Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar, 49 inç bir televizyon almayı düşünüyorum,aklımda modeller var fakat kafam çok karıştı. Çok yan açılardan izlemeyeceğim için önceliğim va panel kullanım alanım günlük tv ve internet üzerine özellikle aradığım görüntü karelerinde akılıcık, oyun oynamayı düşünmüyorum aklımdaki fiyat 4000 en fazla çıkabileceğim 4300.
samsung 50nu7400
philips 49pus7502
lg 49sk7900pla
düşündüğüm televizyonlar bunlar kıyaslayıp yorumlarsanız çok sevinirim bunlardan daha iyi öneriniz olursa daha çok sevinirim teşekkürler

ek olarak 4300 bandında bulabilirsem

samsung 49nu8000
lg 49sj800v

49XE9005 çok mu ağır gelir?

En azından donanımsal 100hz paneli var :ok

E Çevrimdışı

emree

Yeni Üye
6 Ara 2018
13
44
Hocam biraz ağır geldi benim bulduğum sizinde onayınız dahilinde hitachi 55 ht1800ud.nasıldır?
Aslında gönlümde yatan aslan 55mu7000 ama şuan pek imkan dahilinde değil.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
49 inc 4k televizyon isteyenlere regal 49r7020u lps panel mb130 panel ve hdr olan bu tvde HD yayınlar çamur gibi olmaz değilmi veya bulanık

Her 2 sindede farklı panel kullanıldığını bildiğim 48r6520f ile 49r6520f arasında kalsanız

inç farkı dışında hangisi daha baskın çıkar

ayrıca 48 de yazılım mb 211 değilse ve bu yazılım atılıp bt özelliği kazandırılabilinirmi veya bu yazılımın ne faydası olur teşekkür ederim

Geçen sene 48'' panellerin terk edileceği bilgisi gelmişti, Şu an muhtemelen halen stok eritiyorlardır. Gerçi tüketiciyi etkilemez bu terk ediş lakin bilginiz olsun istedim.

49R6520 tercihimdir. Yazılımlar modlanabilir, modlama konusuna gözatınız :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam biraz ağır geldi benim bulduğum sizinde onayınız dahilinde hitachi 55 ht1800ud.nasıldır?
Aslında gönlümde yatan aslan 55mu7000 ama şuan pek imkan dahilinde değil.
Yani o olmuyorsa MU7000 diyecektim ben de ama ona da bütçe yetmiyor ise HT1800 belli başlı ufak tefek kusurları görmezden gelmeniz şartıyla olabilir diye düşünüyorum :alala

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Değerli forumdaşlar farklı bir forumda böyle bir yazı buldum. Sizce bu ne kadar doğru?

''LG İPS panel
SAMSUNG İSE VA panel
Kriterimiz ise Oyun ve Film
Peki bu kriterlere hangi panel türü olmalıdır
Tabiki ve kesinlikle yüksek kontrast oranlarına sahip VA panel
Bu konuda geçmiş mesajlardan birisini alıntılıyayım;

Hayatında gece avına hiç çıktınmı?
Çıktıysan bilirsin ayışığı olmayan gecelerde burnunun ucunu dahi göremezsin,
Ama dolunaylı bir gecede ava çıktıysan,
Gün ağartısı gibi loş bir ışık vardır,
İşte aynı mesele ips ve VA panel içinde geçerli,
İPS paneller yapıları gereği kontrast oranları çok çok düşük olduğundan özellikle karanlık sahneli oyun ve filmlerde,
ekranda ön planındaki karakteri görebilirsin ama, arka tarafta kalan unsurları görmen çok çok zor bir ihtimal yani zifri karanlıktır,

Va panellerde ise bu kontrast oranları son derece yüksektir,
Yani aynı dolunaylı geceler gibi hem öndeki hem arkadaki karakter unsur ve detaylar ayan beyan gözükür.
İps ile Va arasındaki en büyük ve hayati fark budur...''

@Ado
@fikoloji
TEKNOwest teknovest

B Çevrimdışı

brave34

Yeni Üye
12 Kas 2018
14
51
bılgılendırme ıcın tşkler...odanın seklı fln da çok önemlı..ben va ısterım ama odadan dolayı ıps ve direct led duşunuyorum..sağ ve sol bıraz açılı

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Değerli forumdaşlar farklı bir forumda böyle bir yazı buldum. Sizce bu ne kadar doğru?

''LG İPS panel
SAMSUNG İSE VA panel
Kriterimiz ise Oyun ve Film
Peki bu kriterlere hangi panel türü olmalıdır
Tabiki ve kesinlikle yüksek kontrast oranlarına sahip VA panel
Bu konuda geçmiş mesajlardan birisini alıntılıyayım;

Hayatında gece avına hiç çıktınmı?
Çıktıysan bilirsin ayışığı olmayan gecelerde burnunun ucunu dahi göremezsin,
Ama dolunaylı bir gecede ava çıktıysan,
Gün ağartısı gibi loş bir ışık vardır,
İşte aynı mesele ips ve VA panel içinde geçerli,
İPS paneller yapıları gereği kontrast oranları çok çok düşük olduğundan özellikle karanlık sahneli oyun ve filmlerde,
ekranda ön planındaki karakteri görebilirsin ama, arka tarafta kalan unsurları görmen çok çok zor bir ihtimal yani zifri karanlıktır,

Va panellerde ise bu kontrast oranları son derece yüksektir,
Yani aynı dolunaylı geceler gibi hem öndeki hem arkadaki karakter unsur ve detaylar ayan beyan gözükür.
İps ile Va arasındaki en büyük ve hayati fark budur...''

@Ado
@fikoloji
TEKNOwest teknovest
uazaklara gitmene gerek yok :hihi
https://tavsiyeforumu.com/konu/va-panel-ips-panel-aci-farki-testi.1599/

mehmets Çevrimdışı

mehmets

Aktif Üye
9 Kas 2018
112
48
Geçen sene 48'' panellerin terk edileceği bilgisi gelmişti, Şu an muhtemelen halen stok eritiyorlardır. Gerçi tüketiciyi etkilemez bu terk ediş lakin bilginiz olsun istedim.
49R6520 tercihimdir. Yazılımlar modlanabilir, modlama konusuna gözatınız :ok

Adem Helvacı Ado abim cevabınız için teşekkür ederim

benim modlamayla işim yok Adem Helvacı Ado abim kafamı ağrıtmayacak bir tv arayınışdaydım tam stabil 55r6520f buldum derken ailem az daha kafama geçiriyordu büyük diye onu yolcu ettim forumu bu gece tekrar tekrar gözden geçirdim 48r6520f forumda ön plandaydı 49'a göre teacher35 kullanıcısına 48 tavsiye etmiştiniz
siz 48'de bt yok 48'e 211 anakart yazılımını attım diye okudum bir yerde onun için sormuştum satın aldığımız 48 bt özelliği yoksa bu yazılım atılabiliniyorsa bt özelliği kazandırılabilinirmi diye sormuştum yoksa mod mod anlamam amatörüm ben. genel itibar ile forumda 48 49'a göre daha ön planda tavsiye edilmiş ibrem bu yüzden 48 di şimdi 49 tavsiyeniz olunca kafam karıştı.

49 da da ıps panel yok kaç tane farklı satıcıdan seri numarası alıp sorduysam hep VA panel hatta bir satıcı bana seri numarası vermek istemedi durumu söylediğim halde bana yarım saat sonra tekrar ara beni dedi ve tarafıma 49 larda 2018 yılı üretimlerinde hep va panel kullanıldı bilgisini verdi ve bunu vestel den öğrendiğini söylemişti doğruluğu tartışılır tabi o yüzden de formda 48 ön plana çıktığından ve her ikiside va panel olduğundan ibreyi 48 döndürmüştüm son tavsyinizde 49r6520f üzerine onu değerlendireyim ancak 48 genelde forumda ön plandayken 49 tavsiyesi kafamı karıştırdı. ancak 49r7020u da hd yayınlarda hüsran yaşamazsınız derseniz ibreyi buna döndüreceğim teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt