M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Kullanım alanın ve amacın hakkında birazcık bilgi verirsen, seve seve öneride bulunabilirim zira önemli olan ürün önermek değil, sana uygun ürünü önerebilmektir ok
Ado, evdeki tv'de hem küçük geliyor hemde tv şöyle bir sorun oluştu. bir kanaldan diğer kanala geçişlerinde önceki kanala ait görüntüler panelde kalıyor. Bu durumunda panel mi bozuk oluyor?
Ado, evdeki 43 inç tv ufak geldiği için 55 inç tv almayı düşünüyorum, ancak iyi bir tv olursa 49 inç'te olabilir.
Televizyonda çoğunlukla dizi, maç seyrediyorum arada sırada da netten dizi seyrediyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado, evdeki tv'de hem küçük geliyor hemde tv şöyle bir sorun oluştu. bir kanaldan diğer kanala geçişlerinde önceki kanala ait görüntüler panelde kalıyor. Bu durumunda panel mi bozuk oluyor?
Ado, evdeki 43 inç tv ufak geldiği için 55 inç tv almayı düşünüyorum, ancak iyi bir tv olursa 49 inç'te olabilir.
Televizyonda çoğunlukla dizi, maç seyrediyorum arada sırada da netten dizi seyrediyorum.

Evet %100 panel arızası :ok

Maç söz konusu ise VA panel bir tv bakmalısın mutlaka ancak yan açılardan renk solması yapacağını unutmayın lütfen.

Bu doğrultuda inceleyebileceğiniz tv ler;

Bütçe sağlam ise;

Donanımsal 100hz olanlardan
SONY XE9005
SONY XF8577
SAMSUNG MU9000
SAMSUNG 49Q7F
PHILIPS PUS8503

Yukarıdakiler için bütçe çıtası yüksek geldi ise;

Donanımsal 50hz olanlardan
SONY XD7005
SAMSUNG MU7000
PHILIPS PUS6262

Bu listede F/P ve stabil ürün hangisidir derseniz o ürün MU7000 dir :ok

Tüm bunlar yine bütçeyi aşarsa haber verin alternatif ama stabiliteden ödün vermek zorunda kalabileceğimiz marka modellere bakalım :ok

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Evet %100 panel arızası :ok

Maç söz konusu ise VA panel bir tv bakmalısın mutlaka ancak yan açılardan renk solması yapacağını unutmayın lütfen.

Bu doğrultuda inceleyebileceğiniz tv ler;

Bütçe sağlam ise;

Donanımsal 100hz olanlardan
SONY XE9005
SONY XF8577
SAMSUNG MU9000
SAMSUNG 49Q7F
PHILIPS PUS8503

Yukarıdakiler için bütçe çıtası yüksek geldi ise;

Donanımsal 50hz olanlardan
SONY XD7005
SAMSUNG MU7000
PHILIPS PUS6262

Bu listede F/P ve stabil ürün hangisidir derseniz o ürün MU7000 dir :ok

Tüm bunlar yine bütçeyi aşarsa haber verin alternatif ama stabiliteden ödün vermek zorunda kalabileceğimiz marka modellere bakalım :ok
Ado hocam çok teşekkürler,
televizyonda çoğunlukla dizi seyrediyorum, maç özetleri seyrediyorum.
bütçem en fazla 3500 tl. bu fiyat bandında önerebileceğin bir tv var mı?
TOSHİBA 49L2863DAT yada REGAL 49R6020U mı alsam diye düşünüyorum.

d.t.s. Çevrimdışı

d.t.s.

Yeni Üye
20 Ocak 2019
12
51
E Adem hocam ne demek karşılıksız bir hizmette şikayet hakkımız olamaz. İyi niyetle herkese gücünüz yettiğince cevap veriyorsunuz. İlginize çok teşekkür ederim. Belirtmek isterim bu ürünü aldım. VA panelin ve bu anakartın da kendine göre iyi ve kötü yönlerine vurgu yaptığınızı hatırlıyorum. Müsade ederseniz bu cihazla ilgili olarak şunları sormak isterim. Kurulumda neye dikkat edelim. Fabrika yazılımı güncel midir? Güncelleme tavsiye ediyor musunuz? Nasıl hangi sürümü yapacağız?
İyi geceler diliyorum.

Akraba 49ud9360 aldım. Dün baktığımda tv. nin çok çok iyi olduğunu, renklerin canlı ve net olduğunu beklentimi fazlası ile karşıladığını anladım. SD görüntüler vasattı ama bunun benim için çok ta önemi yok. Genelde izlediğim kanallar HD zaten.
Kendime de 55ud9360 almaya karar verdim ama, netteki yorumlara baktığımda iyi diyen de var, kötü diyen de, arada kaldım. Biliyorum ki bu tv yi şuan araştıran yüzlerce insan var, uygun fiyat olması sebebi ile.
Satın almış olan arkadaşlar da fotoğraf yada video koymuyorlar. Bel ki Ado bey bir inceleme yapar umudu ile yaşıyoruz. Sağlıcakla.....

T Çevrimdışı

Tugberk23

Yeni Üye
3 Şub 2019
5
44
Hocam hala karar veremedim
A101 deki nu7100 ü bekleyecem.
Yanlız geçen vatan da lg43uk6470 ile yan yanaydı lg nin görüntüsü daha canlı geldi bana.
Yoksa ren ayarlarındanmı kaynaklanıyordu?

T Çevrimdışı

Tugberk23

Yeni Üye
3 Şub 2019
5
44
Bugün vatan bilgisayara tekrar gittim iyice aklım karıştı
43nu7400 ü 3500 e bıraktı
43pus6503 ü 2650 ye bıraktı
A101 de 43nu7100 2930
Hocam lütfen yardım hangisini derseniz onu alacam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde hocam benim evdede tv nin karşısında 3lü koltuk yanlarda da 2 ikili bir tekli var.
Yanlardaki koltuklar tam 45 derece olmasada 30 derece var çok bozulma olurmu görüntüde?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Adem Helvacı Ado üstadım merhaba. Geçen 4 bin liraya sormuştum ama gecikmiştik alamamıştık hatirlarsan , şimdi 4150 liraya almalimiyim merak ediyorum. Eleman almış sıfır kapalı kutu diyor faturalı demiş ama size bu resmi yollamak istedim.. Çoğunlukla film ve belgesel izlerim birde ilerde XBox alip Pes oynayabilirim. Ihtiyaclarimi karsilarmi? Hafif yan acıdan izleyedebilirim..

SmartSelect_20190210-180823_sahibindencom.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam hala karar veremedim
A101 deki nu7100 ü bekleyecem.
Yanlız geçen vatan da lg43uk6470 ile yan yanaydı lg nin görüntüsü daha canlı geldi bana.
Yoksa ren ayarlarındanmı kaynaklanıyordu?

Ben size, Tebdil kıyafetle TEKNOSA mağazalarında gezerken çektiğim resimlerden paylaşırım, o zaman anlarsınız bazı tv lerin neden diğerlerine nazaran daha canlı gösterdiğini :kiskis

Ayrıca bende de var LG tv nin kendi ellerimle ayarlamama ve LG yi en üst limitlere zorlamama rağmen PHILIPS SAMSUNG ve bunlardan vazgeçtim AWOX tv yanında dahi nasıl soluk kaldığını.

Bulursam söz onu da paylaşacağım size.

Bu arada şu konuda da içiniz rahat olsun, markası ne olursa olsun amaç size bu forumda bir marka pazarlamak değil.

Mağazada hangi markayı görüp beğenip içinize sinerek alıyorsanız en kral marka o dur bizim için :ok

Biz sadece naçizane fikir paylaşıyoruz o kadar :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstadım merhaba. Geçen 4 bin liraya sormuştum ama gecikmiştik alamamıştık hatirlarsan , şimdi 4150 liraya almalimiyim merak ediyorum. Eleman almış sıfır kapalı kutu diyor faturalı demiş ama size bu resmi yollamak istedim.. Çoğunlukla film ve belgesel izlerim birde ilerde XBox alip Pes oynayabilirim. Ihtiyaclarimi karsilarmi? Hafif yan acıdan izleyedebilirim..

SmartSelect_20190210-180823_sahibindencom.jpg
Valla Azizim geçen kaçırdığınızda oldukça üzülmüştünüz. Ürünün teknik verileri kötü değil lakin yineliyorum ki bizzat incelediğim ürün değildir. Ayrıca yan açılardan renk solması yapacağını aklınızın bir köşesine yazınız. Yani almanıza engel bir durum yok VA panel olması dışında :ok

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Valla Azizim geçen kaçırdığınızda oldukça üzülmüştünüz. Ürünün teknik verileri kötü değil lakin yineliyorum ki bizzat incelediğim ürün değildir. Ayrıca yan açılardan renk solması yapacağını aklınızın bir köşesine yazınız. Yani almanıza engel bir durum yok VA panel olması dışında :ok

Eyvallah üstadım. Bizzat incelememiş olsanda teknik özellikler ve mevcut fonksiyonlar (menü, wi-fi, smart vs tarzındaki şeyler) açısından iyi gördüysen benim için değerli. Fiyatını özellikle belirttim ki F/P ürünü gibi gözüküp gözükmediğini merak ettim? Birde son olarak ürünün garantisi konusunda sıkıntı olup olmayacağını bu resimden anlayabilirmiyiz yoksa gelince servis mi bakmalı bizzat? Saygılar ;)

Geri
Üst Alt