N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Azizim bu konuyu forumda çok işlemiştik

malum 6502 sayılı tüketiciyi koruma kanunu ve 30 Mayıs 2014 de resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren garanti Belge Yönetmeliği gibi kanuni zorunlulukların da verdiği destek ile bizler tüketici olarak firmaları bu anlamda biraz sıkıştırmayı başarabiliyoruz.

Sorun şu ki genelde verdikleri fiyatlar fahiş oluyor.

Sizde böyle bir durum görmedim.

Bence uygundur, nihai karar sizindir :ok

Tamam üstadım o zaman yaptırıyorum ben bunu hemen fiyatı değiştirmeden bunlar teşekkür ederim inşallah bu mesajımtv konusunda sondu:clap2 Adem Helvacı Ado

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yoksul

Yeni Üye
30 Eki 2018
5
45
43mu7000 vs 43nu7100 hangisi daha iyi nu daha yeni ama ozellik olarak hangisi guzel mu7000 2900 tl nu7100 3200

K Çevrimdışı

Karacakal

Yeni Üye
29 Eki 2018
18
41
Sayın ado hocam
En son vestel 55ud9650 almakta karar kılmıştım ve niyetim yerli markadan yana sormak istediğim bu gönderdiğim tvlerle arasında cok fark varmıdır dv,100 hz panel vb bunlarla yarışabilirmi
Fiyatları 5000 bin tl seviyesinde samsung 6 bin tl vestel 5500 gibi
LG 55SJ850V 55
55MU9000 Ultra HD (4K)

Siz nedersiniz ust donanınları olabilir fakat bariz farklar olurmu uzun yıllar kullanımınıda dusünürsek,vestel 10 bit panel destekliyormu ayrıca saygılarımla

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sayın ado hocam
En son vestel 55ud9650 almakta karar kılmıştım ve niyetim yerli markadan yana sormak istediğim bu gönderdiğim tvlerle arasında cok fark varmıdır dv,100 hz panel vb bunlarla yarışabilirmi
Fiyatları 5000 bin tl seviyesinde samsung 6 bin tl vestel 5500 gibi
LG 55SJ850V 55
55MU9000 Ultra HD (4K)

Siz nedersiniz ust donanınları olabilir fakat bariz farklar olurmu uzun yıllar kullanımınıda dusünürsek,vestel 10 bit panel destekliyormu ayrıca saygılarımla

Uzun yıllar konusuna ben bir şey diyemem :ok

Bildiğim tek şey, VESTEL Bu iki tv nin de yanına dahi yaklaşamaz.

Bu iki tv den ise ön plana çıkan ise SJ850 dir :ok

K Çevrimdışı

Karacakal

Yeni Üye
29 Eki 2018
18
41
Uzun yıllar konusuna ben bir şey diyemem :ok

Bildiğim tek şey, VESTEL Bu iki tv nin de yanına dahi yaklaşamaz.

Bu iki tv den ise ön plana çıkan ise SJ850 dir :ok
Tesekkur ederim hocam sj850 kullanıcının biri işık dağilmasından bahsetmişti begenmemişti tvyi birde ips ekranmış yalnız ben yinede vestel alacağim inşallah.vestel bu modelleri sollıyacak model cıkartmalı bence normalde fiyatına göre yuksek donanımlı olmalı gerci bu tvler pahalı tv ucuzlamış vestelde 6 bin bandından düşmüş kanımca 6 bin tllik vestelin 8 bin tllik samsung ayarında olması lazım beyaz esyada öyleydi 2 programlı bulasıkmakinesi karsılıgı vestel 4 program ve birsuru özellikle üretiliyordu.ilginize cok tesekkur ederim

A Çevrimdışı

abdullah76

Yeni Üye
1 Kas 2018
3
48
Ado üstadım Tv ararken forumunuza denk geldim internetten ,büyük iş yapıyorsunuz şimdiden teşekkürler.

Benim de sizden tavsiye ihtiyacım olacak. Şu anda Samsun S7000 kullanıcısıyım ,zamanıiçin oldukça özellikli bir tv olmasına rağmen 3d sini 2 kere seyrettim , sesle elle kontrollerini direk kapattım faydalı görmediğim için o zaman için gereksiz kullanmayacağım özelliklere para verdiğim bugünlerde anlıyorum :)
8. senede yukardan aşağı mor çizgiler virus gibi tv yi kapadı artık izlenecek hal kalmadı tamiri de astarında pahalıya geldiğini ögrendim. Yeni tv almam lazım ama tam 49mu7000 alıyım mı düşünürken kur artışı ile 3200 tl olan fiyat 4binleri aşınca beklemeye aldım ancak artık acil tv almam lazım.

Tv yi kullanma amacım. Basit tv izleyicisi, futbol ve basketbol izlemek,, mümkünse smart tv den 4 yaşında ufaklık için youtube ve benim için bein connect çalıştırabilmesi kanal geçişleri hızlı olması . Öyle süper görüntü falan algılayacak kalitede izleyici değilim.

fazla para vermek istemiyorum yukarıda bahsettiğim gibi kullanmayacağım özellikler !

3bin TL yi aşmamayı düşünmekle beraber aşağıdaki ürünü gördüm 3400tl olmasına rağmen acaba dedim .
SONY KD-49XE7005 49'' 123 CM 4K UHD SMART LED TV,DAHİLİ UYDU ALICI 3400
bu ürün için yorumlarınız nedir . Ayrıca yukarıdaki beklentilerimi karşılayacak ekonomik ürün tavsiyeniz olabilir mi ?

Saygılar, sevgiler.

N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Son olmasın, ne zaman ne isterseniz sorun lütfen :ok

Üstadım Adem Helvacı Ado son dedikçe bir şey çıkıyor :araürünün modeli 32 HD 7100 imiş.. özellikler hakkında fikrin düşüncen nedir ? Ya her türlü bu olacakbu gidişle ama senin fikrin düşüncen de önemli. 995 TL karşılığında değişimi gerçekleştiricem pazartesi günü. senden yine cevap bekliyorum :bye

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
36
Adem Helvacı Ado üstadım iyi forumlar.
Kayınçoma tv alacağız malum ötv indirim ve de 11.11 ile kara cumanın indirimlerinden faydalanalım dedik.
Senden 2 tane 49" tv tavsiyesi isteyeceğim;
İlki 3.000 ile 4.000 sınırları içerisinde 4k 100hz bir tv
ikincisi de 2.000-3.000 arası f/p ürünü bir tv.
Ben araştırmayı yapıyorum kendisine 2 tane seçenek sunacağım o yüzden 2 tane istiyorum.
Vakit ayırıp cevaplayabilirsen çok memnun olurum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado üstadım Tv ararken forumunuza denk geldim internetten ,büyük iş yapıyorsunuz şimdiden teşekkürler.

Benim de sizden tavsiye ihtiyacım olacak. Şu anda Samsun S7000 kullanıcısıyım ,zamanıiçin oldukça özellikli bir tv olmasına rağmen 3d sini 2 kere seyrettim , sesle elle kontrollerini direk kapattım faydalı görmediğim için o zaman için gereksiz kullanmayacağım özelliklere para verdiğim bugünlerde anlıyorum :)
8. senede yukardan aşağı mor çizgiler virus gibi tv yi kapadı artık izlenecek hal kalmadı tamiri de astarında pahalıya geldiğini ögrendim. Yeni tv almam lazım ama tam 49mu7000 alıyım mı düşünürken kur artışı ile 3200 tl olan fiyat 4binleri aşınca beklemeye aldım ancak artık acil tv almam lazım.

Tv yi kullanma amacım. Basit tv izleyicisi, futbol ve basketbol izlemek,, mümkünse smart tv den 4 yaşında ufaklık için youtube ve benim için bein connect çalıştırabilmesi kanal geçişleri hızlı olması . Öyle süper görüntü falan algılayacak kalitede izleyici değilim.

fazla para vermek istemiyorum yukarıda bahsettiğim gibi kullanmayacağım özellikler !

3bin TL yi aşmamayı düşünmekle beraber aşağıdaki ürünü gördüm 3400tl olmasına rağmen acaba dedim .
SONY KD-49XE7005 49'' 123 CM 4K UHD SMART LED TV,DAHİLİ UYDU ALICI 3400
bu ürün için yorumlarınız nedir . Ayrıca yukarıdaki beklentilerimi karşılayacak ekonomik ürün tavsiyeniz olabilir mi ?

Saygılar, sevgiler.

Selamlar Azizim;

İşin Aslı SONY dediğimizde elbette ki şöyle bir saygı duruşuna geme ihtiyacı duyuyorum Trinitron teknolojisinden beri SONY yi yakından tanıyan birisi olarak.

Sorun şu ki Ne SONY eski SONY, ne de teknoloji eski teknoloji.

Maalesef gereğinden fala hızlı bir dijital gelişme yaşıyoruz bu da aslında donanımsal anlamda ürünlerin neredeyse tamamının temel olarak aynı, ancak lisans, yazılım, uygulama yönü ile fark yaratıldığı bir dönemdeyiz artık.

Konuya bu gözle bakacaksak eğer, SONY söz konusu olduğunda bir XE9005 almayacaksanız, o zaman SONY almanızın öyle aman aman bir farkını da yaşamayacağınız yöndedir.

Eski bir SAMSUNG kullanıcısı olarak SAMSUNG panelli SAMSUNG kullanmak yerine SAMSUNG panelli SONY kullanmak size nasıl bir artı getirecek onu da değerlendirmenizi rica ederim.

Dikkat ederseniz bozulan unsur TV değil panel ;)

SAMSUNG tv de bozulan SAMSUNG panel, SONY tv de kullanıldığında bozulmayacak mı? O halde zmanında kullanmayacağınız özelliklere para vererek yaptığınız hatayı bu sefer de SONY tv ye marka değeri farkı olarak ödemiş olmayacakmısınız?

Bana kalırsa smart özelliğinden beklentiniz olmayan stabil görüntüye sahip mümkünse uzun garantili bir ürün ile yanına bir MİBOX almanız bence çok daha makul bir tercih olur.

Söz konusu SONY olduğunda hiç bir zaman VESTEL üretimleri ile kıyaslamadım lakin eğer alacağınız mopdel XE7005 ise o zaman 49UD9400 tv ve yanına MİBOX almanız durumunda 1- Daha uzun garanti süresi 2- Daha zengin içerik 3- Daha stabil çalışma 4- Daha ekonomik alışveriş Yapma hakkına sahip olmuş olursunuz.

Burada ise devreye şu giriyor.

Ben VESTEL gibi bir markaya bu parayı vereceğime, Tereddütsüz gider 50MU7000 alırım açık ve net.

50MU7000 hem SONY den daha ekonomik, hem de yukarıda saydığım ve hatta sise yazmadığım 49MU7000 de dahil olmak üzere tüm modelleri tokatlar geçer.

SAMSUNG da benim eleştireceğim yegane konu garanti süresini ısrarla 2 yıl ile sınırlı tutmalarıdır.

Bakınız MU8000 demedim, başka model de demedim direkt MU7000 dedim zira sizi tanımlayan, sizin ihtiyaçlarınızı karşılamaya ışık tutan ve rüştünü ispat etmiş bir modeldir MU7000 :ok

İnceledikten sonra görüşlerinizi yazarsanız ona göre yeniden değerlendiririz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstadım iyi forumlar.
Kayınçoma tv alacağız malum ötv indirim ve de 11.11 ile kara cumanın indirimlerinden faydalanalım dedik.
Senden 2 tane 49" tv tavsiyesi isteyeceğim;
İlki 3.000 ile 4.000 sınırları içerisinde 4k 100hz bir tv
ikincisi de 2.000-3.000 arası f/p ürünü bir tv.
Ben araştırmayı yapıyorum kendisine 2 tane seçenek sunacağım o yüzden 2 tane istiyorum.
Vakit ayırıp cevaplayabilirsen çok memnun olurum.

Biraz araştırmam lazım , Akşama ilgileneceğim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Üstadım Adem Helvacı Ado son dedikçe bir şey çıkıyor :araürünün modeli 32 HD 7100 imiş.. özellikler hakkında fikrin düşüncen nedir ? Ya her türlü bu olacakbu gidişle ama senin fikrin düşüncen de önemli. 995 TL karşılığında değişimi gerçekleştiricem pazartesi günü. senden yine cevap bekliyorum :bye

YOK lar TV si HD7100

Aslında güzel bir anakartı var MB211
paneli de güzel SAMSUNG
Ama bildiğin düz tv dir, smr değeri 200hz dir :ok

(Gerçi 32'' grubunda düz den başka tv kalmadı zaten )

Geri
Üst Alt