Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar sayın Adem Helvacı Ado , bu paylaşımınızda "Kırık Panel için 2400TL fiyat veren LG servisi yerine aynı paneli 1300TL ye bulduğunuzdan bahsetmişsiniz. Bizim de 2014-15 model LG 42LB652v model tv nin paneli kırıldı. Teknik servis 2200 tl fiyat verdi. Sizin gibi panel bulma durumumuz olabilir mi 1500 civarı bir fiyata? Ya da bunun yerine 2500-3000 tl civarı bir tv önerirmisiniz? Panel değişimi yerine yeni tv de bakıyorum ayrıca. 5x6 m bir odada kullanacağımız, açı farkı çok olmadığı, oyun, film vs gibi özel amaçlı olmayan bir tv bakıyorum. Smart, dahili WiFi ve dahili uydusu olsun istiyoruz ama öncelik görüntü kalitesi. UHD şart değil. 49" olup Hitachi, vestel ya da arçelik mi olsun; 43" olup LG, Samsung, Philips mi olsun, bu konuda da kararsızım. Benim baktıklarım 49HT1800UD (3050tl), 49UD8460 (2700tl), 43UK6470PLC(3100tl), (3100tl) , (2900tl) , (3150tl) gibi. Ya da bunların dışında bu fiyat aralığında başka bir modele mi baksak?Tavsiye verirseniz memnun olurum

Benim inancım panelin o fiyat bantlarında onarılabileceği yönde lakin, LG gibi lanet bir markaya bulaşmaktansa, İleride psikopat servislerine mecbur kalmaktansa, 1500TL ona vereceğime 3000 3500 bütçe ayırıp sıfır ve 2 yıl garantili (Keşke 3 yıl olsa) yeni bir ürün almak ve markayı da değiştirmek daha makul diye düşünüyorum.

LG markası, Tüketicilerine olan bu negatif tavrını değiştirmediği sürece, Benim de L markasına olan negatif söylemlerim sürekli devam edecektir.

LG paneleri seviyorum o ayrı konu :kiskis

Buna paralel her ne kadar NU7100 yeni nesil ürün olsa da, ben yine de size MU7000 diyeceğim :ok

L Çevrimdışı

leventekinci

Yeni Üye
3 Şub 2019
6
53
55UD9360 ın iki üretimi var hangisi olduğu önemli
Regal'i bu klasmanda direkt geçebilirsiniz. (Elendi diyelim)
UD8400 LG IPS panel ve MB130 anakartlı üründür, 10Bit panel ve HDR desteği mevcuttur. SMR değeri 1000hz de kalmıştır
UD8460 LG IPS panel ve MB130S anakartlı üründür. 10Bit panel ve HDR yanısıra DV desteği mevcuttur. SMR değeri 1000hz de kalmıştır
UD9360 SAMSUNG VA panel ve MB130S anakartlı üründür. 10Bit panel ve HDR yanısıra DV desteği mevcuttur. SMR Değeri 1800hz dir. (WCG belirsiz)

Paylaştığınız listede en kabul edilir ürün 9360 olarak görünmektedir :ok

Tüm üretimlerde MB130 ve MB130S anakartlı değişik üretimler de mevcuttur bunu untumayınız bu nednele mutlak asatın alım öncesi kod sorgulayıp bize bildirin ki kontrol edelim.

F fikoloji
TEKNOwest teknovest

:ok
Adem Helvacı Ado,
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Değerli hocam ilginiz için teşekkür ediyorum. Bütçeyi aşağıya çekerek 2500 TL desem Toshıba 49L2863DAT uygun bir tercih olabilir mi yada buna mukabil Arçelik,beko, vestel veya daha az tanınmış markalardan bir ürün tavsiyede bulunur musunuz? (49 inç, FHD, UHD, SMART özellikler tercihim. Dsmart kullanıcısyım, Netfilix uhd izlemek niyetindeyim.) Sevgilerimle...

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yusufyaman

Yeni Üye
1 Tem 2018
14
41
S. A ado hocam bir konuda yardımcı olursan sevinirim ne yapmam lazım 55uk6470 aldım bir hafta önce futbol maçları seyrederken top saga sola ani hareketlerde sanki dikey şekilde bulutlanma yada çizgi ler gibi birşey takılıyor gözüme ne yapmam lazım müsait oldugun da bilgilendirirseniz sevinirim

S Çevrimdışı

surmeneli81

Yeni Üye
5 Şub 2019
2
43
Benim inancım panelin o fiyat bantlarında onarılabileceği yönde lakin, LG gibi lanet bir markaya bulaşmaktansa, İleride psikopat servislerine mecbur kalmaktansa, 1500TL ona vereceğime 3000 3500 bütçe ayırıp sıfır ve 2 yıl garantili (Keşke 3 yıl olsa) yeni bir ürün almak ve markayı da değiştirmek daha makul diye düşünüyorum.

LG markası, Tüketicilerine olan bu negatif tavrını değiştirmediği sürece, Benim de L markasına olan negatif söylemlerim sürekli devam edecektir.

LG paneleri seviyorum o ayrı konu :kiskis

Buna paralel her ne kadar NU7100 yeni nesil ürün olsa da, ben yine de size MU7000 diyeceğim :ok
Teşekkürler sayın Adem Helvacı Ado , bir tavsiye daha almak istiyorum. 2000-2800 bandında tv tavsiyeniz ne olur. Yani 3000e çıkamazsak öneriniz ne olur?

Teşekkürler sayın Adem Helvacı Ado , bir tavsiye daha almak istiyorum. 2000-2800 bandında tv tavsiyeniz ne olur. Yani 3000e çıkamazsak öneriniz ne olur?
50Mu7000 videonuzu izlediğimde AWOX marka ile arasında görüntü kalitesi açısından çok fark olmadığını belirtmişsiniz. Bu açıdan Samsunga 3200tl vermek yerine Smartsız ama kaliteli paneli olan bir tv yanına box eklemek daha mı mantıklı olur

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Lg 49uk7550 tv alınırmı tavsiye edermisiniz?

TV ye lafım yok, kullanım amacınıza göre alınabilir belki lakin sürekli yazdığım ve belirttiğim üzere ülkemizde >LG kadar lanet, gaddar, acımasız,arsız,yüzsüz servis ağı olan başka marka yoktur bu konuda da bilginiz olsun isterim.

Tüketicilerin yaşadıkları olumsuzluklara istinaden ben de konuya dahil olup bizzat gözlemledim ve LG servislerinin ne kadar kontrolsüz, ne kadar acımasız, müşteri hizmetlerinin ve kanunların bu konuda ne kadar aciz olduklarını gördüm.

Müşteri hizmetleri, bir anakart için 1300TL isteyen servisi şikayet için arayan tüketicisine ''Servisin iç politikasıdır karışamayız'' diyor ve o anakartın servise giriş bedeli 574TL ise burada büyük sorun var demektir.

Servisin 2400TL dediği paneli bizzat kendim 1300TL ye bulduysam ortada büyük sorun var demektir.

Devletin kanunları dahi servis fiyat politikalarından (SPE adı altında) tüketiciyi koruyamıyor ise bu markada AHLAK yok demektir ve yine bu da ortada büyük bir sorun var demektir.

Yine ithal bir ürün alın ama lütfen gidin PHILIPS alın SONY alın SAMSUNG alın ne alırsanız alın, LG almayın derim.

TV kötümüdür? Hayır bir daha yazıyorum teknolojilerine lafım yok. ancak LG TÜRKİYE dediniz mi orada bir duracaksınız :ok

LG ne zaman ki tüketicilerine olan bu anlamsız saçma sapan tavrını değiştirir ve servislerini kontrol altında tutmayı başarır. İşte o zaman benim de söylemlerim değişir ve LG yi hak ettiği teknoloji kalitesinde konuşmaya başlarız :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

50Mu7000 videonuzu izlediğimde AWOX marka ile arasında görüntü kalitesi açısından çok fark olmadığını belirtmişsiniz. Bu açıdan Samsunga 3200tl vermek yerine Smartsız ama kaliteli paneli olan bir tv yanına box eklemek daha mı mantıklı olur

Şimdi sadece o cümle üzerinden alırsak biraz acımasızlık yapmış oluruz SAMSUNG markasına zira bu gün bir SAMSUNG mühendisliği ile AWOX u aynı kefeye koymak büyük yanlışlık olur.

Yanız VA panel olmasının verdiği dezavantajlar nedeniyle eğer yan açılardan izleyecekseniz AWOX ile SAMSUNG arasında neredeyse hiç bir fark göremezsiniz.

Ayrıca her ne kadar SAMSUNG kendi ürettiği SASMUNG paneli kullanıyo rolsa da, AWOX markası da CMO dediğimiz Çin in neredeyse en büyük panel üreticilerinden birisinin ürününü kullanıyor. AWOX un en büyük sorunu mühendislik. Ürünlerin yakın performansı iyi değildir yoksa 3 metreden iki tv yi de yanyana koyup izleyin inanın büyük farklar göremezsiniz :ok

Yine de bir SAMSUNG dan alacağını her şeyi AWOX un vermesini beklememeniz gerekir.

Buna paralel eğer izleme mesafeniz biraz yüksek olursa, MİBOX + AWOX güzel bir kombinasyon olur, yeter ki AWOX un kendi arayüzünü kullanmayın :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
S. A ado hocam bir konuda yardımcı olursan sevinirim ne yapmam lazım 55uk6470 aldım bir hafta önce futbol maçları seyrederken top saga sola ani hareketlerde sanki dikey şekilde bulutlanma yada çizgi ler gibi birşey takılıyor gözüme ne yapmam lazım müsait oldugun da bilgilendirirseniz sevinirim

Selamlar Kardeşim;

Her zaman belirttiğim üzere IPS panel kullanıp da bu vertical banding olayını görmeyen, gözlemlemeyen kişi neredeyse yoktur. Maalesef ki bunun bir çözümü de yoktur o nedenle burada bu tavsiye başlığı altında ısrarla tüm üyelerimize tv tavsiyesi istediklerinde sorduğum soru kullanım amaçları olur her zaman.

Söz konusu futbol ise, istisnai bazı üretimler dışında IPS panel bir ürün almak büyük hatadır :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado,

Değerli hocam ilginiz için teşekkür ediyorum. Bütçeyi aşağıya çekerek 2500 TL desem Toshıba 49L2863DAT uygun bir tercih olabilir mi yada buna mukabil Arçelik,beko, vestel veya daha az tanınmış markalardan bir ürün tavsiyede bulunur musunuz? (49 inç, FHD, UHD, SMART özellikler tercihim. Dsmart kullanıcısyım, Netfilix uhd izlemek niyetindeyim.) Sevgilerimle...
ARÇELİK ile VESTEL yanyana koyulduğunda, eğer klasmanda adaletsiz bir durum yok ise tercihim her zaman Vestel den yana olur zira ARÇELİK tv teknolojileri konusunda beyaz eşyadaki başarısını ön plana çıkartamıyor. Bana göre ARÇELİK markası tv konusunda üretmiş olmak ve mağazalarda yok dememek için üretim yapıyor. (Şahsi fikrimdir)

O nedenle kıyas noktası bu iki tv ise elbette 49L2863 size önerdiğim tv olacaktır. Yalnız yan açılardan renklerde solma yapan VA panele sahipti diye hatırlıyorum bu konuya dikkat edin lütfen :ok

Y Çevrimdışı

yusufyaman

Yeni Üye
1 Tem 2018
14
41
Selamlar Kardeşim;

Her zaman belirttiğim üzere IPS panel kullanıp da bu vertical banding olayını görmeyen, gözlemlemeyen kişi neredeyse yoktur. Maalesef ki bunun bir çözümü de yoktur o nedenle burada bu tavsiye başlığı altında ısrarla tüm üyelerimize tv tavsiyesi istediklerinde sorduğum soru kullanım amaçları olur her zaman.

Söz konusu futbol ise, istisnai bazı üretimler dışında IPS panel bir ürün almak büyük hatadır :ok
Hocam çok teşekkürler firma iadeyi kabul ediyor isterseniz geri gönderin dediler acaba iade etsem Samsung VA Panel alsam daha mı iyi olur 55mu7000 yada 55ud9360 mı alsam bilemiyorum yada bundan başka tavsiyen varmı yalnız daha önce okuduğum bir yazıda yalnış anlamadım sa kenar Led tvinlerde de futbol maçında oluyor bu sorun direk Led almanız daha iyi olur diye bir yazı okudum sanırım hocam kusura bakmazsan ne yapmam lazım yardımcı olursan çok sevinirim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam çok teşekkürler firma iadeyi kabul ediyor isterseniz geri gönderin dediler acaba iade etsem Samsung VA Panel alsam daha mı iyi olur 55mu7000 yada 55ud9360 mı alsam bilemiyorum yada bundan başka tavsiyen varmı yalnız daha önce okuduğum bir yazıda yalnış anlamadım sa kenar Led tvinlerde de futbol maçında oluyor bu sorun direk Led almanız daha iyi olur diye bir yazı okudum sanırım hocam kusura bakmazsan ne yapmam lazım yardımcı olursan çok sevinirim
MU7000 tereddütsüz derim ama önce bir mağazada kendiniz gözlemleyin mutlaka.

Edge panelde futbol konusuna gelince;

Bakınız şöyle farklı bir yaklaşım sergileyelim öncelikle. Evet ben de edge panel sevmem. Lakin döngü o tarafa doğru gidiyor. Asıl konu ise şu.

Eskiden bir dinamik kontrast oranı savaşı vardı bilirsiniz.

Birisi dedi ki benim ki 100:1
Diğeri dedi ki Benimki 500:1
Sonraki 800:1
Sonraki 1000:1
10.000:1
50.000:1
100.000:1

derken en son artık bu konu 1.000.000:1 oranlarında açıklandı ve finali sonsuz kontrast oranı diyerek o savaşı bitirdiler.

Siz hiç şu an kontrast oranı ile reklam yapan tv markası görüyormusunuz? Göremezsiniz elbette :kiskis

Peki diyelim ki adam gerçekten 1.000.000:1 kontrast oranını yaptı.

Peki kardeşim biz bu tv leri ne ile izliyoruz? Gözlerimizle.
Peki İnsan gözünün algılayabileceği max kontrast oranı nedir kimse bundan bahsetmiyor. :))))

Ben şimdi size bir tv pazarlarken desem ki ''Bu Tv de HAYALET EFEKTİ SUNUYORUM SİZÊ'' için de hayaletler varmış gibi hissedeceksiniz. Ama aslında yok. Yok da siz var mış gibi yapın efekt o zaten :kop

Abicim görmediğim, algılayamadığım, analiz edemediğim, çözümseyemediğim özellik oransal anlamda tv de olsa ne olur, Olmasa ne olur?

Yeni gündem ise renk algoritmaları.

Adam diyor ki ''Ben sizin için ABC teknolojisi geliştirip size 1.000.000 renk özelliği sundum''

Peki çok güzel bunun için tv ye kaç para ekledin? Bu özellik olanı 3000, olmayanı 2500.

Tamam Alıyorum.

TV yi aldım ama ben 1.000.000 tane renk sayamıyorum veya farkı göremiyorum.

Hmmmm evet, İnsan gözü doğada ancak 630.000 renk algılayabiliyor (Sallıyorum rakamları)

Eee ne olacak şimdi ne oldu bizim 1.000.000 renk.?

Ben sizin için o renkleri downgrade edecek bir teknoloji yaptım, Olanı 3500, olmayanı 3.000.

Yani temel olarak sen benim göremeyeceğim bir özelliği yapıp tv ye koydun ve ben bunu görememek için sana fazladan 500 ödedim, sonra da görebileyim diye bir teknoloji koydun fazladan 500 daha ödedim öyle mi? :kop

Eee en başa dönelim o halde, hatırlarsanız 1.000.000 renk göstermeyen özellikli olanı zaten 2500tl ye satılıyordu :kiskis

Diyeceğim o ki TV teknolojilerinde bazen her şeye balıklama dalmamak gerekiyor. Zira biz olayın temelinden uzaklaşıyoruz, uzaklaşmaya başladık. Ana konudan çok saptık.

Neydi ana konumuz?

TELEVİZYON :))

İyi de biz artık TV konuşamıyoruz ki

HDR
WCG
HB
DV
HLG
PİXELLENCE
M+
UNB
SNB
vs vs

aklınıza ne geliyorsa her teknik terimin savaşı haline döndü ortalık.

Yani bir tv almak için arayış yapmaya 6 ay devam edin, ÜNV de fizik okumanıza gerek kalmaz, 1 sene boyunca araştırın Quantum, 3 sene sonra evreni yeniden keşfedersiniz :kop

Değerli kardeşim, süslü teknolojik kelimeleri bir kenara bırakın. Şu an baktığınız o ekrandan kafanızı kaldırın ve dışarıya bakın, Güneşli yağmurlu karlı nasıl olursa olsun doğayı 10 dakika seyredin, sonra evinizden çıkıp bir SAMSUNG mağazasına gidin ve oradaki görevliden size bir maç yayını açmasını isteyerek 1 adet MU7000 tv yi lütfen sadece ama sadece kendi gözlerinizle izleyin. (Yok ise NU7100 inceleyin aynı tv zaten)

İzlemeye başlamadan evvel o sümsük mağaza görevlisine de söyleyin saçma sepet fikirlerini kendisine saklasın, sadece size maç açsın ve sussun, siz kendi kararınızı sadece kendi gözleriniz ve gözleminiz ile verin :ok

Sonra lütfen buraya gelin yeniden sohbet edelim :ok

Geri
Üst Alt