C Çevrimdışı

chaacaslan

Yeni Üye
6 Kas 2018
2
34
selam arkadaşlar, yeni üyeyim lakin uzun bir zamandır takipçinizim. takip etme sebebim, burayı bulmama vesile olan olay ise televizyon alıcak oluşum.
evlilik var bu yaza. çok fazla bütçeyi aşmadan 49-50 inch tv arıyorum. artık kafayı yiyeceğim valla 1 aydır fiyatlar okadar oynadı ki onu seç bunu seç derken..

ücret beklentim 2500-3200 TL arası

1- 4k takıntım yok. yani içeriğinde azlığını düşünürsek, düşük seviye bir 4k model almak sanırım HD yayınları izlerken beni üzme ihtimali olabilir.
2- Smart tv aramıyorum. Zira ps 4 bağlı olacağından youtube, netflix ps4 ile kullanıyorum tv de olmasına gerek yok.

B49L 5740 4B FULL HD BEKO TV şuanda ilgimi çeken bir model. geçen haftalarda 2000 tl ye full hd toshiba gelmişti a101 e. kaçırdım onu uzuldum tam benlikti sanırsam. :/
teşekkürler şimdiden tavsiyeleriniz için..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tekrardan selamlar herkese,

Hala TV bakıyorum, kafama göre birşey bulabilmiş değilim :) Ama aklımdaki seçenekler biraz daha netleşti.

Daha önceki TV LG IPS ekran olunca Adem Helvacı Ado hocam size MU7000 öneririm ama sonra pişman olabilirsiniz deyince gidip detaylı şekilde inceledim.

Şimdi bu samsunglarda anlamadığım MU ve NU serisinin arasında yıl ve ufak teknik farklılıklar var. Daha detayını bende çözemedim. Forumda genelde MU7000 tutmuş fakat ben NU7400 ün renklerini ve görüş açısını daha başarılı buldum. Samsung 55NU7400 ile Samsung 55MU7000 arasında çok fiyat farkı yok. Fiyat aralığı 4500-4800 TL

Bir diğer Samsung 55MU8000 ve 55NU8000; bu TV'leri canlı olarak bakamadım maalesef teşhirde bulamadım ancak yine aralarında teknik olarak fark göremedim, eğer 11.11 indirimlerinde iyi fiyata yakalarsam birini düşünebilirim. 5000-5500 TL

Aslında aklımda Vestel 55UD9650 var ama piyasadaki fiyatı oldukça yüksek. Hatta forumdan bir arkadaşa geçen 4400 TL den alayım dediğimde fiyatı fazla araştırın demişti şu anda yaklaşık 5000 TL civarında. Bayide de nette de güvenilir diyebileceğim bir yerde daha uygununu bulamadım. Sanırım ortalama 3500-3800 TL civarındaymış ama ben bulamadım o fiyata.

Fikirleriniz benim için önemli, şimdiden teşekkürler.

Evet okumuştum o mesajı (pahalı diyen arkadaşımızı)

NU serilerinde servisi arkadaşım ile görüştüm kesinlikle panelin farklı üretim olduğunu söylüyor. Ben NU serilerinin kesinlikle görüntü kalite farkını görüyorum ancak %100 panel kaynaklımıdır o konuda benim bir şey söyleyebilmem için çok erken :ok

NU7000 in ön plana çıkmasının nedeni Muhteşem olması değil, stabilitesi ile bize rüştünü ispat etmiş olmsıdır.

9650 konusunda ben halen aynı düşüncedeyim. 2019 dan önce 9650 almamak lazım bence. (madem ki 2018 bitiyor ve halen istediğim sonuçlar yok, o halde beklemek daha makul bence)

C Çevrimdışı

corolion

Yeni Üye
4 Kas 2018
4
44
selam arkadaşlar, yeni üyeyim lakin uzun bir zamandır takipçinizim. takip etme sebebim, burayı bulmama vesile olan olay ise televizyon alıcak oluşum.
evlilik var bu yaza. çok fazla bütçeyi aşmadan 49-50 inch tv arıyorum. artık kafayı yiyeceğim valla 1 aydır fiyatlar okadar oynadı ki onu seç bunu seç derken..

1- 4k takıntım yok. yani içeriğinde azlığını düşünürsek, düşük seviye bir 4k model almak sanırım HD yayınları izlerken beni üzme ihtimali olabilir.
2- Smart tv aramıyorum. Zira ps 4 bağlı olacağından youtube, netflix ps4 ile kullanıyorum tv de olmasına gerek yok.

B49L 5740 4B FULL HD BEKO TV şuanda ilgimi çeken bir model. geçen haftalarda 2000 tl ye full hd toshiba gelmişti a101 e. kaçırdım onu uzuldum tam benlikti sanırsam. :/

Belki haberiniz yoktur diye yazıyorum. a101 bazı ürünlerini burada satıyor. kaçırdığınızı düşündüğünüz ürünü belki burada bulabilirsiniz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Şu an vereceğim bilgi %100 sağlam kaynaklara dayanan bilgi değil lakin edindiğim bazı bilgi ve gördüğüm bazı ipuçlarına dayanarak eğer acil bir durum yok ise sizin kısa bir süre beklemenizi tavsiye edebilirim.

Madem smart özelliği çok önemli değil, Marka takıntınız da yok ise mesela AWOX markasını düşünebilirmisiniz?

Eğer düşünürüm derseniz Yeni nesil, yeni üretim, yeni model AWOX ları ben inceleyene kadar beklemenizi önerebilirim.

Yok ben bilmediğim markaları almam derseniz başka ürünler araştırırız :ok

C Çevrimdışı

chaacaslan

Yeni Üye
6 Kas 2018
2
34
Şu an vereceğim bilgi %100 sağlam kaynaklara dayanan bilgi değil lakin edindiğim bazı bilgi ve gördüğüm bazı ipuçlarına dayanarak eğer acil bir durum yok ise sizin kısa bir süre beklemenizi tavsiye edebilirim.

Madem smart özelliği çok önemli değil, Marka takıntınız da yok ise mesela AWOX markasını düşünebilirmisiniz?

Eğer düşünürüm derseniz Yeni nesil, yeni üretim, yeni model AWOX ları ben inceleyene kadar beklemenizi önerebilirim.

Yok ben bilmediğim markaları almam derseniz başka ürünler araştırırız :ok

aslında ben düşündüm yani benim için f/p olması önemli. marka yazdığı için aynı ürüne 300 500 tl belkı daha fazla vereceğimi de biliyorum. :/ lakin evlılık mevzusu tek tarafı bir ev doldurma işi olmadığından karşı tarafa bu durumu anlatmam biraz zor olabilir malesef. yani saçma tabi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

11.11 olayından dolayı 250 300 tl kupon kullanıp alma düşüncem vardı aslında n11 den.

K Çevrimdışı

Karacakal

Yeni Üye
29 Eki 2018
18
41
Çok yol denedim kardeşim. Adaptörü değiştirdim, Bataryasız hali ile denedim, termal macun yeniledim, fanlar zaten temiz o konuda belli aralıklarla gerekli temizliği yaparım. İşletim sistemini değiştirdim. hdd değiştirdim, ram değiştirdim, geriye kala kala anakart kalıyor zira CPU ve GPU tümleşik.

Casper anakart olması nedeniyle kronik sorun gözüyle bakmaya başladım.

Enteresan olan şu ki, çalışınca 15-20 gün sorunsuz çalışıyor hem de WOT oynuyorum, işlemci 74 80 derece aralığında gidip geliyor banamısın demiypor.

Ama bir kapanmaya başladı mı, istersen buzhaneden çıkart yine de duruma göre ya daha masa üstü gelirken kapanıyor, ya da açıldıktan 2-3 dakika sonra.

En çok da ben yazaren kapandığında duvara çarpasım geliyor.

Yansi ısı kaynaklı görmüyorum arızayı.

Anakart da çatlak veya soğuk lehim yok zira çalışırken eğip büküyorum banamısın demiyor yine.

Bios ayarlarına girdim elimden geldiğince bütün termal uyarıları ve termal kaynaklı kapanma bilgilerini devredışı bıraktım.

Haydi gel çık işin içinden :kiskis
Ado hocam bios auarlarından LOAD BIOS Defaults'u yes yapın fabrika ayarlarına geri dönün ,ben bu şekilde kurtarmıştım makineyi,düzelmez ise ramlerden kaynaklanan birdurum ramler çiftse tek tek deneyin bu şekilde düzelmesi lazım,olmadı baska uygun bir ram ile deneyin.genelde uyumsuz bir ram denenir acılıp kapanır sonra orjinalinide taksan bu hata kalıyor,veya ram bozulmasındada aynı olay yaşanıyor,load bios defaultla düzeliyor.

Son düzenleme:
mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
samsung 49nu7100 fiyat düşmeye başladı benimde radarıma girdi.kullanan veya bilgisi olan varsa yorumları bekliyorum.

aslında ben düşündüm yani benim için f/p olması önemli. marka yazdığı için aynı ürüne 300 500 tl belkı daha fazla vereceğimi de biliyorum. :/ lakin evlılık mevzusu tek tarafı bir ev doldurma işi olmadığından karşı tarafa bu durumu anlatmam biraz zor olabilir malesef. yani saçma tabi.

11.11 olayından dolayı 250 300 tl kupon kullanıp alma düşüncem vardı aslında n11 den.

benimde o şekilde planım vardı ama n11 in başka planları var. ürünlerin fiyatları artmaya başladı n11 de . kuponumuz var diye karlı duruma düşmüş olmayadabiliriz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam bios auarlarından LOAD BIOS Defaults'u yes yapın fabrika ayarlarına geri dönün ,ben bu şekilde kurtarmıştım makineyi,düzelmez ise ramlerden kaynaklanan birdurum ramler çiftse tek tek deneyin bu şekilde düzelmesi lazım,olmadı baska uygun bir ram ile deneyin.genelde uyumsuz bir ram denenir acılıp kapanır sonra orjinalinide taksan bu hata kalıyor,veya ram bozulmasındada aynı olay yaşanıyor,load bios defaultla düzeliyor.
Kardeşim ilgine çok teşekkür ederim. Deneyeceğim mutlaka :ok

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
36
Selamlar;

İnan oldukça araştırdım ancak özellikle 100hz adam gibi bir paneli olan tv için bütçe ciddi derecede düşük kalıyor. Önermiş olmak için de buraya bir şeyler yazmanın anlamı yok maalesef.

Diğeri için henüz üstünde durmadım, sizden gelecek cevaba göre yeniden değerlendirelim :ok
Anladım hocam o zaman sorumu yineleyim,
Kayınçom genelde uydu yayınları, youtube ve usb'den film izlemek için kullanacağı bir televizyon arıyorum,
3.000-4.000 TL arası Samsung veya LG 4k bir tv düşünüyorum parasını hakedecek,
birde 3.000 TL'ye kadar 49-50" f/p ürünü bir televizyon istiyorum ben 2sini de sunacağım bütçelerine göre hareket edecekler.
Tavsiyelerinden yola çıkarak aklıma 3.000-4.000 arası 50mu7000 ve 49mu7400 oluştu, ancak biraz daha düşük fiyatlı bulabilirsem daha iyi olacak

Adem Helvacı Ado Üstadım bakabilme fırsatınız oldu mu acaba:alala

Y Çevrimdışı

Yuops

Yeni Üye
3 Kas 2018
8
39
Ben yine de ısrarla MU7000 diyorum ki SJ800 çok sevmeme rağmen, size uyanı bu olur kanaatindeyim :ok
Üstadım değerli vaktinizi ayırıp verdiğiniz tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Ben son sözü hep vitrinin söylediğine inanırım. SJ800 ve MU7000'i vitrinde son kez bir daha göreceğim ve aklımda sizin tavsiyelerinizle karar vereceğim. :)

D Çevrimdışı

dontspace

Yeni Üye
7 Kas 2018
5
46
Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım. Araştırmalarım sonucunda bazı tv'ler hakkında bildiklerimi anlatmak isterim. Tv almak isteyenlere belki yararı olur diye düşünüyorum. Ben de düşünüyorum almayı kısmetse. Şunu da aktarmak isterim ki tamamen amatörüm bu konularda.
SONY 55XF7096 (43 ve 49 inçleri IPS panel, 55 ve 65 inçler VA panel)
Direct led aydınlatma, VA panel
50 hz yenileme (400 hz yazılımsal yenileme)
Linux işletim sistemi
HDR10/ HLG
2x10w ses sistemi mevcut. Dts desteği var.
Tv'yi sony mağazasında inceledim. Daha doğrusu incelemek zorunda kaldım. Zira teknoloji marketlerinde Sony tv bulmak çok zor.
Adalet birliği filmini 4k indirmiştim. Onun üzerinden ve bir kaç 4k sony demosundan gördüğüm kadarı ile siyah kalitesi fena değil.(Tabi gece karanlık odada daha iyi tecrübe edilebilir.) titreme,takılma hissetmedim. Samsung tv'ler gibi ışıl ışıl bir panel değil.(Görüntü modu=Canlı konumunda) Daha sönük ve doğal. Hafif grimsi ve siyaha yakın sahnelerde görüntü berrak değil. Nasıl anlatayım sanki pikseller buğulu gibi görünüyor. Belki ben öyle hissettim. Aksiyon sahnelerinde gayet akıcı. Ses 100 e kadar çıkabiliyor sanırım. Zira yarıdan fazla açmadık.(50-60'a kadar en fazla). Sesi gayet iyi. ses ayarlarında eq ayarı falan da mevcut. 55pus7303 ile denk bir tv diye düşünüyorum. Philips'in de 50pus7303 modelini M.mrkt. te incelemiştim. Onun ekran daha canlı idi. Ama ne hikmetse bu Adalet birliği filmini desteklenmeyen codec uyarısı ile oynatmadı. Philips'te m1080p bir film açtım. Arada ufak takılmalara rastladım.

SONY 55XF7596
Direct Led aydınlatma (IPS panel olduğunu tahmin ediyorum. Konu muallak VA da olabilir. Bilen birisi beni aydınlatırsa sevinirim.)
50 hz yenileme (400 hz yazılımsal yenileme)
Android işletim sistemi
HDR10/HLG
Diğer özellikleri hemen hemen 55XF7096 ile aynı sayılır. Birkaç fark var onları da yazının devamında anlatacağım. Bu modelin 55 inçini maalesef deneyimleyemedim. Sony mağazasında 49XF7596 modeli vardı. Ekranı edge led idi. Açıkçası çok inceleyemedim.(Satış görevlisi küfür eder gibi bakmaya başlayınca, biraz da şunu bırkalayalım diyemedim.:))

Gelelim Sony 55XF7096 ile 55XF7596 farklarına.
Linux işletim sistemi / Android işletim sistemi
VA panel / IPS panel
Kumandada sesli komut yok / Sesli komut var.
Wifi bağlantı konusunda 7596 modeli daha kapsamlı. (802.11 a/b/g/n/ac)
Bluetooth yok / Bluetooth var
Işık sensörü yok / Işık sensörü var.
Usb ve HDMI giriş sayıları da 3 / 4 diye hatırlıyorum.

Şimdi özellikle Sony'nin XF 7096 modeline VA panel olmasından dolayı sıcak bakıyorum.(Diğer model 55XF7596 da Va panel ise ona daha sıcak bakıyorum:)) Ancak kafamda deli sorular.
1) Bu tv ye IPtv yükleyebiliyor muyum.
2) Bende 1TB harici harddisk var. İçi çeşitli uzantılarda film dolu. Bu tv beni codec konusunda madur eder mi? Ya da uygulama mağazasından (Wevd app store) media player yükleyebiliyor muyuz. (Kodi, bs player, gom vb...)
3) Şu anda kullandığım tv 2011 yılında aldığım Samsung 40C653 modeli. Çok güzel tv'ydi. Ancak çocuklar haşatını çıkardı. Panelde darbe sebebi ile ceviz büyüklüğünde bir sürü karalar var.
Fikir verirseniz ya da alternatif de olabilir, çok sevinirim. Bütçe max 5500TL. Ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.
Oda büyüklüğü 4x6,5 mt.
Tv kısa kenarda, yukarı aşağı oynar başlıklı askı aparatı ile sabitlenecek. Gece avizedeki ışık yansımasın diye oynar başlıklı almıştım. Pencere tam tv'nin karşısında. Bu yüzden daha çok VA panele yönelmiş durumdayım. IPS de olabilir, ama pencere çok parlarsa sonra pişman olurum.

Bu arada inceleme videosu

O Çevrimdışı

Oguzkzldag

Yeni Üye
7 Kas 2018
31
30
Adem Helvacı Ado Ado Hocam öncelikle kolay gelsin. 2 gündür bu konu altında ki yazılarınızı ve cevaplarınızı okuyorum. Son raddeye geldim ve bir kaç soru kaldı aklımda.
Sizin önerdiğiniz benim alabileceğim iki tv var, birincisi REGAL 49r7020u İkincisi Toshhiba 49l2863dat. mu7000 de öneriyorsunuz ama en az 49'' inçlik bir tv düşündüğüm için fiyat olarak biraz yüksekte kalıyor.
Yeni evlendiğim için daha önceden IPS Panel olsun VA panel olsun alışmışlığım olmadığı için panel konusunda emin değilim.

Amazonda regalin modelini 2600 e kadar düşürmüşler ve aynı fiyata A-101e Toshiba gelecek. Hangisini önerirsiniz ? ve daha önce alışveris yapmadığım için amazondan sipariş ettiğim ürünlerde normal siteler gibi garantili ve servis destekli geliyor mu bu konu da bilginiz var mı? Eğer yoksa yahut regalın fiyatı normale dönüp 3100lere cıkarsa düşünceniz ne olur ?
Regalin sunmuş olduğu 4K özelliği fark yaratır mı ?
teşekkür ediyorum şimdiden

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
34
Ado Hocam öncelikle kolay gelsin. 2 gündür bu konu altında ki yazılarınızı ve cevaplarınızı okuyorum. Son raddeye geldim ve bir kaç soru kaldı aklımda.
Sizin önerdiğiniz benim alabileceğim iki tv var, birincisi REGAL 49r7020u İkincisi Toshhiba 49l2863dat. mu7000 de öneriyorsunuz ama en az 49'' inçlik bir tv düşündüğüm için fiyat olarak biraz yüksekte kalıyor.
Yeni evlendiğim için daha önceden IPS Panel olsun VA panel olsun alışmışlığım olmadığı için panel konusunda emin değilim.

Amazonda regalin modelini 2600 e kadar düşürmüşler ve aynı fiyata A-101e Toshiba gelecek. Hangisini önerirsiniz ? ve daha önce alışveris yapmadığım için amazondan sipariş ettiğim ürünlerde normal siteler gibi garantili ve servis destekli geliyor mu bu konu da bilginiz var mı? Eğer yoksa yahut regalın fiyatı normale dönüp 3100lere cıkarsa düşünceniz ne olur ? teşekkür ediyorum şimdiden
regal 4k ultra hd ips panel hdr var, diğeri full hd. bence arada çok fark var. regal çok daha iyi, en azından kağıt üzerinde.

Geri
Üst Alt