mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
3.gün hala ilgilenen yok. Bir hevesle site kurulmuş ve kaderine terk edilmiş galiba

Dostum Adem Helvacı Ado abim yoğun muhakkak yoksa görürdü
Bu yazıyı yazalı 4.5 Saat oldu ama forma göndermemiştim çünkü kafa karıştırabilirim diye düşünmüştüm çünkü bende amatörüm ancak forumdan edindiğim bilgilere göre

siz bütçede sıkıntı yok ama f/p ürünü istediniz panel fark etmez 4k netflex izleyeceğinizi kablo ile pc bağlayacagınızı dediniz bende filim seyreden birinin tvsinde HDR de olmalı dedim şunun cevabını bilsem belki aşağıda yazdıklarım yardımcı olabilirdi

ucuz yollu 3 yıl garantili 49 veya 55 inç paneli fark etmeyen normal bir tv alınır yanına X marka veya herhangi marka BOX ile tüplü tofaş şahin olan bu tv BMV oldurulur yani tv 4k lı HDR özelliği kazandırılır ucuz yollu böyle yapmak mantıklıdır

Veya

Uygulama yükleme özellikli 3yıl garantili 49 55 inç 4k hdrli panel fark etmez bir tv alımı daha mantıklıdır çünkü bu tvler BMV ayarındadır veya yanına X Marka veya herhangi marka bir Box alırsan BMV olur böyleyse uygulama yükleme özellikli bir tv nin gereği varmı diye düşünmek zorunda kalırsın

Beni bu şekilde yazmaya iten uygulama yükleme özellikli tvlerin BMV araç gibi olup olmadığını bilmiyorum
Bunun cevabı benim için evet öyledir ise 2017 üretimi samsung 50mu7000 55mu7000 ve 2018 üretimi 49nu7100 veya tavsiye edilebilecek başka model inceleyiniz derdim bu tvler bildiğim 3000 3500 üstü fiyatlarda

Veya uygulama yükleme özelliği olmayan regal 49r7020u mb130 şase 4k hdr li veya arada 2500 gibi fiyatlara indirme giren bu haliyle f/p ürünü olan samsung va panelli toshiba 49tu8560 4k hdrli tv ve yine zaman içinde indirime giren regal 49r7020u nun kardeşi gösterilen HDR olmayan Telefunken 49tu7020 yi veya toshiba 50u5863dat mb130 şaseli hdr li veya tavsiye edilebilecek başka model yanına BOX derdim bu tvler 2500 tl üstü fiyatlarda şimdi

Veya regal 49r6520f veya 48r6520f fiyatları 2000 bulabileceğiniz 2500 e kadar çıkabilen ile regal 55r6520f mb130 şaseli fiyatı 2500 ekadar zaman içinde düşebilen şuan bildiğim 3000 bin üstü fiyatlı olan (bu yazdığım modeller fulhd ) 3000 üstü bu tv veya toshiba 49L2863dat fulhd veya tavsiye edilen başka bir model yanına box ile bu şekilde tv BMV ayarında 4k HDR özelliği kazandırılmış bir tv olurmu bunun civabını bilmiyorum işte durum benim için bu en sonundada sizde araştırınız derdim
Kolay gelsjn

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Erolk33

Yeni Üye
8 Ocak 2019
7
44
Dostum Adem Helvacı Ado abim yoğun muhakkak yoksa görürdü
Bu yazıyı yazalı 4.5 Saat oldu ama forma göndermemiştim çünkü kafa karıştırabilirim diye düşünmüştüm çünkü bende amatörüm ancak forumdan edindiğim bilgilere göre

siz bütçede sıkıntı yok ama f/p ürünü istediniz panel fark etmez 4k netflex izleyeceğinizi kablo ile pc bağlayacagınızı dediniz bende filim seyreden birinin tvsinde HDR de olmalı dedim şunun cevabını bilsem belki aşağıda yazdıklarım yardımcı olabilirdi

ucuz yollu 3 yıl garantili 49 veya 55 inç paneli fark etmeyen normal bir tv alınır yanına X marka veya herhangi marka BOX ile tüplü tofaş şahin olan bu tv BMV oldurulur yani tv 4k lı HDR özelliği kazandırılır ucuz yollu böyle yapmak mantıklıdır

Veya

Uygulama yükleme özellikli 3yıl garantili 49 55 inç 4k hdrli panel fark etmez bir tv alımı daha mantıklıdır çünkü bu tvler BMV ayarındadır veya yanına X Marka veya herhangi marka bir Box alırsan BMV olur böyleyse uygulama yükleme özellikli bir tv nin gereği varmı diye düşünmek zorunda kalırsın

Beni bu şekilde yazmaya iten uygulama yükleme özellikli tvlerin BMV araç gibi olup olmadığını bilmiyorum
Bunun cevabı benim için evet öyledir ise 2017 üretimi samsung 50mu7000 55mu7000 ve 2018 üretimi 49nu7100 veya tavsiye edilebilecek başka model inceleyiniz derdim bu tvler bildiğim 3000 3500 üstü fiyatlarda

Veya uygulama yükleme özelliği olmayan regal 49r7020u mb130 şase 4k hdr li veya arada 2500 gibi fiyatlara indirme giren bu haliyle f/p ürünü olan samsung va panelli toshiba 49tu8560 4k hdrli tv ve yine zaman içinde indirime giren regal 49r7020u nun kardeşi gösterilen HDR olmayan Telefunken 49tu7020 yi veya toshiba 50u5863dat mb130 şaseli hdr li veya tavsiye edilebilecek başka model yanına BOX derdim bu tvler 2500 tl üstü fiyatlarda şimdi

Veya regal 49r6520f veya 48r6520f fiyatları 2000 bulabileceğiniz 2500 e kadar çıkabilen ile regal 55r6520f mb130 şaseli fiyatı 2500 ekadar zaman içinde düşebilen şuan bildiğim 3000 bin üstü fiyatlı olan (bu yazdığım modeller fulhd ) 3000 üstü bu tv veya toshiba 49L2863dat fulhd veya tavsiye edilen başka bir model yanına box ile bu şekilde tv BMV ayarında 4k HDR özelliği kazandırılmış bir tv olurmu bunun civabını bilmiyorum işte durum benim için bu en sonundada sizde araştırınız derdim
Kolay gelsjn
Tesekkur ederim ilgine. 4k özelliği olmayan tv nin box ile bu özelliği kazanması pek olası gözükmüyor. Vestel fiyatları çok uygun. 140 ekranda tavsiye edilen bir modeli var mı acaba. Vestel pek tutulmuyor galiba.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Tesekkur ederim ilgine. 4k özelliği olmayan tv nin box ile bu özelliği kazanması pek olası gözükmüyor. Vestel fiyatları çok uygun. 140 ekranda tavsiye edilen bir modeli var mı acaba. Vestel pek tutulmuyor galiba.

Vestelde tavsiye edilen 55 varmı bilmiyorum

size sorum uygulama özelliği yüklenebilen 4klı hdrli bir tv uygulama yükleme özelliği nedeni boxlu bir tv manasına geliyorsa ve
Eger öyleyse böyle bir tv almak mantıklı olmazmı

uygulama özelliği yüklenebilen bir tvnin sıradan 4klı hdr bir tvnin veremediği, şeyler var denilsede ve öne sürülen özelliğin eksra bir özelliği yoksa
Verdiğiniz cevaba göre 4klı hdr li bir tv ye box takıldığında maliyet daha ucuza gelecekse böyle bir tv ve yanına box almak daha iyi olmazmı öyleyse toshiba 50u5863dat düşünün derim ama fiyatı box ile beraber uygulama yükleme özellikli tvye gelir gibi değilmi eğer box hdr özelliği kazandıracaksa zaman zaman fiyatı düşen toshiba 49tu8560 (hdrli) 49tu7020 hdrsiz fiyatı 2500 tl + box fiyatı veya regal 49r7020u rüşerme fiyatı bilinmez yakın zamanda fiyatı 2650 ye kader gelmişti 2700 diyelim + box fiyatı alırdım veya 49 50 55 inç 4klı hdr li veya box hdr özelliği kazandıracaksa hdrsiz regal vestel toshiba jvc samsung lg tabi tavsiye edilen modellerini ucuza bulmaya indirimleri takip etmeye çalışırdım ama vestel ve regal 2 tv özellikleri aynı fiyatı vestelden ucuz ise regali seçerdim veya aynı denklemde toshiba varsa toshibayı şeçerdim önünde yazan isme takılmayın sonuçta içi vestel devamında da box arkasından gelirdi

kafam yanmak üzere? sende ne var diye sorarsan Telefunken 49tu7020 var 43L2863dat ful hd yanına box alsaydım hem tvm BMV ayarında olurdu hemde fiyatı aldğım tv fiyatına gelirdi ve iyi ederdim diye düşünüyordum size hitaben yukarıdaki tüm yazılarımda bu düşünce vardı kafamda bu düşünce kafamda olduğu halde yazılarımı yazmıştım ama sizin sayenizde box özelliği ile 4klı bir tv özelliğinin kazandırılmadığını öğrendim peki box HDR özelliği kazandırırmı şimdi içimde sorum bu kendime

F/p bir tv istediniz malumdur ki regal toshiba telefunken jvc hılevel seg finlux hep vestel ürünü ama vestel anakartlı ama 2 yıl garantili ücretli montajlı vestelin seğ hıleveli finluxu bildiğim o yüzden bu duruma göre vestel grubunda vestel regal toshiba jvc telefunken bakmanız tavsiye edilen

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam vestelden belli bir süre uzak durun demişsin hayırdır sıkıntı nedir yönetimlerinde ne gibi bir terslik var

Yönetimini çok severim canım ne gibi bir sorunları olsun, hepsi şeker gibi, işlerini bilen, onurlu, şerefli, halkı düşünen insanlar. Markanın hakkını veriyorlar sağolsunlar. :)

Model geçişleri ile ilgili bir kargaşa hissediyorum, henüz oturmamış bazı şeyler var. Kısa sürede düzene gireceğine inanıyorum.

Neticede malumunuz bizim hiç bir markanın burada malını pazarlamak gibi bir derdimiz olmadığı için en ufak aksaklık görürsek sizleri biraz beklemeye davet ediyoruz.

Ukalalık etmek istemem lakin HOTPOİNT konusunda aylarca ve hatta bir yılı aşkın süre insanları uyardım forumda elimden geldiğince. Netice olarak artık HOTPOİNT diye bir marka yok ülkemizde zira çekilme kararı aldılar. Bundan sonra (1 Mart sonrası) HOTPOİNT üretimlerine VESTEL servisleri hizmet verecek.

Bizler bu anlamda elimizden geldiğince havayı koklamaya ve yorumlamaya çalışıyoruz. Arada yanıldığımız mutlaka oluyordur lakin genel yüzde oranımız hep olumludur.

Bu sıralar Vestel tv almamakla bir şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Regal 49R6520F 49"

Toshıba Tv 43" Smart Fhd Led

Sizce 2000 tl civarında alınabilecek mantıklı ürünlerden midir ? Başka tavsiyeleriniz varsa yazabilirseniz sevinirim.

Şuayip kardeşim şu iki modele sıkışıp kalmak yerine ufkumuzu genişletebilmek adına sana soruyorum, ne amaçlı kullanacaksın bu televizyonu?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamlar. Futbol izlenmeyecek. Oyun konsolu bağlamayacak. Dikdörtgen sayılır bir alanda izlenecek. 120-140 ekran arası. Youtube Netflix tarzı özellikler kullanılacak. Pc bağlantısı olsa iyi olur. Bütçe sıkıntısı yok ancak prensip olarak f/p önemli. Tavsiyeniz için şimdiden teşekkürler.

Bütçe sorun değil ise NU8000
Bütçe o kadar da geniş değil derseniz MU7000

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ilk mesajimda belirtmiştim bütçe sorunum yok. Sadece ihtiyacımdan fazlasına boşuna para ödemek istemem. 140 ekran istiyorum ama bu ekranlarda 100 hz gerekli diye bir yazı okumuştum. Yani maç ve normal tv kanallarıyla işim yok. Netflix yada benzer platformlardan film dizi izlemek amaçlı kullanıcam.

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa, alacağınız cihazın kullanım alanlarının yanı sıra, o alanlardan ne kadar görüntü alacağınız da bence önemli bir konu olmalı. Ayrıca bugün" kullanmam çok önemli değil" dediğiniz özellikler, bir süre sonra büyük ihtimalle önemli hale gelmeye başlayacaktır. Sonra da keşke şu cihazı alsaydım diye hayıflanabilirsiniz, kendimden biliyorum.

Bellirttiğiniz tüketici ve kullanıcı profiline göre 55 inch bir cihaz ( 140 cm) istiyorsanız bence 100 hz panele sahip bir cihaz almalısınız. Emin olun 100 hz panelde izlenen filmler bir başka oluyor. Ayrıca FHD gibi detayları konuşmak gereksiz cihaz 4K olmalı.

LED panellerden bahsedecek olursak bu katagorinin bence en iyi teknolojisi Full Array Direct Led dir. Özellikle film izleyicileri için sorun olan, Edge Led lerde yaşanan altyazıların ekran boyunca diklemesine parlaması sorunu yaşanmaz. Parlaklığı, kontrastı ve renkleri oldukça iyidir. modelinin fiyatı yakın zamana kadar daha uygundu ama şu an yeniden 7 bin TL'ye yükselmiş. Yeniden 6,3 bin TL civarına gelirse önerilir.

Edge-Led panellerde yukarıda bahsettiğim sorunun en az rahatsız edeceği panel tipi VA panellerdir. Bu klasmanda uygun bir seçenek olur ama fiyatları şu anda 6,1 bin TL seviyesindeyakın zamanda daha uygun fiyatlara satıldıığını hatırlıyorum. Ancak bu cihazın DTS kodeci yok yani 5+1 ses sistemi bağlanamaz ve dts ses kodecli videolar dahili playerdan ses vermez. Ama netflix ve internette sorun teşkil etmez. Bu fiyat skalasında Philips hiç tavsiye etmem bu arada söyleyeyim.

Tabii bence en iyi görüntü veren panel tipi OLED dir. Logo yanması gibi bir dezavantajı olduğu çok söylense de dikkatli kullanımlarda sorun teşkil etmeyecektir. Bu klasmanda f/p ürünü 8,5 bin TL fiyatıyla LG 55B7V dir.

Eğer bir TV'ye bu kadar para vermek istemiyorum. Ama iyi de görüntü almak keyifle kullanmak istiyorum diyorsanız. Edge Led VA panel Samsung 50NU7400 4,4 bin TL, Direct Led VA panel 50MU7000 (4,4 bin TL) ve LG 50UK6470PLC ( 3,7 binTL). Burda klasmanda LG için F/P denilebilir.

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
402
46
Yönetimini çok severim canım ne gibi bir sorunları olsun, hepsi şeker gibi, işlerini bilen, onurlu, şerefli, halkı düşünen insanlar. Markanın hakkını veriyorlar sağolsunlar. :)

Model geçişleri ile ilgili bir kargaşa hissediyorum, henüz oturmamış bazı şeyler var. Kısa sürede düzene gireceğine inanıyorum.

Neticede malumunuz bizim hiç bir markanın burada malını pazarlamak gibi bir derdimiz olmadığı için en ufak aksaklık görürsek sizleri biraz beklemeye davet ediyoruz.

Ukalalık etmek istemem lakin HOTPOİNT konusunda aylarca ve hatta bir yılı aşkın süre insanları uyardım forumda elimden geldiğince. Netice olarak artık HOTPOİNT diye bir marka yok ülkemizde zira çekilme kararı aldılar. Bundan sonra (1 Mart sonrası) HOTPOİNT üretimlerine VESTEL servisleri hizmet verecek.

Bizler bu anlamda elimizden geldiğince havayı koklamaya ve yorumlamaya çalışıyoruz. Arada yanıldığımız mutlaka oluyordur lakin genel yüzde oranımız hep olumludur.

Bu sıralar Vestel tv almamakla bir şey kaybedeceğinizi düşünmüyorum :ok
Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler inşallah ülkemiz adına vestel güzel işler yapar işler iyi gider vestel televizyonu aldık artık hayırlısı olur inşallah

R Çevrimdışı

recovey

Yeni Üye
11 Ocak 2019
4
38
TV zaten güzel, Bildirdiğiniz avantaj daha da güzel. :ok
Merhaba aranıza tesadüfen DH de bişeyler ararken aaaaa burdada bi inceleme formu varmış derken ilerleyen saatlerde üye olmuş olarak buldum kendimi. Valla bugün sabahtan beri tv incelemelerini araştırıyorum. biraz argo olacak belki ama kayış koptu kopacak. :deli1evimde babadan kalma beko marka hd ready 82 ekran tv var(aslına bakarsan görüntüsünden memnunum)bu tv işine mutfağa bir tv alalım la başladım salondakini mutfağa geçirelim,salona yeni alalım dedim. A101 deki kampanya gözüme ilişti toshiba 43L2863DAT tv alacaktım 2099 tlye , Allah tan ellerinde yokmuş biz size haber verelim dedilerde araştırmaya fırsatım oldu sonra adem beyin incelemelerini izleme ve okuma fırsatım oldu bayağı doyurucu oldu benım için işin detayını severım. nihayetinde geldiğim noktada Toshiba 43L2863DAT 2099 tl ,yada Samsung 43 MU7000 2999 tl ye vatanda (hb'de 3242 )( 2183/3 taksit a 101, 2999/6 vatanda) arasında kaldım çıta çok açık lakin gördüm ki adem bey istisnasız mu 7000 diyor. kaldı ki teknoloji denen meret her 3 6 ayda kendini yeniliyor fhdler modası geçiyor. uzatmadan adem bey bi sorum olacak bu ikisi arasındaki düşüncenizi az çok kestirebiliyorum fakat teyit etmek için soruyorum sizce hangisi neden?standart tv izleyicisiyim, film izlerim, oyun konsolum yok
Not: gayet zengin içerikli ve duyurucu bir forum olmuş ve muhtemelen önümüzdeki günlerde yapacağım tüm araştırmalarda referans kaynağım olacak.

Şuayip kardeşim şu iki modele sıkışıp kalmak yerine ufkumuzu genişletebilmek adına sana soruyorum, ne amaçlı kullanacaksın bu televizyonu?
Affınıza sığınarak bende konuya aradan girdim. standart tv izleyicisi olarak belgesel ve filmde izlerim benzer bütçe aralıklarında sizin öneriniz ne olurdu.

R Çevrimdışı

recovey

Yeni Üye
11 Ocak 2019
4
38
Saatler ilerledikçe kafam daha da karışıyor.:bilmiyom Regal 43R6520F diyeceğim fiyat olarak ama Vestel’den uzak duralım mi hala ?Birde ben bu ürünü alırken internetten alacağım bunu seri numarasi vs elime geçmemiş olacak bunun panelini nerden nasıl sorgulayacağız . Kaldı bi ürün gönderdiler ips panel geldi istemiyorum yada ben Va panel istiyorum deme ayrıcalığımız olacağını düşünmüyorum. Ne dersiniz ? YADA bi kısayolu var mi bu ısın , “ bu üründe bir tek va panel kullanılmıştır diyebileceğimiz”

E Çevrimdışı

Erolk33

Yeni Üye
8 Ocak 2019
7
44

Eğer bütçe sıkıntınız yoksa, alacağınız cihazın kullanım alanlarının yanı sıra, o alanlardan ne kadar görüntü alacağınız da bence önemli bir konu olmalı. Ayrıca bugün" kullanmam çok önemli değil" dediğiniz özellikler, bir süre sonra büyük ihtimalle önemli hale gelmeye başlayacaktır. Sonra da keşke şu cihazı alsaydım diye hayıflanabilirsiniz, kendimden biliyorum.

Bellirttiğiniz tüketici ve kullanıcı profiline göre 55 inch bir cihaz ( 140 cm) istiyorsanız bence 100 hz panele sahip bir cihaz almalısınız. Emin olun 100 hz panelde izlenen filmler bir başka oluyor. Ayrıca FHD gibi detayları konuşmak gereksiz cihaz 4K olmalı.

LED panellerden bahsedecek olursak bu katagorinin bence en iyi teknolojisi Full Array Direct Led dir. Özellikle film izleyicileri için sorun olan, Edge Led lerde yaşanan altyazıların ekran boyunca diklemesine parlaması sorunu yaşanmaz. Parlaklığı, kontrastı ve renkleri oldukça iyidir. modelinin fiyatı yakın zamana kadar daha uygundu ama şu an yeniden 7 bin TL'ye yükselmiş. Yeniden 6,3 bin TL civarına gelirse önerilir.

Edge-Led panellerde yukarıda bahsettiğim sorunun en az rahatsız edeceği panel tipi VA panellerdir. Bu klasmanda uygun bir seçenek olur ama fiyatları şu anda 6,1 bin TL seviyesindeyakın zamanda daha uygun fiyatlara satıldıığını hatırlıyorum. Ancak bu cihazın DTS kodeci yok yani 5+1 ses sistemi bağlanamaz ve dts ses kodecli videolar dahili playerdan ses vermez. Ama netflix ve internette sorun teşkil etmez. Bu fiyat skalasında Philips hiç tavsiye etmem bu arada söyleyeyim.

Tabii bence en iyi görüntü veren panel tipi OLED dir. Logo yanması gibi bir dezavantajı olduğu çok söylense de dikkatli kullanımlarda sorun teşkil etmeyecektir. Bu klasmanda f/p ürünü 8,5 bin TL fiyatıyla LG 55B7V dir.

Eğer bir TV'ye bu kadar para vermek istemiyorum. Ama iyi de görüntü almak keyifle kullanmak istiyorum diyorsanız. Edge Led VA panel Samsung 50NU7400 4,4 bin TL, Direct Led VA panel 50MU7000 (4,4 bin TL) ve LG 50UK6470PLC ( 3,7 binTL). Burda klasmanda LG için F/P denilebilir.
Teşekkür ederim ilginize

Geri
Üst Alt