S Çevrimdışı

samedismayilov

Yeni Üye
2 Ara 2018
13
30
Merhaba arkadaşlar. forumda yeniyim. tv alıcam. bütçem 2500 tl. 2.5-3 metre mesafeden izlenecek. genelde film, belgesel ve s. için düşünüyorum. ilerde belki ps4 alırım, emin değilim. 4k bu fiyatlarda olur mu? aksiyon filmlerinde, hızlı geçişlerde takılma olmayan (gerçek yenileme hızı 100 hz olalara bütçem yetmiyor) internetten film izleyebileceyim, görüntü kalitesi iyi olan, tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mı?

kepler-22 Çevrimdışı

kepler-22

Yeni Üye
29 Ocak 2019
15
43
benim de bütçem 3800 civarı 55 inch televizyon almak istiyorum. aklımda vestel 55UD9360 vardı ama başka bir forumda görüntüden memnun kalınmadığı yazılmıştı. Hatta fotoğraflar paylaşılmıştı bu nedenle kararsız kaldım. bir mağazada teşhirde vestelin ud9400 modelini inceledim, renkler soluk, görüntü puslu gibiydi. ne alacağıma karar veremedim. mesela aşağıdak youtube linkini verdiğim model gibi renkler canlı görüntü güzel olsun istiyorum.

T Çevrimdışı

Tugberk23

Yeni Üye
3 Şub 2019
5
44
Hocam kolaygelsin 43 inch bir tv almayı düşünüyorum bütçe 3000 tl civarı bir tv önerirmisiniz.
Oyun felan oynamam.
Normal bir kullanıcıyım teşekkürler

L Çevrimdışı

leventekinci

Yeni Üye
3 Şub 2019
6
53
Arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım aranıza. Öncelikle emeği geçenleri tebrik ediyorum güzel bir hizmet olmuş. Bir tv alacağım yardımlarınızı bekliyorum. 2500-3000 belki 3500 aralığında 49-55 inç smart, 4k olursa güzel olur Dmsartt kullanıcısıyım belki androit tv de alabilirim, netfilix, youtube vb ve internet önemli yan açılardan seyrediyorum. 55 inç de olu ancak bütçeyi geçmek istemiyorum. Bir kaç tv var takip ettiğim; bunlardan tercih ne olmalı fikirleriniz önemli desteğinizi bekliyorum. Özellikle anakart bilgileri da benim için değerli olacak. Ips panel tercihim gibi gözüküyor.
Baktığım markalar ve modelleri:

Vestel 49ud8400
Vestel 49ud8460
Vestel 49ud9360

Regal 55r8560
Vestel 55ud93560

D Çevrimdışı

donau

Yeni Üye
6 Şub 2019
2
32
Merhabalar, 49-50 inç max 4 bin tl civarı bir televizyon almak istiyorum. Daha çok film izlemek için kullanacağım bazende oyun. Çok kararsız kaldım. Bu tvler arasında kaldım. Samsung49nu7100 DTS ses sitemi olmadığından lg50uk6470plc de VA panel olduğundan alma diyenler oldu. Bunlar arasından hangisini önerirsiniz veya daha farklı bir öneriniz var mıdır?

lg-49uj651v
philips-49pus7503
samsung-49nu7100
lg-50uk6470plc

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yok değilmiş üstadım, ben doğrusu senden gelecek cevabı bekleyip almak istedim,cevaptan sonra da gittim sordum ve 11 tane sattıklarını Tr de kapalı kutu kalmadığını teşhirlerin kaldığını ve istersek onlardan getirebileceklerini söylediler hatta öyle ki kapalı kutu bi tane kapıdaydı faturası kesilmiş falan gördük yani. Nasip değilmiş demek ki?
Umarım ben sebep olmamışımdır, üzülürüm :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar, 49-50 inç max 4 bin tl civarı bir televizyon almak istiyorum. Daha çok film izlemek için kullanacağım bazende oyun. Çok kararsız kaldım. Bu tvler arasında kaldım. Samsung49nu7100 DTS ses sitemi olmadığından lg50uk6470plc de VA panel olduğundan alma diyenler oldu. Bunlar arasından hangisini önerirsiniz veya daha farklı bir öneriniz var mıdır?

lg-49uj651v
philips-49pus7503
samsung-49nu7100
lg-50uk6470plc

Oldum olası LG markasına bir mesafem olmuştur. Son dönemde yaşanan servis facialarını derinlemesine araştırmalarım sonucu ise maalesef ülkemizde en acımasız, en gaddar, en yüzsüz ve maalesef en KONTROLSÜZ servis ağının LG grubuna ait olduğunu gördüm.

574 TL ye girişi olan anakartı 1300TL ye müşteriye fiyat çekenleri. Kırık Panel için 2400TL fiyat veren LG servisi yerine aynı paneli 1300TL ye bizim bulmuş olmamış ve geçmişte de yaşanan bir çok benzeri hadise nedeniyle LG dendimi 3 düşünüp bir almak ve hatta mümkünse dinlenmeden kaçmak gerektiğini düşünüyorum.

Düşünsenize, Servisin yetkisini suistimal ettiğini düşündüğünüzü belirterek müşteri hizmetlerini arıyorsunuz ve müşteri hizmetleri size ''Servisimizin iç politikasına karışamayız'' cevabı veriyor. Oooh ne ala memleket.

Bakınız aşağıdaki videoda, İlteriş kardeşimiz ile işlediğimiz konu, Bir firmanın, 15 yaşın agelmiş bir makinenin arkasında nasıl sapasağlam, dimdik durduğu ve müşterisine nasıl daha fazla yardımcı olabilmek için çırpındığını anlatan bir videodur. İşte bizim yıllardır verdiğimiz mücadele ve insanlara tavsiyede bulunurken en önemli kriterlerimizden birisi de bu dur.

Marka ne kadar bilindik, ne kadar kaliteli, Ne kadar pahalı olursa olsun, Ürünü sattıktan sonra tüketicisinin yanında, ürününün arkasında durmuyorsa o marka beş para etmezdir.

İşte LG markası maalesef bu videoda anlatılan örneğin 180 derece tersidir.

Phılıps de ondan çok farklı olmasa da, yine de en azından LG markasına göre daha çok sorgulanabilen, karşınızda muhatap bulabileceğiniz bir markadır.

Samsung ise, son 2 yıldır sebebini henüz bilmediğim bir şekilde ülkemizdeki yatırım ayapında bazı değişikliklere gitmiş, Beyaz eşyada da ülkemiz pazarında daha derin yer alabilmek adına alt yapısını ve pazara bakış açısını değiştirmiş, Yerli üreticilere nazaran, görece biraz daha pahalı ancak en azından karşınızda derdinizi anlatabileceğiniz bir muhatabınız olabileceği daha elle tutulur bir markadır.

Marka kısmını geçip model kısmını gelirsek eğer, Burada belirleyici olan ise sizin izleme alışkanlıklarınızıdr. Evet Film izleyeceksiniz ancak hangi açıdan? Yanlardan da izleyecekseniz başka, direkt karşıdan izleyecekseniz başka model lazım.

Evet oyun oynayacaksınız ancak hangi konsol ile?

Örneğin PS4 Pro ile oynayacaksanız başka, PS4 ile oynayacaksanız başka model lazım.

gibi..

;)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar merhaba ben yeni katıldım aranıza. Öncelikle emeği geçenleri tebrik ediyorum güzel bir hizmet olmuş. Bir tv alacağım yardımlarınızı bekliyorum. 2500-3000 belki 3500 aralığında 49-55 inç smart, 4k olursa güzel olur Dmsartt kullanıcısıyım belki androit tv de alabilirim, netfilix, youtube vb ve internet önemli yan açılardan seyrediyorum. 55 inç de olu ancak bütçeyi geçmek istemiyorum. Bir kaç tv var takip ettiğim; bunlardan tercih ne olmalı fikirleriniz önemli desteğinizi bekliyorum. Özellikle anakart bilgileri da benim için değerli olacak. Ips panel tercihim gibi gözüküyor.
Baktığım markalar ve modelleri:

Vestel 49ud8400
Vestel 49ud8460
Vestel 49ud9360

Regal 55r8560
Vestel 55ud93560

55UD9360 ın iki üretimi var hangisi olduğu önemli
Regal'i bu klasmanda direkt geçebilirsiniz. (Elendi diyelim)
UD8400 LG IPS panel ve MB130 anakartlı üründür, 10Bit panel ve HDR desteği mevcuttur. SMR değeri 1000hz de kalmıştır
UD8460 LG IPS panel ve MB130S anakartlı üründür. 10Bit panel ve HDR yanısıra DV desteği mevcuttur. SMR değeri 1000hz de kalmıştır
UD9360 SAMSUNG VA panel ve MB130S anakartlı üründür. 10Bit panel ve HDR yanısıra DV desteği mevcuttur. SMR Değeri 1800hz dir. (WCG belirsiz)

Paylaştığınız listede en kabul edilir ürün 9360 olarak görünmektedir :ok

Tüm üretimlerde MB130 ve MB130S anakartlı değişik üretimler de mevcuttur bunu untumayınız bu nednele mutlak asatın alım öncesi kod sorgulayıp bize bildirin ki kontrol edelim.

F fikoloji
TEKNOwest teknovest

:ok

D Çevrimdışı

donau

Yeni Üye
6 Şub 2019
2
32
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) yan açılardanda izleyebileceğim bir tv olmalı. Ps4 pro ile oynuyorum.

E Çevrimdışı

ErenEdu

Yeni Üye
6 Şub 2019
1
41
Değerli adminler, sevgili arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Yeni üye oldum; ancak forumu uzun zamandır takip ediyorum. Öncelikle Adem Helvacı Ado başkanın da zaman zaman tavsiye ettiği Hitachi 55HT1800UD düşünüyordum, daha sonra bütçemi biraz daha yükseltip 55" Sony bakmaya başladım(55XF7596, 55XF8505). Geçtiğimiz günlerde aldığım hayırlı bir haberle tekrar bütçe kısmaya karar verdim. TV yi yan açılardan izliyorum, play station oynuyorum(pro değil). özellikle bir panel tercihim yok. Bu noktada sorum şu: Hitachi mi almalıyım (50 hz olmasına rağmen); yoksa bütçemi zorlayıp (5000-6000 TL civarına kadar) Sony mi almalıyım? Lütfen yardım edin, zira tv incelemekten kafayı yemek üzereyim...

S Çevrimdışı

samedismayilov

Yeni Üye
2 Ara 2018
13
30
Adem Helvacı Ado, Merhaba Adem bey. 2500 tl butcem var. İnşallah fiyatlar daha da artmazsa 800 daha arttırıp samsung 43mu7000 almayı düşünüyorum. Şuan 3300 TL civarında. Bu fiyata başka öneriniz olur mu? 2.5-3 metre mesafeden izlenecek. Genelde belgesel, film izlemek için arıyorum.Ps4 pro almayı düşünüyorum. Cevaplarsanız sevinirim. Onceden teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :) yan açılardanda izleyebileceğim bir tv olmalı. Ps4 pro ile oynuyorum.

Hmmmm

1- PS4 Pro için istisnasız TN panel lazım ancak TN panel ile üretilen tv bulamadığımız için VA panellere yöneliyoruz.
2- Yan Açı performansı için IPS panel lazım zira bütün VA paneller yan açılardan renk solması yapar.
3- IPS panallerin tepkime performansları kötüdür, Ghosting Effect ve Vertical Banding sorunları ile uğraşmanız muhtemeldir.
4- IPS panel almakta ısrarlı iseniz en azından FRR değeri yani yazılımsal panel tepkime süresi yüksek olan yüksek model ürünlerden almanız gerekir.
5- Sırf IPS panelin dezavantajını kapatmak için bütçe ayırmak yerine, Yan açı konusunda da başarılı olan NU serisi SAMSUNG ürünler tercih edilebilir.

Bu durumda bütçe yeterli gelir ise NU8000 incelemenizi tavsiye ederim. Evet VA paneldir lakin alt seri VA panellere nazaran yan açı performansı oldukça başarılıdır.

Size tavsiyem, en yakın SAMSUNG showroom da bu model tv yi gözünüzle mutla görüp panel farkını inceleyiniz, diğer modeller ile kıyaslayınız :ok

S Çevrimdışı

surmeneli81

Yeni Üye
5 Şub 2019
2
43
Oldum olası LG markasına bir mesafem olmuştur. Son dönemde yaşanan servis facialarını derinlemesine araştırmalarım sonucu ise maalesef ülkemizde en acımasız, en gaddar, en yüzsüz ve maalesef en KONTROLSÜZ servis ağının LG grubuna ait olduğunu gördüm.

574 TL ye girişi olan anakartı 1300TL ye müşteriye fiyat çekenleri. Kırık Panel için 2400TL fiyat veren LG servisi yerine aynı paneli 1300TL ye bizim bulmuş olmamış ve geçmişte de yaşanan bir çok benzeri hadise nedeniyle LG dendimi 3 düşünüp bir almak ve hatta mümkünse dinlenmeden kaçmak gerektiğini düşünüyorum.

;)

Merhabalar sayın Adem Helvacı Ado , bu paylaşımınızda "Kırık Panel için 2400TL fiyat veren LG servisi yerine aynı paneli 1300TL ye bulduğunuzdan bahsetmişsiniz. Bizim de 2014-15 model LG 42LB652v model tv nin paneli kırıldı. Teknik servis 2200 tl fiyat verdi. Sizin gibi panel bulma durumumuz olabilir mi 1500 civarı bir fiyata? Ya da bunun yerine 2500-3000 tl civarı bir tv önerirmisiniz? Panel değişimi yerine yeni tv de bakıyorum ayrıca. 5x6 m bir odada kullanacağımız, açı farkı çok olmadığı, oyun, film vs gibi özel amaçlı olmayan bir tv bakıyorum. Smart, dahili WiFi ve dahili uydusu olsun istiyoruz ama öncelik görüntü kalitesi. UHD şart değil. 49" olup Hitachi, vestel ya da arçelik mi olsun; 43" olup LG, Samsung, Philips mi olsun, bu konuda da kararsızım. Benim baktıklarım 49HT1800UD (3050tl), 49UD8460 (2700tl), 43UK6470PLC(3100tl), (3100tl) , (2900tl) , (3150tl) gibi. Ya da bunların dışında bu fiyat aralığında başka bir modele mi baksak?Tavsiye verirseniz memnun olurum

Geri
Üst Alt