A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Adem Helvacı Ado, hocam selamlar.

Elimde bulunan hilevel 48UHL950 tv'yi anneme gönderip kendime 55" bir tv almak istiyorum. Aklımda 55nu8000 var ama 100hz olmasına rağmen hem E-led olması hem de dts ve usb 3.0 olmaması kafamı karıştırıyor. Ayrıca 8bit+frc 10bit'e denk olur mu?

Zaten usd almış başını gitmiş hdr si olan daha ucuz toshiba gibi bir model mi baksam karar veremedim. Bana bilgisayara bağlı kullanacağım, hdr(sonradan açılabilen modlamalı modeller bile olur) film izleyeceğim, VA panelli birkaç model önerebilir misiniz?

55ud8400, 9300 ve 55ud9400'e bakmıştım ama 9400'ün gene fiyatı artmış, ayrıca ud9650 ile arasında ne farklar var ve ud9650 neden nu8000 ile aynı fiyata satılıyor?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu modeller konusunda bilgisi olan var mıdır?

olabilir mi?

50U5863DAT ?

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Adem Helvacı Ado Adem Hocam Arkadaşın sorusuna ek olarak şu iki Toshiba arasındaki fark ekran boyutu mu yoksa panel anakart vs farkı var mdıır?
A101 e gelen Toshiba 43L2863DAT 43 inch Full HD Smart LED TV alamadım bu arada Adem hocam :slap bakalım bunu alıcaz olmadı..

I Çevrimdışı

ikuru

Yeni Üye
26 Eyl 2018
14
32
Adem Helvacı Ado Adem Hocam Arkadaşın sorusuna ek olarak şu iki Toshiba arasındaki fark ekran boyutu mu yoksa panel anakart vs farkı var mdıır?
A101 e gelen Toshiba 43L2863DAT 43 inch Full HD Smart LED TV alamadım bu arada Adem hocam :slap bakalım bunu alıcaz olmadı..

Her ne kadar Adem Helvacı Ado kadar bilmesek de daha önce sorulmuş ve benim de takip ettigim bi konu oldugu icin Adem Helvacı Ado hocamizi yormadan ben cevap yazayim. Anakartlar ayni, 43 inclik model IPS panelken 49 inc VA panel(düşük ihtimal de olsa bazilarinda IPS cikma ihtimali var)

N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Her ne kadar Adem Helvacı Ado kadar bilmesek de daha önce sorulmuş ve benim de takip ettigim bi konu oldugu icin Adem Helvacı Ado hocamizi yormadan ben cevap yazayim. Anakartlar ayni, 43 inclik model IPS panelken 49 inc VA panel(düşük ihtimal de olsa bazilarinda IPS cikma ihtimali var)

Doğrudur konu ana başlık olunca arada sorulduysa kaçırmış olabilirim teşekkür ederim kusura bakmasın kimse lütfen :) O zaman 43 ü almak demek garantiye almak demek anladığım kadarıyla..

O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
Öncelikle benzer soruları tekrar sorduğum için özür dilerim fakat hem fiyat artışı hem de okudukça kafa karışması sebebiyle sormak istedim.
en az 49 '' (civarı) ekran - 4k - 2500 - 4000 tl civarı (fiyat ne kadar düşük olursa o kadar iyi fakat ucuz diye kötü bir marka almak istemem)
Ev kullanımı için istiyorum, 3d olursa iyi olur ama 3d için +800 tl vermek istemem :) smart - wifi - dahili uydu iyi mi olur kötü mi, olur bilemiyorum ama insan olmuşken hepsi olsun istiyor.Malum dolar kuru sebebiyle fiyatlar uçmuş normalde 2500 çok diyerek almamışken şimdi üste para eklemek gerekiyor.
Aklımda hep lg var nedense ama dediğim gibi detaylara hakim değilim. Oturup güzelce tv izlemek istiyorum, mümkünse oğluma 3d film izletmek istiyorum,4k video olur belgesel falan izlerim diyorum.

I Çevrimdışı

ikuru

Yeni Üye
26 Eyl 2018
14
32
Klavyene sağlık :ok

Saolasin hocam. Sizce yakin zamanda 43 inclik olan tekrar indirim katologuna girer mi? İcerden bilgi var mi:hihi

Cok fazla yan acidan izlemeyecem tv yi. Dun aksam hesapladim yaklasik 15 derece falan, bu nedenle VA panelde de renklerde cok kayma yasanmaz diye dusunuyorum. Tek endisem, forumda bir kac yorumda renklerin cok soluk oldugu söyleniyordu. Canli bir sekilde tv yi gorup inceleyemedigim icin bu yorumlarin tam anlamiyla gercek mi yoksa biraz(!) abarti mi olduguna karar veremiyorum. Bildigim kadariyla siz televizyonu canli olarak kurup test etmistiniz. Sizce renkler soylendigi kadar soluk mu? İps panel kadar parlak olmasini beklemiyorum tabi ki, onu beklemek haksizlik olur :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle benzer soruları tekrar sorduğum için özür dilerim fakat hem fiyat artışı hem de okudukça kafa karışması sebebiyle sormak istedim.
en az 49 '' (civarı) ekran - 4k - 2500 - 4000 tl civarı (fiyat ne kadar düşük olursa o kadar iyi fakat ucuz diye kötü bir marka almak istemem)
Ev kullanımı için istiyorum, 3d olursa iyi olur ama 3d için +800 tl vermek istemem :) smart - wifi - dahili uydu iyi mi olur kötü mi, olur bilemiyorum ama insan olmuşken hepsi olsun istiyor.Malum dolar kuru sebebiyle fiyatlar uçmuş normalde 2500 çok diyerek almamışken şimdi üste para eklemek gerekiyor.
Aklımda hep lg var nedense ama dediğim gibi detaylara hakim değilim. Oturup güzelce tv izlemek istiyorum, mümkünse oğluma 3d film izletmek istiyorum,4k video olur belgesel falan izlerim diyorum.

3D
ÇİFTE EKRAN
CURVED

ve türevlerini hiç bir zaman onaylamadım şu televizyonlarda zira hepsi balon teknolojidir :ok

Aklıma gelmişken yazasım geldi, 2000TL ye 4K 50'' JVC aldırdığım kardeşlerim şu döviz kurlarını gördükçe ''ne denli doğru tercih yaptık'' diye seviniyorlardır sanırım :kiskis

Sizin mevzuya gelince azizim, 49UJ630 inceleyerek düşüncelerinizi yazarmısınız lütfen. Ona göre bakalım :ok

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43

bu iki tv 3500 civarı,siz olsanız hangisi ve neden?
özellikleri yazıyor ama gereksiz dediğiniz bişey var mı? va ıps panel olup olmadığını nasıl öğreneceğiz değerli abiler?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Saolasin hocam. Sizce yakin zamanda 43 inclik olan tekrar indirim katologuna girer mi? İcerden bilgi var mi:hihi

Cok fazla yan acidan izlemeyecem tv yi. Dun aksam hesapladim yaklasik 15 derece falan, bu nedenle VA panelde de renklerde cok kayma yasanmaz diye dusunuyorum. Tek endisem, forumda bir kac yorumda renklerin cok soluk oldugu söyleniyordu. Canli bir sekilde tv yi gorup inceleyemedigim icin bu yorumlarin tam anlamiyla gercek mi yoksa biraz(!) abarti mi olduguna karar veremiyorum. Bildigim kadariyla siz televizyonu canli olarak kurup test etmistiniz. Sizce renkler soylendigi kadar soluk mu? İps panel kadar parlak olmasini beklemiyorum tabi ki, onu beklemek haksizlik olur :)

bakınız ben dahil olmak üzere ve hatta panel duayeni Can abimiz dahil olmak üzere kim ne derse desin, kendi gözünüzle görmeden karar vermeyin lütfen.

Yine de söylemlerim faydalı olacaksa eğer, VA IPS binlerce panel test etmiş ve tv incelemiş birisi olarak ben en son SOLUK renkli tv yi sanırım 2008 2009 larda gördüm :kiskis

Azizim öncelikle NEYE GÖRE SOLUK? bakınız bu çok önemli.

Mesela X Model bir LG televizyonda algoritmaların dibine kadar oynanıp OLMAYAN renkeri varmış gibi gösteren, yazılımlarla şişirilmiş tv lere göre mi soluk?

Eğer doğada o renk soluk ise, tv nin de soluk göstermesi gerekiyor zaten başarılı panel bu demektir.

Ben bazen değerli kardeşlerimi anlamakta zorlanabiliyorum her ne kadar yorum yapmasam da. Mesela ''Renkler cansız'' diye beyan edildiğinde ister istemez kıstas nedir diye düşünüyorum ben.

''Aaaaa bu tv çok pahalı''

Tamam, ama neye göre?

Size göre pahalı olan tv yi belki de benim alabilmem dahi mümkün değil, Mesela siz 75'' OLED TV bakmışsınızdır ve almayı düşünüyorsunuzdur ancak ''Sanki pahalı gibi'' dediniz, o tv yi benim PAHALI olarak nitelendirmem mümkün değil zira o benim için pahalı değil İMKNASIZ dır olsa olsa :kiskis

''Renkler çok soluk'' diyen kardeşimize ister istemez ''Neye göre soluk?, Cemil İpekçi nin pembe gömleğine göre mi soluk yoksa doğada bulunan hafif sararmaya başlamış çimen göre mi?'' diye sormak isterim ben.

Mümkün olduğunca çok sayıda yan açı performansı ve/veya renk performansı kısa videoları ekliyorum youtube kanalımda ki en azından görsel anlamda kafanızda bir imaj oluşabilsin.

Kaldı ki çekimlerim hep bildiğiniz standart cep telefonu kameralarıyla yapılmış kayıtlardır yani o telefonun size aktarabildiği kadardır ancak renklerin canlılığı.

Mesela şu çok üst düzey olmayan VA panelde dahi nasıl bir cansızlık veya soulukluk var ben pek anlayamadım. Elbette 3-5 dakikalık veya 20-30 saniyelik videolara göre verilmez bu karar laklin yine de bir tv nin renginin canlı mı cansız mı olduğu anlaşılır diye düşünüyorum. :ok

O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
teşekkür ederim.yorumlarda bir kaç kez daha adı geçmiş baktım beğendim aklımda olan ürünlerden biri bu. eve gidince bir daha inceleyeyim ben bunu.
mesajda belirttiğim gibi curve , çifte ekran falan istemiyorum zaten.sadece 3d seçeneği olması cazip gelmişti bana hani çocukla falan eğlenceli olur diye.

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
Adem Helvacı Ado Üstadım şu görüntüde ki sarıyı tutturamadım :saskin fosforlu sarı izliyoruz :) Neyi kısmam yada arttırmam lazım fikrin var mı?

Geri
Üst Alt