A Çevrimdışı

Atakan Coşkun

Yeni Üye
18 Eki 2018
42
44
selamlar. kampanyaları takip edip 3000 tl altinda bir tv almak istiyorum. aklimda
samsung 43mu7000
sansung 43nu7100
lg43uk6470
lg43uj701v modelleri var.
bu modellerden hangisini onerirsiniz.
tv ye hem karsidan hem yandan bakılacak.
mumkunse hareketli sahnelerde atlama veya gecikme olmayacak bir tv ariyorum.

M Çevrimdışı

mcan16

Yeni Üye
27 Eki 2018
2
53
Adem Helvacı Ado

Iyi gunler herkese. Kusura bakmayin klavyem ingilizce. Tarafsiz yorumlar oldugunu duydum ve yeni uye oldum. Mevcut TV'im 42LD650 ve neredeyse mefta oldu. Son arizasi HDMI'dan yayin izlerken surekli kendini tekrar baslatmasi. Hem buyutmek hem yenilemek istiyorum fakat karistim kaldim. En son bu TV'yi alirken yazilimsal hizlanmalar daha yeterli olmadiigi icin 100Hz panele yonlendirmislerdi. Fakat simdi 100Hz panellerin fiyatlari ucmus. Gerci hepsi cok ucuk ama...

Su anda Digiturk kutusu var. Futbol tutkumuz.
Internet uzerinden yayin (mac+film/dizi) de izliyoruz.
Tv aldikdan sonra yakin bir zamanda muhtemelen bir oyun konsolu alacagiz.
50-55 inch aklimizdaki buyuklukler.
Izleme mesafesi agirlikli olarak 3m ve aksamlari izlenecek.
Butcem 4K idi ama anlasilan uzerine cikmam gerekiyor.

Ben olcup gozlemleyemedigim icin cok karistim yok edgelit mis backlit mis 8+FRC imis yok direkt 10 bitmis.

Yardimci olabilir misiniz?

Tesekkurler

G Çevrimdışı

Gökhan G.

Aktif Üye
25 Eki 2018
66
25
Merhabalar,
Forumunuza yeni üye oldum, herkese saygılarımla.. Ben de bildiğim/sevdiğim bölümlerde elimden geldiğince yardımcı olacağım diğer arkadaşlara bundan sonra :)

Sayın Adem Helvacı Ado hocamdan bir tavsiye de ben alayım madem o halde..

Bütçemiz 3500+ liralar civarı, bu fiyata bitse bizim için tatlı olur..
55" bir cihaz bakıyoruz,
Philips Ambilight çok hoşuma gitti ama kanal geçişleri yavaş, android olayı sıkıntılı diyorlar :(. (Tüplü TV'den bu cihazlara geçecek birisi olarak canımın sıkılmasını istemiyorum, bir bu kasma donma çok bekleme sorunu ikincisi de akıcılık/hertz muhabbetleri. Gözü çok yoruyor diye düşünüyorum bu hertz düşüklüğü) + soluk renkli bir cihaz istemiyorum+çok patlak renklerdeki Samsung cihazları da çok sevmiyorum.. (ayar kısarız sorun değil soluk olmaması ilk öncelik :) )
Marka takıntım yok; LG, Samsung, Philips baksam da genelde..
Sıkıntılı ürün alıp servisle uğraşmak istemiyoruz
İzleme mesafemiz en yakın 2.5 metre olacaktır yan açılı bir şekilde, çok bir açı yok maksimum 40 derece denilebilir.
30metrekare 6.5 metre uzunluğunda bir salon
Kriter olarak da başka sayamıyorum, maç izleyen bir aile değiliz ama izleyecek olduğumuzda da rahatsız olmak istemeyiz. Genelde kendi uydusundan ve YouTube üzerinden bir şeyler izlenir diye düşünüyorum.
Yoruma başlamadan önce kafamda çok şey vardı ama unuttum, televizyondan çok şey istemiyoruz, çok incelemeyiz ama gözümüze de batmasını istemeyiz. Tüplü TV'den sonra ya burası da böyle olsaydı demek insanı üzer diye düşünüyorum, çok konuştum saygılarımla. Diğer bilgili arkadaşların da yorumuna tabii ki açığım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado

Iyi gunler herkese. Kusura bakmayin klavyem ingilizce. Tarafsiz yorumlar oldugunu duydum ve yeni uye oldum. Mevcut TV'im 42LD650 ve neredeyse mefta oldu. Son arizasi HDMI'dan yayin izlerken surekli kendini tekrar baslatmasi. Hem buyutmek hem yenilemek istiyorum fakat karistim kaldim. En son bu TV'yi alirken yazilimsal hizlanmalar daha yeterli olmadiigi icin 100Hz panele yonlendirmislerdi. Fakat simdi 100Hz panellerin fiyatlari ucmus. Gerci hepsi cok ucuk ama...

Su anda Digiturk kutusu var. Futbol tutkumuz.
Internet uzerinden yayin (mac+film/dizi) de izliyoruz.
Tv aldikdan sonra yakin bir zamanda muhtemelen bir oyun konsolu alacagiz.
50-55 inch aklimizdaki buyuklukler.
Izleme mesafesi agirlikli olarak 3m ve aksamlari izlenecek.
Butcem 4K idi ama anlasilan uzerine cikmam gerekiyor.

Ben olcup gozlemleyemedigim icin cok karistim yok edgelit mis backlit mis 8+FRC imis yok direkt 10 bitmis.

Yardimci olabilir misiniz?

Tesekkurler

Hiç detaya girmeden önce sizden 55NU8000 incelemenizi rica etsem :ok

Sonra tekrar görüşelim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yerli malı televizyonları önerir misiniz acaba arkadaşlar?
Tabi ne kadarı yerli tartışmalarına girmiyorum lakin evet, VESTEL üretimleriniz, hem markanın TV konusundaki başarısı hem de satış sonrası hizmetlerde 2012 den sonra yarattıkları fark nedeniyle öneriyoruz.

Gerçi VMH son zamanlarda biraz ilginç, değişik kararlara imza atıyor ancak biz yine de genel geçer bilgileri kabul ediyoruz ve ne olursa olsun söz konusu TV ise yine de ARÇELİK markasından çok çok daha önce olduğunu iddia ediyoruz (Ben ediyorum en azından)

Buzdolabı söz konusu olsaydı tereddütsüz VESTEL almayın, ARÇELİK alın derdim. Ancak TV ise neredesye tüm VESTEL üretimleriniz özellikleir size uygun olmak kaydı ile alabilirsiniz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
selamlar. kampanyaları takip edip 3000 tl altinda bir tv almak istiyorum. aklimda
samsung 43mu7000
sansung 43nu7100
lg43uk6470
lg43uj701v modelleri var.
bu modellerden hangisini onerirsiniz.
tv ye hem karsidan hem yandan bakılacak.
mumkunse hareketli sahnelerde atlama veya gecikme olmayacak bir tv ariyorum.
Koşullar bu ise size uygun olan tv SJ800 dür. :ok

elcapitano Çevrimdışı

elcapitano

Aktif Üye
18 May 2018
200
33
Tabi ne kadarı yerli tartışmalarına girmiyorum lakin evet, VESTEL üretimleriniz, hem markanın TV konusundaki başarısı hem de satış sonrası hizmetlerde 2012 den sonra yarattıkları fark nedeniyle öneriyoruz.

Gerçi VMH son zamanlarda biraz ilginç, değişik kararlara imza atıyor ancak biz yine de genel geçer bilgileri kabul ediyoruz ve ne olursa olsun söz konusu TV ise yine de ARÇELİK markasından çok çok daha önce olduğunu iddia ediyoruz (Ben ediyorum en azından)

Buzdolabı söz konusu olsaydı tereddütsüz VESTEL almayın, ARÇELİK alın derdim. Ancak TV ise neredesye tüm VESTEL üretimleriniz özellikleir size uygun olmak kaydı ile alabilirsiniz :ok

hocam konu dışı bi sorun var jvc 50vu73t ile ilgili.. müsaitsen bakabilir misin?

Geri
Üst Alt