verilir aslında. Şu anda kullandığın tv ips panel ise sorun yaşamazsın.

Benim 50pus6272 modelini 2250 tl ye bulursan tavsiye ederim. Bir de bugün gördüm vestelin 49ud9400 ve 49ud9650 modellerinin fiyatları oldukça düşmüş bazı sitelerde . Mağazada incelediğim modellerdi fiyatları uygun şu anda bir mağazada incelemeni tavsiye ederim.
fiyat performans olarak haklısın. sony konusunda da doğru dıyorsun. 9650 konusunu okudum ado hocanın lakin o seri numaralı ürünü nerden bulacağız?

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
fiyat performans olarak haklısın. sony konusunda da doğru dıyorsun. 9650 konusunu okudum ado hocanın lakin o seri numaralı ürünü nerden bulacağız?
Seri numarası bilgisi almak ve bulmak zor iş.
Konu hakkında kesin bir bilgim olmasa da şöyle bir akıl yürütme yapabiliriz. Şu anda yüksek oranda indirimli olan ürünler büyük ihtimalle 2017 üretimi olup stoklarda bekleyen ürünlerdir. Maliyet hesapları euronun 4.2 olduğu kutlar baz alınmıştır ( çok değil 7-8 ay onceki kur ) . Henüz markalarin 2018 modelleri yeni düşüyor piyasaya. Elde kalanlar indirimle nakde cevrilmeye çalışılıyor çünkü piyasada muazzam bir likidite sorunu var.

Kurların fiyatlar üzerindeki etkisi tüketiciye mutlaka yansıtılacaktir. Sana tavsiyem detaylara çok takılmadan bir karara varman olur :)

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
Adem Helvacı Ado hocam dün akşam sipariş verdim gg'den 1515-tl'ye geldi cihaz

yarın elime geçer umarım beklentilerimi karşılar.

ürünü teslim alırken ve servis aşamasında nelere dikkat etmem gerekli

servis herhangi bir test yapıyormu acaba siz ne öneriyorsunuz bu konuda

birde bu modelde oyun modu varmı acaba

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez Can abi bu tv lerde kullanılan panellerin bir standartı var mı? Eskiden SAMSUNG ile anlaşmalılardı diye biliyorum lakin son durum nedir? Halen devam mı?

Ayrıca arkadaşımızın beklentileri doğrultusunda bütçe kısıtlı gibi geldi bana sen ne dersin?

yaw hocam herifler tam cambaz,özellikle KORE liler,hiç bir şeyin artık standardı filan yoktur,nerede ucuz-stok panel varsa
alıp takıyorlar ve bir seri içinde bile bu olay böyle!

Samsung ana panel üretici olarak en büyüğü ama bu işleri Kore liler artık bıraktı gibi fason ve Çin işine yöneldiler!
Bu durum Japonya da yine böyleydi eskiden,her taraf fasoncu dolmuştu!

++
"Modül Standardı" var tabi ki ama uyan kim!!

Class I-II-III-IV-V ...... gibi devam ediyor,zaten Sharp hariç "Class-I" takan yoktur! en fazla Class-II dir o da Sony/Samy de
en üst seri dir ama şimdi o da yok!

AUO/CMO paso malı üretiyor,eskiden defo/üretim hatası cart-curt kabul ederler di,şimdi o da yoktur!
Samsung buradan panelleri alır(kaç adet ise) kırığı-çıkığı v.s hepsi Samy ye ait dir,o da tabi ki bunun risk bedelini
sana-bana ödetiyor!

eskiden kırığı benim derdi AUO şimdi babası gelse tanımıyor yaw

Günümüz de her bir şey değişti,standard v.s kalmadı,AUO/CMO en büyükleri ve herkese mal satıyor bunlar!
"parasına göre mal" var kısacası

Dolayısıyla hiç kimse takılmasın böyle teknik ayrıntılara

Sen de biliyorsun ki neredeyse tüm "ayıplar" yazılımlar ile halledilmek isteniyor ama bu da belli bir yere kadar neyse ki
çok büyük kesim bu işler den çakmadığı için oturup izliyor,yapacak bir şey yok!

Sahada adam gibi oyuncu yok yaw! rekabet de yok sayılır!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Beyler SONY diye haybeye hiç yaramayan veya IPS olan panelleri de SONY filan diye sakın almayın!
yaw "SHARP" ın bile her paneli alınmaz Sony kim???

Sony diye sadece HiEnd serileri OK dir alabilirsiniz,iyi de onlar da eşşek yükü para gibi kardeşim!
yaw ben basar alırım diyorsanız o zaman basıl alın,daha iyisi yok! peki bu da en iyisimi dir?? bana göre değil!

SE firması için de iki kelam edeyim; herifler sizin sorun diye gördüğünüz her bir şeyi "abi normaldir" diyerek red ederler!!
adamı sinir hastası yaparlar,sonuna kadar da Mahkemeler de uğraştırırlar kesinlikle pes etmezler! Davayı kaybettikleri
zaman da anın da Temyize giderler,felaket inatçıdırlar maksat hiç bir zaman "Bu Dava sonucunun emsal oluşmamasını" sağlamak içindir!

Peki ben alırmıyım Sony?? fiyatı cebime ve de mantığıma uyarsa ben alırım,siz beni ayrıca bu konuda referance filan sakın almayın ltf!

Şimdi ben pusuda 2017 model 9305 bekliyorum,2018 ler bana yaramaz! aslında 2016 Model ZD9 için de pusudayım ama o iş biraz yaş!!
Samy den de pusuda beklediğim 2016 Model KS8500/9500 dir veya sorunsuz 2015 Model JS9000 de bana uyar

yaw ben bunların aslında alayını yemişim hiç birisi bana yaramaz ama ne yapayım elim mahkum gibi! neyseki elde iki tane
panel var şimdilik günü hala kurtarıyorum!

Sakın absürt rakamlar vererek panel filan almayın,daha önce de hep yazdım,böyle şak diye basıp alacak adamlar forumlar da filan
gezmezler,basar alırlar,illa ki de daha sonra beni ararlar v.s

Vestel ile yola çıkın,yanına Beko grubundan da alın,zaten bakıyorum kişilere öyle basıp alacak adamlar olmadığı gibi elinde de
kısıtlı bütçesi olan kişiler bunlar,gelmiş forumlar dan tavsiye bekliyor filan ama bunları da okudukça kafası hepten uçuyor!

Bana göre $100/200 lık TV ler bunlar(zaten Çin de öyledir bunlar) ama dışarıda fiyatlar acaip uçuyor! kimisi "MARKA" satıyor
kimisi daha ucuz ama onunda malı aman aman değil! bir de bu teknoloji zaten sakat doğru sakat gidiyor yaw!
bunun ötesi de yok,ötesi diye OLED çıktı ama o da başka bir sakat!

Sorun şu;şimdi paneli aldınız geldiniz eve,sorun çıkınca da herifler şak diye değişim yapsalar amenna
ama böyle değil olay! en bariz sorunlar da bile ""abi bunlar normaldir"" diyorlar kafadan!
bunun yerine şak diye değişim yapsalar güzel olur ama onu da yapamazlar zira o zaman malın yarısı geri döner yaw!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Beyler SONY diye haybeye hiç yaramayan veya IPS olan panelleri de SONY filan diye sakın almayın!
yaw "SHARP" ın bile her paneli alınmaz Sony kim???

Sony diye sadece HiEnd serileri OK dir alabilirsiniz,iyi de onlar da eşşek yükü para gibi kardeşim!
yaw ben basar alırım diyorsanız o zaman basıl alın,daha iyisi yok! peki bu da en iyisimi dir?? bana göre değil!

SE firması için de iki kelam edeyim; herifler sizin sorun diye gördüğünüz her bir şeyi "abi normaldir" diyerek red ederler!!
adamı sinir hastası yaparlar,sonuna kadar da Mahkemeler de uğraştırırlar kesinlikle pes etmezler! Davayı kaybettikleri
zaman da anın da Temyize giderler,felaket inatçıdırlar maksat hiç bir zaman "Bu Dava sonucunun emsal oluşmamasını" sağlamak içindir!

Peki ben alırmıyım Sony?? fiyatı cebime ve de mantığıma uyarsa ben alırım,siz beni ayrıca bu konuda referance filan sakın almayın ltf!

Şimdi ben pusuda 2017 model 9305 bekliyorum,2018 ler bana yaramaz! aslında 2016 Model ZD9 için de pusudayım ama o iş biraz yaş!!
Samy den de pusuda beklediğim 2016 Model KS8500/9500 dir veya sorunsuz 2015 Model JS9000 de bana uyar

yaw ben bunların aslında alayını yemişim hiç birisi bana yaramaz ama ne yapayım elim mahkum gibi! neyseki elde iki tane
panel var şimdilik günü hala kurtarıyorum!

Sakın absürt rakamlar vererek panel filan almayın,daha önce de hep yazdım,böyle şak diye basıp alacak adamlar forumlar da filan
gezmezler,basar alırlar,illa ki de daha sonra beni ararlar v.s

Vestel ile yola çıkın,yanına Beko grubundan da alın,zaten bakıyorum kişilere öyle basıp alacak adamlar olmadığı gibi elinde de
kısıtlı bütçesi olan kişiler bunlar,gelmiş forumlar dan tavsiye bekliyor filan ama bunları da okudukça kafası hepten uçuyor!

Bana göre $100/200 lık TV ler bunlar(zaten Çin de öyledir bunlar) ama dışarıda fiyatlar acaip uçuyor! kimisi "MARKA" satıyor
kimisi daha ucuz ama onunda malı aman aman değil! bir de bu teknoloji zaten sakat doğru sakat gidiyor yaw!
bunun ötesi de yok,ötesi diye OLED çıktı ama o da başka bir sakat!

Sorun şu;şimdi paneli aldınız geldiniz eve,sorun çıkınca da herifler şak diye değişim yapsalar amenna
ama böyle değil olay! en bariz sorunlar da bile ""abi bunlar normaldir"" diyorlar kafadan!
bunun yerine şak diye değişim yapsalar güzel olur ama onu da yapamazlar zira o zaman malın yarısı geri döner yaw!

Can abi defalarca yaşadık bunu, Senin örneğin ile hareket eden firmalar işin içinden çıkamadı zira böyle falso bir teknoloji, böylesine titiz irdeleyen bir kitle ile bir araya geldiğinde Değişimin değişiminin değişiminin değişimi dahi yapılıyor ama yine de falsolar bitmediği için olay hiç bir zaman ve hiç bir şekilde TATLI SON ile bitmiyor maalesef.

Bulutlanmadan gidiyor, yeni gelende ölü piksel çıkıyor, pikselden gidiyor yeni gelende ışık sızması çıkıyor, ışıktan gidiyor yeni gelende yine bulutlanma çıkıyor ki bunlar basit testler. Bir de senin gibi ileri düzey irdeleyen birisinin yaptığı tst sonuçlarınıdüşün abi sence herhangi bir markanın herhangi bir tüketici evinden sorunsuz çıkabilmesi mümkün mü? :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Ebat konusu;

1-"SD" ler artık kriter olmaktan çıkmıştır! ama sizin hala çıkmadıysa veya SD de bir kriter ise o zaman işiniz daha zordur!
dolayısıyla all-in-one olsun her ebat dan her mesafe de SD dedahil izlerim derseniz,o iş olmaz,sıkıntı yaşarsınız!

2-"HD" artık bir kriter olmalıdır,UHD nin kriter olması mümkün değildir(çok spesifik kullanımlar hariç veya adam "Sinema"
Salonu v.s gibi HomeTheater türü bir şey düşünmüyorsa FHD hala tek kriter dir!

3-UHD için de ebat durumun da;tek artısı size çok daha yakın mesafe den çok daha büyük ebat sunması olacaktır!
Ancak herkesin Salonu veya her nereye koyacağı yerse,öyle kafamıza göre olamıyor! bunu da göz önüne almak gerekiyor!

Adam evli ise bir de "Hanım faktörü" vardır,yaw kadınlar bu konuda çok farklıdır;beğenmedim der sizi hasta eder bir çuval
para verdiğiniz paneli! büyük der-küçük der,gece FILM izlemek istersin zifiri karanlıkta olmaz der! illa tepeden avize
yanacak der,loş yaparsın olmaz der,ortam karanlık olursa bu sefer de TFT-LCD lerin backlight-brightness ayarlarını beğenmez
gözlerime Araba farı gibi geldi der v.s v.s v.s
Ayarkları ona göre yaparsın bu sefer de karanlık der!

4-İzleme mesafeleri;

SD de 55" de>>yaklaşık4/4,5m iken 720 de>>3,5m gibidir! 1080 de ise>> 2,20/2,5gibidir!
Evde böyle bir düzenek de olmayacağı için gelin bulun bakalım izleme ölçüsünü??

Panel UHD ise zaten hem izleme mesafesi+hem de ebat durumu tamamen değişiyor!

a-UHD de ana espri pixel-pitch ölçüsünün çok daha küçük olması sebebiyle "yakın mesafe" den çok büyük ekrana bakmak durumudur!
iyi de her evde buna göre bir durum da yoktur(izleme düzeneğine göre)

b-izleme mesafeniz yakın/çok yakın ise ilk tercih UHD olur(zaten başka tercihiniz de yok gibi dir zira tüm paneller UHD oldu!)
2/3mt. den UHD panel 65 OK dir hatta 75 bile! iyi de kimin düzeneği böyle veya kim izler bu standardı??

c-eskiden PDP ler vardı hem "izleme açısı" sorunu olmazdı hemde tam zifiri karanlık da adam gibi FILM izletirdi!!
izleme mesafesi de fazla sıkıntı çıkarmaz dı! TFT-LCD ler ise tam tersi dir,bir standardı tuttutmak çok zordur!

d-bir diğer gerçek durum ise;kişilerin "göz sağlığı" açısından olan özel durumudur;kimisi dibine girer kimisi taa uzağa gider
bunu da çoğu insan elinde olmadan yapıyor çünkü gözler bir şekilde o uyumu sağlamak adına kendisini programlıyor!
adam uzaktan izliyorsa onu dibine çekemezsin işkenci gibi gelecektir ona!

PDP ler bu konuda çok daha toleranslı iken LCD ler sıkıntılıdır,evde yaşlı olur,gözleri hasta olanlar olur "HANIM" olur
yani ben kafama göre alır kullanırım diyen adam pek olamaz,yapmayın bunu ayrıca!

Ama evde bir kaç panel varsa,hem kavga çıkmaz,hemde siz kafanıza göre takılırsınız o panele! bizim evde şimdi iki kişi kaldık
kavga filan bitti,Hanım paso DİZİ izler,ben hayat da izlemem! Kızım kafasına göre takılırdı ben hayat da onun izlediklerini izlemezdim
tek panelle olunca da neredeyse hiç bir şeyi izlemeyez olmuştum! sonra 2.paneli aldım olay çözüldü!

5-Bence izleme mesafesine fazla takılmayın bizim evler de ortalama 2,5/3,5m mesafe vardır! 55/65/75 olur UHD panel den
49/48/43/42 bunlar UHD olarak çok küçük paneller dir,daha doğrusu bunlar "PC Monitörü" dür artık!! 75cm-1,5m arası gibi

2,5/3,5m izleme mekanı için 49/50 de tabi ki olur ama işin aslı olarak olmaz o mesafeler için UHD paneller çok çok ufaktır!

Ancak bir diğer gerçeği vardır ki iş orada kilitleniyor;iyi de büyük ebat alalım ama çok pahalı yaw,haklısınız,evde ki hesap
çarşıya hiç uymuyor!

Sonuç olarak UHD nin esprisi yakın mesafe den büyük/çok büyük ekrana bakmak dır!

Şimdi soruyorum;siz "Prof.HomeTheater" mekanlarını incelerseniz orada tam doğru ebat+izleme mesafesi olayını görürsünüz
kısaca çok büyük ekrana yakın/çok yakın mesafeden bakma olduğunu göreceksiniz! genelde bunlar doğal/doğru olarak PJ
cihazlarıyla sağlanır,zaten böyle bir mekanda panel takmak da onu Prof.olayından tamamen uzaklaştırır!

soruda ki espri mekan da yakın mesafeden PJ ye veya LCD panele(UHD olan)bakmanın oldukça yakın mesafede olduğudur!

++

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Can abi defalarca yaşadık bunu, Senin örneğin ile hareket eden firmalar işin içinden çıkamadı zira böyle falso bir teknoloji, böylesine titiz irdeleyen bir kitle ile bir araya geldiğinde Değişimin değişiminin değişiminin değişimi dahi yapılıyor ama yine de falsolar bitmediği için olay hiç bir zaman ve hiç bir şekilde TATLI SON ile bitmiyor maalesef.

Bulutlanmadan gidiyor, yeni gelende ölü piksel çıkıyor, pikselden gidiyor yeni gelende ışık sızması çıkıyor, ışıktan gidiyor yeni gelende yine bulutlanma çıkıyor ki bunlar basit testler. Bir de senin gibi ileri düzey irdeleyen birisinin yaptığı tst sonuçlarınıdüşün abi sence herhangi bir markanın herhangi bir tüketici evinden sorunsuz çıkabilmesi mümkün mü? :kiskis

yahu zaten böyle olsa işler,heriflerin Dükkanı kapatmaları lazım!!! anın da batarlar! mallar çok dandik,tekniği ciddi sorunlu,teknolojisi ise zaten özürlü

senin de güzel yazdığın gibi,birisi gider diğeri de gider işi Allaha ve şansa kalıyor vatandaşın!

herifler de çözümü güzel buldular valla .....abi bunlar normaldir.....

H Çevrimdışı

hbatur01

Yeni Üye
19 Mar 2018
15
39
Adem Helvacı Ado hocam dün akşam sipariş verdim gg'den 1515-tl'ye geldi cihaz

yarın elime geçer umarım beklentilerimi karşılar.

ürünü teslim alırken ve servis aşamasında nelere dikkat etmem gerekli

servis herhangi bir test yapıyormu acaba siz ne öneriyorsunuz bu konuda

birde bu modelde oyun modu varmı acaba
ürün ne acaba?

Geri
Üst Alt