Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Eyvallah üstadım. Bizzat incelememiş olsanda teknik özellikler ve mevcut fonksiyonlar (menü, wi-fi, smart vs tarzındaki şeyler) açısından iyi gördüysen benim için değerli. Fiyatını özellikle belirttim ki F/P ürünü gibi gözüküp gözükmediğini merak ettim? Birde son olarak ürünün garantisi konusunda sıkıntı olup olmayacağını bu resimden anlayabilirmiyiz yoksa gelince servis mi bakmalı bizzat? Saygılar ;)
O kesinlikle YETKİLİ SERVİS kardeşlerimizin işi :ok

T Çevrimdışı

Tugberk23

Yeni Üye
3 Şub 2019
5
44
Ben size, Tebdil kıyafetle TEKNOSA mağazalarında gezerken çektiğim resimlerden paylaşırım, o zaman anlarsınız bazı tv lerin neden diğerlerine nazaran daha canlı gösterdiğini :kiskis

Ayrıca bende de var LG tv nin kendi ellerimle ayarlamama ve LG yi en üst limitlere zorlamama rağmen PHILIPS SAMSUNG ve bunlardan vazgeçtim AWOX tv yanında dahi nasıl soluk kaldığını.

Bulursam söz onu da paylaşacağım size.

Bu arada şu konuda da içiniz rahat olsun, markası ne olursa olsun amaç size bu forumda bir marka pazarlamak değil.

Mağazada hangi markayı görüp beğenip içinize sinerek alıyorsanız en kral marka o dur bizim için :ok

Biz sadece naçizane fikir paylaşıyoruz o kadar :ok

Hocam beni yanlış anladınız galiba.
Ben kesinlikle size öyle bişey demek istemedim pazarlama falan yazmışsınız gerçekten çok üzüldüm böyle düşündüğünüz için.
Sadece bilgi ve tecrübe birikiminizden faydalanmak istedim.
Teknosa ve vatandakiler bence tam olarak insanları aydınlatmadıklarına inandığım için size danıştım.
Siz olsaydınız hangisini alırdınız babında.
Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.
Rahatsızlık versiysem affola

H Çevrimdışı

hakann2

Yeni Üye
17 Ocak 2019
4
36
Güzel abim hoşgeldin aramıza;

Ne zaman istersen dilediğin kadar uzun yazabilirsin ben Ahmet gibi sıkılmam okurum :kiskis

Abim ilginçtir ki AWOX markasında da IPS panelli tv gördüm. Ayrıca senin kullanım koşullarına göre kesinlikle alınabilir bir televizyondur. Menüsü çok sarmaz seni lakin iş görür. AWOX markası alacaksan 32'' alma, 43'' de alma, 49-50 ok dir ve hatta bütçe sorun olmaz ise U5000STR gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Yalnız sorun şu ki bu tv IPS panel değil yani yan açılardan renklerde solma yapar.

Peki bir öneride bulunsam?

Standart ev ortamında olduğu gibi dikdörtgen veya kare bir odada tam duvarın önüne konumlandırmak yerine köşeli montaj yaptırsan olmaz mı acaba?

Köşeli montaj yaptırabileceğin mafsallı aparat fiyatı 80TL dolayındadır.

Şöyle bir çizim yapayım örnek olsun diye.

Bu resimdeki stil klasik ev stilidir ve VA panelli tv lerde hep aynı sorun yaşanır zira tv nin izleme açısı dışında kalır tüketici
a125572dd8cd5db27c.png

Bu resimdeki ise Mafsallı aparat ile köşe montajı yapılan şekil. Gördüğün üzere Yüksek kontrast oranlı ve tepkimesi iyi VA panelden feragat etmeden soruna çözüm üretmiş de olabiliriz.
a2e1c538bb3d421208.png

Elbette evinizin odanızın konumunu en iyi siz bilirsiniz lakin bu naçizane bir öneri olsun :ok

EDİT: Aşağıya aparat linki ekliyorum

Abim resimler şekiller derken biraz yormuşum seni kusura bakma şimdi açıkçası malesef ki odanın konumu itibariyle o tvyi yan çevirip bakış açısını ayarlayamıyorum kolon kapı baca vs gibi sorunlar dolasıyla o yüzden karşımda kalacak tv ve yaklaşık 50 derece gibi bir açıdan bakmam gerekecek.
Gerçi seni bu kadar yordum ama bütçeyle alakalı bir sorun çıkınca malesef ki tv almayı erteledim hakkını helal et canım abim tv alamayak olsam da buralarda olacağım forumda mesajları okumaya devam okumaktan zarar gelmez dahada bilinçleniriz.
Son olarak tekrardan teşekkür ederim abim o kadar yorduk hakkını helal et.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam beni yanlış anladınız galiba.
Ben kesinlikle size öyle bişey demek istemedim pazarlama falan yazmışsınız gerçekten çok üzüldüm böyle düşündüğünüz için.
Sadece bilgi ve tecrübe birikiminizden faydalanmak istedim.
Teknosa ve vatandakiler bence tam olarak insanları aydınlatmadıklarına inandığım için size danıştım.
Siz olsaydınız hangisini alırdınız babında.
Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın.
Rahatsızlık versiysem affola
:alala

Ben size o anlamda bir şey yazmadım sevgili T Tugberk23
Bunları araştırmak ve sorgulamak en doğal hakkınız, Bizim de amacımız daha bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturmak lakin takdir edersiniz ki söylediklerimizi de bir dayanağa bağlamamız gerekiyor ki hiç kimsenin aklında, verdiğimiz bilgilerden ötürü soru işareti kalmasın, O amaçla yazmıştım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abim resimler şekiller derken biraz yormuşum seni kusura bakma şimdi açıkçası malesef ki odanın konumu itibariyle o tvyi yan çevirip bakış açısını ayarlayamıyorum kolon kapı baca vs gibi sorunlar dolasıyla o yüzden karşımda kalacak tv ve yaklaşık 50 derece gibi bir açıdan bakmam gerekecek.
Gerçi seni bu kadar yordum ama bütçeyle alakalı bir sorun çıkınca malesef ki tv almayı erteledim hakkını helal et canım abim tv alamayak olsam da buralarda olacağım forumda mesajları okumaya devam okumaktan zarar gelmez dahada bilinçleniriz.
Son olarak tekrardan teşekkür ederim abim o kadar yorduk hakkını helal et.

Güzel abim ne demek yahu hiç sorun olur mu böyle şeyler :ok

Şu fani dünyada bir kardeşimizin yüzünü güldürmüş, istediği bilgiyi vermişiz de ne olmuş, taş atıp kolumuzu yormadık ya.

Her şeyde bir hayır vardır kardeşim, Belki bu gün karşılaştığın bu terslik nedeniyle alamadığın tv yerine, İleride daha iyi bir tv alırsın nasip.

Ne zaman istersen biz buradayız kardeşim, Öyle yoruldun moruldun vs hiç kafana takma seve seve cevapladım :ok

T Çevrimdışı

thelaw

Yeni Üye
10 Şub 2019
1
34
Bu iki model arasında kaldım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit özelliği bulunmadığından bir ürün daha eklemem gerekti;

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstadım hayırlısıyla niyetlendik bakalım alicam inşallah. Regal 49R7020U dan sonra tavsiyenle ikinci tv yi almış olacağım inşallah sorunsuz olur . Teşekkürler :ok
Güzel, Beğeni dolu, Mutlu haberlerinizi ve mümkünse Bu modele dair konu başlığının sahibi olarak altında yorumlarınızı, görsellerinizi bekliyor olacağım :ok

A Çevrimdışı

Almer

Yeni Üye
11 Şub 2019
1
34
Merhabalar.Foruma yeni katıldım.3500TL bandında 55", genelde belgesel, dizi ve YouTube gibi uygulamalardan ara sıra 4k filmleri kasma donma olmadan(internet yükleme hızının iyi olduğunu düşünerek) izlemek için ve gerçek renk doygunluğuna en yakın degerde tavsiye edebileceğiniz bir model veya marka varmıdır? Benim biraz amatörce araştırmama gore;
VESTEL 55UD9360,
HİTACHİ 55HT1800 UD,
ARCELİK A55L8860 5S
Marka ve modelleri arasından sizce hangisi daha isabetli olur veya sizin daha farklı tavsiye edebileceğiniz marka ve model varmı dir?
Şimdiden teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

Tugberk23

Yeni Üye
3 Şub 2019
5
44
Yanlış anlaşılma olmadığına sevindim.
Hocam 43nu7400 ü inceledinizmi. 3500 edermi? biliyorsunuz 7100 a101 de 2900 e düşecek.
Aralarındaki fark a değermi sizce?
Birde Philips 43pus6503 ü 2650 ye düştüler o nasıl?

bugrabilsen Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
Merhabalar,
55 - 75" arasi bir TV almayi dusunuyorum.
yaklasik 1 aydir internet sitelerinde tavsiyelere yorumlara bakiyorum, youtube'dan incelemeleri izliyorum, kullanici yorumlarina bakiyorum. her "hah iste bunu almaliyim" dedigimde arastirdikca sozkonusu tv ile ilgili negatif ozellikler ortaya cikiyor. bu sebep ile ben de konu basligini acan arkadasimizin soyledigi gibi televizyonu kullanacagim ortami anlatmayak ile baslayayim.

Kullanıcı Profili
Ozellikle Aksiyon, Bilimkurgu ve benzeri filmleri izlemeyi severiz. Belgesel muzik videolari da coklukla izlenir evimizde. Bilgisayara baglamayacagim kesin ama apple tv 4k ile baglayacagim icin birkac apple tv oyununu oynayabiliriz.

Ürünün Kullanım Ortamı
Salonumuz gunduzleri yogun gun isigi alabiliyor, her ne kadar panjurlar var ise de gunduz gunes oldugunda cogu zaman evin aydinlik olmasi icin bir film icin gun isigindan fedakarlik yapmiyoruz. Asiri toz nem veya isi sorunu yasamiyoruz.

Oturma Düzeni
yaklasik 40m2 salonun yarisina yakini TV ve oturma gurubuna ayrilmis durumda. Oturma gurubu ile TV arasinda yaklasik 7m mesafe bulunmakta ve 3'lu koltuk tam TV karsisinda, digerleri ise 3'lu koltuga ve TV ye gore yerlestirilmis durumdadir.

Renklerinin canliligi sebeiyle once hep Samsung televizyonlara baktim. Bir sebebi de mevcuden kullandigim LG marka 42PC1R. Evet artik eskidi ama hicbir zaman cam gibi bir goruntu alamadik nedense. Sony cok iyi diyenler var, Samsungu yere goge sigdiramayanlar var bu mesafeden izleyeceksen mutlaka kavisli olsun diyenler var, kavisli televizyonu duvara asamazsin cirkin olur duz al diyenler var... cok kafam karisti acikcasi. Ben markadan bagimsiz, evim icin en uygun 55-75" arasi TV yi bulmaya calisiyorum.
Yardimlarinizi bekliyorum.

Saygilarimla,

Bugra Bilsen

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Adem Helvacı Ado Bey Tekrardan merhaba
Sizin tavsiyeleriniz üzerine 2 tane tv aldım halihazırda. Ve ikisinden de çok memnunum. Şimdi aile evine bir tv lazım. Babam tv ye fazla para vermeyi sevmemekle beraber kalitelisini istemekte. Özetle; 2500-3000 TL civarı tavsiye edeceğiniz 55" var mıdır?
Oda yaklaşık 30 metrekare. İzleme uzaklığı 5-8 metre değişiyor. Fazla açılı izlemek gerekmiyor ama va panel çok iyi gitmez gibi oraya. Eğer yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

B Çevrimdışı

buzzluck 

Yeni Üye
3 Eki 2018
39
43
samsung NU7100 ile NU7400 arasındaki farkı ben de merak ediyorum.

7400, 7100'e göre bariz daha parlak ve iyi diyorlar, haklılar mı acaba

B Çevrimdışı

berkt45

Yeni Üye
13 Şub 2019
1
44

48-55 inc arası ( 2500 tl - 4000 tl fiyat aralığı)

*kendi cihazımdan (hiremco torpo ip plus) ip tv üzerinden aksiyon vb. tarzda film , ip tv üzerinden futbol maçları
*ps 4 (pro değil) genelde futbol oyunu
*smart ya da andorid işlemcisi hiç önemli değil
*ekran çözünürlüğü , görüntü ve ses öncelik.

Ürünün Kullanım Ortamı

25-30 m2 aydınlık bir salon (ev ortamı)
boy 5,5metre en 4,20 metre olan diktörtgen biçimde oda tavanda askılı ahize bulunan aydınlatmalı salon
tv ye uzaklık dik olarak 4,6 metre yan acılama en fazla 20 derece

Oturma Düzeni

tv dik oturma düzeni , en fazla 20 derecek yan acı
dik mesafe 4.6 metre -
tv ye yan bakılma acı 15-20 derece max. ,yan acıdan tv ye uzaklık 3 metre

yardımlarınız için şimdiden tşkler

Geri
Üst Alt