albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
sana söyledim bunu!

Bu paneller de öyle her bir şeyi adam gibi işlemek mümkün değildir!
M serisi de zaten çok başarılı değil!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
valla kardeş ben Samy 2017 M serilerini aman-aman tavsiye etmem! yerine,her zaman yazdığım gibi 2016 Model KS lerden de
sadece 9500/8500 OK dir;gerçi bunlar da artık bitti gibi! işin mok tarafı ise bunları daha pahalı satıyorlar!!
Yani olacak iş değil,mantığa bile aykırı;ama bir diğer ciddi sorun da ben bir paneli veya marka/seri v.s işaret ettiğim
zaman o panelin ya fiyatı uzun süre düşmüyor hatta artıyor bile;ülen diyorum şimdi ne oldu da KS ler birden kıymetlendi
hatta M serisini bile geçti!

Ben bunu TF/DH de iken bazı markalar da çok yaşadım!

Bakın size şöyle bir tipik örnek vereyim;bizim burada bir AVM var içinde de MediaM var;ben burada kendime 55KS8500 buldum
daha doğrusu gözüme kenstirdim 3/3,5 kağıda verirlerse kapacaktım;daha fazlası benden çalışmaz çünkü!
Teşhir de olan dan bahsediyorum;benim için KM si hiç önemli değildir! bildiğim kadarıyla da o panel 8/12 aydır orada teşhir de kaldı
ama uyanıklar abi geçen hafta açtık yok geçen ay açtık yok 3 ay oldu v.s diye sallıyorlar dı! en son 4,6 fiyat çektiler ama yine almadım
2016 model panele 4,6 vermek yine işime gelmezdi,fiyat en son sanırım 5,5 veya 5,6 gibiydi! sonunda satıldı!
KS9500 var ki onun fiyatı hepten uçuk,herifler 2 sene öncede kalmışlar anlaşılan! yaw bunlar işi bilmiyorlar;sonra da sorarsa abi işler kötü
diyorlar;ülen işler kötü değil,siz de iş yok yaw!

Bana çok ulaşan olur;son 3/4 aydır KS ler birden gözde oldu yaw! arada bazı yerler de yazıyorum veya birileri tlf açıp bana soruyor sonra
olay patlıyor!

Ha bu arada KS ler de çok mu aman aman paneller dir??? yok yaw o bile benim için kötünün az biraz iyisi!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
50/58 almayın!!! 50Hz panel dir bunlar VA dır hepsi ama spec.leri yaramaz!
yaw az biraz fiyatlarını inceleyin zaten manzarayı çakabilirsiniz!

Eskiden efsane Pany nin Hitachi-IPS(bunlar harbi IPS dir,LGD nin çakma IPS lerinden değildir)32/37
panelleri vardı ve bir dünya para idi hatta Sony nin 40/46 panelleri bile daha ucuzdu!!
yaw abi bu nasıl iş diye! 32 panel nasıl 46 dan pahalı olur derlerdi ama oluyordu o zamanlar!

60 da almayın(VA) bunlar da eski Sharp lar dır;ama sanırım artık bitti bunlar!

Bu paneller cazip fiyatla gelir ama uzak durun!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Bir de geçen gün sanırım buradan birisi veya başka yerdne olabilir bana bir panel sordu;

2013 Model Sony 55W905 modeli;internet den birisi satıyormuş 5 kağıt çekmiş fiyatına!!!
ben de ülen ne oluyor deyip adama msg attım,kendimi de tanıttım,hemen beni tanıdı ve zaten
paneli de benim tavsiyemle almış yaw!! iyi de kardeşim 5 kağıt etmez dedim! 2 kağıt eder benim paramla
verse alırdım! ona tavsiyem "satma" onunla yola devam et dedim!

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Aslında şu yansıma olayı olmasa ve üretimde olsalar bence en doğal en babası pana plazma tvdir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Aslında şu yansıma olayı olmasa ve üretimde olsalar bence en doğal en babası pana plazma tvdir.

Çevre dostu değildir
Yüksek enerji tüketir
Yüksek ısı üretir
Kısa ömürlüdür
Burn in olasılığı %70-80 dir
Arıza olasılığı yüksek ısı ve yüksek akım nedeniyle normalden yüksektir
Onarım maliyetlerinde standart bir LCD tv dahi alabilieceğiniz rakamlarla karşılaşırsınız

Yine de görüntüsü CAN dır :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Çevre dostu değildir
Yüksek enerji tüketir
Yüksek ısı üretir
Kısa ömürlüdür
Burn in olasılığı %70-80 dir
Arıza olasılığı yüksek ısı ve yüksek akım nedeniyle normalden yüksektir
Onarım maliyetlerinde standart bir LCD tv dahi alabilieceğiniz rakamlarla karşılaşırsınız

Yine de görüntüsü CAN dır :)

Son serilerde düzeltme ve gelişmeler oldu fakat ilerlemedi. Ledlere göre avantajı olmayan yanları var. Led tv görüntü hiç doğal değil bir önceki lcd tv yi hiç yazmıyorum. Pastel boya

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Son serilerde düzeltme ve gelişmeler oldu fakat ilerlemedi. Ledlere göre avantajı olmayan yanları var. Led tv görüntü hiç doğal değil bir önceki lcd tv yi hiç yazmıyorum. Pastel boya
Vestel almadan once diger odamda lgnin 60pn6500 plazma tvim var led tv alinca alisana kadar atla karayi secdim :) Adem Helvacı Ado hocam hatta led tvimde wcg olupda performans nasil alamadigima bile sasirmisdi sanirim bu gozlerin alismasi suresinden gecdim :) gercekdende kisin odayi kalorifer petegi gibi isitiyordu :) led tv alinca fatura farketti ama goruntu kalinesine gelicek olursak cok dogaldi ve plazmayi her cesit konumdan cok guzel izleyebiliyordum. Adem Helvacı Ado hocam yanilmiyorsam plazmalarin tepkime suresi cok az yani panel hz'leri cok yuksek duydum dogrumudur.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Vestel almadan once diger odamda lgnin 60pn6500 plazma tvim var led tv alinca alisana kadar atla karayi secdim :) Adem Helvacı Ado hocam hatta led tvimde wcg olupda performans nasil alamadigima bile sasirmisdi sanirim bu gozlerin alismasi suresinden gecdim :) gercekdende kisin odayi kalorifer petegi gibi isitiyordu :) led tv alinca fatura farketti ama goruntu kalinesine gelicek olursak cok dogaldi ve plazmayi her cesit konumdan cok guzel izleyebiliyordum. Adem Helvacı Ado hocam yanilmiyorsam plazmalarin tepkime suresi cok az yani panel hz'leri cok yuksek duydum dogrumudur.

Alıntıyı bende yapmışsınız fakat evet alt panel hızı 100 hz ve tepkimesi en hızlı tv idi. Aslında yansımaya gelecek olursak şimdiki Led TV'lerde plazma kadar olmasada yansıma yapıyor. Lcd TV'ler yapmıyordu. Dış katmanı mattı.
Valla bazen düşünüyorum bir odam var oraya temiz 16:9 bir Sony trinitron tv alıcan film belgesel keyfine bakacan

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Kesinlikle doğru, plasma panellerde ışık her hücrede kendi kaynağını ihtiyaç duyduğunda kendisi oluşturduğundan dolayı lcd tv lerdeki gibi kristal hücrenin hareketine yani kaba tabirle mekanik hareketine ve bu mekanik hareket kaynaklı zaman kaybına maruz kalmasına gerek olmuyordu.

Hayatımda iki kere plazma tv sahibi oldum ikisinde de kısa ömür ile karşılaştım, Birisi LG paneldi ve klasik muldischarge sorunu nedeniyle, diğeri SAMSUNG panelliydi ve klasik YSUS ZSUS kartı sorunu nedeniyle erkenden bendeki bağlarını koparttım. Birisi halen, Devrettiğim şirkette grafik monitör olarak durur ama şekilden ibaret artık :)
Hey gidi plazmalar, O muldischarge sorunu için Ysus, Zsus, Besleme ve Ydrive kartlarındaki +65 +185 +12 +30 volt ayarlarını tutturmak için göbeğim çatlardı 2006 2007 li yıllarda :)

O ne elektrik tüketimi, O ne ısı üretimyidi maşallah :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376

Kardeş sen "Pio" alırsan,bu bahsedilen "çok yakar",öyledir böyledir şunu yapar v.s v.s şeylerine hiçmi hiç takılmazsın!
bazıları doğru olsa bile sen Pio kullanırsan bak iyi oku ltf;hiç bir şeyine kafayı takmayıp oturur mis gibi çok uzun
yıllar izlersin özellikle G/9 serisi almışsan!!

Not;başka marka ve dahi Pany PDP bile alsan sorun yaşarsın veya riski v.s olur!
Pany Pio dan sonra gelir ama aralarında epeyi bir yol vardır! hemde acaip bir yol vardır!

LGE/Samy veya çok eskiler de dğeişik Marka PDP leri geç bir kalem bunlar ya beş para etmezler di
yada vasat v.s idiler,almaya bile değmezdi,Pio&Pany dir PDP den alınası markalar diğerlerini geçin bir kalem
bir de çok eskiden Hitachi lerin bazı serileri vardı çok sıkı ama bunlarda Pany gibi değildi ve zaten Pio nun da
yanıda lafı bile geçmezdi!

Geri
Üst Alt