albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Kardeş yerlilere takılacaksın öncelikle ama ben sadece VESTEL diyebiliyorum;Beko Grubu bu konuda iyi değil;daha doğrusu bu işe
pek eğilmiyorlar! hoş diğeri de öyle sayılır ve bana göre de TV konusun da bizim ana sorunumuz bu adamların;başka sektörlere/mallara
v.s ağırlık vermesiyle TV olayında daha iyi değiller/olamıyorlar!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Samsung 2018 Model "N" serisi inceleme&test RTINGS sitesinden

++

Bu yıl da hikaye gibi olacak anlaşılan!

Bu notlar vasat gibi!

Şimdi 2016 KS8/9 hem 2017 hem de 2018 ler den daha iyi olduğunu görülmektedir!!!

işin garibi 2018 de bir tık geride kalmış M serrisin den ve de özellikle MOVIE çalışması bence çok iyi değil!

M ler için normal de bu işiten biraz çakanlar KS ler daha iyi diyorlardı(Satıcılar da dahildir buna!)
İyi de "N" ye ne demek lazım ve Sony den 2017 geriy di Samy ler 2018 de yine aynen böyledir!

++

Ben hala sağda-solda kalmış olan bir tane KS8/9 arıyorum laf aramız da!
2.el/Teşhir v.s olması benim için hiç önemli değildir,klasik bazı sorunları olmasın yeter bana!

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Hocam çok pahalı çok! 2016 Model ve o rakam artık fazla,65 olması da bana gerekmiyor 49/55 OK dir
bir de unuttum yazmayı,absürt rakamlar hiç veremem,2 sene geçmiş hala teşhir ler bile ciddi pahalı!
Ben şimdi sahibinden.com dan bir kaç tane favorime attım böyle bazı panelleri 1 tanesi Sony pahalı
diğerleri de Samy den KS serisi ve 49/55 olanlar dan bir kaç tanesinin fiyatı inmeye başladı!

Ayrıca sana da bilgi için teşekkürler+

C Çevrimdışı

crazyturk274

Yeni Üye
24 Şub 2018
16
E tabi kendilerine has bapımsız bir kuruluş olmaları nedeniyle kendi garantilerini veriyorlar ancak enteresandır ki 1 yıldır şirketimiz bünyesinde bu kuruluşa da hizmet veriyor ekiplerimiz lakin 2 istisna haricinde (Yıldırım düşmüş) henüz arızadan geri dönüş olmadı.

Yine de 2 yıl garanti bana hep kısa geliyor arkadaşlar.

Ado hocam lg 49uj630v modelini hafta içi almayı düşünüyorum bu model hakkındaki görüşünüz nedir. Size göre parasının karşılığını hak ediyor mu?

X Çevrimdışı

Xeroxe

Yeni Üye
3 Nis 2018
13
43
Hocam çok pahalı çok! 2016 Model ve o rakam artık fazla,65 olması da bana gerekmiyor 49/55 OK dir
bir de unuttum yazmayı,absürt rakamlar hiç veremem,2 sene geçmiş hala teşhir ler bile ciddi pahalı!
Ben şimdi sahibinden.com dan bir kaç tane favorime attım böyle bazı panelleri 1 tanesi Sony pahalı
diğerleri de Samy den KS serisi ve 49/55 olanlar dan bir kaç tanesinin fiyatı inmeye başladı!

Ayrıca sana da bilgi için teşekkürler+
Hocam bana görede çok pahalı peki ne yapıcaz.
Kağıt üzerinde fiyat performans iyi duruyor..
Monitor olarak kullanmak için alternatif olarak ne tavsiye edersiniz.4k video izlemek için. hdmi olarak 4k 60 pfs görüntüyü desteklemesi en önemlisi

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
50/58 almayın!!! 50Hz panel dir bunlar VA dır hepsi ama spec.leri yaramaz!
yaw az biraz fiyatlarını inceleyin zaten manzarayı çakabilirsiniz!

Eskiden efsane Pany nin Hitachi-IPS(bunlar harbi IPS dir,LGD nin çakma IPS lerinden değildir)32/37
panelleri vardı ve bir dünya para idi hatta Sony nin 40/46 panelleri bile daha ucuzdu!!
yaw abi bu nasıl iş diye! 32 panel nasıl 46 dan pahalı olur derlerdi ama oluyordu o zamanlar!

60 da almayın(VA) bunlar da eski Sharp lar dır;ama sanırım artık bitti bunlar!

Bu paneller cazip fiyatla gelir ama uzak durun!

Abi örnek olarak şu modeli
Philips 50PUS6272

verebilir miyiz, dediğine. Fiyatı uygun bir ürün, va panel , ama dediğine cuk oturuyor sanki. Geçen 2250 ye inmişti vatanda.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
ben bunu tavsiye etmiyorum,ama alacak olan kişi bunlara takılacak birisi değilse neden olmasın ki!
zaten bir sürü para bu meretler biraz üst seriye çıkınca hepten şaşıyor pusula yaw

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Birde şu var;gördüğüm kadarıyla el de hala 2016 modeller var ve sayıca hiçte az değil!
buna çok daha fazla elde kalan 2017 modelleri de koyarsanız stoklar bana göre aşırı dolu yaw
bir süre sonra bazıları zaten pes deyip kapatrıyoruz/bitiriyoruz v.s kampanyaları illaki yapacaklardır
ama bunu bazı uyanıklar böyle yapmayıp bilmem ne günü deyip veya şu indirimi filan deyip
fiyatları da "güzel" yapıp malları bitirirecekler dir!

Örneğin ben "pusudayım" şimdi yaw,inşaallah böyle güzel rakamlara düşer de 1 tane panel alırım
zaten alacağım iki panel var KS8500/9500 veya 9305 Samy ve Sony den birisi 2016 modeli birisi de
2017 model,benim Modelle veya içindeki ıvır-zıvır özelliklerle veya 2.el/teşhir v.s olmasıyla ilgili
bir sorunum da yoktur,bazı siteler den favorilerime atıp pusuya yattım bakalım hayırlısı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım işte bağsettiğiniz bu alicengizliklerden ötürü, ülkemizde ürün almak, hele hele malının arkasında duran satıcı bulmak çok çok zor. O yüzden Amazon diyorum:affet Az kaldı sabır bu yıl açılıyor, yılbaşı ve black friday ve açılış indirimlerinde Allah sağlık verirse coşarız:hoba1 Bu arad görüyorum ki, hiç dinlenmiyorsunuz. Biraz kendinizi toplayana kadar dinlenin, sizlere ihtiyaç var.
Her ne kadar milliyetçi tarafımız olup yerli iştiraklerin artmasını istesek de, Toplumsal Ahlaki değerlerimizdeki sorunları görmezden gelemeyeceimiz için MAALESEF elin yabancısından (En azından daha dürüst) dürüst yaklaşımlar bekler haldeyiz maalesef. Bu anlamda Kim geliyorsa gelsin yerli yabancı fark etmez yeter ki İnsana İNSAN olgusu ile bakıp, Tüketiciye HAK ETTİĞİ saygı çerçevesinde ürün pazarlasın, o durumda başımız üstünde yerleri var azizim :ok

İlginize çok teşekkür ederim, ağır bir gribal enfeksiyon neticesi istemesem de ara vermek durumunda kaldım zaten. Bu gün yeni yeni yazmaya başladım değerli kardeşim.

Geri
Üst Alt