Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

bu iki tv 3500 civarı,siz olsanız hangisi ve neden?
özellikleri yazıyor ama gereksiz dediğiniz bişey var mı? va ıps panel olup olmadığını nasıl öğreneceğiz değerli abiler?
NU üretimleri sevsem de, Panel kalitesi bana ayrı bir etki oluştursa da, UJ630 ile kıyaslarsak, UJ 2017 üretim olsa da yine de bana göre daha baskın gelir.

LG gurubunda tek derdim WEBOS 2.0 dır ki bu tv de zaen 3.5 mevcut.

Yine de ultra aksiyon filmlerde panel tepkimesinin zayıf kalacağını unutmamanız gerekir.

I Çevrimdışı

ikuru

Yeni Üye
26 Eyl 2018
14
32
bakınız ben dahil olmak üzere ve hatta panel duayeni Can abimiz dahil olmak üzere kim ne derse desin, kendi gözünüzle görmeden karar vermeyin lütfen.

Yine de söylemlerim faydalı olacaksa eğer, VA IPS binlerce panel test etmiş ve tv incelemiş birisi olarak ben en son SOLUK renkli tv yi sanırım 2008 2009 larda gördüm :kiskis

Azizim öncelikle NEYE GÖRE SOLUK? bakınız bu çok önemli.

Mesela X Model bir LG televizyonda algoritmaların dibine kadar oynanıp OLMAYAN renkeri varmış gibi gösteren, yazılımlarla şişirilmiş tv lere göre mi soluk?

Eğer doğada o renk soluk ise, tv nin de soluk göstermesi gerekiyor zaten başarılı panel bu demektir.

Ben bazen değerli kardeşlerimi anlamakta zorlanabiliyorum her ne kadar yorum yapmasam da. Mesela ''Renkler cansız'' diye beyan edildiğinde ister istemez kıstas nedir diye düşünüyorum ben.

''Aaaaa bu tv çok pahalı''

Tamam, ama neye göre?

Size göre pahalı olan tv yi belki de benim alabilmem dahi mümkün değil, Mesela siz 75'' OLED TV bakmışsınızdır ve almayı düşünüyorsunuzdur ancak ''Sanki pahalı gibi'' dediniz, o tv yi benim PAHALI olarak nitelendirmem mümkün değil zira o benim için pahalı değil İMKNASIZ dır olsa olsa :kiskis

''Renkler çok soluk'' diyen kardeşimize ister istemez ''Neye göre soluk?, Cemil İpekçi nin pembe gömleğine göre mi soluk yoksa doğada bulunan hafif sararmaya başlamış çimen göre mi?'' diye sormak isterim ben.

Mümkün olduğunca çok sayıda yan açı performansı ve/veya renk performansı kısa videoları ekliyorum youtube kanalımda ki en azından görsel anlamda kafanızda bir imaj oluşabilsin.

Kaldı ki çekimlerim hep bildiğiniz standart cep telefonu kameralarıyla yapılmış kayıtlardır yani o telefonun size aktarabildiği kadardır ancak renklerin canlılığı.

Mesela şu çok üst düzey olmayan VA panelde dahi nasıl bir cansızlık veya soulukluk var ben pek anlayamadım. Elbette 3-5 dakikalık veya 20-30 saniyelik videolara göre verilmez bu karar laklin yine de bir tv nin renginin canlı mı cansız mı olduğu anlaşılır diye düşünüyorum. :ok

Teşekkürler hocam. Benim vesilemle bu tv çöp/soluk vs diyenlere de cevap olmuş oldu :krotey

M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
53
Değerli üstad Ado hocam merhaba. Vestelin internet sitesinde yeni anakart serisi olan MB130 üretimi olan 9300 ve 9400 seri tv'lerinde Quantum renk paleti kullanıldığı belirtilmekte bu paletin içinde ise WCG olduğu açıklanmaktadır. bununla birlikte 9300 serisinde HDR olduğu, 9400 serisinde ise HDR olmadığı belirtilmektedir . Gerçekten öylemi dir, bildiğim kadarı bu ikisi de aynı panel farklılık sadece kasa yapısı farklı tv'ler. Eğer aynı ise 9400 serisinde de HDR kullanılmış ise benim tercihim ayak yapısından dolayı 9400 yönünde olacaktır. Teşekkürler ilginize.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Değerli üstad Ado hocam merhaba. Vestelin internet sitesinde yeni anakart serisi olan MB130 üretimi olan 9300 ve 9400 seri tv'lerinde Quantum renk paleti kullanıldığı belirtilmekte bu paletin içinde ise WCG olduğu açıklanmaktadır. bununla birlikte 9300 serisinde HDR olduğu, 9400 serisinde ise HDR olmadığı belirtilmektedir . Gerçekten öylemi dir, bildiğim kadarı bu ikisi de aynı panel farklılık sadece kasa yapısı farklı tv'ler. Eğer aynı ise 9400 serisinde de HDR kullanılmış ise benim tercihim ayak yapısından dolayı 9400 yönünde olacaktır. Teşekkürler ilginize.

Kontrol edip geri döneyim :ok

D Çevrimdışı

dayinaber

Yeni Üye
30 Eyl 2018
3
34
Bu TV de oyun konsol performansı VESTEL den farklı olmaz güzel kardeşim.
Araştırdığın başka modeller var mı? Direkt biz model söylemeyelim senin tercihlerinden hareketle odel araştıralım :ok

Açıkçası aklımda herhangi bir model yok. Sizin tavsiyelerinize güveniyorum. Benzer fiyat bandında olursa daha iyi olur benim için.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

55UD9300 WCG var HDR yok
55UD9400 WCG var ve 10bit destekli panelde HDR de mevcuttur

Her ikisi de SAMSUNG VA panele sahiptir ve smr değeri olarak 1800hz yenileme hızı sunabilmelktedir (Yazılımsal değer) :ok

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
Adem Helvacı Ado Adem Bey, lg de derdim dediginizden kasıt webos sıkıntısı 3.5 sürümün 4.0 a yükselmemesi mi sorun...başka eksisi nedir? Lg ye daha yakınım gibi...bin fazla vereyim iyi birsey alayim diyorum,beklemedeyim...

M Çevrimdışı

mdirgin

Aktif Üye
5 Eyl 2018
74
43
Adem Hocam Merhaba

MB110 ile MB211S anakartlar arasındaki farkları belirtebilirmisiniz. Hangi anakart daha iyidir. Teşekkürler..

G Çevrimdışı

guenhwyar

Yeni Üye
2 Eki 2018
2
83
merhabalar, birkac teknoloji magazasinda philips 43bdl4012n kodlu bir ekran satiliyor, uydu alicisiz hd monitor seklinde. yalniz philips'in kendi sitesinde boyle bir model gorunmuyor, internette sadece kullanma kilavuzunu bulabildim. bilgisi olan birileri var midir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Adem Bey, lg de derdim dediginizden kasıt webos sıkıntısı 3.5 sürümün 4.0 a yükselmemesi mi sorun...başka eksisi nedir? Lg ye daha yakınım gibi...bin fazla vereyim iyi birsey alayim diyorum,beklemedeyim...
Yok, 3,5 olsun yeter o bile benim için, yeter ki 2.0 olmasın demek istedim.
Ben birinci sırada PHILIPS, ikinci sırada LG menülerini pek sevemiyorum PHILIPS LG TV lerin kendilerini sevsem de.
Size de tavsiyem, mümkünü var ise önce mağazada kumandayı alıp birkaç fonksiyon arasında gezmeniz yöndedir zira özellikle smart olan tv lerde kumanda ve menü ile oldukça iç içe dış dışa olacaksınız.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhabalar, birkac teknoloji magazasinda philips 43bdl4012n kodlu bir ekran satiliyor, uydu alicisiz hd monitor seklinde. yalniz philips'in kendi sitesinde boyle bir model gorunmuyor, internette sadece kullanma kilavuzunu bulabildim. bilgisi olan birileri var midir?

Bu aralar hemen her markanın, iç piyasaya ait olmayan modelleri piyasaya tamponlanıyor. Bunun sebebi dolar kurundaki saçma yükselişin TV fiyatlarını vurmuş olması. İç piyasa üretimler fiyatları nedeniyle satılamamaya başlayınca, vergi avantajı vs gibi sebeplerden dolayı daha ucuz olan dış piyasa ürünleri nasıl beceriliyorsa bi rşekilde iç piyasada daha ekonomik olarak satılıyor. Aynı durumu hemen her markada göreceksiniz yakın zamanda.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bembeyaz opak kıvamında

Benim her zamanki gibi ilk kıstasım beyaz, İkinci kıstasım ise insan tenine en yakın renkte olan ten rengidir.

Tabii ki beyaz da tek başına beyaz değil biliyorum. Ten rengi de değişken bunu da biliyorum. Mesela buz beyazı, Süt beyazı, Kar beyazı diye bu liste uzar gider. Beyaz ten, esmer ten, sarı ten diye de bu liste uzar gider. Ancak benim çözümüm her zaman bunların ortalamasını almak olmuştur.

Bunların dışında değişmez tek rengim ise BAYRAK kırmızısıdır zira onun uzayıp gidecek bir listesi yoktur :ok

Tüm bunlar oturmuşsa bana göre sizin yapabileceğiniz bir şey yok artık. Eğer bu renkleri normal görmenize rağmen sarıyı fosforlu görüyorsanız bu siz kaynaklı bir durum değildir, ayarlarla düzeleceğini de düşünmüyorum.

Yazılım sürümünüz neydi?

Geri
Üst Alt