Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam selamlar,

Foruma henüz üye oldum. Sizinle gün içerisinde youtube da videolarınızı izleyip tanıştım. Konuyu büyük oranda okudum.

Öncelikle belirteyim. yaklaşık 10 yıldır her alışverişimi internet üzerinden yaparım. Zaman içerisinde kılı kırk yararak alışveriş yapmak bir huy oldu. Çok site inceledim. Ancak sizin kadar amaca uygun bilgilendirme yapan görmedim. Ekonomik olarak bu zor günlerimizde gerçekten çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Sizin vesilenizle yorumlarıyla bilgilendirme yapan bütün arkadaşlardan Allah razı olsun.

Soruma gelecek olursam, 3 yıldır 42" Phillips amlight tv kullanıyordum. Smart tv deki yavaşlık, ara ara filmin ortasında atması, zaman zaman kilitlenmesi ve fişi çekince düzelmesi beni kanser etti. Sİzin de yorum ve videonuzda belirttiğiniz gibi sevdiğim tek yanı amblight özelliği oldu.

Şimdi 49"-55" arasında 4k bir tv almak istiyorum. Marka takıntım hiç yok. Önceliğim olabildiğince f/p ürünü olması 3500 liraya kadar bir bütçem var.

Genel kullanım tarzım : Playstation, youtube video, netflix, digiturkplay, pc yi bağlamak ve nadiren tv izlemek.

Yorumlarda gördüğüm düz tv alıp, android box ile destekleme fikriniz çok mantıklı. Ben de aynı şeyi düşünmüştüm ama panellerin kalitesini ayırt edebilecek derin bilgiye sahip değilim.

Aşağıdaki modellere baktım.

Telefunken 50TU5020 2.349,00 TL
HI LEVEL 55UHL600 2.600
Regal 55R5020U - 2.882,88 TL
Telefunken 55TU7020 55"3.077,99 TL
Regal 55R7020U - 3.199,00
vestel 55UD9300 3550 TL
HITACHI 55HT1800UD 3.630,00 TL
Philips 55PUS6262 3949 TL (Eşim amblight a bayılıyor.)

Böyle bir yelpazem var. Ama f/p deyince bu aralıklarda aklınıza gelen direk bir ürün varsa (yanına android box alarak) ona yönelebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar azizim;

Öncelikle güzel temennilerinizden ötürü teşekkür ediyorum :ok

Listenizde direkt elediğim bir kaç model olmakla birlikte, dikkatimi çeken modeller arasında 55TU7020 vardı lakin HDR WCG desteği olmaması ve smr değerinin 1000hz olması nedeniyle eledim zira LG IPS panel di.

55R7020U ise zaten TU7020 ile %100 aynı üründür.

HT1800 ise 10 bit HDR destekli SAMSUNG panele sahiptir, Aynı zamanda smr değeri 1800hz dir.

UD9300 ü önermiyorum zira HT1800 varken gereksiz bir satın alım maliyeti mevcut.

PUS6262 ise sizin de belirttiğiniz üzere sadece ambi desteğini sevdiğim bir üründür.

Bu modeli avantajlı kılan tek unsur Androdi box kullanacak olmanızdır.

Bu koşullarda listenizden size eleyerek sadece iki model bırakıyor,

PUS6262
HT1800

Diyorum :ok

Nihai karar sizindir :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam merhaba,
YouTube kanalınızdan sizi takip edip buraya kadar geldim. Sizden bir tv tavsiyesi rica edeceğim. Şuanda kullandığım cihaz 10 yıl önce aldığım 42’’ Hitachi HD Led Tv. Renkli sahnelerde hâla canavar gibi ancak gece yada karanlık sahneler gelince neredeyse simsiyah oluyor ekran bişey görünmüyor. Sanırım miyadı doldu.

TV ile koltuk arası 3,5 mt. Sabandan akşama kadar yan cepheden bol ışık alan bir oda ve evde 5 kişi olduğu için yan cepheden izleme yapıyoruz. Genelde uydu üzerinden HD dizi yayınları ve çizgifilm kanalları izleniyor. Playstation 3 bağlıyorum ayda yılda bir fifa oynuyorum. Ancak sürekli HDMI dan telefon bağlayarak dizi, film ve YouTube dan içerik tüketiyorum.
En az 49 inç ve alınca uzun kullandığım İçin teknolojiden geri kalmamak adına 4K bir cihaz tavsiyesi rica ediyorum.

Selamlar Azizim Hoşgeldiniz;

Youtube içerik anlamında güzel olsa da, Forumlar bizim gönlümüze yer etmiş, buralardaki sohbet ortamları hiç bir yerde olmuyor. aynı zamanda bu kadar detaylı bilgiyi sadece bu forumda veriyorum :ok

Sota Sota kardeşimiz sağ olsun tüm altyapıyı bütün olanaklarını kullanarak bizim hizmetimize sundu, biz de burada elimizden geldiğince tüketicileri bilinçlendirmeye çalışıyoruz :ok

Şimdi azizim, ilk itirazım uzun kullanım konusuna gelecek zira size ne önerirsek önerelim, ben ortalama 4 yıldan fazla kullanamayacağınızı düşünen ve iddia eden birisiyim zira maalesef zaten var olduğunu bildiğimiz planlı eskitme stratesijinin süresini iyice kısalttılar.

Ürün normal yaşam evresine devam etse de, gelişen çevre teknolojilerin hızlı ilerlemesi sonucu geri kalıyorlar. bakınız bundan 3-4 sene önce satın aldıkları tv lerde NETFLİX izleyemediğini söyleyen binlerce insan dolu sosyal mecra.

Bu anlamda size tavsiyem, Smart bir tv ye yüksek bütçe ayırmak yerine, Kaliteli panele sahip bir tv alıp yanına android box almanız yönde olacaktır.

Kullandığınız eski tv nin kalitesi nedeniyle size gönül isterdi ki XE9005 önereyim ancak bütçeyi aşar mı bilmiyorum.

O derece kaliteli olmasa da olur derseniz MU7000
Bir tık daha yukarısı olsun bütçem müsait derseniz NU8000

Bu modellere bakarak düşüncelerinizi belirtirseniz ona göre gerekirse bütçe daha uygun olan ürünler de bakabiliriz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tavsiyelerz çok mantıklı. Dost tavsiyesi ile gittiğim bozulan tv mi tamir edilmesinin mümkün olmadığını belirten tamirci arkadaş da mu 7000 serisi önermişti. Kurdan dolayı artan fiyatı nedeniyle almadım,birazda kendime kızdım ekonomikken almadığıma.

Yarın fiyatı uygun bir yerden 50mu7000 alacağım.

Değerli görüşleriniz ve ayırdığınız zaman için çok teşekkür ederim.

Sağlıkla kalın.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

49mu7000 ile 50mu7000 arasında fark mı var doğru anladım.

acil cevap verirseniz çok sevinirim. Yarın ürün almayı planlıyorum

Aynı ürünler azizim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam merhaba. donanımhaberden buralara geldim bende :). nasipse yaza evleneceğim ve yıl sonu
indirimlerinde tv alayım koyayım kenara diyorum. evi dahi tutmadığım için konum hakkında bilgi veremem.
açılı izleme ihtimalim az da olsa olur diye düşünüyorum. bilgisayarı bağlayıp oyun oynarım. oturup tv kanalı
izleme alışkanlığım hiç yok. netflix ve youtube tüketicisiyim. aksiyon filmlerini çok severim.
1080p yetiyor bana. 55" olsun istiyorum. VA panel benim için ideal olarak düşündüm.
2. alternatif aklımda var.
1. güzel panel + mibox (600 tl) 2. herşey içinde bir tv
2. alertnatif için 55ud9300=4.300 tl, 55ud9400=4.500 tl, Vestel 55UD9650=5.000 tl, 55MU7000=4.400 tl
aklında önereceğiniz başka tv varsa ona da açığım.
bana sorarsanız 1080p güzel bir va panelde işimi görür gibi ama öyle birşey bulamadım.
yazı bekle alma şimdiden derseniz ona eyvallah derim :)
2bin 3bine şu tv olayını kapatmayı çok isterdim ama nerde :)
önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Gönlüm isterdi ki 2000TL ye 50'' 4K JVC tv yi kapıp eve atmış olsaydınız :))

VESTEL türevleri yerine iyi panel + Mibox kesinlikle daha çok tavsiye edeceğim yaklaşım tarzı olur.

Siz standart kullanıcı değilsiniz bu nedenle panel seçiminde daha titiz davranmak gerekir bu nedenle eğer imkan var ise bir MU7000 ve mibox tümleştirebilirsiniz.

Hatta bana göre MU7000 smart performansını beğeneceğiniz için ek bütçe ayırmanıza gerek dahi kalmayabilir.

En azından yeni evlenecek birisi için önce bir MU7000 alıp, aradan aylar geçip de evlilik telaşı, düğün yemekleri, zorunlu ziyaretler vs vs bitip de kendinize geldikten sonra TV nin karşısına kurulup izleyince ''Yahu hatun, bu tv beni kesmedi buna bir mibox alalım'' derseniz de o zamana kadar seçim süreci de bitmiş ve piyasalar daha istikrarlı bir seyir izlemiş olur.

Neden bu öneriyi tv için de size yapmıyor ve ''Bekleyiniz'' demiyorum? Vallahi TV bütçesi büyük, eğer yanlış bir karar verirsek zararımız da büyük olur o nedenle sanki şu an tv yi alıp eve atmış olmak daha kârlı gibi geliyor bana :ok

Önce bu fikrimi bir düşünüp inceleyin, araştırın, sonra tekrar görüşelim :ok

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
36
Çok yol denedim kardeşim. Adaptörü değiştirdim, Bataryasız hali ile denedim, termal macun yeniledim, fanlar zaten temiz o konuda belli aralıklarla gerekli temizliği yaparım. İşletim sistemini değiştirdim. hdd değiştirdim, ram değiştirdim, geriye kala kala anakart kalıyor zira CPU ve GPU tümleşik.

Casper anakart olması nedeniyle kronik sorun gözüyle bakmaya başladım.

Enteresan olan şu ki, çalışınca 15-20 gün sorunsuz çalışıyor hem de WOT oynuyorum, işlemci 74 80 derece aralığında gidip geliyor banamısın demiypor.

Ama bir kapanmaya başladı mı, istersen buzhaneden çıkart yine de duruma göre ya daha masa üstü gelirken kapanıyor, ya da açıldıktan 2-3 dakika sonra.

En çok da ben yazaren kapandığında duvara çarpasım geliyor.

Yansi ısı kaynaklı görmüyorum arızayı.

Anakart da çatlak veya soğuk lehim yok zira çalışırken eğip büküyorum banamısın demiyor yine.

Bios ayarlarına girdim elimden geldiğince bütün termal uyarıları ve termal kaynaklı kapanma bilgilerini devredışı bıraktım.

Haydi gel çık işin içinden :kiskis

Üstadım yaşadığına birebir benzer sorunu ben yaşamıştım, anakartın köprülerinden biri yanmıştı, kendiliğinden pat diye kapanıyordu, bazen sorunsuz kullanılıyor bir kaç gün ama kapanmaya başladığı zaman istediğin kadar dene tekrar kapanıyor, eğer düşündüğüm arıza ise malesef tamirini türkiye de pek fazla yapan yok tamiri de baya bir küfiyetli, bulunduğun ilde notebook anakartından anlayan biri varsa ona göster köprüleri kontrol etsin sorunun %90 ondan kaynaklı.

49" 100hz tv yok diye biliyorum hocam. minimum 55"ten başlıyor 100hzler
Anladım hocam o zaman sorumu şu şekilde yenileyim;

"49" yada 50" bir televizyon arıyorum,
İlki 3.000 ile 4.000 sınırları içerisinde 4k f/p ürünü, ne kadar uygun olursa o kadar iyi
ikincisi de 2.000-3.000 arası f/p ürünü bunda 4k olmasada olur ama kullanışlı bir smart özelliği olsun
Ben araştırmayı yapıyorum kendisine 2 tane seçenek sunacağım o yüzden 2 tane istiyorum. "

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstadım iyi forumlar.
Kayınçoma tv alacağız malum ötv indirim ve de 11.11 ile kara cumanın indirimlerinden faydalanalım dedik.
Senden 2 tane 49" tv tavsiyesi isteyeceğim;
İlki 3.000 ile 4.000 sınırları içerisinde 4k 100hz bir tv
ikincisi de 2.000-3.000 arası f/p ürünü bir tv.
Ben araştırmayı yapıyorum kendisine 2 tane seçenek sunacağım o yüzden 2 tane istiyorum.
Vakit ayırıp cevaplayabilirsen çok memnun olurum.

Selamlar;

İnan oldukça araştırdım ancak özellikle 100hz adam gibi bir paneli olan tv için bütçe ciddi derecede düşük kalıyor. Önermiş olmak için de buraya bir şeyler yazmanın anlamı yok maalesef.

Diğeri için henüz üstünde durmadım, sizden gelecek cevaba göre yeniden değerlendirelim :ok

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
36
Selamlar;

İnan oldukça araştırdım ancak özellikle 100hz adam gibi bir paneli olan tv için bütçe ciddi derecede düşük kalıyor. Önermiş olmak için de buraya bir şeyler yazmanın anlamı yok maalesef.

Diğeri için henüz üstünde durmadım, sizden gelecek cevaba göre yeniden değerlendirelim :ok
Anladım hocam o zaman sorumu yineleyim,
Kayınçom genelde uydu yayınları, youtube ve usb'den film izlemek için kullanacağı bir televizyon arıyorum,
3.000-4.000 TL arası Samsung veya LG 4k bir tv düşünüyorum parasını hakedecek,
birde 3.000 TL'ye kadar 49-50" f/p ürünü bir televizyon istiyorum ben 2sini de sunacağım bütçelerine göre hareket edecekler.
Tavsiyelerinden yola çıkarak aklıma 3.000-4.000 arası 50mu7000 ve 49mu7400 oluştu, ancak biraz daha düşük fiyatlı bulabilirsem daha iyi olacak

A Çevrimdışı

alptimucin

Yeni Üye
1 Kas 2018
9
40
Gönlüm isterdi ki 2000TL ye 50'' 4K JVC tv yi kapıp eve atmış olsaydınız :))

VESTEL türevleri yerine iyi panel + Mibox kesinlikle daha çok tavsiye edeceğim yaklaşım tarzı olur.

Siz standart kullanıcı değilsiniz bu nedenle panel seçiminde daha titiz davranmak gerekir bu nedenle eğer imkan var ise bir MU7000 ve mibox tümleştirebilirsiniz.

Hatta bana göre MU7000 smart performansını beğeneceğiniz için ek bütçe ayırmanıza gerek dahi kalmayabilir.

En azından yeni evlenecek birisi için önce bir MU7000 alıp, aradan aylar geçip de evlilik telaşı, düğün yemekleri, zorunlu ziyaretler vs vs bitip de kendinize geldikten sonra TV nin karşısına kurulup izleyince ''Yahu hatun, bu tv beni kesmedi buna bir mibox alalım'' derseniz de o zamana kadar seçim süreci de bitmiş ve piyasalar daha istikrarlı bir seyir izlemiş olur.

Neden bu öneriyi tv için de size yapmıyor ve ''Bekleyiniz'' demiyorum? Vallahi TV bütçesi büyük, eğer yanlış bir karar verirsek zararımız da büyük olur o nedenle sanki şu an tv yi alıp eve atmış olmak daha kârlı gibi geliyor bana :ok

Önce bu fikrimi bir düşünüp inceleyin, araştırın, sonra tekrar görüşelim :ok

önceikle cevabınız için teşekkür ederim. JVC LT-50VU73T yi 2800 tl ye trendyol satıyor.
başka bir konuda da Hitachi 55HT1800UD yi önerdiğinzi gördüm. n11 den 3700 tl bandına alınabiliyor.
55mu700 de 4300 tl. hitachi ve jvc ürünlerini teşhirde bulmam zor gibi keza ankamall vestel bayisinde göremedim.
55mu700 de de aynı sıkıntı var. ankamall m.m de tek teşhir kalmış. ama hiç olmadı deneme imkanım var :)
usb içine yükleyip bakabileceğim videolar-resimler ile ilgili paylaşabileceğiniz bir link var mıdır?
bir de denerken tv yi hangi görüntü modunda oynatmam gerekir?
tekrar teşekkürler.

B Çevrimdışı

berkb

Yeni Üye
31 Eki 2018
12
Tekrardan selamlar herkese,

Hala TV bakıyorum, kafama göre birşey bulabilmiş değilim :) Ama aklımdaki seçenekler biraz daha netleşti.

Daha önceki TV LG IPS ekran olunca Adem Helvacı Ado hocam size MU7000 öneririm ama sonra pişman olabilirsiniz deyince gidip detaylı şekilde inceledim.

Hoşgeldiniz Azizim;

LG üreticilerinin bu olumsuz geri dönüşleri görmelerini diliyoruz ve kendileri görmese dahi gözlerine sokmak için belli aralıklarla raporlar halinde iletişim kanallarına kendimiz gönderiyoruz bunları.

Açık ifade etmek gerekirse beni DH de çok taşlamışlardı yıllar önce. Çok insanı uyardım, ''Alacağınız her ürün 4-5 yıl gidecek fazla para vermeyin'' dediğim için :))

Bu gün de aynı şeyi yazacağım size. Çok para vermeyin lütfen, Ana markalara da çok para vermenize gerek yok. Arkası sağlam olan firmaların ürettiği alt markalar yıllardır bir çok forum üyemizin işini görüyor ve ana markaların yaptığı her işi de layıkı ile yapıyorlar.

Sizin durumda ise ufak bir sorunumuz var.

Öncesinde IPS panel kullanmış birisine tv önermek riskli iştir. Zira yan açılardan yıllarca zevkle ve renk kaybı yaşamadan tv izlediniz. Şimdi size örneğin MU7000 alabilirsiniz desek büyük hayal kırıklığı yaşarsınız.

Bu nedenle biraz ince eleyip sık dokumamız gerekir :ok

Şimdi bu samsunglarda anlamadığım MU ve NU serisinin arasında yıl ve ufak teknik farklılıklar var. Daha detayını bende çözemedim. Forumda genelde MU7000 tutmuş fakat ben NU7400 ün renklerini ve görüş açısını daha başarılı buldum. Samsung 55NU7400 ile Samsung 55MU7000 arasında çok fiyat farkı yok. Fiyat aralığı 4500-4800 TL

Bir diğer Samsung 55MU8000 ve 55NU8000; bu TV'leri canlı olarak bakamadım maalesef teşhirde bulamadım ancak yine aralarında teknik olarak fark göremedim, eğer 11.11 indirimlerinde iyi fiyata yakalarsam birini düşünebilirim. 5000-5500 TL

Aslında aklımda Vestel 55UD9650 var ama piyasadaki fiyatı oldukça yüksek. Hatta forumdan bir arkadaşa geçen 4400 TL den alayım dediğimde fiyatı fazla araştırın demişti şu anda yaklaşık 5000 TL civarında. Bayide de nette de güvenilir diyebileceğim bir yerde daha uygununu bulamadım. Sanırım ortalama 3500-3800 TL civarındaymış ama ben bulamadım o fiyata.

Fikirleriniz benim için önemli, şimdiden teşekkürler.

Y Çevrimdışı

Yuops

Yeni Üye
3 Kas 2018
8
39
Youtube içerik anlamında güzel olsa da, Forumlar bizim gönlümüze yer etmiş, buralardaki sohbet ortamları hiç bir yerde olmuyor. aynı zamanda bu kadar detaylı bilgiyi sadece bu forumda veriyorum :ok

.avatar--xss { width: 21px; height: 21px; line-height: 21px !important; margin-right: 2px; } Sota [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/1.jpg?1537034803[/IMG] @Sota kardeşimiz sağ olsun tüm altyapıyı bütün olanaklarını kullanarak bizim hizmetimize sundu, biz de burada elimizden geldiğince tüketicileri bilinçlendirmeye çalışıyoruz :ok

Şimdi azizim, ilk itirazım uzun kullanım konusuna gelecek zira size ne önerirsek önerelim, ben ortalama 4 yıldan fazla kullanamayacağınızı düşünen ve iddia eden birisiyim zira maalesef zaten var olduğunu bildiğimiz planlı eskitme stratesijinin süresini iyice kısalttılar.

Ürün normal yaşam evresine devam etse de, gelişen çevre teknolojilerin hızlı ilerlemesi sonucu geri kalıyorlar. bakınız bundan 3-4 sene önce satın aldıkları tv lerde NETFLİX izleyemediğini söyleyen binlerce insan dolu sosyal mecra.

Bu anlamda size tavsiyem, Smart bir tv ye yüksek bütçe ayırmak yerine, Kaliteli panele sahip bir tv alıp yanına android box almanız yönde olacaktır.

Kullandığınız eski tv nin kalitesi nedeniyle size gönül isterdi ki XE9005 önereyim ancak bütçeyi aşar mı bilmiyorum.

O derece kaliteli olmasa da olur derseniz MU7000
Bir tık daha yukarısı olsun bütçem müsait derseniz NU8000

Bu modellere bakarak düşüncelerinizi belirtirseniz ona göre gerekirse bütçe daha uygun olan ürünler de bakabiliriz :ok

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim Üstadım.

Aklımda ki uzun süre kullanabileceğimi düşündüğüm için LG 49SJ800V almak ve hiç bir şey düşünmeden 8-10 yıl kadar bu tv yi kullanmak. Ancak cevabınızdan ve videolarınızda anlattığınızdan anladığım bu kadar uzun kullanılabilecek tv ler artık yok.

Durum böyle olunca zaten 4K yayın pek yok. Ben HD kanallar ve HD filmler seyrediyorum. Zaten uzunda kullanamayacağım o zaman bu kadar para verip 4K cihaz alacağıma Samsung 49K6000 FHD bir tv + box almak daha mantıklı geliyor. Sonra bu kadar parayı veriyorum aynı paraya LG 49UJ651 alsam aynı işi görmez mi diye düşünüyorum.

Tabi bu kadar düşününce işin içinden çıkamıyorum.

Sonuç ;

Daha önce belirttiğim kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak LG 49SJ800V mi Samsung 50MU7000 mi almalıyım ?
Samsung 49K6000 + Box mı LG 49UJ651 mi almalıyım ?
Yoksa çok başka bir yere mi yönelmeliyim.

C Çevrimdışı

corolion

Yeni Üye
4 Kas 2018
4
44
Selamlar azizim;

Öncelikle güzel temennilerinizden ötürü teşekkür ediyorum :ok

Listenizde direkt elediğim bir kaç model olmakla birlikte, dikkatimi çeken modeller arasında 55TU7020 vardı lakin HDR WCG desteği olmaması ve smr değerinin 1000hz olması nedeniyle eledim zira LG IPS panel di.

55R7020U ise zaten TU7020 ile %100 aynı üründür.

HT1800 ise 10 bit HDR destekli SAMSUNG panele sahiptir, Aynı zamanda smr değeri 1800hz dir.

UD9300 ü önermiyorum zira HT1800 varken gereksiz bir satın alım maliyeti mevcut.

PUS6262 ise sizin de belirttiğiniz üzere sadece ambi desteğini sevdiğim bir üründür.

Bu modeli avantajlı kılan tek unsur Androdi box kullanacak olmanızdır.

Bu koşullarda listenizden size eleyerek sadece iki model bırakıyor,

PUS6262
HT1800

Diyorum :ok

Nihai karar sizindir :ok

Hocam yanlış anlamamış olmak için soruyorum bu soruyu.

PUS6262 nin amblight ını çıkarsak, HT1800 den kötü müdür ? Yoksa aşağı yukarı aynı seviyede midir ?

TamirciÇırağı Çevrimdışı

TamirciÇırağı

Aktif Üye
19 Eki 2018
59
31
IMG_20181105_170332.jpg
IMG_20181105_170320.jpg
REGAL 40 R 6020 F yeni kumanda benim hoşuma gitti en azından eskisi kadar kaba değil

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim Üstadım.

Aklımda ki uzun süre kullanabileceğimi düşündüğüm için LG 49SJ800V almak ve hiç bir şey düşünmeden 8-10 yıl kadar bu tv yi kullanmak. Ancak cevabınızdan ve videolarınızda anlattığınızdan anladığım bu kadar uzun kullanılabilecek tv ler artık yok.

Durum böyle olunca zaten 4K yayın pek yok. Ben HD kanallar ve HD filmler seyrediyorum. Zaten uzunda kullanamayacağım o zaman bu kadar para verip 4K cihaz alacağıma Samsung 49K6000 FHD bir tv + box almak daha mantıklı geliyor. Sonra bu kadar parayı veriyorum aynı paraya LG 49UJ651 alsam aynı işi görmez mi diye düşünüyorum.

Tabi bu kadar düşününce işin içinden çıkamıyorum.

Sonuç ;

Daha önce belirttiğim kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak LG 49SJ800V mi Samsung 50MU7000 mi almalıyım ?
Samsung 49K6000 + Box mı LG 49UJ651 mi almalıyım ?
Yoksa çok başka bir yere mi yönelmeliyim.

Ben yine de ısrarla MU7000 diyorum ki SJ800 çok sevmeme rağmen, size uyanı bu olur kanaatindeyim :ok

Geri
Üst Alt