Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey merhaba donanımhaberde paylaştığınız bilgiler ardından da ufak bir youtube izlemesi ile dedim ki art niyet olmayan kendi doğrularını sakınmayan bir abimizi buldum dedim...
Adem bey iki hafta önce düğünüm oldu düğün öncesi de hem dh forum hemde buradan tavsiye istedim lakin şöyle aradan iki hafta geçince dedim ki hayırdır noluyor 4k istiyorum smart istiyorum onu da istiyorum bunuda istiyorum modunda bildiğimiz alışveriş ve kapitalist düzenin bir çarkı olmuşum :) abi eski evimde 55 ekran vestel izleyen ben şimdi bir bakıyorum kendime oda olsun buda olsun üstüne de ileride şunu alırım şu özelliği de olsun derken üzülerek söylüyorum kendimi kaybettiğimin farkına vardım
Abi senden ricam böyle 32 inç 80 küsür ekran fiyat performans ürünü bir tv istiyorum birde hdmı girişi olsun da pcyi vs bağlarım
Önereceğin tvler ile birde şu meşhur 49 mu 50 inç mi ne awox var ya abi birde onu karşılaştıp cevap verirsen (Hani bunu alacağına özellik aynı sadece ekranı büyük gibi) böyle üstün körü şekilde cevap verirsen çok sevinirim
Şu tv çılgınlığından kafayı yedirtecekler insana neredeyse.
Adem abi film izleyeceğim tv seyredeceğüm futbol vs bakarım ama öyle çok değil odanın konumundan dolayı direk karşıdan izleyemeyeceğim tvyi ips olması lazım herhalde :) (forumun faydası) son olarak bütçe olarak max 2000 tl düşünüyorum.
Uzun uzun yazdım kusura bakma Hakkını helal et abim.

Güzel abim hoşgeldin aramıza;

Ne zaman istersen dilediğin kadar uzun yazabilirsin ben Ahmet gibi sıkılmam okurum :kiskis

Abim ilginçtir ki AWOX markasında da IPS panelli tv gördüm. Ayrıca senin kullanım koşullarına göre kesinlikle alınabilir bir televizyondur. Menüsü çok sarmaz seni lakin iş görür. AWOX markası alacaksan 32'' alma, 43'' de alma, 49-50 ok dir ve hatta bütçe sorun olmaz ise U5000STR gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Yalnız sorun şu ki bu tv IPS panel değil yani yan açılardan renklerde solma yapar.

Peki bir öneride bulunsam?

Standart ev ortamında olduğu gibi dikdörtgen veya kare bir odada tam duvarın önüne konumlandırmak yerine köşeli montaj yaptırsan olmaz mı acaba?

Köşeli montaj yaptırabileceğin mafsallı aparat fiyatı 80TL dolayındadır.

Şöyle bir çizim yapayım örnek olsun diye.

Bu resimdeki stil klasik ev stilidir ve VA panelli tv lerde hep aynı sorun yaşanır zira tv nin izleme açısı dışında kalır tüketici
a125572dd8cd5db27c.png

Bu resimdeki ise Mafsallı aparat ile köşe montajı yapılan şekil. Gördüğün üzere Yüksek kontrast oranlı ve tepkimesi iyi VA panelden feragat etmeden soruna çözüm üretmiş de olabiliriz.
a2e1c538bb3d421208.png

Elbette evinizin odanızın konumunu en iyi siz bilirsiniz lakin bu naçizane bir öneri olsun :ok

EDİT: Aşağıya aparat linki ekliyorum

S Çevrimdışı

Stargate0404

Aktif Üye
26 Ara 2017
91
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim şimdiden :ok
Üstadım bu ürün hakkında bazı soru işaretleri var.Aldım cihazı.Fiyatı 2165 tlye düşmüştü.
Sizce iyi mi yaptı?Çünkü elimde regal 40r6080u modeli tvsi var.Çok memnunum.Göz alıştı belki de.
Salon için 49 inç lazımdı. Yorumlarınız çok değerli .Teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım bu ürün hakkında bazı soru işaretleri var.Aldım cihazı.Fiyatı 2165 tlye düşmüştü.
Sizce iyi mi yaptı?Çünkü elimde regal 40r6080u modeli tvsi var.Çok memnunum.Göz alıştı belki de.
Salon için 49 inç lazımdı. Yorumlarınız çok değerli .Teşekkürler.
Eski bir REGAL kullanıcısı olmanız, ürün speclerinde büyük değişkenler olmaması, Donanımsal yapıtaşının aynı olması nedeniyle gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir tv dir. Tek yapmanız gereken, ürünü teslim alırken ilk kurulum panel testi ve life time kontrolü olsun lütfen :ok

F Çevrimdışı

FactionTec

Yeni Üye
9 Şub 2019
1
24
Adem Helvacı Ado, Merhaba.Yeni üye oldum.
A101'e SAMSUNG 43NU7100 markalı tv geliyor.Ve ben sizin mu7000 için yaptığınız yan açı videosunu ve forumdan fotoğraflara baktım.Bu tvyi canlı olarak görmedim fakat internetteki videolar beni tatmin etti.

Gelelim mevzuya;
Biz televizyonu ailecek ve 18m2 bir odada izleyeceğiz.Tvnin özellikleri tam sitediğimiz gibi.Fakat 50 derecelik bir acıdan sıkıntı yapar mı? Yaparsa da nasıl giderebiliriz? Teşekkürler.

S Çevrimdışı

Stargate0404

Aktif Üye
26 Ara 2017
91
Eski bir REGAL kullanıcısı olmanız, ürün speclerinde büyük değişkenler olmaması, Donanımsal yapıtaşının aynı olması nedeniyle gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir tv dir. Tek yapmanız gereken, ürünü teslim alırken ilk kurulum panel testi ve life time kontrolü olsun lütfen :ok
Çok çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado, Merhaba.Yeni üye oldum.
A101'e SAMSUNG 43NU7100 markalı tv geliyor.Ve ben sizin mu7000 için yaptığınız yan açı videosunu ve forumdan fotoğraflara baktım.Bu tvyi canlı olarak görmedim fakat internetteki videolar beni tatmin etti.

Gelelim mevzuya;
Biz televizyonu ailecek ve 18m2 bir odada izleyeceğiz.Tvnin özellikleri tam sitediğimiz gibi.Fakat 50 derecelik bir acıdan sıkıntı yapar mı? Yaparsa da nasıl giderebiliriz? Teşekkürler.

4 üst satırdaki cevap mesajımı okuyabilirseniz eğer, aslında size de hitap eden bir cevaptır diye düşünüyorum.

50 derecede sorun yapmaz diyemem, mutlaka etkisini hissedersiniz :ok

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Merhabalar, televizyonun bozulduğu için uygun fiyata televizyon arıyorum.
Bütçem 3 bin TL, 55 inç olursa 3.500 TL kadar çıkabilirim.
TOSHİBA 49L2863DAT modeli mi daha iyidir yoksa REGAL 49R6020U 4K LED TV modeli daha iyidir?
Regal tv panel ıps mı yoksa va mı oluyor?
Yada önerebileceğiniz bir model var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar, televizyonun bozulduğu için uygun fiyata televizyon arıyorum.
Bütçem 3 bin TL, 55 inç olursa 3.500 TL kadar çıkabilirim.
TOSHİBA 49L2863DAT modeli mi daha iyidir yoksa REGAL 49R6020U 4K LED TV modeli daha iyidir?
Regal tv panel ıps mı yoksa va mı oluyor?
Yada önerebileceğiniz bir model var mı?
Selamalar; Size IPS panel mi lazım ?

Geri
Üst Alt