S Çevrimdışı

Sasa1233

Yeni Üye
17 Ocak 2019
4
29
Bakiyem 2 bin TL. Maç,film izlemek benim için önemli. İp TV bağlanabilen bir TV arıyorum. Öğrenciyim daha önce plazma TV almadım. Tavsiyelerinizi bekliyorm 40-43 inç arasında tvler uygundur
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Xbox android te alabilirim TV için

2 gündür cevap bekliyorum. Yardımcı olacak arkadaşlar yol mu lütfen?

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hakann2

Yeni Üye
17 Ocak 2019
4
36
İnternetten veya netflex gibi platformlardan filim seyredermisiniz maç seyretmek oyun konsolu vs bunlar olacakmı HDR istiyormusunuz kaç inç olacak yani ekran büyüklüğü ne istiyorsunuz normal bir tv izleyicimisiniz teşekkürler hayırlı günler

4k istiyormusunuz normal bir tv izleyicisimisiniz internetten netflex gibi platformlar üzerinden tv film izleme olacak mı oyun konsolu vs HDR istiyormusunuz maç seyredermisiniz tvyi direk karşıdan mı seyredeceksiniz yani yanlardan seyretme olacak mı teşekkürler hayırlı günler

Cevabınız için teşekkür ederim normal bir 55 ekran tüplü tv kullanıcısıyım hocam. Netflix vs seyretmem lakin internetten film dizi izlerim maç seyrederim oyun konsolum yok. hdr ve mümkünse 4K olabilir lakin bu fiyat aralığında olabilir mi bilmem inç olarak 43 50 inç aralığında ekran büyüklüğü bakıyorum
Umarım sorun çözümü için faydalı cevaplar vermişimdir.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

M Çevrimdışı

memo_55

Yeni Üye
25 Ara 2018
24
39
Forum yetkililerine naçizane tavsiye;

Her TV ebatına ayrı bir konu başlığı olsa ve sabitlense daha etkili olur diye düşünüyorum.
zira 188 sayfa olmuş okumak zor oluyor.

selamlar

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Cevabınız için teşekkür ederim normal bir 55 ekran tüplü tv kullanıcısıyım hocam. Netflix vs seyretmem lakin internetten film dizi izlerim maç seyrederim oyun konsolum yok. hdr ve mümkünse 4K olabilir lakin bu fiyat aralığında olabilir mi bilmem inç olarak 43 50 inç aralığında ekran büyüklüğü bakıyorum
Umarım sorun çözümü için faydalı cevaplar vermişimdir.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Abim bende sizin gibi amatörüm Linkleri tıklayıp bilgi edininiz ürünleri inceleyeyiniz
Regal 49r7020u lg ıps panel 4k hdr li yan açı izleme sıkıntısı olmayan
https://tavsiyeforumu.com/konu/regal-49r7020u-kullanici-deneyimlerim-ve-yorumlarim.2775/
veya
telefunken 49tu8560 4k hdr li samsung va panelli yan açı izleme üzebilir
https://tavsiyeforumu.com/konu/telefunken-49tu8560-hk.2863/#post-5871
Veya
Toshiba 50u5863dat hdr 4k cmo panel diye biliyorum
https://tavsiyeforumu.com/konu/toshiba-50-50u5863dat-smart-sat-uhd-led-tv-7-haziran-a101.1651/

fiyatları şuan 2700 ile 3000 bin arasında değişiyor bu rakamların altındaa HDR özellikli tv yok sanırım HDR olmayan fiyatı düşük 4klı regal 43r6020u bakabilirsiniz inceleyiniz 2700 3000 rakamları veremeyecekseniz eğer size tevsiyem sabırla günlük siteleri (gittigidiyor, n11, epttavm, ince hesap, hepsiburada, trendyol teknosa amazon gibi) izlemeniz takip etmeniz bu ürünler 2400 2500 bandına kadar düşüyor hem böylece 200 300 fazla vererek büyük ekran ve hdr li tv alırsınız ancak toshiba düşermi oralara kadar bilemem buranın altı olurmu tartışılır başka 2000 tl fiyata yakın 43 50 inç 4k hdr tv varmıdır arkadaşlar bildiğiniz arkadaşa yardımcı olursanız seviniriz teşekkür ederim

Son düzenleme:
d.t.s. Çevrimdışı

d.t.s.

Yeni Üye
20 Ocak 2019
12
51
Vestel bayisinden 49UD9300 modelini satın aldım. Salı günü getirecekler. Daha yeni model olan 49 UD 9360 modelini sordum ama satıcı ikisinin de aynı özelliklere sahip olduğunu söyledi. Şu an incelediğimde 9300 modelinde HDR olmadığını anladım. 9360 modelinde ise hem HDR var hem de Quantum Renk Paleti özelliği var. İptal Ettirmeli miyim. :bilmiyom:bilmiyom

20190120_230743.jpg

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Vestel bayisinden 49UD9300 modelini satın aldım. Salı günü getirecekler. Daha yeni model olan 49 UD 9360 modelini sordum ama satıcı ikisinin de aynı özelliklere sahip olduğunu söyledi. Şu an incelediğimde 9300 modelinde HDR olmadığını anladım. 9360 modelinde ise hem HDR var hem de Quantum Renk Paleti özelliği var. İptal Ettirmeli miyim. :bilmiyom:bilmiyom

20190120_230743.jpg
az önce baktım bulamadım fiat aynıysa buna bak istersen

Y Çevrimdışı

ywz81

Yeni Üye
6 May 2018
14
43
yeniden merhaba,

regal 48R6520F aldım.

2 ayı geçmiş televizyonu alalı. hepsiburadadan karta ödül puan ile 1500 liraya mal etmiştim. vestel servis gelip duvara astı. görüntü kalitesi gayet iyi. konunun uzmanı değilim ancak şu şekilde tarif edebilirim: akraba ve komşuların evlerinden gördüğüm ekonomik televizyonlardan çok daha iyi. pahalı televizyonlardan aşağı değil. ses kalitesi konusunda olumsuz yorumlar okumuştum ama ben o konuda da gayet memnunum. evde henüz internet olmadığı için smart özelliklerini deneme imkanım olmadı. usb den video izledim. hatta denemek için 4 gb den daha büyük olan bir film yükleyip usb den çalıştırdım. gayet güzel oynatıyor. bu fiyatlara televizyon bakan varsa hiç düşünmeden alabilir.
başta Ado olmak üzere, uygun fiyata iyi bir televizyona sahibi olmama yardım eden herkese teşekkür ederim.

aylar sonra eve internet alabildim. superbox aldım. 50 mbps civarı ortalama hızla bağlanabiliyorum. böylece televiyonun smart özelliklerini deneme şansı yakaladım. netflix ve youtube uygulamaları harika. televizyon başka hiç bir ek cihaza gerek duymadan wifi ağına bağlanabiliyor. (bir akrabamın vestel tv si wifi için ek cihaz istiyor mesela) ve wifi çekim gücü çok iyi. modemi çok uzak bir noktaya koydum: çatı katına, tv nin bulunduğu odanın ters istikametinde bir odaya taktım. denemek için. tv nin olduğu odaya geldiğimde telefonum modemin wifi ağını görmüyordu bile. ama tv wifi sinyalini yakaladı ve takılmadan video oynattı. bilseydim bugüne kadar komşuların wifi ağlarına sızmayı denerdim:)

ayrıca netflix ve youtube uygulamalarının açılma, kumanda komutlarına tepki verme süreleri de çok iyi.

böyle bir televizyonu 1500 liraya mal etmiş olduğuma inanamıyorum. Tekrar ve sonsuz teşekkürler sayın Ado ve tavsiye eden diğer arkadaşlar.

bu arada şunları ekleyeyim vestel konusunda şüphe eden arkadaşlar varsa belki yardımcı olur. Altı ay kadar önce yeni eve taşınırken ankastre fırın, davlumbaz ve ocak bakıyordum. Siemens grubuna yoğunlaşmıştım. Tam o günlerde buzdolabı tekleme yaptı. Eyvah dedim. Forumlara baktım. Borular buz tutmuş tıkanmış olabilir sonucuna ulaştım. iki gün dinlendirip buzu çözünce çalışamaya başladı. Bu buzdolabı, 18 sene önce, paranın da olmadığı bir ara eski dolap bozulunca en ucuzundan almak zorunda kaldığımız Vestel no frost bir dolaptı. 18 yılda sadece iki kez arıza çıkardığını fark ettim o ara ve neden Vestel marka ankastre bakmıyorum ki dedim. Siemens grubunun orta- alt seviye eşyalarına vereceğğim paranın daha azına tamamen dokunmatik bir ankastre fırıın ve yine dokunmatik bir davlumbaz aldım. Ocağı da ikinci el aldım uyumlu renk. Gayet güzel işlerini yapıyorlar. Taşınınca buzdolabımın kapak yönünü değiştirdim. Kullanmaya devam ediyorum.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
İlk defa 40 gün önce aldığım tvm den bugün nefret ettim kumandaya zaten geç tepki veriyordu bugün ilk defa wifi üzerinden film seyredeyim dedim 5 10 dk içinde durdu, her defasında başa döndü, aynı filmi akıllı telim den açtım virayleys display üzerinden tv ye yansıttım şıkır şıkır oynadı wifi kopmasındandır tv de o yüzden filmi seyredememişsiniz derseniz telefon ile tv aynı odadaydı ayrıca tv de 4k 60fps hdr görünktüyü youtube üzerinden açarak tv ye 2160 60 fps ayarındaki videoyu yansıttıgımda şıkır şıkır oynatan ama internet üzerinden film seyretme deyince tıkanan bir tv den söz ediyorum ayrıca kumandaya bu kadar mı etkiye tepki vermez tv ye atıp her ikisinide kırasım geldi diğer tverin kumanda tv uyumluluğu iyi olacağını bilsem 1000 lira fazla da vereceksin deseler bu eziyeti çekmek istemezdim çünkü kafa sağlığı daha evla akıllı telimde de filim tam ekran açılmadı geri, menü ve ana sayfa tuşlarının olduğu satıh hiç kapanmadı tv de filim devam ederken güneş görülen açık kalmış pencere misali hep açık kaldı telefında tuzu biberi oldu tv nemi 49r nin kardeşi denilen ama HDR si olmayan tv.

M Çevrimdışı

memo_55

Yeni Üye
25 Ara 2018
24
39
Selamlar forumdaşlar;
49-50" civarı 3000 TL bütçe ile bir tv aramaktayım ( malum 3000 9 taksit geldi). 2 yaşında oğlum tv panelini kırınca ihtiyaç doğdu. Şu dönem de de fazla açılmak istemiyorum. Belki 200-300 aşabilirsem limitleri zorlarım.
Kullanıcı profilimiz ;
YouTube kullanımı kolay
Film izlenecek
Dizi izlenir
Digiplay kullanılabilir
İptv kullanılabilir

Bir de ekran koruyucu takmayı düşüyorum. Malum yoğurdu üflemek gerekir. Önerir misiniz.
Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkürler

Önerilerinİzi beklemekteyim @Ado @fikoloji @teknovest

B Çevrimdışı

Baran

Aktif Üye
14 May 2018
50
53
Herkese Merhaba.
Epey zamandır tv alma niyetindeyim.Adem Bey bekle demişti.Ama beklediği gelişme olmadı sanırım.
Adem Bey'in Vestel almayın bu ara yazdığını okudum.Ben Vestel ya da alt markalarını düşünüyordum.Marka takıntım yok.
Ama 3 yıla yaklaştı evde tv yok.
Şimdi 3.000,00 TL ye kadar taksit sayısı artmış.Bunu değerlendirip alalım istiyoruz.
Fiyatlar artınca hedefler küçüldü tabi.
-) Futbol izlenmeyecek.
-) Konsol yok.Belki bilgisayar bağlanıp oyun oynanabilir.
-)2,5-3,5 metreden, karşıdan izlenecek.Tv konulacak yerin karşısı pencere.Seyreden sırtını cama dönecek.Burada Ips Va panel ayrımı devreye giriyor sanırım.
Öncelik fiyat olunca bunun bir önemi kalmıyor gerçi.Perdeyi çeker öyle izleriz.:giggle:
-)Uydu anteniyle yayın alınacak.
-)Standart yayınlar,belgesel ve film izlenir.
-)Tv box alınabilir ilerde.
-)49-55 inç arası.
-)üst limit 3.000,00 TL
-)Wifi gerekli.Telefondan bağlanma olsa iyi olur.
-)Hdr olsun olmasın konusunda bilgim yok.
-)Full Hd veya 4K konusunda kararsızım.Daha önce 4k almaktı hedefim..Fiyat açısından değerlendiriyorum öncelikle bu konuyu.
Teşekkür ederim.Sayglarımla.

Merhaba.
Vestel 49UD8460 bu tv almalı mı?Adem Bey bir süre uzak durun dedi ama.Uygun fiyatlı başka ne olabilir?
Awox bakmalı mı?

A Çevrimdışı

ahmetcalik

Yeni Üye
25 Ocak 2019
2
31
Vestel 49UD8460 tv sipariş verdim tv arızalı geldi. Fabrika aradı telefunken 55tu8560 ile değiştirelim dediler ücretsiz. Bu değişimi yapmalımıyım. Cevap verirseniz çok memnun olurum. Kolay gelsin

Geri
Üst Alt