Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim,

Forumu bastan sona okudugumda soylediginizi fark ettim, dediginiz gibi sorunsuz bir TV bulmak hakikaten imkansiz.
Bu sebep ile, tavsiye edebileceginiz 65-75" araliginda benim ihtiyaclarim ve TV izleyecegim ortama max uyumluluk gosterebilecek marka veya model varsa benimle paylasabilirmisiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yani mesela bazilari Sony bazilari LG bazilari Samsung seviyor. ben 10 kusur senedir LG kullaniyorum ve malesef memnun degilim. Ama tabi ki farkindayim, LG 15 senedir kendini cok gelistirmistir...
ilgilendigim birkac TV yi asagiya linkleyecegim ama neden bunlari sectin derseniz sitelerdeki yorumlarini okuyup sectim, hicbirinin detay veya ic aksamininin ne oldugu konusunda fikrim yok. Zaten de bu sebep ile yardimlarinizi rica ediyorum.

Selamlar;

75MU7000 bu listede ister istemez elediğim bir model zira bunun yerine eğer bu modeli tercih edecekseniz dahi 75NU8000 almalısınız diye düşünüyorum.

SONY de XE yi zaten elemek durumunda kalıyorum seçeneklerde XF olması nedeniyle zira FRR değerleri de donanımsal hz değeri de aynı olan ve yıl farkı nedeniyle segment farkı oluşmuş modeller bunlar.

LG maalesef ki benim öneri listemde yer edinemeyen bir markadır o nedenle onu da eliyorum zira bizler, Bir ürünün teknik özelliklerinin yanısıra satış sonrası hizmetlerine de oldukça yoğun odaklanıyoruz, LG TÜRKİYE ise bu konuda kesinlikle tam anlamıyla sınıfta kalmış bir markadır.

Gelelim en can alıcı model seçiminiz olan Q6 serisine.

Kesinlikle eğer bir kişinin listesinde Q6 var ise zaten diğer modellere odaklanmak da pek mümkün olamıyor zira gerek panel teknolojisinde yarattıkları fark, gerekse mühendisliklerinde o ince detaylar bu tv yi her zaman çok farklı kılacak.

Fakat sizi şaşırtarak, Bu listede Q6 olmasına rağmen ben yine de 75NU8000 modeline biraz daha odaklanıp daha yakından incelemenizi önereceğim ;)

Bir not eklemek isterim. Listedeki her tv nin aslında kendisine özel sayfalar dolusu yazabileceğim yorumları var elbette lakin o derece detaya giremiyorum zaman sorunu nedeniyle :ok

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Bana güven, her şey aynı görünüyorsa bile yine de bir bildiğim vardır mutlaka :kiskis
Üstadım böyle bir platformda gördüğüm kadarıyla severek yaptığınız yorum ve bilgilendirmelerin gerçekten tarafsız ve güvenilir olduğunu düşünüyorum. O vakit kısmetse 9360 i yapistiriyorum tavsiyenizle ;) (dikkat etmem gereken ekstra birsey varmi siparis verirken tembihleyeyim) Öte yandan bildiğiniz kısmı( yani farki) merak etmedim değil hani fikir olsun bize de ;) Siparişi halledebilirsem dönüş yapacağım inşallah size. :ok

O Çevrimdışı

Omerm

Yeni Üye
19 Şub 2019
13
38
Merhaba.
Aslında çokça şey okudum. Ama birde yazayım dedim :)
Uzun süredir tv araştırıyorum. Arastirirken ogrendik tabi. 3 bin bütçe ile başladık. Sonra va olsun direct led olsun derken gidip Philips 50pus7303 aldım. Ambilight sevdasi da var. Televizyon hatasız çıktı. Ancak genel performansından memnun kalamadım. Bir donukluk var televizyonda. Mesela ps4 actigimda o ekrandaki yazilar köşeli olamiyor. Yeterince keskin degol gibi. Izlerkende goz yorulması yaşamaya başladım. Bunun nedeni tv mi emin degilim gerçi. Ambilight hiç kullanmaz olduk.
Neyse şimdi elimde sorunsuz bir 50pus7303 var. Bunu iade etme şansım var.
Yoğun netflix, youtube ve arada ps4 kullanıyorum.
En başından beri aklımdaki tv nu8000 ama dedimki bütçeyi bu kadar asmayayım ve vazgeçtim.
Şu an gözü kararttim butceyi 6000 civarına kadar çektim. Bir kere alıyorum düzgün birşey alayim.
6000i asmayacağım. Yoksa gidip sony xf9005 alırdım.
Şu anda okuduğum kadarıyla en iyi seçenek nu8000. Ama altyazılarda patlama sorunu can sıkıcı. Dts sorununu sallıyorum çünkü film indirme ihtimalim düşük.
Bu sorunlardan dolayı aklımda soru işareti olarak duruyor nu8000. 5400 civarına düşmesi de cazip kılıyor yeniden.
Sonuç itibariyle ne yapayım ne alayim ben? Bu bütçede nu8000 muadili birşey var mı? Yoksa elimde hazır sorunsuz philips panel varken onunla devam mi etmeli?
Kafa çorba yani, bana bir yardim edin... :)

S Çevrimdışı

sahini

Yeni Üye
19 Şub 2019
3
38
Merhabalar arkadaşlar, uzun zamandır philips 4307 olan tv mi hem konsol hemde pc de kllanıyorum açıkçası memnunum ama şu aralar 4k tv olayına takılmış durumdayım, ben kullanmış olduğum tv de oyun moduna aldığımda hiçbir sorun yaşamıyorum, şimdi aklımda 2 model var birisi 2 bin civarına geliyor vestel 43ud8360 ve 43nu7100 aslında vestel tv yi gidip yerşnde inceledim hatta ellerinde olan PS4 Pro dan alınmış 4k spiderman oyunu ile ve gayet akıcıydı bu izlediğim video bana referans olur mu emin değilim ve sizin güzel fikirlerinize ihtiyacım var. Kullandığım konsol XBOX One X cihazı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Üstadım böyle bir platformda gördüğüm kadarıyla severek yaptığınız yorum ve bilgilendirmelerin gerçekten tarafsız ve güvenilir olduğunu düşünüyorum. O vakit kısmetse 9360 i yapistiriyorum tavsiyenizle ;) (dikkat etmem gereken ekstra birsey varmi siparis verirken tembihleyeyim) Öte yandan bildiğiniz kısmı( yani farki) merak etmedim değil hani fikir olsun bize de ;) Siparişi halledebilirsem dönüş yapacağım inşallah size. :ok
Birde araştırmalarımda ekranda dikey iki çizgiden bahsetmişler bu ürün için.. 3-5 kişi söylemiş bunu.. Sizin bu konuda bilginiz varmı Adem Helvacı Ado hocam

bugrabilsen Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
Selamlar;

75MU7000 bu listede ister istemez elediğim bir model zira bunun yerine eğer bu modeli tercih edecekseniz dahi 75NU8000 almalısınız diye düşünüyorum.

SONY de XE yi zaten elemek durumunda kalıyorum seçeneklerde XF olması nedeniyle zira FRR değerleri de donanımsal hz değeri de aynı olan ve yıl farkı nedeniyle segment farkı oluşmuş modeller bunlar.

LG maalesef ki benim öneri listemde yer edinemeyen bir markadır o nedenle onu da eliyorum zira bizler, Bir ürünün teknik özelliklerinin yanısıra satış sonrası hizmetlerine de oldukça yoğun odaklanıyoruz, LG TÜRKİYE ise bu konuda kesinlikle tam anlamıyla sınıfta kalmış bir markadır.

Gelelim en can alıcı model seçiminiz olan Q6 serisine.

Kesinlikle eğer bir kişinin listesinde Q6 var ise zaten diğer modellere odaklanmak da pek mümkün olamıyor zira gerek panel teknolojisinde yarattıkları fark, gerekse mühendisliklerinde o ince detaylar bu tv yi her zaman çok farklı kılacak.

Fakat sizi şaşırtarak, Bu listede Q6 olmasına rağmen ben yine de 75NU8000 modeline biraz daha odaklanıp daha yakından incelemenizi önereceğim ;)

Bir not eklemek isterim. Listedeki her tv nin aslında kendisine özel sayfalar dolusu yazabileceğim yorumları var elbette lakin o derece detaya giremiyorum zaman sorunu nedeniyle :ok

cok tesekkur ederim,
inanilmaz faydali oldu aciklamalariniz. cok cok saolun.
son bir sey soracagim.
ben yukarida link verirken hepsiburada'ya girip ordaki kendi butceme uygun 75 inch TV'leri aldim ornek olarak.
baska yerlerde tavsiye edeceginiz 12-14.000TL bandinda (ekrani 65" olsa da olabilir) benim kullanimima daha uygun bir TV secenegi varsa onu da yazabilirmisiniz? yoksa ben yine belli ornekler mi vereyim, onlari tartisalim? cunku daha evvel ekran buyudukce problemler artar denmisti forumlarda...

tekrar cok tesekkurler,

saygilarimla

cok tesekkur ederim,
son bir sey soracagim.
ben yukarida link verirken hepsiburada'ya girip ordaki kendi butceme uygun 75 inch TV'leri aldim ornek olarak.
baska yerlerde tavsiye edeceginiz 12-14.000TL bandinda (ekrani 65" olsa da olabilir) benim kullanimima daha uygun bir TV secenegi varsa onu da yazabilirmisiniz? yoksa ben yine belli ornekler mi vereyim, onlari tartisalim? cunku daha evvel ekran buyudukce problemler artar denmisti forumlarda...

tekrar cok tesekkurler,

saygilarimla

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Sen önce nasipse tv yi bir teslim al, Kullanmaya başla, gerisi kendiliğinden gelir merak etme :ok

Sadece sizin alacağınız bu model için değil genel olarak dikkat edilmesi gereken en önemli husus ilk kurulumdaki panel test aşamasıdır. Servisler bunu yapmazlar zira uğraşmak istemezler, siz mutlaka ama mutlaka bu adımı uygulayınız.

Aynı zamanda ürün size geldiğinde hemen seri numarasını ulaştırın bize, ilk kontrollerini yapalım kurulum başlamadan önce.

Aşağıdaki linkin ikinci mesajından itibaren olan kısmı sizi ilgilendiren kısmıdır :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
cok tesekkur ederim,
son bir sey soracagim.

tekrar cok tesekkurler,

saygilarimla

OLED düşündünüz veya araştırdınız mı hiç? (65 de olur dediğiniz için aklıma geldi)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar arkadaşlar, uzun zamandır philips 4307 olan tv mi hem konsol hemde pc de kllanıyorum açıkçası memnunum ama şu aralar 4k tv olayına takılmış durumdayım, ben kullanmış olduğum tv de oyun moduna aldığımda hiçbir sorun yaşamıyorum, şimdi aklımda 2 model var birisi 2 bin civarına geliyor vestel 43ud8360 ve 43nu7100 aslında vestel tv yi gidip yerşnde inceledim hatta ellerinde olan PS4 Pro dan alınmış 4k spiderman oyunu ile ve gayet akıcıydı bu izlediğim video bana referans olur mu emin değilim ve sizin güzel fikirlerinize ihtiyacım var. Kullandığım konsol XBOX One X cihazı. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

VESTEL, geçen sene forumumuzda sıklıkla dile getirip eleştirdiğim konulardan sonra bu 60 lı modellerde (8360-8460-9360vs) panel destek unsurlarını belli oranda arttırdı ve bunun etkisini özellikle MB130 anakartın sürekli geliştirilmesinin de etkisi ile görmemek mümkün değil.

Sorun şu ki kıyasladığınız NU7100, tüm bu olumlu gelişmelere rağmen yine de VESTEL tv ye her türlü baskın gelir.

Her şeyden evvel panel mühendislikleri tamamen kendilerine ait. Buna backlıght polarizer ve yazılım da dahildir.

Kaldı ki NU7100 aslında MU7000 tv nin devam niteliğindedir, yani MU7000 ile NU7100 %98 oranda birbirleri ile aynı olan ancak birisi 2017, diğeri 2019 üretimi olan tvlerdir.

Bu avantajmıdır yoksa dezavantaj mı derseniz eğer, bu koşullarda avantajdır zira MU7000, sahada önerdiğim ve aldırdığım şu 2 yıl boyunca tek bir sahibinden dahi olumsuz geri dönüş almamış bir modeldir.

Tabi bu olumsuz geri dönüş olmamasının en önemli nedeni de ürün önerirken kişiye uygun model öneriyor olmamızdır.

Yani aklımıza bir marka ve model kazıyıp gelen giden herkese onu önermek yerine, kişisel ihtiyaçlar ve kullanım amaçları ne ise ona uygun ürün önerdiğimiz için hiç olumsuz geri dönüş de olmadı haliyle :)

Şimdi evinin uzun oturma odasının uzun köşesine tv koyup yanlardan bu tv yi izleyevek birisine MU7000 alsaydık o zaman görürdünüz kopan kıyameti :kiskis

VESTEL in yıllarca öne sürdüğüm uzun garanti ve yaygın servis ağı ile iyi çalışan (Eskiden çok iyi derdim şu an iyi diyebiiyorum) bir müşteri hizmetleri var ve bu büyük bir avantaj. Aynı zamanda garanti sonrasında ucuz yedek parça (Panel hariç) ve soergulanabilir servis hizmeti alma imkanınız da mevcut bunlar da büyük avantaj.

Lakin zaten ortalama kullanım süresi olan 4-5 yıl içerisinde o oyun konsolu ile bu tv nin tam karşısında KEYİF ALA ALA vakit geçirmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken model yine de NU7100 olur diye düşünüyorum :ok

Geri
Üst Alt