M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63
Adem Helvacı Ado hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Forumca yolunuzu gözledik. Umarım iyisinizdir. Bizi soracak olursanız hala tv alamadık :) 65 inch REGAL bakacaktınız bi gelişme oldu mu acaba? Yada 65UD8900 için yardımcı olabilir misiniz ucuz ve istenilen kodlu tvye ulaşmak için.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam öncelikle çok geçmiş olsun. Forumca yolunuzu gözledik. Umarım iyisinizdir. Bizi soracak olursanız hala tv alamadık :) 65 inch REGAL bakacaktınız bi gelişme oldu mu acaba? Yada 65UD8900 için yardımcı olabilir misiniz ucuz ve istenilen kodlu tvye ulaşmak için.
Her şeyde bir hayır vardır azizim. Yarın itibari ile kaldığım yerden araştırmalara devam edeceğim. Bakalım bir haftada neler değişmiş? :ok

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
albanez albanez üstad yorumlarınızda şu dikkatimi çekti, siz normal tv yayınlarından daha fazla bahsediyorsunuz, artık bunun pek önemi kalmadı sanki. Benim dikkatimi çeken 4K ve kaliteli tv isteyen kişiler artık netflix, bluray ve oyun için tv bakıyorlar. Bende hem Digitürk hem netflix ayrıca hem hotbird hamde Türksat a bakan çanak kullanıyorum. Buna rağmen izlediğim normal tv yayıncılığı iz tv ve eurosport tan öteye geçmiyor. O yüzden tv yayınlarının eskisi gibi bir önemi pek kalmadı. Ayrıca ben de sizin gibi "pusudayım" :) Yakın zamanda güzel bir imkan olur umarım.

Darkness Çevrimdışı

Darkness

Yeni Üye
6 Nis 2018
6
Arkadaslar, LG 49SJ800V için dusunceniz nedir? 3.700 TL civari bir fiyati var, bu fiyati hakediyor mu?

Aslinda benim için yuksek bir rakam bu. Daha once 2.500 TL civari bir butcem oldugunu soylemistim ama bu butce ile beklentimi karsilayacagimi soyledi bazi arkadaslar hakli olarak.

Benim asil isteğim gercek UHD fimleri takilma titreme olmadan izleyebilmek, mumkun olan en iyi kalite ile. Smart veya wireless gibi ekstra ozellikler olmasa da olur.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaslar, LG 49SJ800V için dusunceniz nedir? 3.700 TL civari bir fiyati var, bu fiyati hakediyor mu?

Aslinda benim için yuksek bir rakam bu. Daha once 2.500 TL civari bir butcem oldugunu soylemistim ama bu butce ile beklentimi karsilayacagimi soyledi bazi arkadaslar hakli olarak.

Benim asil isteğim gercek UHD fimleri takilma titreme olmadan izleyebilmek, mumkun olan en iyi kalite ile. Smart veya wireless gibi ekstra ozellikler olmasa da olur.

Orta karar üstü ve iyi stabilite ürün istiyorsanız işin gerçeği LG SAMSUNG tarzı ürünlere yönelmek gerekir. Yalnız LG tv leri özellikle aksiyon ve hızlı sahneli filmler için ne derece önerebiliriz o biraz tartışılır.

Ancak tv spec lerine göre hareket edersek nanocell hücre yapısından (Can abi çıldırır şunları okusa) HDR HLG DV derken neredeyse tv lerimizde artık ABS EBD ESR EDG gibi özellikleri de okuyor olacağız.

Evet kabul teknoloji gelişsin istiyoruz ancak kıçıkırık iki satır kod ile yapılmış bazı yazılımsal değişiklikleri de büyük bir buluş gibi lanse etmeleri inanılmaz can sıkıcı oluyor.

Bir insan bir tv den ne bekler? Ne beklemeli?

Çekildiğindeki yeşili ne ise çimenin, aynı yeşili görmek olmalı hedefi insanın.

Yoksa artık solmaya yüz tutmuş çimenleri çeken bir kamera var iken, yazılımlar ile o çimeni bana capcanlı yemyeşil göstermesinin bir anlamı yok bence.

Sizin modeli incelediğimizde inanın işin sonucunda bir uzay mekiği ile falan karşılaşmayı bekliyor insan. Doğalolarak da insanların beklentisi çok yükseliyor. Peki bu tv yi alıp ghosting ile %100 karşılaşmayacağımızın garantisini satış noktası veriyor mu bize?

albanez albanez Can abi ne diyorsun abi baksana tv ye her türlü varyasyonu eklemişler maşallah. Bu nedir abi otomotiv sektörü gibi oldu bizim panel piyasası. Panel değil challenger uzay üssü mübarek HDR HLG DV HB NANOCELL PİXELLENCE SMR HMR vs vs

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Orta karar üstü ve iyi stabilite ürün istiyorsanız işin gerçeği LG SAMSUNG tarzı ürünlere yönelmek gerekir. Yalnız LG tv leri özellikle aksiyon ve hızlı sahneli filmler için ne derece önerebiliriz o biraz tartışılır.

Ancak tv spec lerine göre hareket edersek nanocell hücre yapısından (Can abi çıldırır şunları okusa) HDR HLG DV derken neredeyse tv lerimizde artık ABS EBD ESR EDG gibi özellikleri de okuyor olacağız.

Evet kabul teknoloji gelişsin istiyoruz ancak kıçıkırık iki satır kod ile yapılmış bazı yazılımsal değişiklikleri de büyük bir buluş gibi lanse etmeleri inanılmaz can sıkıcı oluyor.

Bir insan bir tv den ne bekler? Ne beklemeli?

Çekildiğindeki yeşili ne ise çimenin, aynı yeşili görmek olmalı hedefi insanın.

Yoksa artık solmaya yüz tutmuş çimenleri çeken bir kamera var iken, yazılımlar ile o çimeni bana capcanlı yemyeşil göstermesinin bir anlamı yok bence.

Sizin modeli incelediğimizde inanın işin sonucunda bir uzay mekiği ile falan karşılaşmayı bekliyor insan. Doğalolarak da insanların beklentisi çok yükseliyor. Peki bu tv yi alıp ghosting ile %100 karşılaşmayacağımızın garantisini satış noktası veriyor mu bize?

albanez albanez Can abi ne diyorsun abi baksana tv ye her türlü varyasyonu eklemişler maşallah. Bu nedir abi otomotiv sektörü gibi oldu bizim panel piyasası. Panel değil challenger uzay üssü mübarek HDR HLG DV HB NANOCELL PİXELLENCE SMR HMR vs vs

:yeah:yeah Abs, esr, edg,ebd. Üstad Nanocell, Oled'e en yakın görüntüyü veriyormuş , ne dersin? Yarın Turkcell de çıkıp, ütopik bir iddaa da bulunmasın?

Son düzenleme:
unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422

Televizyon piyasasına bakınca fiyatını hak eden televizyon yok desek yeridir.:bilmiyom

Harici diskinizi de alıp bölgenizdeki teknoloji marketlerini ziyaret edin, en iyi sonucu deneyip görerek alabilirsiniz.
Böylelikle istediğiniz dosyaları codec sorunu vs. olmadan açabiliyor mu bunu da denemiş olursunuz.

Bir de Samsung UE50MU7000 inceleyin, ama hareketli sahnelerdeki performansına dikkat edin.:ok

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
:yeah:yeah Abs, esr, edg,ebd. Üstad Nanocell, Oled'e en yakın görüntüyü veriyormuş , ne dersin? Yarın Turkcell de çıkıp, ütopik bir iddaa da bulunmasın?
Bizim için ütopik bir düşünce olsa da sıradan kullanıcı için pek öyle olmuyor.
Samsung'un qled'ini görünce "bahsettiğin oled tv bu mu?" diyen arkadaşım olmuştu.:kiskis

Normal LCD tv'den daha çok benzedikleri aşikâr.:kiskis

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
Adem Helvacı Ado hocam çarşıda bir satıcıda telefunken buldum.

55ub7950 ve 55u400m modelleri

satıcı 2 yıl garantili olduğunu ve servisine vestelin baktığını söyledi

2500-tl fiyat verdi siz bu modeller hakkında ne düşünüyorsunuz?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
yaw ağzına ..... lar panellerin kardeşim

Aynen senin de dediğin gibi Arabalar daki bilmem ne sistemi yok Alfabenin tüm harflerin den oluşan 3 harfli bilmem neler v.s v.s

valla malı satmak için bu herifler den iyisi yoktur,öyle sloganlar v.s buluyorlar ki bilmece gibi kullanıcılar açısından!
maksat kafa karışsın ama malı da müşteri alsın!

Bu teknoliji geberdiği için bir şeyler lazım malı gazlamak adına!

Ben hepsini geçtim hatta kabulüm dür her şey ama rakamlar manyak yaw,abi herifler soygunamı çıkıyorlar nedir anlamadım???
1/2 kağıda filan geç git değilmi,ama olmaz 10 kağıt olacak yok 8 kağıt olacak yok anasının nikahı olacak v.s

Abi biz o zaman Pio ya geçmişte neden "kazık fiyat" dedik! aslında hiç te kazık olmadığı gibi bana bir Allahın kulu çıkıp da
abi pahalı yaw demedi!! heriflerin günahını aldık şimdi çekiyoruz anlaşılan!

Asıl kazık geçirmece şimdi,bu dandik malları görünce hangisi beleşe hangisi kazık anladık ama iş iten geçti yaw!

Geri
Üst Alt