M Çevrimdışı

mdirgin

Aktif Üye
5 Eyl 2018
74
43
Ado Hocam Merhaba

Konu dışı bir sorum olacak özür dilerim

MB110 ile MB211 anakartlar arasında ne gibi farklar vardır. Hangisi daha iyidir.
Benim bildiğim belli başlı farklılıklar var lakin daha detaylı bilgi için ben de talepte bulundum, biraz bekleyelim :ok

Sizin tecrübelerinize göre hangi anakart daha stabil ve iyidir. Cevaplarınız için çok teşekkürler, iyi çalışmalar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Hocam Merhaba

Konu dışı bir sorum olacak özür dilerim

MB110 ile MB211 anakartlar arasında ne gibi farklar vardır. Hangisi daha iyidir.

Sizin tecrübelerinize göre hangi anakart daha stabil ve iyidir. Cevaplarınız için çok teşekkürler, iyi çalışmalar

Her iki anakart da şu ana kadar bizi üzmedi lakin MB211 oldukça yoğun kullanılıyor.
Özellikle REGAL 48R6520 model üründen o kadar çok satıldı ve hemen hemen hiç olumsuz geri dönüş olmadı ki, Bu üründe MB211 kullanılmış olması ve stabilitesini yakından biliyor olmam, aynı tv ve anakartın kullanıcısı olmam nedeniyle bana daha yakın geliyor açıkçası. Ancak bu demek değil ki MB110 daha kötüdür, sadece dah ayakından bildiğimiz bana daha güvenli geliyor o açıdan :ok

M Çevrimdışı

mdirgin

Aktif Üye
5 Eyl 2018
74
43
Her iki anakart da şu ana kadar bizi üzmedi lakin MB211 oldukça yoğun kullanılıyor.
Özellikle REGAL 48R6520 model üründen o kadar çok satıldı ve hemen hemen hiç olumsuz geri dönüş olmadı ki, Bu üründe MB211 kullanılmış olması ve stabilitesini yakından biliyor olmam, aynı tv ve anakartın kullanıcısı olmam nedeniyle bana daha yakın geliyor açıkçası. Ancak bu demek değil ki MB110 daha kötüdür, sadece dah ayakından bildiğimiz bana daha güvenli geliyor o açıdan :ok

Bu soruyu sormamım nedeni şuydu aslında Adem Hocam;

Tosahiba 43L2863 tv almıştım 15 gün önce anakartı arızalı çıktı ve tv değişimi verdi vestel. Değişim için gelecek olan televizyon toshiba 43L3763 modeli ve bu modelin anakartının MB110 olduğunu söylemişsiniz forumda. İlk gelen tv de sıkıntı çektik, yerine birebir muadil olarak gönderecekleri TOSHİBA 43L3763 modeli nasıldır.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim

D Çevrimdışı

dachidavid

Yeni Üye
3 Eki 2018
1
36
Привет, что такое аббревиатура v-uhd. Удачи, но я не могу понять букву V
Hello, what is the v-uhd abbreviation. uhd I know but I can not understand the letter V

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
Benim her zamanki gibi ilk kıstasım beyaz, İkinci kıstasım ise insan tenine en yakın renkte olan ten rengidir.

Tabii ki beyaz da tek başına beyaz değil biliyorum. Ten rengi de değişken bunu da biliyorum. Mesela buz beyazı, Süt beyazı, Kar beyazı diye bu liste uzar gider. Beyaz ten, esmer ten, sarı ten diye de bu liste uzar gider. Ancak benim çözümüm her zaman bunların ortalamasını almak olmuştur.

Bunların dışında değişmez tek rengim ise BAYRAK kırmızısıdır zira onun uzayıp gidecek bir listesi yoktur :ok

Tüm bunlar oturmuşsa bana göre sizin yapabileceğiniz bir şey yok artık. Eğer bu renkleri normal görmenize rağmen sarıyı fosforlu görüyorsanız bu siz kaynaklı bir durum değildir, ayarlarla düzeleceğini de düşünmüyorum.

Yazılım sürümünüz neydi?

Dediğiniz gibi bir çok rengi ayarladım sayılır. Fosfor olayını halledince diğer eh dediğim renklerde düzelir diye tahmin ettim. Bayrak kırmızısı bir kanalda otursa diğerinde olmuyor mümkün olan en doğalına ayarladım çokta takmamaya çalışıyorum ama yüklediğiniz videoda ki gibi olabildiğini görünce kendimi tutamayıp tekrar aynı konuyu açıyorum af ola :)

Yazılım sürümü 1.4 ile başlıyor güncel sürüm 2.4 ile gelmiş, yüklemedim henüz. Yükleyen, tecrübe eden biri varsa cesaret vermesini bekliyordum :) baktım uykularım kaçıyor güncelleyeceğim artık.:hihi

G Çevrimdışı

guenhwyar

Yeni Üye
2 Eki 2018
2
83
Bu aralar hemen her markanın, iç piyasaya ait olmayan modelleri piyasaya tamponlanıyor. Bunun sebebi dolar kurundaki saçma yükselişin TV fiyatlarını vurmuş olması. İç piyasa üretimler fiyatları nedeniyle satılamamaya başlayınca, vergi avantajı vs gibi sebeplerden dolayı daha ucuz olan dış piyasa ürünleri nasıl beceriliyorsa bi rşekilde iç piyasada daha ekonomik olarak satılıyor. Aynı durumu hemen her markada göreceksiniz yakın zamanda.

kafa karıştırıcı gerçekten, model hakkında öğrenebildiğim tek şey 2017 üretimi olduğu (kodu 2 ile bitiyor). 2017 üretimi 4000 serisi tv'lerle aynı özelliklere sahip midir değil midir ona bile emin olamıyor insan. öyle de bir ürün ki sadece tr piyasasında elektronik market zincirlerinin stoklarında görünüyor, internet aramalarında hiç bir şey bulamadım.

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
lg webOs 3.5 var diyelim 4.0 yapılıyor mu? Yapılmasa ne olur? Bilgilenme ve ona göre tv seçmek için soruyorum? Hala tv almadım...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bu soruyu sormamım nedeni şuydu aslında Adem Hocam;

Tosahiba 43L2863 tv almıştım 15 gün önce anakartı arızalı çıktı ve tv değişimi verdi vestel. Değişim için gelecek olan televizyon toshiba 43L3763 modeli ve bu modelin anakartının MB110 olduğunu söylemişsiniz forumda. İlk gelen tv de sıkıntı çektik, yerine birebir muadil olarak gönderecekleri TOSHİBA 43L3763 modeli nasıldır.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim

Şimid bu konuya ''Oooo süper olmuş '' veya ''Tüh çok kötü olmuş'' diyebilecek kadar derin detay yok elimizde maalesef.

Zira bahsi geçen anakartların mazisi toplasanız 1 yıl dolaylarında. Ben her iki anakartın da şu an'a kadar kronik veya epidemik bir sorun geri bildirimine rastlamadım, ancak önümüzdeki yıllar ne gösterir bilemiyorum inanın.

Geçmişe dönük örnek verecek olursak eğer, zamanında MB9X lerin yeni çıktığı zamanlarda DH de insanlara hep ''Temkinli olun'' demiştim bazı şüphelerimden dolayı, O dönem anakartlarda hiç bir şey çıkmadı lakin bu gün (yaklaşık 2 yıldır) MB9X ailesinin adını bile duyunca ''Aman'' diyoruz bakınız. Bu biraz zaman ile de ilgili bir durum açıkçası. Şu an her ikisi için de iyi veya kötü demek yanlış olur düşüncesindeyim :ok

M Çevrimdışı

mdirgin

Aktif Üye
5 Eyl 2018
74
43
Şimid bu konuya ''Oooo süper olmuş '' veya ''Tüh çok kötü olmuş'' diyebilecek kadar derin detay yok elimizde maalesef.

Zira bahsi geçen anakartların mazisi toplasanız 1 yıl dolaylarında. Ben her iki anakartın da şu an'a kadar kronik veya epidemik bir sorun geri bildirimine rastlamadım, ancak önümüzdeki yıllar ne gösterir bilemiyorum inanın.

Geçmişe dönük örnek verecek olursak eğer, zamanında MB9X lerin yeni çıktığı zamanlarda DH de insanlara hep ''Temkinli olun'' demiştim bazı şüphelerimden dolayı, O dönem anakartlarda hiç bir şey çıkmadı lakin bu gün (yaklaşık 2 yıldır) MB9X ailesinin adını bile duyunca ''Aman'' diyoruz bakınız. Bu biraz zaman ile de ilgili bir durum açıkçası. Şu an her ikisi için de iyi veya kötü demek yanlış olur düşüncesindeyim :ok

Teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kafa karıştırıcı gerçekten, model hakkında öğrenebildiğim tek şey 2017 üretimi olduğu (kodu 2 ile bitiyor). 2017 üretimi 4000 serisi tv'lerle aynı özelliklere sahip midir değil midir ona bile emin olamıyor insan. öyle de bir ürün ki sadece tr piyasasında elektronik market zincirlerinin stoklarında görünüyor, internet aramalarında hiç bir şey bulamadım.

O nedenle ben güvenli bulmuyorum zaten :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
lg webOs 3.5 var diyelim 4.0 yapılıyor mu? Yapılmasa ne olur? Bilgilenme ve ona göre tv seçmek için soruyorum? Hala tv almadım...

Teknik olarak yapılır mı? EVET yapılır ancak Stratejik olarak yaparlar mı onu bilemem, o biraz kurumsal taktiklere göre değişkenlik gösteren durumdur.
Yapılmasa bana göre bir şey olmaz zira siz bir ürün seçerken o anki size sunduğu vaatleri dikkate alarak satın alım yapıyorsunuz, Size vaat ettiklerini yerine getiriyorsa sonradan 4.0 olsa ne olur olmasa ne olur?

Tabi burada şu da var tüketici gözü ile bakarsak, Ben alayım 3,5 ama o sonradan olsun 4-5.
Böyle bakarsak olması tabi ki iyi lakin kesin olur mu ona bir şey diyemem işte.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
Dediğiniz gibi bir çok rengi ayarladım sayılır. Fosfor olayını halledince diğer eh dediğim renklerde düzelir diye tahmin ettim. Bayrak kırmızısı bir kanalda otursa diğerinde olmuyor mümkün olan en doğalına ayarladım çokta takmamaya çalışıyorum ama yüklediğiniz videoda ki gibi olabildiğini görünce kendimi tutamayıp tekrar aynı konuyu açıyorum af ola :)

Yazılım sürümü 1.4 ile başlıyor güncel sürüm 2.4 ile gelmiş, yüklemedim henüz. Yükleyen, tecrübe eden biri varsa cesaret vermesini bekliyordum :) baktım uykularım kaçıyor güncelleyeceğim artık.:hihi
Adem Helvacı Ado üstadım güncelleme öneriyor musunuz?
Birde 60-70 cm bir TV düşünüyoruz diziler falan çakıştığında haftada 1-2 defa açılacak anten girişinden kablo TV bağlanacak. HD yada fhd olması mühim değil ucuz ve üzmeyecek bir model var mı? Teşekkürler.

Geri
Üst Alt