Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bir arkadaşım adına yazıyorum;

Yeni evlendi ve evine bir tv arıyor. İnternet aleminde etkin biri olmadığı için ben yazayım dedim onun yerine.
Max bütçe 3500 tl. Genelde normal kullanım ve film için istiyor tvyi. Smart olabilir ama olmasa bile tv box alabilir. Boyut olarak alabileceği en büyük tvyi almak istiyor . Marka takıntısı yok oturma düzeni belli olmadığı için karşıdan her açıdan izlenime uygun olması ideal olur diye düşünüyorum.

:)

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63

:)
Adem Helvacı Ado hocam biliyorsunuz ben tvyi iade ettim arayışlarım sürüyor aynı soru bende de var 65UD8900a geri döndüm yada REGAL 65 yada techwood 65 birşey alacağım. Vestel istiyorum ama mb130 kartlı bulamadık gitti. Nerden temin edebiliriz ucuz yollu. Yardımcı olabilir misiniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam biliyorsunuz ben tvyi iade ettim arayışlarım sürüyor aynı soru bende de var 65UD8900a geri döndüm yada REGAL 65 yada techwood 65 birşey alacağım. Vestel istiyorum ama mb130 kartlı bulamadık gitti. Nerden temin edebiliriz ucuz yollu. Yardımcı olabilir misiniz.
MB130 lu 65 REGAL araştıracağım bakalım dişe dokunur bir şey var mı?

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Valla benim bu yazılanlardan anladığım, belli bir bütçeye kadar, bir ev kullanıcısı için, tv lerde öyle aman aman bir fark olmadığı. Yani 1700 Tl olan tv ile, 3000-3500 bandında satılan ''MARKA'' tv arasında görece bir fark olmadığı.

Vallahi bizim evde Vestel tüplü tv var, o gri renkte olanlardan 82 ekran. Bunu seyredebildiğimize göre öyle yüksek ekranlara da ihtiyacımız yok demektir.2 tane pc var, genelde internetten izleriz. 10 sene rahat olmuştur, belki de fazla. Tv neredeyse 24 saat açık kalır :) seyreden yok bir dizi falan seyrediliyor, haberler kapanış :) bir geçen sene sigortası attı elektrik kesildiğinde 20 tl ye yaptırdık :) Fakat ömrünü yavaş yavaş dolduruyor artık, bir gidip gelmeler ara ara başladı.

Çok yüksek meblağlar hayatta vermem, ben de sanırım ucuz yollu bir tane alıp, yanına da bir tv box alıp işi kapatacağım gibi duruyor. Gittiği yere kadar gitsin ay başında maaşı alınca bakarım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
1-Beyler, "IPS" li panelli olursa ve örneğin Vestel ile LGE arasında kalırsanız vede LGE nin de fiyatı
oldukça fazla olursa;Vestel alın!
Bence ilk etap da arada ki farka bakın,haybeye fazla para vermeyin LGE ye!

Bu meretlerin hepsi de(Marka bazın da) baş ağrıtır,LGE daha fazla ağrıtır ve daha fazla adamı hasta eder!

2-LGE nin bana bir esprisini filan söylermisiniz acaba "teknik" olarak?? hadi bunu da geçtim ne artısı var?

3-Bu arada neden 65" oluyor?? 55" olsa kurtarmazmı acaba! veya 75 verelim size,bu uyarmı?
nedir 65" kriteriniz?

yaw duvara Tablomu alıyorsunuz da örneğin çok büyük istiyorsunuz! valla bana göre 110" luk bir Tablo
duvar da çok güzel gider ama 65 veya 85 panel bu TAblo gibi güzel olmaz/olmayabilir hatta sizi
sıkıntıya sokar v.s v.s

4-65" oldumu ve de adam gibi demiyeyim ama,eli ayağı düzgün panel bulmak zordur!!
Dikkat ederseniz bazı markalar da 65 ve üstünden fiyatlar uçar(HiEnd paneller de ama bana göre adı "HiEnd" oluyor
az biraz!) yada uyanık üreticiler kırpılmış(teknik kalite&donanım v.s olarak) alın size 65" deyip,hiç te değmeyecek
panelleri satıyorlar!

65" de "filim için de filim" vardır Beyler!

Bir de 65" isteyen adam ltf sıralasın tercihlerini,neden 65" oluyor??
4K diyorsa onuda yazsın bakalım nasıl bir 4K!

Yoksa kendisini tatmin etmek için;paneli 65" diye Youtube dan çiçek-böcek hayvan manzara filanmı izleyecektir!

yaw arkadaşlar onun bunun lafına filan kanmayın,"olursa büyük olsun" v.s tarzı sloganvari lafları filan geçin!

Bu meretler büyüdükçe sorunları da en azından "resim kalitesi" v.s olarak büyümektedir!
2013 den beri UHD paneller üretilip satılıyor,alan ne kazandı-almayan neyi kaybetti yaw??

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Şimdi gittim çerçevesiyle beraber ölçtüm :) Vestel Zeta 82 ekran tüplü, ağır gri tank :)) Genişlik Soldan sağa 76 cm, yükseklik aşağıdan yukarı 57 cm. Çerçeve dahil. Bize bu boyutlarda yeter. paneli içten çapraz ölçme gereği hissetmedim çerçeve ile beraber ölçtüm.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
1-Beyler, "IPS" li panelli olursa ve örneğin Vestel ile LGE arasında kalırsanız vede LGE nin de fiyatı
oldukça fazla olursa;Vestel alın!
Bence ilk etap da arada ki farka bakın,haybeye fazla para vermeyin LGE ye!

Bu meretlerin hepsi de(Marka bazın da) baş ağrıtır,LGE daha fazla ağrıtır ve daha fazla adamı hasta eder!

2-LGE nin bana bir esprisini filan söylermisiniz acaba "teknik" olarak?? hadi bunu da geçtim ne artısı var?

3-Bu arada neden 65" oluyor?? 55" olsa kurtarmazmı acaba! veya 75 verelim size,bu uyarmı?
nedir 65" kriteriniz?

yaw duvara Tablomu alıyorsunuz da örneğin çok büyük istiyorsunuz! valla bana göre 110" luk bir Tablo
duvar da çok güzel gider ama 65 veya 85 panel bu TAblo gibi güzel olmaz/olmayabilir hatta sizi
sıkıntıya sokar v.s v.s

4-65" oldumu ve de adam gibi demiyeyim ama,eli ayağı düzgün panel bulmak zordur!!
Dikkat ederseniz bazı markalar da 65 ve üstünden fiyatlar uçar(HiEnd paneller de ama bana göre adı "HiEnd" oluyor
az biraz!) yada uyanık üreticiler kırpılmış(teknik kalite&donanım v.s olarak) alın size 65" deyip,hiç te değmeyecek
panelleri satıyorlar!

65" de "filim için de filim" vardır Beyler!

Bir de 65" isteyen adam ltf sıralasın tercihlerini,neden 65" oluyor??
4K diyorsa onuda yazsın bakalım nasıl bir 4K!

Yoksa kendisini tatmin etmek için;paneli 65" diye Youtube dan çiçek-böcek hayvan manzara filanmı izleyecektir!

yaw arkadaşlar onun bunun lafına filan kanmayın,"olursa büyük olsun" v.s tarzı sloganvari lafları filan geçin!

Bu meretler büyüdükçe sorunları da en azından "resim kalitesi" v.s olarak büyümektedir!
2013 den beri UHD paneller üretilip satılıyor,alan ne kazandı-almayan neyi kaybetti yaw??
hocam açıkcası bizim arkadaş için 65 kesin istek değil. 55 de olur 75 de olur ama isteği büyük olsun istiyor. tabiki en sağlıklısı en iyisi en sağlıklısı hangisiyse ona yönelmek daha mantıklı .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bu avox kendi garantisini mı veriyor . Şöyle Vestel garanti kapsamında biseler olsa süper olur :)

E tabi kendilerine has bapımsız bir kuruluş olmaları nedeniyle kendi garantilerini veriyorlar ancak enteresandır ki 1 yıldır şirketimiz bünyesinde bu kuruluşa da hizmet veriyor ekiplerimiz lakin 2 istisna haricinde (Yıldırım düşmüş) henüz arızadan geri dönüş olmadı.

Yine de 2 yıl garanti bana hep kısa geliyor arkadaşlar.

Geri
Üst Alt