Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam ben arada kaynadım galiba o yüzden tekrar rahatsız ediyorum sizi bana vestel hitachi ve regal arasında seçilebilecek 55inc tv önerebiirmisiniz bütçe 3300 maksimum teşekkür ederim şimdiden.

Selamlar; İzleyici profiliniz nedir?
Futbol merakınız var mı
Yan açılaradan tv izleyecekmisiniz
Oyun konsolu bağlanacak mı
vs :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İnanki yetkili servisine çok iyi denilen marka yok. Vestel Servisi de ortalamanın üstü; iyiler arasında gösteriliyor. Varsın sen düşün vaziyeti. Yerliler arasında Arçelik de böyle. Sunny-Axen'de bırak memnuniyetsizliği; muhatap bulunamıyormuş. İthal markalar; Samsung ve Lg'den de şikayet var; İyi günde iyiler de kötü günde 1000 dereden su getiriyorlarmış. Philips'inki tam bir sıkıntıymış. Panel teknolojisi şuan o kadar kötü ki; sıfır üründen küçük arıza çıkınca insanlar kabulleniyor. Değişim ile yeni gelecek tv'de bunu da bulamayabilirim düşüncesi ile.Bunlar birebir benim tespitlerim değil: Yaşayanların paylaşımlarından bendeki derlemesi.
Ne olursa olsun; teknoloji de şansın olsun. Çok önemli. Şansın yoksa en kral üründe de sürünüyorsun.

Mitsubishi Electric den klima alıyorsunuz. Bölgenizdeki yetkili servis ''Benden almadınız'' diyerek montaj yapmayı reddediyor ve kurum buna zerre kadar sesini çıkartamıyor.

Ben mecburmuyum kardeşim senin bana pahalı ürün satmanı kabullenmeye? İnternette veya Başka bir ilde daha ucuza buldum ortadan aldım sana ne?

Ancak n eyaptıysak montajı yaptırtamadık o servise ve mecburen başkasına klimayı taktırttı arkadaşım. Bundan sonraki süreçte en ufak bir arızası olursa ne olacak meçhul. Yani ülkemizde kendisini kanunlardan dahi üstün göre bir satış servis zihniyeti olduğu sürece hangi kaliteli marka/servis/hizmet olgusundan bahsedebiliriz ki?

Eee işte bir bölgede hem satış hem de servis yetkisini aynı adama verip bir de kontrolü elinizde tutamazsanız sonuç bu olur.

Şimdi kim bana diyebilir ki ''ME en büyük markadır'' ?

Evet ME en baba klima üreticisi olabilir lakin en baba marka değildir benim gözümde.

Öte yandan HOPOİNT marka klimamı 1 senedir traktör sesi ile kulanmaya devam ediyorum ki halen bana bir çözüm üretecekler diye bekliyorum.
Ben, dış ünite sesli çalışıyor şikayetime çözüm bulamamışken, iç ünite fan motoru da ınlamaya başladı bu süreçte.

Servisi arkadaşımdır, sorun çıkartmamak adına çok uğraştım lakin geceleri bu sesi, gecenin o sessizliğinde düşünmenizi rica ediyorum.

Aradan 1 yıl geçti neyse ki arkadaşım insaflı bir müdürü ikna edip öncesindeki kompresör değişiminin vs de çözüm olmadığından hareketle değişim girdi. Tabi sonuç ne olur henüz bilmiyoruz. Onaylanır onaylanmaz bilemem.

PHILIPS servisi garanti sürecinde arıza yapan led bar değiştirmek yerine bypass etmeyi tercih ediyor, ürünün 3 ay sonra garantisi bitince tüketiciye garanti harici tarifeden 1000TL masraf.

Raks marka çelik kettle kapak mandalı kırılmış ki, bu kırılmanın tüketici ile uzaktan yakından alakası yok, firma bunu direkt olarak tüketici hatasına sokup üstüne üstlük bir de o kıçıkırık basit plastik parça için yetkili servise 15TL fiyat çekiyor, servis üstüne ekleyip alacak 30TL, yenisi zaten satılıyor 60TL ye.

Goldmaster blender yapmış, dişlisi plastik mi sakız mı belli değil, 3 kullanım sonrası dişli sıyırmış, Hooop tüketici hatası. Garanti dışı.

Vestel tv satmış, Kutuda Vestel abc123 yazıyor, içinden ABDULLAH cde456 çıkıyor ama vatandaş karşısında muhatap bulamadığını, sorununun çözülmediğini iddia ediyor.

ARÇELİK çamaşır makinesi 3 haftadır serviste ama ortada somut bir çözüm yok, makine de yok. Vatandaş evde makinesiz beklediğini iddia ediyor.

LG tv sıfır aldıktan 3 ay sonra arıza yapıyor, tv 3 aydır tamir edilememiş, tüketiciye halen 2 hafta daha beklemesi gerektiği söyleniyor.

Bu markaları ben böyle daha çoook sıralarım. Diyeceğim o ki, ülkemizde kanunlar sadece çıkartılıyor. Uygulama ve kontrol mü? Peeeehh..

R Çevrimdışı

rftccn

Yeni Üye
5 Ara 2018
8
35
Selamlar; İzleyici profiliniz nedir?
Futbol merakınız var mı
Yan açılaradan tv izleyecekmisiniz
Oyun konsolu bağlanacak mı
vs :ok
futboldan daha çok motor sporları ve belgesel dizi film iziliyicisiyim oyun konsolunuda gerek yok hocam ev daha belli olmadığı için izleme açısı hakkında net bir şey söylemiyorum.

N Çevrimdışı

Njord372

Yeni Üye
13 Ara 2018
16
Merhabalar, nasılsıniz? Aranıza yeni katıldım Birkaç sorum olacaktı ?

Sony 49xf8596 / 77 (49 Inc de 100hz olan sadece bu herhalde) almayı düşünüyorum. Televizyon hakkında fikirleriniz nelerdir acaba?
Genellikle film ve uydu yayını için kullanmayı planlıyorum. İlerde belki PlayStation içinde kullanabilirim. Sony nin fiyatlarından daha pahalı olmamak koşuluyla, daha ucuz da olabilir, en fazla 55 inch e kadar tavsiye edebileceğiniz başka televizyonlarda var mıdır?
Televizyon aldık diyelim, bağlatmadan önce evin elektriği ile herhangi bir kontrol( voltaj, vs) kontrol yapmak gerekir mi? Ups, akım korumalı priz gibi zimbirtilardanda almak gerekir mi? Gerekirse tavsiyeleriniz var mıdır?
Daha önce crt kullanıyordum. Bu ilk led olacak, o yüzden sorularım biraz fazla oldu. Beni bu konularda aydınlatırsanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.

G Çevrimdışı

gorkemgorkem

Yeni Üye
13 Ara 2018
1
45
Herkese Selamlar

49'inch bir televizyon arıyorum. Evdeki 32 inch artık kesmiyor..Evde digitürk var ancak çok az izliyorum, arada futbol maçına falan bakıyorum. televizyon genelde bilgisayara HDMI kabloyla bağlı ve arada AVR kullanıyorum, 5.1 ses sistemi şu bu v.s...Bilgisayardaki tüm işlerimi televizyon üzerinden hallediyorum.

Asıl kullanım amacım.;
1- Bilgisayar üzerinden film, dizi ve internetten içerik izlemek
2- Arada gene bilgisayar üzerinden oyun falan oynamak.

Sürekli bilgisayar üzerinden film dizi izlediğim için, 100hz, 4k bir tv almam fark yaratır mı?. Yoksa bu özellikler ancak USB ile tv'de film izlersem yada uydu, digitürk üzerinden yayın izlersem mi fark edilir?. Çünkü hep bilgisayardan izlediğim için bilgisayarın donanımı,, kullandığım media player falanda önemli elbette.

Bi arkadaşımın evinde Samsung televizyona harddisk bağlı ve hd filmleri izlerken nutkum tutuldu açıkcası, sanki 2 adım önümde oluyor olaylar inanılmaz gerçekçiydi görüntüler. Anlayamadığım, bu gerçekçilik televizyona direk harddiskin bağlı olması ve televizyonun kendi yazılımı, donanımı ve playerı sayesinde bu görüntü kalitesini vermesi mi yoksa ben bilgisayarı direk televizyona bağladığımda da aynı kaliteyi yakalayabilirmiyim tv'nin kalitesine göre?. yüksek kaliteli filmlerdeki gerçekçiliği görmek istiyorum açıkcası, görüntünün netliği, akıcılığı, ghosting falan sıkıntı yaratmamalı.

Benim bu ihtiyacıma göre, TV önerebilirmisiniz?. Bu başlığı baya okudum, ancak benim bu ihtiyacıma göre durup dururken benim işime yaramayacak özelliklerinden ötürü dünyanın parasını vermek istemiyorum tv'ye. (işin teknolojisine de çok hakim olmadığımdan:)

Şİmdiden teşekkürler, saygılar.

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Mitsubishi Electric den klima alıyorsunuz. Bölgenizdeki yetkili servis ''Benden almadınız'' diyerek montaj yapmayı reddediyor ve kurum buna zerre kadar sesini çıkartamıyor.

Ben mecburmuyum kardeşim senin bana pahalı ürün satmanı kabullenmeye? İnternette veya Başka bir ilde daha ucuza buldum ortadan aldım sana ne?

Ancak n eyaptıysak montajı yaptırtamadık o servise ve mecburen başkasına klimayı taktırttı arkadaşım. Bundan sonraki süreçte en ufak bir arızası olursa ne olacak meçhul. Yani ülkemizde kendisini kanunlardan dahi üstün göre bir satış servis zihniyeti olduğu sürece hangi kaliteli marka/servis/hizmet olgusundan bahsedebiliriz ki?

Eee işte bir bölgede hem satış hem de servis yetkisini aynı adama verip bir de kontrolü elinizde tutamazsanız sonuç bu olur.

Şimdi kim bana diyebilir ki ''ME en büyük markadır'' ?

Evet ME en baba klima üreticisi olabilir lakin en baba marka değildir benim gözümde.

Öte yandan HOPOİNT marka klimamı 1 senedir traktör sesi ile kulanmaya devam ediyorum ki halen bana bir çözüm üretecekler diye bekliyorum.
Ben, dış ünite sesli çalışıyor şikayetime çözüm bulamamışken, iç ünite fan motoru da ınlamaya başladı bu süreçte.

Servisi arkadaşımdır, sorun çıkartmamak adına çok uğraştım lakin geceleri bu sesi, gecenin o sessizliğinde düşünmenizi rica ediyorum.

Aradan 1 yıl geçti neyse ki arkadaşım insaflı bir müdürü ikna edip öncesindeki kompresör değişiminin vs de çözüm olmadığından hareketle değişim girdi. Tabi sonuç ne olur henüz bilmiyoruz. Onaylanır onaylanmaz bilemem.

PHILIPS servisi garanti sürecinde arıza yapan led bar değiştirmek yerine bypass etmeyi tercih ediyor, ürünün 3 ay sonra garantisi bitince tüketiciye garanti harici tarifeden 1000TL masraf.

Raks marka çelik kettle kapak mandalı kırılmış ki, bu kırılmanın tüketici ile uzaktan yakından alakası yok, firma bunu direkt olarak tüketici hatasına sokup üstüne üstlük bir de o kıçıkırık basit plastik parça için yetkili servise 15TL fiyat çekiyor, servis üstüne ekleyip alacak 30TL, yenisi zaten satılıyor 60TL ye.

Goldmaster blender yapmış, dişlisi plastik mi sakız mı belli değil, 3 kullanım sonrası dişli sıyırmış, Hooop tüketici hatası. Garanti dışı.

Vestel tv satmış, Kutuda Vestel abc123 yazıyor, içinden ABDULLAH cde456 çıkıyor ama vatandaş karşısında muhatap bulamadığını, sorununun çözülmediğini iddia ediyor.

ARÇELİK çamaşır makinesi 3 haftadır serviste ama ortada somut bir çözüm yok, makine de yok. Vatandaş evde makinesiz beklediğini iddia ediyor.

LG tv sıfır aldıktan 3 ay sonra arıza yapıyor, tv 3 aydır tamir edilememiş, tüketiciye halen 2 hafta daha beklemesi gerektiği söyleniyor.

Bu markaları ben böyle daha çoook sıralarım. Diyeceğim o ki, ülkemizde kanunlar sadece çıkartılıyor. Uygulama ve kontrol mü? Peeeehh..

Benim Peygamberim Hz.Muhammed S.A.V "Bizi kandıran bizden değildir" demiştir der susarım.

M Çevrimdışı

mhtycel

Yeni Üye
14 Ara 2018
5
33
Merhaba değerli yönetici ve forum arkadaşlarım yeni evlendim uygun fiyata taksitli 2000 tl altı en iyi tv markaları tavsiye edebilir misiniz
örneğin; Regal 40R6020F
TERCİH SIRALAMAM
1)A++VE A+ OLMASI
2)SMART LED TV
3)FULL HD
4)GÖRÜNTÜ KALİTESi
5)102-109 ekran
6)İNÇ MESELESİNİ PEK BİLMİYORUM AMA 40-42 İNÇ.
daha çok dizi ve film izleyeceğim epey.com dan karşılaştırıyorum ama panel ve diğer özelliklerde bilgi sahibi olmadığım için karar veremiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado

B Çevrimdışı

brave34

Yeni Üye
12 Kas 2018
14
51
selam.. G gsaslan05..BU TVY araştırdım..guzel bi tv..akıllı kumada çıkmıyor ıçınden..va -direct panel..seyretme açınıza göre ınceleyın bence..tam karşıdansa sıkıntı olmaz..ama yan açılar varsa sıkıntı olur.beyazlama sorunu var.ben43uk6950 aldım..ıps direct panel..açılı oldugu için ve akıllı kumandaya para vermemek için bunu aldım.

..

S Çevrimdışı

simsek54

Yeni Üye
14 Ara 2018
6
37
Adem Helvacı Ado Hocam selamlar. yardıma ihtiyacım var
4k smart uydu alıcılı 49 inç güzel flim izleyebileceğim her açıdan goruntu netliği kaybolmayan internet alt yapısını kullanabileceğim telefon ve pcyi rahatlıkla wifi ile bağlayabileceğim bir tv arıyorum yardımcı olurmusunuz ekonomik olması tercihim cümleten iyi akşamalar ...(bütçe 2500-3000 tl)

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F Çevrimdışı

FlyingUnderpants

Yeni Üye
16 Ara 2018
2
44
Adem Helvacı Ado Hocam selamlar.
Hızlı bir araştırma sonrası 49/50 ebadında 4 model buldum.

Samsung 49NU7100 (3800 TL)
Samsung 49MU7400 (4100 TL)
LG 49SK7900 (4200 TL)
Phillips 50PUS6503 (3100 TL)

Sonuncusu fiyatından dolayı cazip, yoksa sanırım kanal geçiş süresi yavaşmış.

Kullanım senaryosu futbol maçlarında bizi üzmesin yeter. Internet özellikleri hiç önemli değil, zira annem kullanacak.
Öncelikle bu dördü arasında, ayrıca varsa 3500-4000 TL fıyat bandında önereceğin hangi model olur, bu hafta almak istiyoruz.

Çok sağol. Emrah

Geri
Üst Alt