E Çevrimdışı

emree

Yeni Üye
6 Ara 2018
13
44
Yılbaşı olsun istiyoruz hocam.ama başka bir şey varsa bekleyebiliriz.çok ilgilisiniz çok teşekkür ederim.

E Çevrimdışı

emir2005

Yeni Üye
18 Ara 2018
6
46
merhaba arkadaşlar, ben yurtdışında yaşıyorum, turkiyeden daire aldim, oturma odasina bir tv almak istiyorum, size tavsiye sormak istedim, genelde normal kanalları izlemek ve netflix vs için kullanacağım bana en ucuz 65 zoll wifi si olan tv önerebilir misiniz

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Selamlar; Bu hafta 50UK6470 inceleyeceğiz İlteriş kardeşim ile birlikte.

Eğer isterseniz Canlı yayın yapalım, merak ettiklerinize anında bakar cevap veririz :ok

Merakla incelemenizi bekleyeceğim. TV alma sürecindeyim ve aklımdaki 4 adet TV den birtanesi bu.Hangisini tavsiye edersin. Evimde var ve çok memnunum. Buna eşdeğer olarak ne önerebilirsin. Bütçe 4200 TL 50'' e kadar

(4.048 TL) E-LED, İPS, ,

(3.851 TL) E-LED, İPS, , , LG Sihirli Kumanda,

(4.060 TL) D-LED, VA, , LG Sihirli Kumanda,

(3.464 TL) D-LED, VA, , , Uzaktan Kumanda,

Düzeltme: LG 49SK7900PLA çıkartılıp eklendi.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Miy33

Aktif Üye
26 Nis 2018
66
32
Merakla incelemenizi bekleyeceğim. TV alma sürecindeyim ve aklımdaki 4 adet TV den birtanesi bu.Hangisini tavsiye edersin. Evimde var ve çok memnunum. Buna eşdeğer olarak ne önerebilirsin. Bütçe 4200 TL 50'' e kadar

(4.179 TL) E-LED, İPS, , LG Sihirli Kumanda,

(3.851 TL) E-LED, İPS, , , LG Sihirli Kumanda,

(4.060 TL) D-LED, VA, , LG Sihirli Kumanda,

(3.464 TL) D-LED, VA, , , Uzaktan Kumanda,
Aynısını bende soracaktım hocam amazonda fiyatta uygun alınır mı acaba ?

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Aynısını bende soracaktım hocam amazonda fiyatta uygun alınır mı acaba ?

Yıl sonu indirimlerini bekliyorum 200-300 tl daha düşer diye tahmin ediyorum? akıllı kumanda dışında bi fark yoksa alınır diye düşünüyorum. Ama yinede işi bilen arkadaşlarda önerirse alalım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yılbaşı olsun istiyoruz hocam.ama başka bir şey varsa bekleyebiliriz.çok ilgilisiniz çok teşekkür ederim.

Değerli kardeşim tekrar selam;

Aslında ukalalık olmasın lakin bu konularda öngörülerim yüksektir. Yalnız ilk defa inanın ben de zorlanıyorum bazı konular hakkında sizleri önceden bilgilendirebilmek konusunda zira neredeyse son 17 yıldır ilk defa bu derece karamsar, bu derece belirsiz ve bu derece karmaşık bir piyasa ile karşı karşıyayım.

Eskiden şirketlerin uygulama politikaları, olası yılsonu ve yeni yıl manevraları, Açılış kapanış devir süreci geri çekilme kararları vs vs hemen her şeyi önceden tahmin ederdik zira satışları, satış sonrası hizmetleri vs yakından takip ediyorum, ediyoruz.

Sorun şu ki ciddi bir belirsizlik hakim piyasaya, hem de yıllar yıllar sonra ilk defa bu derece yüksek oranda belirsizlik.

Mesela 2 ay kadar önce forumda açıkladığım bir beklentim vardı ve haalen somut bir veri alabilmiş değilim.

Memleket öyle bir hal aldı ki, Bir kadın gözümün önünde kocasına ''Çamaşır makinesi almamız lazım evdeki su akıtıyor'' demesine rağmen adam karısına ''Dur hele kadın, önce bir 2019 u görelim'' diyor :saskin

Yani gören de adamı ekonomi bakanı zanneder, İşsizlik oranları ve yılsonu enflasyonu açıklansın makineye ona göre karar verecek herhalde. :kiskis

Mesela yılsonu verileri %11,3 üstünde çıkarsa REGAL, %10,5 ve altında çıkarsa SAMSUNG alacak :)))

İşin şakası bir yana güzel kardeşim, Ekonomideki huzursuzluk sokağa, Sokaktaki huzursuzluk üreticiye, Üreticideki huzursuzluk ise yine ekonomiye etki ediyor.

Bu koşullarda size ''Hemen alın çünkü şu şu ve şu gerekçelerle Ocak ayında fiyat arttıracaklar'' diyemiyorum
Veyahut ''Sakın alma bekle, şu sebeplerle fiyat geri çekecekler'' de diyemiyorum.

İşin gerçeği bu noktada genelleme olarak değil kişisel yaklaşımımdan örnek veririm ki acil ihtiyaçlar dışında ben de yukarıda örneğini verdiğim Abimiz gibi düşünüyor ve zaruri ihtiyaçlar dışında alışveriş yapmıyorum.

Ciddi araştırması yapılmış, GERÇEKTEN avantajlı bir satış bulursam affetmem, lakin sadece adı kampanya olan hiç bir tuzağa da düşmem ki şu aralar yapılanlar maalesef sadece bundan ibaret.

Mesela CURVED tv lerin marketlerde ucuza satılması.

Konsol kullanıcıları için avantaj, Ancak onun dışındakiler için dezavantaj yani bana göre tuzaktır. Zira herkes biliyor ki Curved tv ler beklenen ilgiyi görmedi. Malum ilk hevesin verdiği bir alevli satış dönemi oldu, sonrası tam bir fiyasko. Aynen 3D panel ve/veya Çift Ekran teknolojisi gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhaba arkadaşlar, ben yurtdışında yaşıyorum, turkiyeden daire aldim, oturma odasina bir tv almak istiyorum, size tavsiye sormak istedim, genelde normal kanalları izlemek ve netflix vs için kullanacağım bana en ucuz 65 zoll wifi si olan tv önerebilir misiniz

Abi afedersin de nasıl bir oturma odasında oturuyorsun sen, Türkiyeden ev aldığına eminmisin? Kandırmış olmasınlar seni? :kiskis

Şaka bir yana Türkiyedeki evlerde oturma odası dediğin yer genelde 16m2 bir alandır. Burada 65'' TV yi nasıl kullanacaksınız :alala

E Çevrimdışı

emir2005

Yeni Üye
18 Ara 2018
6
46
Abi afedersin de nasıl bir oturma odasında oturuyorsun sen, Türkiyeden ev aldığına eminmisin? Kandırmış olmasınlar seni? :kiskis

Şaka bir yana Türkiyedeki evlerde oturma odası dediğin yer genelde 16m2 bir alandır. Burada 65'' TV yi nasıl kullanacaksınız :alala
artık oturma odasimi salonmu diyorlar bilmiyorum :) oda 6x5 yani 30 m2

C Çevrimdışı

cinarazi

Yeni Üye
19 Ara 2018
47
38
Selamun aleykum, üstadlar 50PUS7303/64 için ne düşünüyorsunuz 3500 e alınır mı aynı fiyatlara 50UK6470PLC var birde.

F Çevrimdışı

FlyingUnderpants

Yeni Üye
16 Ara 2018
2
44
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Bu LG 49SK7900PLA neden hiç önerilmiyor, merak ettim doğrusu? Nanocell teknolojisi mi iyi değil yoksa başka bug'ları mı var?

Aynı şekilde, giriş sınıfı olarak konumlandırıldığı söylenen Samsung 49NU7100 tavsiye edilme sebebi nedir?

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt