M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
''Çok pahalı'' derdim 2 ay önce :kiskis

Bu gün bu koşullarda bu özelliklerde bu ekran boyutunda tv için bence güzel rakam. Ancak ticaret konusunda çok başarısız birisi olduğumu, para ile aramın hiç iyi olmadığını, Teknik konularda kendimi çok iddialı olarak önce görsem de, ticaret konusunda tam bir hayal kırıklığı olduğumu hatırlatmak isterim :kop
kazık yemişim gibi bir his uyanmadı değil bende:affet:hmm:sirit

P Çevrimdışı

PietaTr

Yeni Üye
5 Eki 2018
5
39
43UJ701 inceleyerek düşüncelerinizi paylaşırmısınız bizimle rica etsem :ok
TV yi çok beğendim fiyat ortalaması olarak da tam istediğim gibi. Fiyat araştırmasına başladım. Yardımınız için çok teşekkür ederim tek bir ürün üzerinden fiyat araştırması yapmak işimi çok kolay hale getirdi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
TV yi çok beğendim fiyat ortalaması olarak da tam istediğim gibi. Fiyat araştırmasına başladım. Yardımınız için çok teşekkür ederim tek bir ürün üzerinden fiyat araştırması yapmak işimi çok kolay hale getirdi.
Profilinize en uygun o gibi geldi bana, umarım nokta atışı ürün bulabilmişizdir. Tercihiniz ve sonuçları ve hatta süreç ile ilgili de bilzeri bilgilendirirseniz çok sevinirim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam hiç tv bileğisi olmayan biri olarak sizi beklemekteyim vereceğiniz cevaba göre tv alacağım.

Gönlüm istiyor ki bir 65XE9005 alasınız ancak bütçeyi fena aşıyor o nedenle bir strateji değişikliği ile XE9005 den feragat etmek yerine 55' de tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda

55XE9005
65MU7000 (Halen ısrar ediyorum 7000 de zira her ne kadar yeni seriler güzel olsa da MU7000 de bulunan istikrar ve stabilite her zaman ayrıcalığını koruyor)
65NU7100 (Yeni model incelemek isterseniz bununla kıyaslama da yapabilirsiniz)

İzleme açınız ve oyun performansı nedeniyle bu modelleri tercih ettim, Çok fazla model bilerek seçmedim, bunları inceleyiniz sonra tekrar görüşelim :ok

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım Ado beyin ve diğer arkadaşların yorumlarını ve yardımlarını görünce katılma kararı verdim.

Aynı televizyonun 48 fd 7300 modelini bir ay önce satın aldım smart özelliği olsun interneti olsun genel olarak memnunun sadece birkaç defa seste tv yi açtıktan sonra beş dakika kadar parazit olup sonra düzeldi genelde düşük seste 20-25 izlediğim için önemsemedim. Esas takıldığım konu görüntüyle ilgili. Tüplü tv den led tv ye ilk defa geçiş yaptım teledünya kullanıyorum geçen hafta da çanaktan lnb yi değişip tv ye kablo bağladım sinyal seviyesi 90-100 arası değişiyor sıkıntı yok fakat görüntüde beni rahatsız eden bazı durumlar var tam adlandıramadığım için örnekle anlatacağım kusura bakmayın teknolojiden fazla anlamayan birisiyim :(

Ekranda renkte sorun yok ölü piksel ışık sızması testlerini servisle beraber yaptık onda da problem yok özellikle koyu renklerde açık renge göre daha çok olmakla beraber insanların yüzlerinde yansımalar gölgelenmeler oluyor ışık vuruyormuşta yüzde renk açılıp koyulaşması gibi oluyor veya çenesini oynatıyor aynı anda gölge de oynuyor bazen ekranda izi kalıyor gibi durum ortaya çıkıyor benle beraber izleyenler sorun yok diyor ama dikkatli odaklandığımda bunları görüyorum ara ara net odaklanma flulaşma oluyor tepkiyi biraz geç veriyor gibi. Tv servisin kurduğu ayarlarda duruyor. Benim herhangi bir ayar yapmam mı gerekir veya sorun neden olabilir moralim çok bozuldu :(

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım Ado beyin ve diğer arkadaşların yorumlarını ve yardımlarını görünce katılma kararı verdim.

Aynı televizyonun 48 fd 7300 modelini bir ay önce satın aldım smart özelliği olsun interneti olsun genel olarak memnunun sadece birkaç defa seste tv yi açtıktan sonra beş dakika kadar parazit olup sonra düzeldi genelde düşük seste 20-25 izlediğim için önemsemedim. Esas takıldığım konu görüntüyle ilgili. Tüplü tv den led tv ye ilk defa geçiş yaptım teledünya kullanıyorum geçen hafta da çanaktan lnb yi değişip tv ye kablo bağladım sinyal seviyesi 90-100 arası değişiyor sıkıntı yok fakat görüntüde beni rahatsız eden bazı durumlar var tam adlandıramadığım için örnekle anlatacağım kusura bakmayın teknolojiden fazla anlamayan birisiyim :(

Ekranda renkte sorun yok ölü piksel ışık sızması testlerini servisle beraber yaptık onda da problem yok özellikle koyu renklerde açık renge göre daha çok olmakla beraber insanların yüzlerinde yansımalar gölgelenmeler oluyor ışık vuruyormuşta yüzde renk açılıp koyulaşması gibi oluyor veya çenesini oynatıyor aynı anda gölge de oynuyor bazen ekranda izi kalıyor gibi durum ortaya çıkıyor benle beraber izleyenler sorun yok diyor ama dikkatli odaklandığımda bunları görüyorum ara ara net odaklanma flulaşma oluyor tepkiyi biraz geç veriyor gibi. Tv servisin kurduğu ayarlarda duruyor. Benim herhangi bir ayar yapmam mı gerekir veya sorun neden olabilir moralim çok bozuldu :(

Yazılım sürümünüz nedir?

(Hoşgeldiniz bu arada :ok )

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sağol hocam, peki 55tu8560 ile 55ud9400 arasında 1000TL var değer mi o farka?

55tu8560 kağıt üzerinde tamamen aynı ama E-led/d-led, wcg, dv konularında da açıklık getirebilir misin hocam.

Yani teknolojik rakamsal değere bakarsak bana göre yok elbette, o 1000TL nin 500 ü teknoloji farkı ise 500 ü marka değeri farkı maalesef.

K Çevrimdışı

KAANEVRA

Yeni Üye
10 Eki 2018
8
43
merhaba hocam.bende aranızda yeniyim.
Philips 50PUS6503/12 hakkındaki görüşleriniz nelerdir acaba.şimdiden teşekkürler.(maç izlemek önceliğim).

ya da 3500 civarı önerebileceğiniz ne olabilir.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
merhaba hocam.bende aranızda yeniyim.
Philips 50PUS6503/12 hakkındaki görüşleriniz nelerdir acaba.şimdiden teşekkürler.(maç izlemek önceliğim).

ya da 3500 civarı önerebileceğiniz ne olabilir.

Merhaba ,

Ben Philips 50PUS6272 kullanıyorum . Açıkçası Philips'in giriş seviyesindeki 50 inch cihazlarını maç izlemek için önermem.

Geri
Üst Alt