C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Konuyu hatırayamadım, ben sizin eski mesajlardan bakarken siz de video eklerseniz daha sağlıklı olur :ok

Baktım hatırladım konuyu, ürün seri numarası ve servis menü ekranınızı da eklerseniz sevinirim :ok
Ado hocam TV duvara monte arkasına bakamadım kutusu da depoda TV içinden bulma imkanım varsa bakayım yoksa yarın kutuya bakıp söyleyim servis menüsünün fotoğrafını yükledim fakat video yüklemeyi beceremedim :(
IMG_20181012_200544.jpg

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
regal 55r7020u %100 lg ips çıkar değilmi hoca

yada alt modellerden hangisinde ips panel var hocam regalde

F Çevrimdışı

Frh91

Yeni Üye
12 Eki 2018
7
31
Merhaba yeni evleneceğim ve bu zor şartlarda evlenecek olmam nedeniyle bir süredir TV araştırma yaparken kendimi bu çok güzel sitede ve çok kaliteli adem hocamın Adem Helvacı Ado tavsiyelerini okurken bulduğum lafı çok uzatmadan adem hocama birkaç sorum olacak maddeler halinde
1 Va panel mi IPS panel mi 100 Hz mı 50 Hz mı
2 önceki tv Vestel 55ua8300 Va paneldi ve ekranı renkleri çok cansizdi maç izleme ve oyun oynamak için almistim.
3. 50-55 inç maç izlemek aksiyon filmlerinde göze batacak kadar kotu olmayan smarti olmazsa yada kötü olsa ama paneli benim istediklerimi karşılayan 3-4 bin bandı bana ne tavsiye edersiniz hocam şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhaba hocam.bende aranızda yeniyim.
LG 55 UK 6300 hakkındaki görüşleriniz nelerdir acaba.şimdiden teşekkürler.

Hoşgeldiniz;

Bu tv yi bana göre farklı kılan, Fazla önerdiğim ve aldırdığım UJ630 ve UK6100 ün üstü olmasına rağmen daha ekonomik satılan yerler bulunabilmesi ve doğal olarak 630 ve 6100 e nazaran WCG gibi daha gelişmiş özelliklere sahip olmasıdır.

Kullanım alanınız ne olacak?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba yeni evleneceğim ve bu zor şartlarda evlenecek olmam nedeniyle bir süredir TV araştırma yaparken kendimi bu çok güzel sitede ve çok kaliteli adem hocamın tavsiyelerini okurken bulduğum lafı çok uzatmadan adem hocama birkaç sorum olacak maddeler halinde
1 Va panel mi IPS panel mi
2 önceki tv Vestel 55ua8300 Va paneldi ve ekranı renkleri çok cansizdi maç izleme ve oyun oynamak için almistim.
3. 50-55 inç maç izlemek aksiyon filmlerinde göze batacak kadar kotu olmayan smarti olmazsa yada kötü olsa ama paneli benim istediklerimi karşılayan 3-4 bin bandı bana ne tavsiye edersiniz hocam şimdiden çok teşekkür ederim iyi forumlar

Hoşgeldiniz azizim;

İşin içinde ileri derece futbol sevgisi giriyor ise IPS panelden bu bütçelerde uzak durmamız gerekir.
İster istemez VA panele yöneleceğiz.
Gönül isterdi ki CA9550 de olduu gibi TN panel olsun ancak yok maalesef artık o üretimler.
Donanımsal 100hz zaten yıllardır yüzünü dahi göremiyoruz.

Bu durumda geriye, bize rüştünü ispat etmiş SAMSUNG VA panelli 55UD9300 ve bütçe yeterse 55UD9650 ürünler kalır.

Evet bazı modeller için bütçeniz yetersiz gibi görünse de benim istediğim bazı modeller için oldukça cüretkâr

9650 için bütçe zorlar ise 55 den feragat edip edemeyeceğinizi düşünmenizi de önerebilirim size zira her ne kadar UD9300 bu anlamda tatminkar bir tv olacak olsa da, MB120 li üretimlerin de olduğunu biliyor olmam nedeniyle 9300 üzerinde çok zorlama yağmayacağım lakin 9650 de ısrar edebilirim zira 55UD9650 üründe 10bit destekli HDR panelin yanısıra benim için daha önemli olan WCG desteği ile HB bulunmaktadır. Tüm bunlara ilaveten smr değerinin 2200hz olduğunu hatırlatmak isterim.

9300 de ise sadece WCG mevcuttur ve smr değeri 1800hz dir.

Tabi bakmayın siz burada 9300 ü ikinci plana attığıma, sizin bütçenizin yetebileceğini düşündüğüm için 9650 ye odaklanmam nedeniyle 9300 sönük kaldı yoksa bu gün kolay değil smr değeri 1800hz olan tv bulup almak :))

Siz bu modelleri bir değerlendirin lütfen, geri dönüşünüze göre başka modellere de odaklanırız gerekirse :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam TV duvara monte arkasına bakamadım kutusu da depoda TV içinden bulma imkanım varsa bakayım yoksa yarın kutuya bakıp söyleyim servis menüsünün fotoğrafını yükledim fakat video yüklemeyi beceremedim :(
IMG_20181012_200544.jpg

Tamam sorun değil azizim,

MB211 için 0.56.1.0 sürüm vardı ve hatta daha birkaç gün önce 0.59.2.0 sürümü de paylaştım

Size tavsiyem önce 56, sonra 59 yükleyerek her iki sürümde de ürünü test etmeniz yönde olacaktır, Sonucu lütfen bizimle paylaşın ona göre yol haritası belirleyelim :ok

F Çevrimdışı

Frh91

Yeni Üye
12 Eki 2018
7
31
Hoşgeldiniz azizim;

İşin içinde ileri derece futbol sevgisi giriyor ise IPS panelden bu bütçelerde uzak durmamız gerekir.
İster istemez VA panele yöneleceğiz.
Gönül isterdi ki CA9550 de olduu gibi TN panel olsun ancak yok maalesef artık o üretimler.
Donanımsal 100hz zaten yıllardır yüzünü dahi göremiyoruz.

Bu durumda geriye, bize rüştünü ispat etmiş SAMSUNG VA panelli 55UD9300 ve bütçe yeterse 55UD9650 ürünler kalır.

Evet bazı modeller için bütçeniz yetersiz gibi görünse de benim istediğim bazı modeller için oldukça cüretkâr

9650 için bütçe zorlar ise 55 den feragat edip edemeyeceğinizi düşünmenizi de önerebilirim size zira her ne kadar UD9300 bu anlamda tatminkar bir tv olacak olsa da, MB120 li üretimlerin de olduğunu biliyor olmam nedeniyle 9300 üzerinde çok zorlama yağmayacağım lakin 9650 de ısrar edebilirim zira 55UD9650 üründe 10bit destekli HDR panelin yanısıra benim için daha önemli olan WCG desteği ile HB bulunmaktadır. Tüm bunlara ilaveten smr değerinin 2200hz olduğunu hatırlatmak isterim.

9300 de ise sadece WCG mevcuttur ve smr değeri 1800hz dir.

Tabi bakmayın siz burada 9300 ü ikinci plana attığıma, sizin bütçenizin yetebileceğini düşündüğüm için 9650 ye odaklanmam nedeniyle 9300 sönük kaldı yoksa bu gün kolay değil smr değeri 1800hz olan tv bulup almak :))

Siz bu modelleri bir değerlendirin lütfen, geri dönüşünüze göre başka modellere de odaklanırız gerekirse :ok

Hocam aslında öyle çok TV izleyen birisi değilim hafta sonları ayda bir belki maç ve film izlerim genelde akşamları TV açık olur eşim bakar ben ilgilenmem yani göze batmasa yeter bana anlamadığım nokta IPS lerde 100 Hz olanlar var ama neden hızlı sahnelerde sıkıntı çıkarıyor Va 50 Hz e göre hocam ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam aslında öyle çok TV izleyen birisi değilim hafta sonları ayda bir belki maç ve film izlerim genelde akşamları TV açık olur eşim bakar ben ilgilenmem yani göze batmasa yeter bana anlamadığım nokta IPS lerde 100 Hz olanlar var ama neden hızlı sahnelerde sıkıntı çıkarıyor Va 50 Hz e göre hocam ?
Likit kristallerin dizilim şekli nedeniyle yaşanıyor bu sorun maalesef.

Gözü aldatmaya yönelik bir çok yazılımsal varyasyonlar olsa da, temel olarak bu sorunun varlığını kimse inkar edemez :ok

İşin garip yanı, ben ise seviyorum IPS panelleri :kiskis

F Çevrimdışı

Frh91

Yeni Üye
12 Eki 2018
7
31
Likit kristallerin dizilim şekli nedeniyle yaşanıyor bu sorun maalesef.

Gözü aldatmaya yönelik bir çok yazılımsal varyasyonlar olsa da, temel olarak bu sorunun varlığını kimse inkar edemez :ok

İşin garip yanı, ben ise seviyorum IPS panelleri :kiskis

Hocam siz sakin filmler oyun vb. Şeylerle aranız olmadığından olabilirmi :)) geçen gün 49pus7503 vatanda 3600 liraydı kararsız kaldım almadım şimdi fiyat 4600 hocam tavsiye edermiydiniz benim isteklerimi karşılarmi bu model

Geri
Üst Alt