C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Adem Bey öyle bir konuya değdiniz ki; ne sanal ortam, ne yetersiz zaman, dertleşmeye çare. İstanbul Anadolu Yakasına yolunuz düşer ve vakit ayırabilirseniz o tüpü ferrariye değil de nereye takacağımıza beraber karar veririz :)
Önceki mesajımda belirttiğim aşağıdaki soruya cevabınızı merakla bekliyorum:

Günümüz üretimindeki TV'lerin hepsinde kusur olduğu gibi MU7400'lerde de bir hayli ışık sızması şikayeti var. Tabi bu kusur, bu model için % kaça tekabül eder; bilemem.
PS4 Pro kullanılacak 2 IPS panelli tv arayışımız vardı. Bir tanesinin kullanıcısının bütçesi müsait olabildiğinden (kısmen) tavsiyeniz ile 49MU7400 radarımıza girmiştir. Bu bütçelerde (ort.4000tl) bu tv'ye size göre rakip yok ise (stabilite, performans) bu modelle dosyayı kapatıyoruz. (Alternatif başka tavsiyeleriniz var ise kendinizi tutmayınız; bırakın gelsin :)

Gene Ps4 Pro kullanılacak IPS panelli 2.tv'nin kullanıcısının bütçesi (ort.3000tl) daha kısıtlı olduğu için 49R7020U modelini alma yolunda ilerliyoruz eğer DURUN demezseniz.

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bu banding olayı şans mı yoksa LG'lerde daha mı fazla görülen bir şey? Kıstası var mı yani? Üstteki arkadaşa maç yayınları için Edge Led tercih edin demişsiniz. Sanırım bu yüzden bana da garanti olsun dersem Samsung diyorsunuz? Doğru mu anladım? Evet LG 50UK6950 kağıt üstünde daha iyi gözüküyor ama 50 inç'te VA panele şüpheyle yaklaşmak lazım sanırım sizin tecrübenize göre. Peki kağıt üzerinde maç yayınları dışında LG ile Samsung arasında (yazılan modeller için) gözle görülür çok fark hisseder miyim?

Aslında buradaki temkinli yaklayış LG markasına özel değil, IPS panel tipine özeldir. Buna ''Kusur'' demek ne kadar doğrudur bilmem lakin Futbol meraklıları için bir olumsuz etki olduğu aşikar.

Bu hafta bir adet LG 50UK6470PLC tv incelemeyi planlıyoruz. Yaptığım ön incelemelerde futbol meraklıları için ileri derece bir yan etki görmesem de, daha detaylı incelemelerde herşey daha net ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum.

Eğer olanak oluşturabilirsek ev ortamında inceleyeceğiz ve normal video çekmek yerine canlı yayın da yapabiliriz. Eğer canlı yayın sizin için daha uygun ve cazip olursa yazın lütfen, biz de plan programımızı ona göre yapmaya çalışırız.

Buradan hareketle, 6470 den dahi memnun kalma durumumuz olursa, 6950 den çok daha iyi bir sonuç alınabileceği varsayımında bulunabiliriz diyorum :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Evleneli iki seneyi geçti hala tv almadim. Yeni yeni niyetlendim. Philips 43pus6503 lg43uk6470 Samsung 43mu7100 yada nu7100 arasında kaldım. Geçtiğimiz gün vatan bilgisayar da LG ile Philips yan yanaydı Philips in görüntüsü daha güzeldi. Amazon da 2700 lira Philips LG 2878 lira Samsung da 3200 civarında. Philips aklıma yatıyor ama siz ne dersiniz hangisini almak mantıklı.

Aynı Platformda PHILIPS LG SAMSUNG VESTEL ARÇELİK aynı anda aynı yayınla izlemiş birisi olarak (Tüm TV lerde Tüm ayarları kendim yaptım) Şunu söyleyebilirim lki LGUJ701 en cansız kalan ürün olmakla birlikte PHILIPS PUS6262 ise bariz bir şekilde BEN BURADAYIM diye bağırıyordu :))

PHILIPS markasına görüntü teknolojisi olarak lafım yok lakin MENÜ dediniz mi orada bir duruyorum ister istemez. PHILIPS mühendislerinin herşeyden evvel mutlaka bu menü fonksiyonlarını tekrar gözden geçirmesi gerekiyor. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam selamlar.
Hızlı bir araştırma sonrası 49/50 ebadında 4 model buldum.

Samsung 49NU7100 (3800 TL)
Samsung 49MU7400 (4100 TL)
LG 49SK7900 (4200 TL)
Phillips 50PUS6503 (3100 TL)

Sonuncusu fiyatından dolayı cazip, yoksa sanırım kanal geçiş süresi yavaşmış.

Kullanım senaryosu futbol maçlarında bizi üzmesin yeter. Internet özellikleri hiç önemli değil, zira annem kullanacak.
Öncelikle bu dördü arasında, ayrıca varsa 3500-4000 TL fıyat bandında önereceğin hangi model olur, bu hafta almak istiyoruz.

Çok sağol. Emrah

Emrah kardeşim selamlar;

MU7400 eleyebilirsin
LG eleyebilirsin
PHILIPS biraz tartışılabilir
NU7100 benden yana okeydir.

Bunun yanısıra eski (2017) üretim olsa da rüştünü çok ispat etmiş bir model olan MU7000 bulabilirsen kesin alabilirsin :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Hocam selamlar. yardıma ihtiyacım var
4k smart uydu alıcılı 49 inç güzel flim izleyebileceğim her açıdan goruntu netliği kaybolmayan internet alt yapısını kullanabileceğim telefon ve pcyi rahatlıkla wifi ile bağlayabileceğim bir tv arıyorum yardımcı olurmusunuz ekonomik olması tercihim cümleten iyi akşamalar ...(bütçe 2500-3000 tl)

49R7020
50MU7000
50UK6470
49UJ630

Bu modelleri incelemenizi tavsiye ederim, incelemenizden sonraki düşüncelerinize göre yeniden değerlendirme yapalım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba değerli yönetici ve forum arkadaşlarım yeni evlendim uygun fiyata taksitli 2000 tl altı en iyi tv markaları tavsiye edebilir misiniz
örneğin; Regal 40R6020F
TERCİH SIRALAMAM
1)A++VE A+ OLMASI
2)SMART LED TV
3)FULL HD
4)GÖRÜNTÜ KALİTESi
5)102-109 ekran
6)İNÇ MESELESİNİ PEK BİLMİYORUM AMA 40-42 İNÇ.
daha çok dizi ve film izleyeceğim epey.com dan karşılaştırıyorum ama panel ve diğer özelliklerde bilgi sahibi olmadığım için karar veremiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado

Kardeşim selamlar;

Allah mesut bahtiyar eylesin diyelim :ok

TV almadıysan yaz, sana özel bir araştırma yapalım :ok

O Çevrimdışı

outlander

Yeni Üye
15 Ara 2018
12
57
sayın efrasiyap,değerli bilgiler için teşekkürler peki sony 55xf9005 modelide VA ve direct led sizce banding sorunu olur mu ve birde bu tvde local dimming var mı?

Sayın Ado bu soruyu sizede sormak isterim: sony 55xf9005 modelide VA ve direct led sizce banding sorunu olur mu ve birde bu tvde local dimming var mı?
birde TELEFUNKEN 65TU7040 modeli hakkında düşüncelerinizi.

N Çevrimdışı

Njord372

Yeni Üye
13 Ara 2018
16
Adem Helvacı Ado hocam Aranıza yeni katıldım Birkaç sorum olacaktı ?

Sony 49xf8596 / 77 (49 Inc de 100hz olan sadece bu herhalde) almayı düşünüyorum. Televizyon hakkında fikirleriniz nelerdir acaba?
Genellikle film ve uydu yayını için kullanmayı planlıyorum. İlerde belki PlayStation içinde kullanabilirim. Sony nin fiyatlarından daha pahalı olmamak koşuluyla, daha ucuz da olabilir, en fazla 55 inch e kadar tavsiye edebileceğiniz başka televizyonlarda var mıdır?
Televizyon aldık diyelim, bağlatmadan önce evin elektriği ile herhangi bir kontrol( voltaj, vs) kontrol yapmak gerekir mi? Ups, akım korumalı priz gibi zimbirtilardanda almak gerekir mi? Gerekirse tavsiyeleriniz var mıdır?
Daha önce crt kullanıyordum. Bu ilk led olacak, o yüzden sorularım biraz fazla oldu. Beni bu konularda aydınlatırsanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar, nasılsıniz? Aranıza yeni katıldım Birkaç sorum olacaktı ?

Sony 49xf8596 / 77 (49 Inc de 100hz olan sadece bu herhalde) almayı düşünüyorum. Televizyon hakkında fikirleriniz nelerdir acaba?
Genellikle film ve uydu yayını için kullanmayı planlıyorum. İlerde belki PlayStation içinde kullanabilirim. Sony nin fiyatlarından daha pahalı olmamak koşuluyla, daha ucuz da olabilir, en fazla 55 inch e kadar tavsiye edebileceğiniz başka televizyonlarda var mıdır?
Televizyon aldık diyelim, bağlatmadan önce evin elektriği ile herhangi bir kontrol( voltaj, vs) kontrol yapmak gerekir mi? Ups, akım korumalı priz gibi zimbirtilardanda almak gerekir mi? Gerekirse tavsiyeleriniz var mıdır?
Daha önce crt kullanıyordum. Bu ilk led olacak, o yüzden sorularım biraz fazla oldu. Beni bu konularda aydınlatırsanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.

Değerli kardeşim selamlar;

Çok doğru bir model tercih etmiş olmanız, dolayısı ile ekonomik gücünüzün buna yetiyor olması nedeniyle başka marka model konusuna girmeyeceğim müsaadenizle.

Bunun dışında ise yürekten kutluyorum sizi zira bu derece yüksek bedeller ödeyen değerli kardeşlerimize ben defalarca yazmama rağmen kesintisiz güç kaynağı veya regülatör aldıramıyorum maalesef :kiskis

Akım koruma prizlerinden ziyade UPS her zaman daha tercih nedenimdir. Haa 20-30TL yi geçmemek kaydı ile akım koruma prizi de alabilirsiniz ve hatta önce akım koruma prizi, Prize UPS, UPS e de TV yi bağlarsanız süper olur.

Ancak eğer uydu anten kullanıyorsanız, Yıldırım düşen havalarda bu unsurlar tv korumaya etkili olmaz bilginiz olsun :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sayın Ado bu soruyu sizede sormak isterim: sony 55xf9005 modelide VA ve direct led sizce banding sorunu olur mu ve birde bu tvde local dimming var mı?
birde TELEFUNKEN 65TU7040 modeli hakkında düşüncelerinizi.

Selamlar; Model bazında değil, VA panel bazında yani dikey hizalanmalı panel bazında yazacak olursam banding sorunu göze çarpan bir durum değildir. Ancak TFT LCD panellerde tek sorun banding olmadığı için diğer konularda VA dahi olsa yine de paralel bazı teknolojilerin de gelişmiş olması gerektiğini unutmamak gerekir diye belirtmek isterim. Bu anlamda artık model bazında yorum yapabilirim zira burada devreye SONY mühendislik kalitesi giriyor :ok

Seçtiğiniz model hakkında söyleyecek negatif hiç bir söylemim bulunmamaktadır.

Öte yandan TELEFUNKEN ve GRUNDİG gibi eski alman devi markaların bu günkü versiyonlarının hiç bir şekilde eksi üretimlerle alakaları olmadığını belirtmek isterim.

Hele ki VESTEL üretiminde olan TELEFUNKEN markasının, sadece özellikle eskilerin hatırlayacağı kaliteli bir tv markası olduğunu, ancak bu gün alınacak bir TELEFUNKEN tv nin aslında bildiğimiz klasik ve standart bir VESTEL tv olduğunu unutmamak gerekir. Yani çok olumlu bakabileceğim bir marka değil maalesef. (İlk paylaştığınız üründen sonra oluşan hislerim doğrultusunda) :ok

N Çevrimdışı

Njord372

Yeni Üye
13 Ara 2018
16
Değerli kardeşim selamlar;

Çok doğru bir model tercih etmiş olmanız, dolayısı ile ekonomik gücünüzün buna yetiyor olması nedeniyle başka marka model konusuna girmeyeceğim müsaadenizle.

Bunun dışında ise yürekten kutluyorum sizi zira bu derece yüksek bedeller ödeyen değerli kardeşlerimize ben defalarca yazmama rağmen kesintisiz güç kaynağı veya regülatör aldıramıyorum maalesef :kiskis

Akım koruma prizlerinden ziyade UPS her zaman daha tercih nedenimdir. Haa 20-30TL yi geçmemek kaydı ile akım koruma prizi de alabilirsiniz ve hatta önce akım koruma prizi, Prize UPS, UPS e de TV yi bağlarsanız süper olur.

Ancak eğer uydu anten kullanıyorsanız, Yıldırım düşen havalarda bu unsurlar tv korumaya etkili olmaz bilginiz olsun :ok
Teşekkür ederim, başka 49 inch 100 hz var mı acaba? Ups olarak ne tavsiye edersiniz?

Birde televizyon alma sürecinde başka dikkat etmem gereken şeyler varımidir

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkür ederim, başka 49 inch 100 hz var mı acaba? Ups olarak ne tavsiye edersiniz?

Birde televizyon alma sürecinde başka dikkat etmem gereken şeyler varımidir

TV satın alma sürecinde dikkat etmeniz ve hatta uzak durmanız gereken EN ÖNEMLİ unsur tv satıcılarıdır azizim.
Size mal satmaya çalışan arkadaşım mutlaka ki elinde olan, bitirmesi gereken, kota doldurma derdi olan, Prime koşan, Yıl sonu hedefini tutturmaya çalışan bir değerli kardeşimizdir bu nedenle asla ama asla OBJEKTİF bir yorum yapmaz.

Buna basit bir örneği dün saat 14:00 sularında ziyaret ettiğim bir mağazadan vereyim, Kapıdan içeri giren tüketici direkt olarak mağaza görevlisi kardeşimize ''Grundig marka tv arıyorum'' dedi.

O mağaza kapısından içeri bir kere dahi o marka girmedi iyi biliyorum. Aralarında şöyle bir diyalog geçti (Bunun yazılımı dialog mu diyalog mu yahu? Yazım bitince bakayım)

A ALıcı
S Satıcı

A- İyi günler Grungig marka tv arıyorum
S- Bizde Grundig marka olmaz abi
A- Sizde neler var?
S- Samsung LG Phılıps Telefunken Vestel Regal Arçelik ... Ben size Telefunken öneririm (Tüketicinin nasıl bir izleyici olduğunu dahi sormaya gerek görmedi)
A- Grundig neden yok?
S- Aaaabi Grundig artık eski Grıundig değil, O nedenle satmıyoruz (İlgisi yok çünkü o kapıdan hiç Grundig pazarlamacısı girmedi)
A- Kötü diyorsunuz yani?
S- Evet abi kötü mal o nedenle satmıyoruz.

Vatandaş çıktı gitti.

Şimdi size sorum şu;

Grundig kötü bir markamıdır?

Ben kendi cevabımı vereyim ''Değildir''

Evet Grundig eski Grundig değil doğru. Peki bu satıcı kardeşimize soralım o halde; ''Telefunken Eski Telefunken mi?''

Bu koşullarda Grundig markasını kötü, Ama Telefunken markasını iyi yapan nedir?

Cevabı belli;

Satıcının elinde Telefunken var, Grundig değil :ok

Diğer dikkat etmeniz gereken husus ise sizin, kendi izleyici profilinizi çıkartıp bu doğrultuda tv aramanızdır.

Siz kimsiniz?
Ne istersiniz?
Beklentileriniz nelerdir?
Fiziksel koşullarınız nedir? (Tv nin duracağı alan, açı, mesafe, yön, ışık seviyesi vs)
TV den beklentileriniz nelerdir?
TV yi hangi amaçlar için kullanacaksınız? (Futbol, Oyun konsolu, Dizi, Aksiyon film, PC bağlayıp autocad çalışma vs)

Önce siz, karakter analizi yapın ki, tv den ne beklediğiniz ortaya çıksın. Çıksın ki ona uygun bir ürün bulmanıza yardımcı olabilelim :ok

Sonra bakarız 100hz lazım mı değil mi ;)

Geri
Üst Alt