Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey forumda hayalet gibisiniz: Bir görüyoruz sizi, tekrar göremiyoruz. Sonra serap mı gördük diye birbirimize bakıyoruz. Sanırım sizde yoğunluk tavan: Günde 24 saatin yetmediklerindensiniz :)
Piyasada şuanda VA tip panel hakimiyeti var. Vestel ve türevleri de bu furyanın içerisinde. Bu kadar büyük bir pazarın ve çeşitli modelin içerisinde IPS panelli tv o kadar da çeşitli değil.
Regal 49R7040u veya ikizi; Telefunken 49TU7040 modellerinden daha iyi bir performans verecek IPS panelli Vestel & türevlerinden TV tespit edemedim. Öneriniz var mı? PS4 Pro için kullanacağımdan daha önceki önerinizde bu modellerin yetersiz kalabileceği (1000hz) konusunda dikkat çekmiştiniz.
Lg UJ630 ve 701 modelleri eskiden listenizdeki modellerdendi fakat son yorumlarınızda, birden farklı tv ile aynı anda görüntü kıyaslaması yapmanızın ardından gözünüzden düşmüş.
Bildiğim kadarıyla, arkadaşımıza da bildirdiğiniz üzere SK7900 LG'de favorilerinizden fakat bu model için forumda edge led diye bahsedilmiş. Edge ledlere bakış açınızda hem fikir olduğum için tercihlerimde yeri yok. Fakat SK7900 için durum nedir? Tavsiye ediyorsanız bir bildiğiniz vardır...?
Ayrıca bu takipçinizin sizin görüşümüze ihtiyacı olduğu iki derdi daha var:
https://tavsiyeforumu.com/konu/fhd-standart-tv-arayanlar-tavsiye-edecek-olanlar.2788/page-3
https://tavsiyeforumu.com/konu/ips-monitor-ekraninda-cizgi.1190/#post-60747

4 ayrı şirkete rapor
youtube taleplerine video
maillere cevap
wp ye yetiş
sms leri yanıtla
telefon trafiği
Mağaza ziyaretleri
Bölgesel kontrol turları
1 eş
2 evlat
Konu komşu

derken sanırım gerçekten 24 saat yetmeyenlerdenim.

Sizlerle yazışmak kadar zevklisi olmasa da, siteminizde haklısınız bu aralar ihmal ediyorum burayı biraz. :ok

SK7900 ile ilgili söylemimi tam bir öneri olarak kabul etmeyin lütfen, Arkadaşımızın ''Böyle bir IPS panel var mı?'' sorusuna cevaben ''Evet var'' anlamındaydı o :))

Yani bu bir önerme değil, önermeme de değil, sadece VA lara o anlamda kafa tutabilecek bir yapısı var, izlemenizi tavsiye ederim dedim :))

Yoksa LG tv lere karşı olan bir adım geriden gelme tavrım devam ediyor gibi. Aslında hep yazarım, IPS panelleri seviyorum da, LG nin tv teknolojisini veya yazılımını sevmiyorum diyeyim. Yoksa adamların yaptığı çok ciddi çalışmalar var benim haddim değil şimdi koca koca mühendislerin çalışmalarını kötülemek :)

Diğer linklere bakacağım birazdan :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cevabınız için Adem Helvacı Ado abim teşekkür ederim şu an telefunken 49tu7020 ile temas halindeyim ilk adımı attım pazartesi durum netleşecek piyasaya göre biraz ucuzunu buldum gibi nasıl olsa buda ıps panel mb130 şase her nekadar 4k istemesemde hd yayınları da 49r7020u kullanılacıları tarafından beğenldiğinden Buda aynıdır nasıl olsa 49tu7020 ye şuan yakınım 49r6520f modelde çok seri no sordum hep va yoruldum ve yordum (hatta şuan amazonda 2070 tl almak isteyenlere duyrulur ) o yüzden 49 ve 48r defterini kapattım tekrar teşekkür ederim ALLAH razı olsun cümle emeği geçenden ALLAH afiyet versin ve ayırmasın hayırlı günler

Gelişmeler ile ilgili bizleri bilgilendirmeye devam et lütfen kardeşim.

Mevlam hepimizden razı olsun :ok

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
4 ayrı şirkete rapor
youtube taleplerine video
maillere cevap
wp ye yetiş
sms leri yanıtla
telefon trafiği
Mağaza ziyaretleri
Bölgesel kontrol turları
1 eş
2 evlat
Konu komşu

derken sanırım gerçekten 24 saat yetmeyenlerdenim.

Sizlerle yazışmak kadar zevklisi olmasa da, siteminizde haklısınız bu aralar ihmal ediyorum burayı biraz. :ok

SK7900 ile ilgili söylemimi tam bir öneri olarak kabul etmeyin lütfen, Arkadaşımızın ''Böyle bir IPS panel var mı?'' sorusuna cevaben ''Evet var'' anlamındaydı o :))

Yani bu bir önerme değil, önermeme de değil, sadece VA lara o anlamda kafa tutabilecek bir yapısı var, izlemenizi tavsiye ederim dedim :))

Yoksa LG tv lere karşı olan bir adım geriden gelme tavrım devam ediyor gibi. Aslında hep yazarım, IPS panelleri seviyorum da, LG nin tv teknolojisini veya yazılımını sevmiyorum diyeyim. Yoksa adamların yaptığı çok ciddi çalışmalar var benim haddim değil şimdi koca koca mühendislerin çalışmalarını kötülemek :)

Diğer linklere bakacağım birazdan :ok
Adem Bey, forumda geçmişten kalma yaşadığınız tavsiye travmalarından dolayı artık kolay kolay bir modeli önermediğinizi, etrafından dolandığınızı fark ediyorum. Özellikle BİM-JVC travması sizde kalıcı hasar bırakmış. Ama kurunun yanında yaşlar da yanmasın. 'İZLEMENİZİ ÖNERİRİM, GÖZ GEZDİREBİLİRSİN, İSTERSEN BUNA DA BİR BAK, ŞUNA DA BİR YANDAN BAK' gibi yoğurdu üfleyerek yedirten cevap paketini almayayım. Premium paket istiyorum :)
Şahsım adıma; sizin bana önereceğiniz bir modeli tercih etmemle birlikte olası bir kötü senaryoda ben sizi sorumlu tutmam; tutmamak da gerekli. Siz mesleğiniz gereği sürekli bu cihazlarla haşır neşirsiniz ve tecrübelerinizle bizleri aydınlatmaya çalışıyorsunuz. Aylarca internetten araştırsam, o forum senin bu forum benim içine düşsem; bu tecrübenin yerine geçemeyecektir. Amaç; bu tecrübeden istifade ederek gerekirse nokta atışı TAVSİYELERİNİZLE yol almak. Adı üstünde; tavsiye. Son karar; şahsın kendindedir.
Bu açıklama ile sizdeki ESP'yi devre dışı bıraktığımıza göre -şahsım adıma- soruyu tekrar soralım:

Piyasada şuanda VA tip panel hakimiyeti var. Vestel ve türevleri de bu furyanın içerisinde. Bu kadar büyük bir pazarın ve çeşitli modelin içerisinde IPS panelli tv'ler o kadar da çeşitli değil. Ayrıca karma panelli tv'lerin de peşinden koşamıyorum.
Regal 49R7020u veya ikizi; Telefunken 49TU7020 modellerinden daha iyi bir performans verecek IPS panelli Vestel & türevlerinden TV tespit edemedim. Öneriniz var mı? PS4 Pro için kullanacağımdan daha önceki önerinizde bu modellerin yetersiz kalabileceği (1000hz) konusunda dikkat çekmiştiniz.
IPS panel tipini sevmenizle birlikte IPS'in açık adresi; LG'ye mesafeli olduğunuzun farkındayım. Zaten marka takıntım yok; hiçbiri babamın markası değil. Ama yerli malına daha çok değer veririm; o başka.
İhtiyaçlar doğrultusunda mantığın peşinden koşmaya çalışıyoruz. Sloganımız; F/P. Fakat bütçeler 49R7020U'ya uygun olsa da ihtiyaç için biraz daha kesenin ağzını açmamız gerekecek sanırım.
İhtiyacım doğrultusunda gizli forvetlerinizi; TAVSİYELERİNİZİ bekler, hayırlı geceler dilerim.
Murat

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
C mcvalentine bey işineze karışmak gibi olacak kusura bakmayınız yazdıklarınızı okudum yaşadıklarınızı yaşadım forumu bütçemide göz önünde bulundurarak irdeledim ıps panel nedani 49r7020 , 49tu7020 , 50u5863 ve va panel 50mu7000 modellerde karar kıldım şuan 50mu fiyatıyla bana uzak şurda 15 gün önce 2800 tl idi şimdi 4000 küsür aynı fırsat denk gelse alırmıyım evet alırım şuan 49tu7020 ile dirsek temasındayım

sanırım sizin ilacınız 50mu700 kesenin ağzını açtığınıza göre işinize karıştım kusura bakmayınız sanırım Adem Helvacı Ado abimde aynısını derdi 50mu yu araştırın isterseniz bildiğim buda VA ama 49r 49tu dan üstün hatta rüştünü ispat etmiş bir tv diye namı var rahatsız ettim

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey, forumda geçmişten kalma yaşadığınız tavsiye travmalarından dolayı artık kolay kolay bir modeli önermediğinizi, etrafından dolandığınızı fark ediyorum. Özellikle BİM-JVC travması sizde kalıcı hasar bırakmış. Ama kurunun yanında yaşlar da yanmasın. 'İZLEMENİZİ ÖNERİRİM, GÖZ GEZDİREBİLİRSİN, İSTERSEN BUNA DA BİR BAK, ŞUNA DA BİR YANDAN BAK' gibi yoğurdu üfleyerek yedirten cevap paketini almayayım. Premium paket istiyorum :)
Şahsım adıma; sizin bana önereceğiniz bir modeli tercih etmemle birlikte olası bir kötü senaryoda ben sizi sorumlu tutmam; tutmamak da gerekli. Siz mesleğiniz gereği sürekli bu cihazlarla haşır neşirsiniz ve tecrübelerinizle bizleri aydınlatmaya çalışıyorsunuz. Aylarca internetten araştırsam, o forum senin bu forum benim içine düşsem; bu tecrübenin yerine geçemeyecektir. Amaç; bu tecrübeden istifade ederek gerekirse nokta atışı TAVSİYELERİNİZLE yol almak. Adı üstünde; tavsiye. Son karar; şahsın kendindedir.
Bu açıklama ile sizdeki ESP'yi devre dışı bıraktığımıza göre -şahsım adıma- soruyu tekrar soralım:

Piyasada şuanda VA tip panel hakimiyeti var. Vestel ve türevleri de bu furyanın içerisinde. Bu kadar büyük bir pazarın ve çeşitli modelin içerisinde IPS panelli tv'ler o kadar da çeşitli değil. Ayrıca karma panelli tv'lerin de peşinden koşamıyorum.
Regal 49R7020u veya ikizi; Telefunken 49TU7020 modellerinden daha iyi bir performans verecek IPS panelli Vestel & türevlerinden TV tespit edemedim. Öneriniz var mı? PS4 Pro için kullanacağımdan daha önceki önerinizde bu modellerin yetersiz kalabileceği (1000hz) konusunda dikkat çekmiştiniz.
IPS panel tipini sevmenizle birlikte IPS'in açık adresi; LG'ye mesafeli olduğunuzun farkındayım. Zaten marka takıntım yok; hiçbiri babamın markası değil. Ama yerli malına daha çok değer veririm; o başka.
İhtiyaçlar doğrultusunda mantığın peşinden koşmaya çalışıyoruz. Sloganımız; F/P. Fakat bütçeler 49R7020U'ya uygun olsa da ihtiyaç için biraz daha kesenin ağzını açmamız gerekecek sanırım.
İhtiyacım doğrultusunda gizli forvetlerinizi; TAVSİYELERİNİZİ bekler, hayırlı geceler dilerim.
Murat

Peki Murat kardeşim önce bir soru sorayım ona göre ilerleyelim.

Bütçenizi bir adet 49MU7400 alabilecek kadar zorlama olasılığınız nedir?

Sevgili mehmets mehmets , Murat Kardeşimizin IPS panel talebi var.

Durumun özeti şu;

IPS panel istiyoruz ama LG istemiyoruz
PS4 kullanalım istiyoruz ama bütçeyi fazla zorlayamıyoruz
Yerli ürün istiyoruz ama istediğimiz panel ve performansa sahip ürün bulamıyoruz

O halde IPS panele sahip bir SAMSUNG tv alalım diyoruz ama bütçe uygun olur mu onu bilmiyoruz

vs vs :ok

B Çevrimdışı

brave34

Yeni Üye
12 Kas 2018
14
51
Mrb ado bey..43uk6950 ye odaklandığimıderkeeeen 49 sk7900 e de sayenizde dikkat kesildim.43uk6950 IPS direct..49sk7900 ise IPS edge..büyüklüğü bosverirseniz görüntü kalitesi açısından sizce hangisi alınır?

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
C mcvalentine bey işineze karışmak gibi olacak kusura bakmayınız yazdıklarınızı okudum yaşadıklarınızı yaşadım forumu bütçemide göz önünde bulundurarak irdeledim ıps panel nedani 49r7020 , 49tu7020 , 50u5863 ve va panel 50mu7000 modellerde karar kıldım şuan 50mu fiyatıyla bana uzak şurda 15 gün önce 2800 tl idi şimdi 4000 küsür aynı fırsat denk gelse alırmıyım evet alırım şuan 49tu7020 ile dirsek temasındayım

sanırım sizin ilacınız 50mu700 kesenin ağzını açtığınıza göre işinize karıştım kusura bakmayınız sanırım Adem Helvacı Ado abimde aynısını derdi 50mu yu araştırın isterseniz bildiğim buda VA ama 49r 49tu dan üstün hatta rüştünü ispat etmiş bir tv diye namı var rahatsız ettim
Mehmet merhaba,
'mcvalentine bey' hitabınız bir emanet durmuş. Nickname bu; yolla gitsin. Hesabı açarken, el alışkanlığı; hep bu eski nickname'mimi giriyorum. Sonra da değiştirilemediğinden kalıyor öyle.
Bu tür yaklaşımları 'işime karışmak' olarak yorumlamam. Birbirimizin araştırmalarından istifade etmek için fikirlerimizi paylaşacağız tabiki.
Dışarıdan IPS takıntım var gibi duruyor fakat durum öyle değil. Tamamen ihtiyaç. Eğer tv'nin konumlandırılacağı odada açılı izleme oluşacak ise (ort.45 derece) VA'ya ne olursa olsun bulaşmamak gerektiği kanaatindeyim. Hal böyle olunca, fakat aynı zamanda tercih edilecek TV'de PS4 PRO gibi VA panelin daha iyi performans verdiği özel kullanım gerektiriyor ise işler zorlaşıyor. Yani hem IPS panel, hem iyi performans, hem de F/P arayınca sistem kasıyor.
49r7020u & tu7020 benim de radarımda. Zaten; yerli + f/p + 4k + 10bit + hdr + IPS panel arıyorsan başka seçeneğin yok; sen de bunu farketmişsin.
Eğer benim PS4 PRO gibi özel bir durumum olmasa idi bu 7020'ler ile hikayeyi sonlandırırdım.
Not: toshiba 50u5863 piyasada yok bildiğim kadarıyla. Bir dönem A101 için üretilmişti sanki.
Sana tavsiyem; hangi panel tipine ihtiyacın var ise o doğrultuda ilerle. IPS ihtiyacın var ise MU7000'e bulaşma. Açılı izleme oluşmayacaksa, oyun veya film meraklısı isen; VA iyidir. IPS'in karanlık sahne performansına uyuz olurum mesela.
İstediğin tv'yi, iyi bir kampanyaya denk getirerek, uzun yıllar kullanabilmen ümidiyle... (Bu forumda iyi dileklerin içeriği böyle olur anca:))
Murat
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Peki Murat kardeşim önce bir soru sorayım ona göre ilerleyelim.

Bütçenizi bir adet 49MU7400 alabilecek kadar zorlama olasılığınız nedir?

Sevgili mehmets mehmets , Murat Kardeşimizin IPS panel talebi var.

Durumun özeti şu;

IPS panel istiyoruz ama LG istemiyoruz
PS4 kullanalım istiyoruz ama bütçeyi fazla zorlayamıyoruz
Yerli ürün istiyoruz ama istediğimiz panel ve performansa sahip ürün bulamıyoruz

O halde IPS panele sahip bir SAMSUNG tv alalım diyoruz ama bütçe uygun olur mu onu bilmiyoruz

vs vs :ok
İşte aranılan adam !
Zor oldu ama oldu; buna da şükür: Zar zor bir model kapabildik :)
Günümüz üretimindeki TV'lerin hepsinde kusur olduğu gibi MU7400'lerde de bir hayli ışık sızması şikayeti var. Tabi bu kusur, bu model için % kaça tekabül eder; bilemem.Tavsiyeniz ile 49MU7400 radarıma girmiştir. Güncel olan NU serisinden de IPS panelli-var ise-önerebileceğiniz model var mı? (Alternatif başka tavsiyeleriniz var ise kendinizi tutmayınız; bırakın gelsin :)
Bundan sonrasına tamamen bütçe karar verecek. 2800tl civarına 7020 alıp ne veriyorsa onunla yetineceğiz, ya da 4000tl civarına şartları zorlayıp MU7400 alacağız. Ama ne alınırsa alınsın; benim ve herkesin teknoloji şansı olsun.
Şimdi Adem Bey ben sizin yerinizde olsaydım Murat'a şunu sorardım:
Be adam; PS4 Pro'dan bahsediyorsun; şöyle olsun böyle olsun diyorsun.Sonra dönüp burada 7020'ye bakıyorsun; bütçe diyorsun: Ferrari'ye tüp mü bağlatmak istiyorsun?
Sağlıcakla,
Not: Diğer iki konudaki sorularıma döndüğünüz için teşekkür ederim. Cevaplarınıza tekrar dönüş yaptım ve dönüşünüzü beklemedeyim:
https://tavsiyeforumu.com/konu/fhd-standart-tv-arayanlar-tavsiye-edecek-olanlar.2788/page-3

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mehmet merhaba,
'mcvalentine bey' hitabınız bir emanet durmuş. Nickname bu; yolla gitsin. Hesabı açarken, el alışkanlığı; hep bu eski nickname'mimi giriyorum. Sonra da değiştirilemediğinden kalıyor öyle.
Bu tür yaklaşımları 'işime karışmak' olarak yorumlamam. Birbirimizin araştırmalarından istifade etmek için fikirlerimizi paylaşacağız tabiki.
Dışarıdan IPS takıntım var gibi duruyor fakat durum öyle değil. Tamamen ihtiyaç. Eğer tv'nin konumlandırılacağı odada açılı izleme oluşacak ise (ort.45 derece) VA'ya ne olursa olsun bulaşmamak gerektiği kanaatindeyim. Hal böyle olunca, fakat aynı zamanda tercih edilecek TV'de PS4 PRO gibi VA panelin daha iyi performans verdiği özel kullanım gerektiriyor ise işler zorlaşıyor. Yani hem IPS panel, hem iyi performans, hem de F/P arayınca sistem kasıyor.
49r7020u & tu7020 benim de radarımda. Zaten; yerli + f/p + 4k + 10bit + hdr + IPS panel arıyorsan başka seçeneğin yok; sen de bunu farketmişsin.
Eğer benim PS4 PRO gibi özel bir durumum olmasa idi bu 7020'ler ile hikayeyi sonlandırırdım.
Not: toshiba 50u5863 piyasada yok bildiğim kadarıyla. Bir dönem A101 için üretilmişti sanki.
Sana tavsiyem; hangi panel tipine ihtiyacın var ise o doğrultuda ilerle. IPS ihtiyacın var ise MU7000'e bulaşma. Açılı izleme oluşmayacaksa, oyun veya film meraklısı isen; VA iyidir. IPS'in karanlık sahne performansına uyuz olurum mesela.
İstediğin tv'yi, iyi bir kampanyaya denk getirerek, uzun yıllar kullanabilmen ümidiyle... (Bu forumda iyi dileklerin içeriği böyle olur anca:))
Murat

İşte aranılan adam !
Zor oldu ama oldu; buna da şükür: Zar zor bir model kapabildik :)
Günümüz üretimindeki TV'lerin hepsinde kusur olduğu gibi MU7400'lerde de bir hayli ışık sızması şikayeti var. Tabi bu kusur, bu model için % kaça tekabül eder; bilemem.Tavsiyeniz ile 49MU7400 radarıma girmiştir. Güncel olan NU serisinden de IPS panelli-var ise-önerebileceğiniz model var mı? (Alternatif başka tavsiyeleriniz var ise kendinizi tutmayınız; bırakın gelsin :)
Bundan sonrasına tamamen bütçe karar verecek. 2800tl civarına 7020 alıp ne veriyorsa onunla yetineceğiz, ya da 4000tl civarına şartları zorlayıp MU7400 alacağız. Ama ne alınırsa alınsın; benim ve herkesin teknoloji şansı olsun.
Şimdi Adem Bey ben sizin yerinizde olsaydım Murat'a şunu sorardım:
Be adam; PS4 Pro'dan bahsediyorsun; şöyle olsun böyle olsun diyorsun.Sonra dönüp burada 7020'ye bakıyorsun; bütçe diyorsun: Ferrari'ye tüp mü bağlatmak istiyorsun?
Sağlıcakla,
Not: Diğer iki konudaki sorularıma döndüğünüz için teşekkür ederim. Cevaplarınıza tekrar dönüş yaptım ve dönüşünüzü beklemedeyim:
Ferrariye tüp taktırtmayı düşünecek şekilde yaşamamıza sebep olanlar utansın azizim. :ok

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263
Ferrariye tüp taktırtmayı düşünecek şekilde yaşamamıza sebep olanlar utansın azizim. :ok
Adem Bey öyle bir konuya değdiniz ki; ne sanal ortam, ne yetersiz zaman, dertleşmeye çare. İstanbul Anadolu Yakasına yolunuz düşer ve vakit ayırabilirseniz o tüpü ferrariye değil de nereye takacağımıza beraber karar veririz :)
Önceki mesajımda belirttiğim aşağıdaki soruya cevabınızı merakla bekliyorum:

Günümüz üretimindeki TV'lerin hepsinde kusur olduğu gibi MU7400'lerde de bir hayli ışık sızması şikayeti var. Tabi bu kusur, bu model için % kaça tekabül eder; bilemem.Tavsiyeniz ile 49MU7400 radarıma girmiştir. Güncel olan NU serisinden de IPS panelli-var ise-önerebileceğiniz model var mı? Veya NU serisini, önceki versiyonu olan MU'ya göre nasıl bilirsiniz? (Alternatif başka tavsiyeleriniz var ise kendinizi tutmayınız; bırakın gelsin :)
Not: Diğer iki konudaki sorularıma döndüğünüz için teşekkür ederim. Cevaplarınıza tekrar dönüş yaptım ve dönüşünüzü beklemedeyim. Özellikle panel arızalı tv için yardımcı olmuştunuz. O konunun aciliyeti vardır:

A Çevrimdışı

AKINA

Yeni Üye
15 Eki 2018
25
48
https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-55ud9300-kullanici-yorumlari.2531/#post-60165. Linkini paylaştığım sayfadan nedemek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.Vestelden Televizyon aldım,Tabi Vestele ve yerli marka oluşuna,müşteri memnuniyetine önem verirler diye.Fakat Gururla yerli,Müşteri Memnuniyeti filan hepsi hikaye.Yaşatmadıkları sorun sıkıntı kalmadı.Kanun çerçevesinde,Ayıplı Ürün Olmasına Rağmen,Kanunları bile yok sayarak yardımcı olmadılar.Taki Şikayetvar sitesine ve yetkili bir merciye gidene kadar.Karar sizin.

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-55ud9300-kullanici-yorumlari.2531/#post-60165. Linkini paylaştığım sayfadan nedemek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.Vestelden Televizyon aldım,Tabi Vestele ve yerli marka oluşuna,müşteri memnuniyetine önem verirler diye.Fakat Gururla yerli,Müşteri Memnuniyeti filan hepsi hikaye.Yaşatmadıkları sorun sıkıntı kalmadı.Kanun çerçevesinde,Ayıplı Ürün Olmasına Rağmen,Kanunları bile yok sayarak yardımcı olmadılar.Taki Şikayetvar sitesine ve yetkili bir merciye gidene kadar.Karar sizin.

R Çevrimdışı

rftccn

Yeni Üye
5 Ara 2018
8
35
Adem Helvacı Ado hocam ben arada kaynadım galiba o yüzden tekrar rahatsız ediyorum sizi bana vestel hitachi ve regal arasında seçilebilecek 55inc tv önerebiirmisiniz bütçe 3300 maksimum teşekkür ederim şimdiden.

B Çevrimdışı

brave34

Yeni Üye
12 Kas 2018
14
51
Selam...Ben de uzun zamandır araştırıyorum.Dun tv de altyazı geçtı.Ocak tan itibaren tvlere gumruk vergısı gelıyormuş.Ben de surecı hızlandırdım.Zaten doviz artışından dolayı kaybım vardı.bugun 43uk6950 ıps direct led tvyi 3699 tl ye garanti 50 tl bonus ile aldım.Odamda yan açılar oldugu için,smartıda hem ben hemde hanım ve oğlum çok kullanacagımdan bir de kumandasıda çok kullanışlı oldugu için ıps direct led olan bu modelı aldım..evdekı eskı tv ıps idi.hayırlsı olsun :)

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
263

İnanki yetkili servisine çok iyi denilen marka yok. Vestel Servisi de ortalamanın üstü; iyiler arasında gösteriliyor. Varsın sen düşün vaziyeti. Yerliler arasında Arçelik de böyle. Sunny-Axen'de bırak memnuniyetsizliği; muhatap bulunamıyormuş. İthal markalar; Samsung ve Lg'den de şikayet var; İyi günde iyiler de kötü günde 1000 dereden su getiriyorlarmış. Philips'inki tam bir sıkıntıymış. Panel teknolojisi şuan o kadar kötü ki; sıfır üründen küçük arıza çıkınca insanlar kabulleniyor. Değişim ile yeni gelecek tv'de bunu da bulamayabilirim düşüncesi ile.Bunlar birebir benim tespitlerim değil: Yaşayanların paylaşımlarından bendeki derlemesi.
Ne olursa olsun; teknoloji de şansın olsun. Çok önemli. Şansın yoksa en kral üründe de sürünüyorsun.

Geri
Üst Alt