mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Saatler ilerledikçe kafam daha da karışıyor.:bilmiyom Regal 43R6520F diyeceğim fiyat olarak ama Vestel’den uzak duralım mi hala ?Birde ben bu ürünü alırken internetten alacağım bunu seri numarasi vs elime geçmemiş olacak bunun panelini nerden nasıl sorgulayacağız . Kaldı bi ürün gönderdiler ips panel geldi istemiyorum yada ben Va panel istiyorum deme ayrıcalığımız olacağını düşünmüyorum. Ne dersiniz ? YADA bi kısayolu var mi bu ısın , “ bu üründe bir tek va panel kullanılmıştır diyebileceğimiz”
Bunu almayı ciddi manada düşünüyorsanız toshiba 43L2863dat inceleyeniz derim uda vestel ürünü ayrıca regali kaça buldunuz bilmiyorum sanırım 250 tl fark vardır 43L yi a101 mağazalarında ve online a101 de 2099 tlye bulabilirsiniz ikiside aynı sayılır lg panelli ancak toshiba rakuten yazılımı nedeni öne çıkar forumu araştırdığınızda toshibanın bu modeli için sizde aynı bilgiyi bulabilirsiniz taktir sizindir fiyat farkı kaç lira bilmiyorum ama 100 150 tl fark vererek 43L almak mantıklı gibi duruyor lütfen sizde araştırınız kolay gelsin​
Bu linkleri tıklayınız sayfaları iyi inceleyiniz sanırım bir karara varmanıza yardımcı olabilir dedim ama siz 43mu7000 de bulmuşsunuz şimdi siz filmi ulusal Türksat kanallarımızdan seyrediyorsanız sizin deyiminizle standart tv izleyicisi olduğunuzdan fulhd mantıklı duruyor böyle tv seyreden biri için 4k yayınları o kadar yaygınlaşacağının sanılmadığınıda fulhdlerin uzun bir vakit daha iş göreceğini okumuşsunuzdur forumda. daha SD yayınlar hala var. ha yok ben filmi ayrıca netflex ıps tv internet üzerinden vs dede seyredirim diyorsanız 4k lı hdrli 43mu7000 almanız mantıklı gibi duruyor​

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

recovey

Yeni Üye
11 Ocak 2019
4
38
Bunu almayı ciddi manada düşünüyorsanız toshiba 43L2863dat inceleyeniz derim uda vestel ürünü ayrıca regali kaça buldunuz bilmiyorum sanırım 250 tl fark vardır 43L yi a101 mağazalarında ve online a101 de 2099 tlye bulabilirsiniz ikiside aynı sayılır lg panelli ancak toshiba rakuten yazılımı nedeni öne çıkar forumu araştırdığınızda toshibanın bu modeli için sizde aynı bilgiyi bulabilirsiniz taktir sizindir fiyat farkı kaç lira bilmiyorum ama 100 150 tl fark vererek 43L almak mantıklı gibi duruyor lütfen sizde araştırınız kolay gelsin​

Bu linkleri tıklayınız sayfaları iyi inceleyiniz sanırım bir karara varmanıza yardımcı olabilir dedim ama siz 43mu7000 de bulmuşsunuz şimdi siz filmi ulusal Türksat kanallarımızdan seyrediyorsanız sizin deyiminizle standart tv izleyicisi olduğunuzdan fulhd mantıklı duruyor böyle tv seyreden biri için 4k yayınları o kadar yaygınlaşacağının sanılmadığınıda fulhdlerin uzun bir vakit daha iş göreceğini okumuşsunuzdur forumda. daha SD yayınlar hala var. ha yok ben filmi ayrıca netflex ıps tv internet üzerinden vs dede seyredirim diyorsanız 4k lı hdrli 43mu7000 almanız mantıklı gibi duruyor​
yorumunuz icin tesekkur ederim. Evet doğru standart izleyiciyim lakin filmleri internetten izlemeyi seviyorum. Bu bağlamda mu 7000 icin aradaki fark değer mi bunu da öğrenmek isterim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Regal 43R6520F de çoklu panel seçimi mevcut ise va panel olan Regal ile toshiba l2863 ips panel arasında nasıl bi seçim yapılabilir.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
yorumunuz icin tesekkur ederim. Evet doğru standart izleyiciyim lakin filmleri internetten izlemeyi seviyorum. Bu bağlamda mu 7000 icin aradaki fark değer mi bunu da öğrenmek isterim.
Regal 43R6520F de çoklu panel seçimi mevcut ise va panel olan Regal ile toshiba l2863 ips panel arasında nasıl bi seçim yapılabilir.​

Linklerde sorununuzun cevabı vardı l2863 ıps panel ve ağır basar cevabını bulabilirdiniz ikiside fulhd aradaki farkı vermeye değer duruyor 4k nın ülkemizde yaygınlaşmasının çok seneler alabileceğini düşünürsek fulhd mantıklı gibi,​

internette hd filim bulunabiliyor malum internet üzerinden filim seyretmek derken duruma göre paralı olmayan kaçak göçek veya anonim filimleri kastediyorsunuz değilmi yanlışsam düzeltiniz bu filimlerin ilerde hepsi 4klı hdrli olurmu bilinmez, piksel ayarından 4k altı seçimi olacaksa ve seçildiğinde fulhd tvlerde oynayacaksa tahminim piksel düşüklüğü nedeni oynar ama bilmediğim unsurlar varsa piksel düşürülse bile göstermez ise cevabı mu7000 derim birde​

belki şu açıdanda düşünecek olursak böyle bir tv almak mantıklı olabilir mi yanına tv box almak ve filimleri bunun üzerinden seyretmek iyi sayılabilecek bir box 350 500 gibi gördüğüm bu haliyle bile7000 den aşağı geliyor fiyatı ancak tv fulhd olduğu için 4k ve hdr filimlerde 4k ve hdr verimi fulhd sanırım alamazsınız sanırım göstermeyebilirde çünkü fulhd tvlerin pikseli 1920x1080 4k tvlerin pikseli malumdurki 3800 üzerinde X 2000 üzerinde 4k yayını hiç gördünüzmü bilmiyorum bir gerçekte yukarıda yazdığım gibi piksel düşürmek çözümmü ve piksel düşüreceksem ful hd tv mantıklımı böyle bir tv ye tv box gereklimi böyle bir durumda mu7000 iyi duruyor gibi​

fulhd modeller bu nedenle sanırım mu7000 gibi 4klı hdrli tv verebileceği tadıda veremezler ben internetten ful hd yayın izlerim netflex ve buna benzer platformlarla işim olmaz fulhd bana yeter diyorsanız ful hd tv l2863dat yok ben platformlardanda izlerim diyorsanız 4k hdrli bir tv 43mu7000 derim​

bu linki inceleyiniz araştırınız bende sizin gibi amatörüm belki bir tık sizden iyi biliyor olabilirim taktir sizindir kolay gelsin hayırlı günler​

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98

Regal 43R6520F de çoklu panel seçimi mevcut ise va panel olan Regal ile toshiba l2863 ips panel arasında nasıl bi seçim yapılabilir.

Eğer 900 TL bütçenizi çok sarmayacaksa aradaki fark değer. Sadece 4K panel ve görüntü kalitesi olarak da değil, ayrıca cihazların teknik özellikleri de dikkate alındığında daha geniş kullanımlı ve tatminkar bir seçenek olur 43MU7000.

S Çevrimdışı

siyuba

Yeni Üye
14 Ocak 2019
7
42
VESTEL 4K SMART 49UD9460 LED TV
Slm öncelikle arkadaşlar kolay gelsin üstte modelini yazdığım tv Nasıl bir tv bu tv ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardım aderse sevinirim.

2016 aldığım VESTEL 4K 3D SMART TV'im arızalandı garanti kapsamında vestel yetkili servisi üstte belirtiğim tv ile değişim yapılacağını söylüyor sizce kabul etmelimiyim
bilgi ve tavsiyeleriniz benim için önemli

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Slm öncelikle arkadaşlar kolay gelsin üstte modelini yazdığım tv Nasıl bir tv bu tv ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardım aderse sevinirim.

2016 aldığım VESTEL 4K 3D SMART TV'im arızalandı garanti kapsamında vestel yetkili servisi üstte belirtiğim tv ile değişim yapılacağını söylüyor sizce kabul etmelimiyim
samsung va panel, hdr var, mb130 şase, E daha ne olsun :)
3d artık vestelden kalktı ud 2018 üretimi bir tv dir. ben olsam kabul ederdim

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98

Bu cihazda 3D yok anacak şayet sizin eski cihazınız 48UA9300 ise zaten üç boyutu fazla kullandığınızı zannetmiyorum. Bu cihazın F fikoloji nin söylediğine göre VA yani alıştığınız bir panel yapısında. Diğer özellikleri hiç de fena durmuyor HDMİ ve USB sayısı 1 er adet eksik eski cihaza göre ama anakartı smr hızı ve diğer özellikleri çok daha üstün. Bir de yaklaşık 3 sene geçtikten sonra sıfır bir TV daha veriyorlarsa bence kabul etmeniz faydanıza olacaktır.

L Çevrimdışı

lunarstrain

Yeni Üye
6 Haz 2018
40
43
Malum emektar projeksiyon TV'miz diğer konuda belirttiğim üzere arıza nedeniyle emekli olacak, 50-55" arası salonda kullanılacak ve bol bol futbol izlenecek olup 5.000 TL'ye kadar bütçe için önerilerinizi alabilirsem memnun olacağım. :giggle:

Y Çevrimdışı

YaKuZe

Yeni Üye
14 Ocak 2019
3
39
Selamun Aleyküm Adem Helvacı Ado Adem Abi
Panasonic tv vardı sattım yeni bir tv bakıyorum
Vestel 49UD8460 fiyat olarak uygunuma geldi
bugün de forumdaki JVC 50VU73T ile ilgili tüm mesajlarınızı okudum onuda listeme aldım
bütçem 2000-3000 arası 124-127 ekran sizin öneriniz hangisi olur yada başka ne önerebilirsiniz

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Malum emektar projeksiyon TV'miz diğer konuda belirttiğim üzere arıza nedeniyle emekli olacak, 50-55" arası salonda kullanılacak ve bol bol futbol izlenecek olup 5.000 TL'ye kadar bütçe için önerilerinizi alabilirsem memnun olacağım. :giggle:

Maç performansı için VA panelli cihazları tavsiye ederim, ayrica edge led panellerin maç performansı direct lerden daha iyidir. ( Film izleme durumunda tam tersi)

Belirttiğiniz bütçede;
Samsung 55NU7400 , 55NU7100
Philips 55PUS7503 değerlendirilebilir seçenekler olacaktır.
Bütçe 6 bin TL civarına çıkarsa 55NU8000 uygun olacaktır.

S Çevrimdışı

siyuba

Yeni Üye
14 Ocak 2019
7
42
samsung va panel, hdr var, mb130 şase, E daha ne olsun :)
3d artık vestelden kalktı ud 2018 üretimi bir tv dir. ben olsam kabul ederdim

tavsiyeniz için teşakkürler :)

Bu cihazda 3D yok anacak şayet sizin eski cihazınız 48UA9300 ise zaten üç boyutu fazla kullandığınızı zannetmiyorum. Bu cihazın F fikoloji nin söylediğine göre VA yani alıştığınız bir panel yapısında. Diğer özellikleri hiç de fena durmuyor HDMİ ve USB sayısı 1 er adet eksik eski cihaza göre ama anakartı smr hızı ve diğer özellikleri çok daha üstün. Bir de yaklaşık 3 sene geçtikten sonra sıfır bir TV daha veriyorlarsa bence kabul etmeniz faydanıza olacaktır.

tavsiyeniz için teşekkürler

Geri
Üst Alt