trstellar Çevrimdışı

trstellar 

Yeni Üye
16 Şub 2019
12
30
2200₺ ye Regal 49R6020U 4K alınır mı yoksa üstüne biraz daha para koyup Vestel 49UD8460 mi almalıyım? Fark çok bariz midir acaba Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar,
55 - 75" arasi bir TV almayi dusunuyorum.
yaklasik 1 aydir internet sitelerinde tavsiyelere yorumlara bakiyorum, youtube'dan incelemeleri izliyorum, kullanici yorumlarina bakiyorum. her "hah iste bunu almaliyim" dedigimde arastirdikca sozkonusu tv ile ilgili negatif ozellikler ortaya cikiyor. bu sebep ile ben de konu basligini acan arkadasimizin soyledigi gibi televizyonu kullanacagim ortami anlatmayak ile baslayayim.

Kullanıcı Profili
Ozellikle Aksiyon, Bilimkurgu ve benzeri filmleri izlemeyi severiz. Belgesel muzik videolari da coklukla izlenir evimizde. Bilgisayara baglamayacagim kesin ama apple tv 4k ile baglayacagim icin birkac apple tv oyununu oynayabiliriz.

Ürünün Kullanım Ortamı
Salonumuz gunduzleri yogun gun isigi alabiliyor, her ne kadar panjurlar var ise de gunduz gunes oldugunda cogu zaman evin aydinlik olmasi icin bir film icin gun isigindan fedakarlik yapmiyoruz. Asiri toz nem veya isi sorunu yasamiyoruz.

Oturma Düzeni
yaklasik 40m2 salonun yarisina yakini TV ve oturma gurubuna ayrilmis durumda. Oturma gurubu ile TV arasinda yaklasik 7m mesafe bulunmakta ve 3'lu koltuk tam TV karsisinda, digerleri ise 3'lu koltuga ve TV ye gore yerlestirilmis durumdadir.

Renklerinin canliligi sebeiyle once hep Samsung televizyonlara baktim. Bir sebebi de mevcuden kullandigim LG marka 42PC1R. Evet artik eskidi ama hicbir zaman cam gibi bir goruntu alamadik nedense. Sony cok iyi diyenler var, Samsungu yere goge sigdiramayanlar var bu mesafeden izleyeceksen mutlaka kavisli olsun diyenler var, kavisli televizyonu duvara asamazsin cirkin olur duz al diyenler var... cok kafam karisti acikcasi. Ben markadan bagimsiz, evim icin en uygun 55-75" arasi TV yi bulmaya calisiyorum.
Yardimlarinizi bekliyorum.

Saygilarimla,

Bugra Bilsen

Buğra bey merhabalar;

Öncelikle bilinçli bir tüketici yaklaşımı sergilemeniz den ötürü hem tebrik hem de teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Elbette ki her türlü mecrada her türlü bakış açısına sahip fikir beyan edilebiliyor olması kafa karışmasına da sebep olabiliyor.

Burada ne beyanda bulunanları ne de araştırıp kafası karışanları eleştiremiyoruz elbette :)

Anlattığınız yaşam koşulları ve mesafe söz konusu olduğunda açıkçası curved tv bana da (Bir kullanıcı olarak kendimi o ambiansta düşünerek yorum yazıyorum) çok cazip gelmiyor.

Curved tv benim için;

1- Konsol oyuncusuysam ve en fazla 2 kişi tv karşısında vakit geçirecksem
2- Yeni evli veya sevgili çiftsem, yakın mesafede o romantik aşk filmlerinin havasına kendimi kaptırmak istiyorsam

kabul edilebilir bir hal alıyor. Bunların dışında bizler henüz VA panelin açı sorununa dahi çözüm bulamamışken üstüne bir de iç bükey şekil alması çok da makbul bir hal almıyor.

Bunların dışında evdeki ışık durumuna göre alacağınız üründe siyah başarısının yüksek olması, aynı zamanda aslında mümkünse glare panel olmaması gerekir lakin mümkünü pek yok. Buna paralel bütçeyi ciddi zorlayarak mümkün olsa OLED almanızı dahi önerebilirim ancak malumunuz o da ayrı bir sorunlu teknoloji.

İşin aslı, sorunsuz bir tv teknolojisi yok. CRT PJ PLAZMA NEOPLAZMA TFT LCD OLED AMOLED vs vs vs dilediğiniz ultra süper teknolojiyi getirin her birisinde mutlaka ama mutlaka bir sorun yazarım size.

Dolayısı ile buradaki temel ve öncelikli ihtiyacımızın size ürün bulmak değil, sizi sorunsuz bir tv bulamayacağınız konusunda ikna etmektir diye düşünüyorum :))

T Çevrimdışı

Travolta

Yeni Üye
15 Şub 2019
4
44
Adem Helvacı Ado
Abi teknosa da indirim var 55 philips 4500 ve üstüne arzum çaycı veriyor ne dersin, profilime uygun bir TV mi, bu arada profilimi dün yazmıştım.

K Çevrimdışı

Krayir

Yeni Üye
5 Ağu 2018
26
30
Selamlar;

Bütçeyi de göz önünde bulundurursak eğer, 55 yerine 49'' bir ürün önersem ve LG IPS panele sahip 49UD8460 incelemenizi tavsiye etsem ne dersiniz?
Ado bey ne yazık ki 55" takıntısı var bizimkilerde. Bende mecbur o yönde arama yapıyorum onlar için. Yani bu fiyata bildiğiniz en kalitelisi yeter. Çok aşırı kalite aramaz onlar ama bende kazık yemelerini istemem teknoloji mağazası elemanlarından.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
Netflix, Tivibu, YouTube,Belgesel, Dizi (altyazılı) oyun harici işe yarayabilir uygulamalar alanında kullanabileceğim bir TV arayışındayım.
Samsung 55nu8000 (ki bazı yorumlar da ekrana altyazı gelince parlama oluyor yönünde eleştiriler var)
Philips 55PUS7303 /12 veya 62 mi (sanırım birinde Hdr özelliği var) tavsiyeniz nedir?
Oda: uzunlamasına 2 adet karşılıklı 3lü koltuk, yaklaşık 2mt uzunluğunda boydan açılır cam diyebiliriz, önünde 2 adet tekli koltuk. Tv ise tam karşısında olacak şekilde.
Teşekkürler...
Oturma düzeninize her iki tv de uygun değil düşüncesindeyim :alala

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Adem Helvacı Ado üstadım merhabalar. Malesef Grundigi alamadım, istanbuldan buraya kargo acısından sıkıntı oldu, güvenemedim doğrusu ve vazgeçmiş oldum. Seni yoruyorum şimdiden hakkını helal et. Beni biliyorsun yerliciyim biraz. En düşük 55 inç istiyorum. Vestel 55 ud 9400 e baktım özellikleri fena değil gibi geldi ama senin başka önerin olur mu? Ya da bunu tavsiye edermisin?Şimdiden teşekkürler :cak
Adem Helvacı Ado üstadım cevap bekliyorum :)

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
55UD9360 inceleyip bana fikrini belirtirmisin rica etsem ;)
Üstadım inceledim; hemen hemen aynı gibi özellikleri, gerçek ve yazılımsal yenileme hızlarından HDR, UHD vs vs gibi.. Tek fark birinde 1 usb girişi digerinde 2 gibi gördüm, üretim yıllarına bakınca 55ud9400 2017, UD9360 2019 görünüyor.. Görünen özelliklerine bakınca mesele fiyat oluyor ki garip bi şekilde 9360 modeli 3500 bandındayken 9400 modeli 4250 minimum.. Şimdi mesele şu işin detayı olan ve benim malesef ki hakim olmadığım Panel , anakart ,uygulama ,yazılım vs gibi özellikler malum senin uzmanlık alanın üstadım ;) Bu aşamada senin önerin benim için değer kazanıyor , zira ikiside 55 ekran ikiside aynı marka ve benim anladığım çok yakın özellikler ama gel gelelim fiyat olarak fark var epey, sanırım bu fark ta benim anlamadığım, senin uzmanlık alanına giriyor ;)
Kısacası Sen hangisine daha iyi ve uygundur diyorsan ona yönelme durumundayım.. :ok Saygılar

bugrabilsen Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
Buğra bey merhabalar;

Öncelikle bilinçli bir tüketici yaklaşımı sergilemeniz den ötürü hem tebrik hem de teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Elbette ki her türlü mecrada her türlü bakış açısına sahip fikir beyan edilebiliyor olması kafa karışmasına da sebep olabiliyor.

Burada ne beyanda bulunanları ne de araştırıp kafası karışanları eleştiremiyoruz elbette :)

Anlattığınız yaşam koşulları ve mesafe söz konusu olduğunda açıkçası curved tv bana da (Bir kullanıcı olarak kendimi o ambiansta düşünerek yorum yazıyorum) çok cazip gelmiyor.

Curved tv benim için;

1- Konsol oyuncusuysam ve en fazla 2 kişi tv karşısında vakit geçirecksem
2- Yeni evli veya sevgili çiftsem, yakın mesafede o romantik aşk filmlerinin havasına kendimi kaptırmak istiyorsam

kabul edilebilir bir hal alıyor. Bunların dışında bizler henüz VA panelin açı sorununa dahi çözüm bulamamışken üstüne bir de iç bükey şekil alması çok da makbul bir hal almıyor.

Bunların dışında evdeki ışık durumuna göre alacağınız üründe siyah başarısının yüksek olması, aynı zamanda aslında mümkünse glare panel olmaması gerekir lakin mümkünü pek yok. Buna paralel bütçeyi ciddi zorlayarak mümkün olsa OLED almanızı dahi önerebilirim ancak malumunuz o da ayrı bir sorunlu teknoloji.

İşin aslı, sorunsuz bir tv teknolojisi yok. CRT PJ PLAZMA NEOPLAZMA TFT LCD OLED AMOLED vs vs vs dilediğiniz ultra süper teknolojiyi getirin her birisinde mutlaka ama mutlaka bir sorun yazarım size.

Dolayısı ile buradaki temel ve öncelikli ihtiyacımızın size ürün bulmak değil, sizi sorunsuz bir tv bulamayacağınız konusunda ikna etmektir diye düşünüyorum :))

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim,

Forumu bastan sona okudugumda soylediginizi fark ettim, dediginiz gibi sorunsuz bir TV bulmak hakikaten imkansiz.
Bu sebep ile, tavsiye edebileceginiz 65-75" araliginda benim ihtiyaclarim ve TV izleyecegim ortama max uyumluluk gosterebilecek marka veya model varsa benimle paylasabilirmisiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim,

Forumu bastan sona okudugumda soylediginizi fark ettim, dediginiz gibi sorunsuz bir TV bulmak hakikaten imkansiz.
Bu sebep ile, tavsiye edebileceginiz 65-75" araliginda benim ihtiyaclarim ve TV izleyecegim ortama max uyumluluk gosterebilecek marka veya model varsa benimle paylasabilirmisiniz?

yani mesela bazilari Sony bazilari LG bazilari Samsung seviyor. ben 10 kusur senedir LG kullaniyorum ve malesef memnun degilim. Ama tabi ki farkindayim, LG 15 senedir kendini cok gelistirmistir...
ilgilendigim birkac TV yi asagiya linkleyecegim ama neden bunlari sectin derseniz sitelerdeki yorumlarini okuyup sectim, hicbirinin detay veya ic aksamininin ne oldugu konusunda fikrim yok. Zaten de bu sebep ile yardimlarinizi rica ediyorum.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım inceledim; hemen hemen aynı gibi özellikleri, gerçek ve yazılımsal yenileme hızlarından HDR, UHD vs vs gibi.. Tek fark birinde 1 usb girişi digerinde 2 gibi gördüm, üretim yıllarına bakınca 55ud9400 2017, UD9360 2019 görünüyor.. Görünen özelliklerine bakınca mesele fiyat oluyor ki garip bi şekilde 9360 modeli 3500 bandındayken 9400 modeli 4250 minimum.. Şimdi mesele şu işin detayı olan ve benim malesef ki hakim olmadığım Panel , anakart ,uygulama ,yazılım vs gibi özellikler malum senin uzmanlık alanın üstadım ;) Bu aşamada senin önerin benim için değer kazanıyor , zira ikiside 55 ekran ikiside aynı marka ve benim anladığım çok yakın özellikler ama gel gelelim fiyat olarak fark var epey, sanırım bu fark ta benim anlamadığım, senin uzmanlık alanına giriyor ;)
Kısacası Sen hangisine daha iyi ve uygundur diyorsan ona yönelme durumundayım.. :ok Saygılar

Bana güven, her şey aynı görünüyorsa bile yine de bir bildiğim vardır mutlaka :kiskis

Geri
Üst Alt