M Çevrimdışı

mcan16

Yeni Üye
27 Eki 2018
2
53
Hiç detaya girmeden önce sizden 55NU8000 incelemenizi rica etsem :ok

Sonra tekrar görüşelim :ok

Tesekkurler. Inceledim urunu. Diger urunlere de gozum gitti tabi. Samsung gorselleri ve renk cumbusu bir an itici geldi. Her ne kadar orada verdikleri yayinla ilgili olsada icime sindiremedim bir de aklimda nerden kalmissa edge-led yerine direct led e gitmen lazim diye. 55xf8577 modeli begendim fakat fiyatlar oldukca yuksek(6700) sonra android olmasi baska dert. Bir ufagina gozum gitti 5000 fiyatli fakat onda da VA ekran olunca sasirdim bir an. Bu arada 55NU8000 icin 5750 fiyat vardi. bakarken 55”in buyuk gelecegini dusundum bir an ve 49-50” urunlere baktim. 49SK7900 urunu begendim ama sonra fiyat skalasinda 5200 olunca 50Hz panele veremedim bir an. Eski kafa kalmisim sanirim. Sonra f/p olarak 50uk 6470e yoneldim ama bitiremedim isi. Bir sey alamadan ciktim magazalardan.

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Merhabalar,
Forumunuza yeni üye oldum, herkese saygılarımla.. Ben de bildiğim/sevdiğim bölümlerde elimden geldiğince yardımcı olacağım diğer arkadaşlara bundan sonra :)

Sayın Adem Helvacı Ado hocamdan bir tavsiye de ben alayım madem o halde..

Bütçemiz 3500+ liralar civarı, bu fiyata bitse bizim için tatlı olur..
55" bir cihaz bakıyoruz,
Philips Ambilight çok hoşuma gitti ama kanal geçişleri yavaş, android olayı sıkıntılı diyorlar :(. (Tüplü TV'den bu cihazlara geçecek birisi olarak canımın sıkılmasını istemiyorum, bir bu kasma donma çok bekleme sorunu ikincisi de akıcılık/hertz muhabbetleri. Gözü çok yoruyor diye düşünüyorum bu hertz düşüklüğü) + soluk renkli bir cihaz istemiyorum+çok patlak renklerdeki Samsung cihazları da çok sevmiyorum.. (ayar kısarız sorun değil soluk olmaması ilk öncelik :) )
Marka takıntım yok; LG, Samsung, Philips baksam da genelde..
Sıkıntılı ürün alıp servisle uğraşmak istemiyoruz
İzleme mesafemiz en yakın 2.5 metre olacaktır yan açılı bir şekilde, çok bir açı yok maksimum 40 derece denilebilir.
30metrekare 6.5 metre uzunluğunda bir salon
Kriter olarak da başka sayamıyorum, maç izleyen bir aile değiliz ama izleyecek olduğumuzda da rahatsız olmak istemeyiz. Genelde kendi uydusundan ve YouTube üzerinden bir şeyler izlenir diye düşünüyorum.
Yoruma başlamadan önce kafamda çok şey vardı ama unuttum, televizyondan çok şey istemiyoruz, çok incelemeyiz ama gözümüze de batmasını istemeyiz. Tüplü TV'den sonra ya burası da böyle olsaydı demek insanı üzer diye düşünüyorum, çok konuştum saygılarımla. Diğer bilgili arkadaşların da yorumuna tabii ki açığım.

Sanıyorum 2 uzun mesaj alt alta gelince araya kaynadı ^^

Adem Helvacı Ado

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kenanbarak

Yeni Üye
1 May 2018
30
56
Ado üstadım,
Grundig ve Vestel arasında tercihiniz ne olurdu?
55vlx7730 55ud9400 ya da başka öneriniz olur mu? Samsung plazmadan geçiş yapacağım için, görüntü kalitesinde kayıp yaşayacağımı biliyorum.

K Çevrimdışı

Karacakal

Yeni Üye
29 Eki 2018
18
41
selamun aleykum
tv kullanıcılarına yaptıgınız yardıma cok tesekkur ederim
4500 tl civarı fiyata göre bir tv almak istiyorum tekneloji her gecen gün değişiyor ve uzmanlık gerektiren iş ve oluslar haline geliyor sizden ricam
panelde iyi ankartta iyi hdr özellikli ekranda iyi oledmi ledmi ipsmı vb
ve marka olarak yerli taraftarıyım fakat yerlide yeterince iyisi varmı yoksa samsung philips sony vb tercih etmeliyim?
istediğim 4k hdr özellikli tv vestelde 6.seri 8 seri 9 seri vuhd diye gidiyor 55 inch veya min 49 inc ekran olmalı en azından denk markaların modellerini ve yerli modeli yazarsanız arastırım bende fiyat performans okarak yerli bir markamız vsrken aynı özellikte baska bir markaya para vermem zoruma gider.vestel kavisli ve android tv si hakkıbda dusuncelerinizde benim için önemli.ve en iyi panel sizce hangisidir önemli oldugunu okudum.
kısacası sayın ado ustadım siz ne alırdınız?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam mu7000 incelemistim daha onceden benim bütçeye en uygunu bu olduğuna karar vermistim ama nedense içimden bir ses uj701v modelini söylüyor. uj701v detayli inceleme varmi bilmiyorum. gerçi uj701v suan 3500 tl mu7000 3000 tl civarı. fiyat olarak mu7000 daha yakin almama.
LG tv leri sevmem ama LG panelleri severim ben. Ayrıca IPS yapı tipi nedeniyle IPS panelleri yani LG nin kullandığı panelleri kullanan tüketicilerin yoğun olarak vertical banding sorunuyla uğraştığını hatırlatmak isterim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
selamun aleykum
tv kullanıcılarına yaptıgınız yardıma cok tesekkur ederim
4500 tl civarı fiyata göre bir tv almak istiyorum tekneloji her gecen gün değişiyor ve uzmanlık gerektiren iş ve oluslar haline geliyor sizden ricam
panelde iyi ankartta iyi hdr özellikli ekranda iyi oledmi ledmi ipsmı vb
ve marka olarak yerli taraftarıyım fakat yerlide yeterince iyisi varmı yoksa samsung philips sony vb tercih etmeliyim?
istediğim 4k hdr özellikli tv vestelde 6.seri 8 seri 9 seri vuhd diye gidiyor 55 inch veya min 49 inc ekran olmalı en azından denk markaların modellerini ve yerli modeli yazarsanız arastırım bende fiyat performans okarak yerli bir markamız vsrken aynı özellikte baska bir markaya para vermem zoruma gider.vestel kavisli ve android tv si hakkıbda dusuncelerinizde benim için önemli
kısacası sayın ado ustadım siz ne alırdınız?

Aleykümselam size güzel kardeşim, bu mutlu günün gecesinden :ok

1- Kavisli tv hiç bir zaman önermedim halen de önermem
2- Android tv gereksiz bir yüksek maliyet içeriyor, bunun yerine Standart tv+Mibox öneririm daha stabil çalışır.
3- OLED teknolojisi için maalesef halen sorunlar giderilmiş değil + Oldukça yüksek maliyetteler, yaygınlaşmadıkça da düşmez fiyatları.
4- İlla ki OLED almak isterseniz POS9002 incelemenizi tavsiye ederim.
5- VESTEL ürün gamından öncelikle 55UD9650 modelini inceledikten sonra düşüncelerinizi yazmanızı rica ederim.

Sonrasında daha derin sohbet ederiz :ok

A Çevrimdışı

Atakan Coşkun

Yeni Üye
18 Eki 2018
42
44
LG tv leri sevmem ama LG panelleri severim ben. Ayrıca IPS yapı tipi nedeniyle IPS panelleri yani LG nin kullandığı panelleri kullanan tüketicilerin yoğun olarak vertical banding sorunuyla uğraştığını hatırlatmak isterim :ok
anladım hocam sagolun aydınlatıcı oldu benim için. hayırlı geceler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
anladım hocam sagolun aydınlatıcı oldu benim için. hayırlı geceler.

Amacım bir markadan uzaklaştırıp, başka bir markaya yönlendirmek değil lütfen yanlış anlamayın, otursam size şurada SAMSUNG panel için de bir ton negatif yön yazarım, ancak verdiğiniz iki model arasında bana göre MU7000 baskın gelir tüm kusurlarına rağmen :ok

K Çevrimdışı

Karacakal

Yeni Üye
29 Eki 2018
18
41
Aleykümselam size güzel kardeşim, bu mutlu günün gecesinden :ok

1- Kavisli tv hiç bir zaman önermedim halen de önermem
2- Android tv gereksiz bir yüksek maliyet içeriyor, bunun yerine Standart tv+Mibox öneririm daha stabil çalışır.
3- OLED teknolojisi için maalesef halen sorunlar giderilmiş değil + Oldukça yüksek maliyetteler, yaygınlaşmadıkça da düşmez fiyatları.
4- İlla ki OLED almak isterseniz POS9002 incelemenizi tavsiye ederim.
5- VESTEL ürün gamından öncelikle 55UD9650 modelini inceledikten sonra düşüncelerinizi yazmanızı rica ederim.

Sonrasında daha derin sohbet ederiz :ok
cok tesekkur ederim anladıgım kadarı ile vestel sana yeter diyorsunuz paneli olsun anakartı hdr özelliği
inceledim cok guzel tv 49 inc olanıda aynı
sizinde tavsiyeleriniz dogrultusunda 9.seriye bakmaya gerek kalmadı buyuk yukten kurtardınız sayın ado.aldıgım vakit görüşmek üzere .iyi bayramlar:ok

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt