kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Haftasonu başta Philips 55pus8602 olmak üzere 55mu 9000, Sony 9005 ve hem lg hem sony oled tv leri inceledik, hanım da vardı yanımda. Philips in bu tv si bana biraz sorunlu gibi geldi iki mağazada da denedim, beyazlar sarımsı görünüyor, yaptığım incelemede ekran homojen değil sağ alt köşeye doğru daha koyu bir hare hakim. Led tv lerin hiçbiri evdeki 9705 gibi resim kalitesine sahip gelmedi bana. Hanımda Sony nin 65 A1 modelini beğendi oda epey tuzlu, bakalım 2018 modeller gelince bir şey çıkar mı?

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
213
53
sonuç olarak alınacak bi şey yok mu?2018 lerde bi şey yok diye biliyorum..sanırım nu8000 diye bi şey gelecek..oda tuzlu olur kur dolayısıyle...ya da gidip 55mu8000 alcaz mecburen albanez albanez Adem Helvacı Ado üstatlar ne dersiniz?

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
Elinde tv yoksa almak kolay olabilir, ama iyi sayılacak birşey varsa o zaman beğenmek zor oluyor. Aslında 2018 modellerden de pek beklentim yok.
Fiyat performans odaklı seçim yapabilirsiniz, NU8000 ise şimdiki mu8000 ile mu9000 arasında bir yerlerde konumlanmış görünüyor.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Kayıt sıfırlama diye bir şey olmaz azizim o zaman iş hem suistimale hem de yasa dışı uygulamaya girer.
Her bir seri numarasını bir birey gibi düşünmek lazım, o seri numaraları o tv lerin TC kimlik numarası gibi bir şeydir, o nedenle üzerinde bir ton numara olmasına rağmen ben hep seri numarasına odaklanırım zira GTB ye göre değişmez şaşmaz sapmaz tek numara gurubu o dur.

Sıfırlama olmaz da ne olur?
Eski sri numarası öldürürlür. tv yenileme merkezine gider, Hücre yapısına kadar gerekli olan değişiklikler yapılır ve ürüne revizyon seri numarası basılır. O artık sıfır ve yeni bir tv dir ancak revizyon olduğu da yasal olarak belli olmak zorundadır.

HB nin geri alamama durumu ise bence kendi alicengizliklerindendir.
NEDEN?

Nedeni basit, sizden alıp paketleyip başka müşteriye satmayı planlamışlardır da ondan. Eğer onlar bunu planlamasaydı servis kaydı olmasını umursamazlardı neticede kurumsal anlaşma gereği HB de ürünü kendi satın aldığı noktaya iade edebilir ancak sözleşmelerde yazan şartların oluşması durumunda bunu yapabilir sadece. Eğer geri vermesine engel bir durum var ise kendince, O nedenle iade almakta işi yokuşa sürüyorlardır.
Üstadım işte bağsettiğiniz bu alicengizliklerden ötürü, ülkemizde ürün almak, hele hele malının arkasında duran satıcı bulmak çok çok zor. O yüzden Amazon diyorum:affet Az kaldı sabır bu yıl açılıyor, yılbaşı ve black friday ve açılış indirimlerinde Allah sağlık verirse coşarız:hoba1 Bu arad görüyorum ki, hiç dinlenmiyorsunuz. Biraz kendinizi toplayana kadar dinlenin, sizlere ihtiyaç var.

Darkness Çevrimdışı

Darkness

Yeni Üye
6 Nis 2018
6
Arkadaslar merhaba.

Eylul ayi gibi evlenecegim, evimde oturma odamda kullanmak uzere tv arastiriyorum.

*Boyut olarak 49" dusunuyorum, 50 de olabilir.
*Smart ozelligi aramiyorum, wireless da ayni sekilde, olmasa da olur.
*UHD olmasini istiyorum.
*Harici USB bellegimdeki Gercek UHD filmleri (70-80 gb olanlar) hizli sahneler de dahil, takilma olmadan, titremeden oynatabilsin istiyorum.
*Siyahi gercek siyah olsun, renkler canli ve parlak olsun istiyorum.
*Sesi soundbar gerektirmeyecek kadar iyi ve guclu olsun istiyorum.

Ozetle istiyorum da istiyorum.

Butun bu ozelliklere en uygun fiyatla ulasmak istersem, bana neyi tavsiye edersiniz?

Butce olarak en fazla 2.800 tl odeyebilirim. Aslinda Vestel cok arastirdim, ama olumsuz yorumlar beni biraz soguttu.

kenai Çevrimdışı

kenai

Yeni Üye
23 Mar 2018
47
50
2018 modeller yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Darkness Darkness naçizane 55 inch öneririm, o kalitede uhd filmleriniz varsa 55 ve üzeri çok daha iyi olur.

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Arkadaslar merhaba.

Eylul ayi gibi evlenecegim, evimde oturma odamda kullanmak uzere tv arastiriyorum.

*Boyut olarak 49" dusunuyorum, 50 de olabilir.
*Smart ozelligi aramiyorum, wireless da ayni sekilde, olmasa da olur.
*UHD olmasini istiyorum.
*Harici USB bellegimdeki Gercek UHD filmleri (70-80 gb olanlar) hizli sahneler de dahil, takilma olmadan, titremeden oynatabilsin istiyorum.
*Siyahi gercek siyah olsun, renkler canli ve parlak olsun istiyorum.
*Sesi soundbar gerektirmeyecek kadar iyi ve guclu olsun istiyorum.

Ozetle istiyorum da istiyorum.

Butun bu ozelliklere en uygun fiyatla ulasmak istersem, bana neyi tavsiye edersiniz?

Butce olarak en fazla 2.800 tl odeyebilirim. Aslinda Vestel cok arastirdim, ama olumsuz yorumlar beni biraz soguttu.
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. (:

Hevesinizi kursağınızda bırakmak gibi olmasın lakin istedikleriniz yanında bütçe yetersiz değil mi hocam?:bilmiyom İlk feragat etmeniz ses ve görüntü kalitesi olacaktır.
Zaten siyah derinliği ve renk canlılığı şimdiki LCD'lerde orta noktada buluşamıyor, ya renkler çok canlı siyahlar grimsi ya da tam tersi. (ki yine tam olmuyor)
Bu istediğinize denk düşen şuan pazarda OLED var ki bu da sorunsuz bir teknoloji değil, öte yandan pahalı.
Benim önerim Samsung'un qled ya da LG'nin nano cell televizyonlarını mağazalarda incelemeniz yönünde olacaktır. Bunlar da esasında LCD lakin cambazlıklarla renk doygunluğunu ve parlaklığı arttırıyorlar, bu yüzden de mümkünse mağazaya usb diskinizle gidip bizzat kendiniz test edin zira oynarılan demo videolar çok yanıltıcı.

Üreticiler televizyonlarını git gide incelttikleri için küçük hoparlör koyuyorlar (ses çıksın yeter misali), hoparlörün de düzgün ses verebilmesi için belirli bir alana ihtiyacı olduğu için sorun oluyor, burada fizik kanunları devreye giriyor yapacak bir şey yok maalesef. 500-600 liralık soundbarların da televizyon hoparlörlerinden tek farkı subwoofer barındırmaları, yani bu da pek tatmin etmeyebilir.:bilmiyom

Umarım gönlünüzce bir şey bulursunuz.:ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
valla arkadaşın istediği gibi bir panel hem de o rakama varsa,herkes koşsun alsın! sevabına da ona-buna bildirsin bir zahmet

ülen ne günlere kaldık,Araba parası bayılsak bile adam gibi bir panel kalmadı şu dünya da
Paya kıyıyorsun en kral şeyleri alabiliyorsun ama para kıysan bile o rakamlara değecek panel yok!
yani paramız da geçmiyor bu meretler de!

++

50lik panelleri es geçin(özellikle VA olanları,IPS leri de eleyebilirsiniz!)
49 lar da yaklaşık böyledir(Samy ve Sony VA lar kısmen hariç!)
60 hala varsa es geçiyorusunuz!

Üreticiler kaliteyi(artık hangi kaliteyi sizler anlıyorsanız)daha çok veya ağırlıklı olarak 55 ve üzerine verdiler!!!
Maliyet v.s olayına girmiyorum kafanız karışmasın diye

Ancak mekan çok küçük ve haliyle bolca SD&HD izleneceği için küçük mekanda 55 ve üzeri de falso yapar!
Dahili Alıcıları çoğunlukla iyi değil(bana göre dandik dir)bunun kararı da size kalır

Sürekli UHD izlenmez,ya da adam paneli alır ve Monitör gibi kullanırsa;örneğin USB-stick/HDD v.s bağlayıp
veya PC/MPlayer/TVBox v.s gibi external kaynaklardan aktarım yapacaksa ancak o zaman tamamen beki UHD
izleyebilir!
UHD(Avrupa için) TV kanalı sayısı iki elin on parmağını sanırım ancak geçti! ama siz Astra/Hotbird v.s uyduları da kullanmayıp
sadece TS uydusu izleyecekseniz TRT-UHD dışında belki 1 veya 2 tane arada UHD(gerçek 2160-çok yüksek bitrate) içerik
bulabilirsiniz!

UHD kanalların dan yayın yapanlar her daim UHD içerik vermiyorlar!!! 720 ve 1080 de bolca vardır!
Ancak "adam gibi bir 720 de" sizin TV den izlediğiniz çakma 1080i den çok çok daha iyidir!

720/1080 olayanı çabuk ve sıkıntı vermeden aştık ama UHD böyle değildir!

Panellerin içinde özel üretim Pio/Onkyo v.s speaker yoktur en boktan Çin malı(yazılımla da sese atraksiyon yaptıran)
Speak.ler vardır! dolayısıyla ses olayını başka kaynaklardan halledin veya aldığınız sese eyvallah deyin!

Eskiden bazı markalar da(bunlar şimdi Dükkan kapattılar!!!) ciddi şekilde ses kalitesine sahiptiler!örneğin 10 sene önce den
bahsediyorum hatta biraz daha da geriye inebilirim!
"Teknoloji ilerliyor/ilerledi" diyenler nerede acaba???

Pioneer/Onkyo/Yamaha(LGE nin bazı serilerine yerleştirdiği ve güyya Yamaha v.s olanı da geçin bir kalem)
özel üretim(dizayn dan dolayı) bu bazı markalara speaker üretirdi,o sesi bugün duysanız ciddi şaşarsınız!
Benim 46 lık panel de böyledir(2009 Model dir kendileri!) bunu bir önce ki serisinde ise ki o da 2007 Modeldir
bunda ise 2x10 Onkyo "Sound-bar" vardı!! 2x10 sizi sakın aldatmasın,müthiş kaliteli sesi vardı özellikle 5.1
Bluray diski izlediğiniz zaman ülen bu ses nereden çıkıyor derdiniz! Dünya da ilk "Sound-bar" lı panel de buydu!

Şimdi işin Audio kısmı hepten gebermiştir! zaten millet de bunlara takılmıyor artık,mecburen!
Görüntü sorunsuz ve adam gibi olsun yeter ama orası da öyle değildir!

OLED en azından resim kalitesi olarak bu eski gebermiş teknikli LCD ler den çok daha iyidir onun da bir sürü sorunları
var ve daha da vahimi;her türlü sorunu üreticiler "normal" olarak kabul ediyorlar OLED ler de!!! çok bariz sorunlar hariç
özellikle "Burn-in" de kesinlikle kabul etmiyorlar olası bir sorun çıktığı zaman! iyi de bu paneller 10/15 kağıt dan başlıyor yaw!
20/30 diye gidiyor!

Orasına-burasına fazla takılmadan ucuz yollu bulduğunuz her panel artık uyar!

Geri
Üst Alt