L Çevrimdışı

leventekinci

Yeni Üye
3 Şub 2019
6
53
Ado hocam tavsiyeniz üzerine almak istediğim ürün olan a101 de bulduğum Toshıba 49L2863 nın barkodunu yolluyorum müsaitseniz panel ve anakart gibi bilgilerine bakabilir misiniz?

IMG_20190207_121637.jpg

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ado hocam samsung serviside kötü yazın bir aspiratör almıştım samsungtan ctb bilişime bir türlü taktıramadım.en sonunda müşteri hizmetleri başka bir servis yönlendirdiler onlar taktı.yani samsungta öyle ağım şahım değil servis hizmetleri.

Y Çevrimdışı

yusufyaman

Yeni Üye
1 Tem 2018
14
41
S. A ado hocam bir konuda yardımcı olursan sevinirim ne yapmam lazım 55uk6470 aldım bir hafta önce futbol maçları seyrederken top saga sola ani hareketlerde sanki dikey şekilde bulutlanma yada çizgi ler gibi birşey takılıyor gözüme ne yapmam lazım müsait oldugun da bilgilendirirseniz sevinirim
Selamlar Kardeşim;

Her zaman belirttiğim üzere IPS panel kullanıp da bu vertical banding olayını görmeyen, gözlemlemeyen kişi neredeyse yoktur. Maalesef ki bunun bir çözümü de yoktur o nedenle burada bu tavsiye başlığı altında ısrarla tüm üyelerimize tv tavsiyesi istediklerinde sorduğum soru kullanım amaçları olur her zaman.

Söz konusu futbol ise, istisnai bazı üretimler dışında IPS panel bir ürün almak büyük hatadır :ok
MU7000 tereddütsüz derim ama önce bir mağazada kendiniz gözlemleyin mutlaka.

Edge panelde futbol konusuna gelince;

Bakınız şöyle farklı bir yaklaşım sergileyelim öncelikle. Evet ben de edge panel sevmem. Lakin döngü o tarafa doğru gidiyor. Asıl konu ise şu.

Eskiden bir dinamik kontrast oranı savaşı vardı bilirsiniz.

Birisi dedi ki benim ki 100:1
Diğeri dedi ki Benimki 500:1
Sonraki 800:1
Sonraki 1000:1
10.000:1
50.000:1
100.000:1

derken en son artık bu konu 1.000.000:1 oranlarında açıklandı ve finali sonsuz kontrast oranı diyerek o savaşı bitirdiler.

Siz hiç şu an kontrast oranı ile reklam yapan tv markası görüyormusunuz? Göremezsiniz elbette :kiskis

Peki diyelim ki adam gerçekten 1.000.000:1 kontrast oranını yaptı.

Peki kardeşim biz bu tv leri ne ile izliyoruz? Gözlerimizle.
Peki İnsan gözünün algılayabileceği max kontrast oranı nedir kimse bundan bahsetmiyor. :))))

Ben şimdi size bir tv pazarlarken desem ki ''Bu Tv de HAYALET EFEKTİ SUNUYORUM SİZÊ'' için de hayaletler varmış gibi hissedeceksiniz. Ama aslında yok. Yok da siz var mış gibi yapın efekt o zaten :kop

Abicim görmediğim, algılayamadığım, analiz edemediğim, çözümseyemediğim özellik oransal anlamda tv de olsa ne olur, Olmasa ne olur?

Yeni gündem ise renk algoritmaları.

Adam diyor ki ''Ben sizin için ABC teknolojisi geliştirip size 1.000.000 renk özelliği sundum''

Peki çok güzel bunun için tv ye kaç para ekledin? Bu özellik olanı 3000, olmayanı 2500.

Tamam Alıyorum.

TV yi aldım ama ben 1.000.000 tane renk sayamıyorum veya farkı göremiyorum.

Hmmmm evet, İnsan gözü doğada ancak 630.000 renk algılayabiliyor (Sallıyorum rakamları)

Eee ne olacak şimdi ne oldu bizim 1.000.000 renk.?

Ben sizin için o renkleri downgrade edecek bir teknoloji yaptım, Olanı 3500, olmayanı 3.000.

Yani temel olarak sen benim göremeyeceğim bir özelliği yapıp tv ye koydun ve ben bunu görememek için sana fazladan 500 ödedim, sonra da görebileyim diye bir teknoloji koydun fazladan 500 daha ödedim öyle mi? :kop

Eee en başa dönelim o halde, hatırlarsanız 1.000.000 renk göstermeyen özellikli olanı zaten 2500tl ye satılıyordu :kiskis

Diyeceğim o ki TV teknolojilerinde bazen her şeye balıklama dalmamak gerekiyor. Zira biz olayın temelinden uzaklaşıyoruz, uzaklaşmaya başladık. Ana konudan çok saptık.

Neydi ana konumuz?

TELEVİZYON :))

İyi de biz artık TV konuşamıyoruz ki

HDR
WCG
HB
DV
HLG
PİXELLENCE
M+
UNB
SNB
vs vs

aklınıza ne geliyorsa her teknik terimin savaşı haline döndü ortalık.

Yani bir tv almak için arayış yapmaya 6 ay devam edin, ÜNV de fizik okumanıza gerek kalmaz, 1 sene boyunca araştırın Quantum, 3 sene sonra evreni yeniden keşfedersiniz :kop

Değerli kardeşim, süslü teknolojik kelimeleri bir kenara bırakın. Şu an baktığınız o ekrandan kafanızı kaldırın ve dışarıya bakın, Güneşli yağmurlu karlı nasıl olursa olsun doğayı 10 dakika seyredin, sonra evinizden çıkıp bir SAMSUNG mağazasına gidin ve oradaki görevliden size bir maç yayını açmasını isteyerek 1 adet MU7000 tv yi lütfen sadece ama sadece kendi gözlerinizle izleyin. (Yok ise NU7100 inceleyin aynı tv zaten)

İzlemeye başlamadan evvel o sümsük mağaza görevlisine de söyleyin saçma sepet fikirlerini kendisine saklasın, sadece size maç açsın ve sussun, siz kendi kararınızı sadece kendi gözleriniz ve gözleminiz ile verin :ok

Sonra lütfen buraya gelin yeniden sohbet edelim :ok
Hocam çok güzel açıklayıcı bir cevap vermişsiniz teşekkür ederim yalnız burası ufak yer gidip izleme şansım yok sanırım. Sonuçta internette mu7000 4000bin se burda 5500 TL falandır ama yinede şansımı deniyeyim anladığım kadarıyla bu sorunu kafana takacaksan git Samsung mu 7000 yada 7100 al diyorsunuz eger izlemeden bile olsa VA Panel samsun 7000 bini alayım diyorum nu 7100 VA mı ips mi bilmiyorum bakmak lazım hersey için teşekkürler hocam Allah razı olsun

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ado hocam samsung serviside kötü yazın bir aspiratör almıştım samsungtan ctb bilişime bir türlü taktıramadım.en sonunda müşteri hizmetleri başka bir servis yönlendirdiler onlar taktı.yani samsungta öyle ağım şahım değil servis hizmetleri.

VESTEL de kötü, ARÇELİK de kötü, PHILIPS servislerini anlatmaya kelimeler yetmez.
Ben ''LG kötü diğerleri iyi'' demiyorum, ''bir TOP10 listesi yapsak istisnasız yıllarca 1 numaradan aşağıya inmeyecek marka LG dir.'' diyorum

Dikkat ederseniz ''LG kötü'' yazarken SAMSUNG için iyi yazmadım :ok

Mensubu bulundukları markanın ürettiğiürünün arızasını tespit edemeyen VESTEL servisi
Hatalı teşhis ile ürünü daha çok bozan ARÇELİK servisi
Montaj için hizmet vermeyen SAMSUNG servisi
Ürün arızasını kabul etmeyen HOTPOİNT servisi
500TL lik kartı 1300TL ye satmaya çalışan LG servisi

Biliyorsunuz bunların hepsini dile getiriyoruz zaten, ancak diğer markalarda mesela VESTEL de hiç olmazsa bir özür mekanizması var. Birileri sizi Genel Müdürlükten arayıp ''Sorununuz ile ben ilgileneceğim bana kısa bir süre izin verin lütfen'' diyor, gönlünüzü alıyor, sizin adınıza sorunun kaynağını araştırıp buluyor ve çözüme kavuşmasını sağlıyor vs vs .

ARÇELİK de mutlaka servis şikayetleri var ama adam gibi bir müşteri hizmetleri var, derdinizi anlatabileceğiniz birileri var.

LG Müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve aldığınız cevap ''Servislerin iç politikalarına karışamayız'' oluyor sizce bu kabul edilir bir uygulama mı? :alala

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam çok güzel açıklayıcı bir cevap vermişsiniz teşekkür ederim yalnız burası ufak yer gidip izleme şansım yok sanırım. Sonuçta internette mu7000 4000bin se burda 5500 TL falandır ama yinede şansımı deniyeyim anladığım kadarıyla bu sorunu kafana takacaksan git Samsung mu 7000 yada 7100 al diyorsunuz eger izlemeden bile olsa VA Panel samsun 7000 bini alayım diyorum nu 7100 VA mı ips mi bilmiyorum bakmak lazım hersey için teşekkürler hocam Allah razı olsun
NU7100, MU7000 in neredeyse yeni modeli ama hemen hean aynı özellikli ürünü diyebilirim, fiyat farkı vardır 150-200tl onun dışında aman aman fark göremezsiniz, VA paneldir 7100 ;)

IPS panelli SAMSUNG isterseniz MU7400 bakabilirsiniz :ok

Y Çevrimdışı

yusufyaman

Yeni Üye
1 Tem 2018
14
41
NU7100, MU7000 in neredeyse yeni modeli ama hemen hean aynı özellikli ürünü diyebilirim, fiyat farkı vardır 150-200tl onun dışında aman aman fark göremezsiniz, VA paneldir 7100 ;)

IPS panelli SAMSUNG isterseniz MU7400 bakabilirsiniz :ok
Samsung un ips panelde maçta sorun yaşamaz mıyız yine vertical banding sorunu olmaz mı Samsung ips panellerde

C Çevrimdışı

cierhadin

Yeni Üye
7 Tem 2018
37
arkadaslar merhaba babamların evindeki tv perte cıkmıs. 43-49 inc arası uydu alıcılı, smart olmasa da olur, ses ve görüntü kalitesi fena olmayan, en fazla 2500 tl verebilecegim bi tv arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. ben temmuzda grundig 49inc tv yi 2300 tl ye almıstım simdi 3500 olmuş. kötü olmuş.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
arkadaslar merhaba babamların evindeki tv perte cıkmıs. 43-49 inc arası uydu alıcılı, smart olmasa da olur, ses ve görüntü kalitesi fena olmayan, en fazla 2500 tl verebilecegim bi tv arıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. ben temmuzda grundig 49inc tv yi 2300 tl ye almıstım simdi 3500 olmuş. kötü olmuş.

Özetlemek gerekirse Anne Baba TV si alacaksınız sanırım. Eğer durum bu ise yüksek bütçeler ayırmanıza ve sırf önünde bilindik markalar yazıyor diye fazladan para ödemenize gerek yok. AWOX U5000STR alın, Kocaman TV doya doya izlesinler :ok

L Çevrimdışı

leventekinci

Yeni Üye
3 Şub 2019
6
53
Çok geç gördüm kusura bakmayın lütfen.
Sonuç Aynı :ok
E Adem hocam ne demek karşılıksız bir hizmette şikayet hakkımız olamaz. İyi niyetle herkese gücünüz yettiğince cevap veriyorsunuz. İlginize çok teşekkür ederim. Belirtmek isterim bu ürünü aldım. VA panelin ve bu anakartın da kendine göre iyi ve kötü yönlerine vurgu yaptığınızı hatırlıyorum. Müsade ederseniz bu cihazla ilgili olarak şunları sormak isterim. Kurulumda neye dikkat edelim. Fabrika yazılımı güncel midir? Güncelleme tavsiye ediyor musunuz? Nasıl hangi sürümü yapacağız?
İyi geceler diliyorum.

Geri
Üst Alt