N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
VESTEL olarak belirttiğiniz modellerin ikisi de aynı gibi gördüm, düzletirseniz değerlendirip cevap yazalım azizim :ok
Pardon, doğrusu böyle olacak.
Özellikle Vestel 49fd7350 ile TOSHIBA 49L2863DAT televizyonları ekran, panel, anakart, işlemci vs. yönünden kıyaslamanızı istiyorum.
TOSHIBA 43L2863DAT ve TOSHIBA 49L2863DAT televizyonları arasında ekran büyüklüğü ve fiyat farkı dışında bir işlemci, anakart, ekran vs. fark var mı?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

N narkozcu, Adem Helvacı Ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Pardon, doğrusu böyle olacak.
Özellikle Vestel 49fd7350 ile TOSHIBA 49L2863DAT televizyonları ekran, panel, anakart, işlemci vs. yönünden kıyaslamanızı istiyorum.
TOSHIBA 43L2863DAT ve TOSHIBA 49L2863DAT televizyonları arasında ekran büyüklüğü ve fiyat farkı dışında bir işlemci, anakart, ekran vs. fark var mı?

N narkozcu, Adem Helvacı Ado
49 ların ikisi de 3 aşağı 5 yukarı aynı tv ler yalnız, VESTEL de direkt VA panel var iken, TOSH da hem VA hem de IPs ile üretim var. Ayrıca VESTEL 600hz iken TOSH 700hz smr değerine sahip.
43 ile direkt olarak IPS panel ve yine MB211 anbakarta sahip tv dir.

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
Adem Helvacı Ado
Baskan, bana 40 inch full hd ucuz yollu paneli iyi bir tv lazim.
Baska extraya gerek yok.
Diger tavsiyelerin dikkate alindi bilgine :clap2

N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
49 ların ikisi de 3 aşağı 5 yukarı aynı tv ler yalnız, VESTEL de direkt VA panel var iken, TOSH da hem VA hem de IPs ile üretim var. Ayrıca VESTEL 600hz iken TOSH 700hz smr değerine sahip.
teşekkürler, Adem Helvacı Ado bey

Adem Helvacı Ado bey,
"TOSHIBA 43L2863DAT direkt olarak IPS panel ve yine MB211 anakarta sahip tv dir." demiştiniz.
A101 de satılan TOSHIBA 43L2863DAT LCD TV nin IPS panel ve yine MB211 anakarta sahip olduğu kesin mi, seri no verebilirim

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ikuru

Yeni Üye
26 Eyl 2018
14
32
Adem Helvacı Ado hocam selamlar,

Ustte benzer bir soru sorulmus 43l2863dat ve 49l2863dat ile ilgili.

Forumda birçok konuyu takip ettim ve sizin de daha önce defalarca söylediğiniz gibi tv seçerken kullanıcının televizyonu kullanma davranışı önemli. Bu yüzden ben genel anlamda kendi kullanım şeklimi açıklayıp sizden buna göre kısa bir yorum/öneri almak istiyorum(cok fazla vaktinizi almayayım :) )

1- Televizyonu genel olarak aksam isten geldigimde kullaniyor olacagim. Televizyon izleme mesafem yaklaşık olarak 3-3.5 metre arasında. İzleme açısı max 30 derece diyebiliriz.

2- Genelde youtube’dan belgesel izleme, usb ile film izleme(izledigim filmler karışık, cok hareketli aksiyon filmlerinin orani digerlerine gore az diyebiliriz), surekli olmasa da haftada bir Beşiktaş maçıni izlerim. Ve tabi işin yorgunlugunu atmak icin kanepede uzanırken normal tv kanallari arasinda zap yapma seklinde kullaniyorum

Kagit üzerinde teknik ozellikler genel itibariyle aynı sayılır. Ekran büyüklüğü ve panel farkı var.
Sizin deneyimlerinize göre benim hangisini almam daha mantıklı olur.

49 inc olan gereksiz büyük gelir mi izleme mesafesi itibariyle? Ve aradaki 300 liraya deger mi?

Ayırdığınız vakit ve cevaplarınız icin şimdiden teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
Baskan, bana 40 inch full hd ucuz yollu paneli iyi bir tv lazim.
Baska extraya gerek yok.
Diger tavsiyelerin dikkate alindi bilgine :clap2

Çok ucuz değil ama 40J5270 e bir bakarmısın, ona göre yeniden görüşelim.
Kendisi ucuz paneli iyi olsun ben harici kaynakla kullanacağım dersen 40''' AWOX değerlendirebilrisin yalnız AWOX un 43 lerinden şimdilik uzak durunuz aklıma gelmişken yazayım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
teşekkürler, Adem Helvacı Ado bey

Adem Helvacı Ado bey,
"TOSHIBA 43L2863DAT direkt olarak IPS panel ve yine MB211 anakarta sahip tv dir." demiştiniz.
A101 de satılan TOSHIBA 43L2863DAT LCD TV nin IPS panel ve yine MB211 anakarta sahip olduğu kesin mi, seri no verebilirim
43 lerde şu an %100 MB211 ve LG IPS. Yeni bir üretim henüz yok. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam selamlar,

Ustte benzer bir soru sorulmus 43l2863dat ve 49l2863dat ile ilgili.

Forumda birçok konuyu takip ettim ve sizin de daha önce defalarca söylediğiniz gibi tv seçerken kullanıcının televizyonu kullanma davranışı önemli. Bu yüzden ben genel anlamda kendi kullanım şeklimi açıklayıp sizden buna göre kısa bir yorum/öneri almak istiyorum(cok fazla vaktinizi almayayım :) )

1- Televizyonu genel olarak aksam isten geldigimde kullaniyor olacagim. Televizyon izleme mesafem yaklaşık olarak 3-3.5 metre arasında. İzleme açısı max 30 derece diyebiliriz.

2- Genelde youtube’dan belgesel izleme, usb ile film izleme(izledigim filmler karışık, cok hareketli aksiyon filmlerinin orani digerlerine gore az diyebiliriz), surekli olmasa da haftada bir Beşiktaş maçıni izlerim. Ve tabi işin yorgunlugunu atmak icin kanepede uzanırken normal tv kanallari arasinda zap yapma seklinde kullaniyorum

Kagit üzerinde teknik ozellikler genel itibariyle aynı sayılır. Ekran büyüklüğü ve panel farkı var.
Sizin deneyimlerinize göre benim hangisini almam daha mantıklı olur.

49 inc olan gereksiz büyük gelir mi izleme mesafesi itibariyle? Ve aradaki 300 liraya deger mi?

Ayırdığınız vakit ve cevaplarınız icin şimdiden teşekkür ederim

Selamlar azizim, ortalama 3 metre için aslında 43 49 aralığı uygundur zaten, yani birisi alt limitlerde, diğeri üst limitlerde diye yaklaşabiliriz Benim gözlerime göre 49 daha makul oluyor sanırım :))

Gözlerinizde sorun yok ise tavsiyem 43 almanızdır zira 49 da LG IPS panel kesin geleceğini bilsek sorun yok lakin VA panel gelirse o açıdan sizi üzer diye düşünüyorum. :ok

M Çevrimdışı

muallim1616

Aktif Üye
25 Eyl 2018
71
43
LG LK5900 uygulama yüklemeye izin verilir diyor ama,benim sorum şu..
Lg smart tv ye play store yukleme oluyor mu? ÇÜnkü tüm uygulamalar yüklenir o zaman,yoksa sadece lg storede olan dandik uygulamalar mı yüklemeye izin veriliyor? Siz olsanız,uygulama yüklenebiliyor diye 700-800 lira fazla verir miydiniz? almadım,kararsızım...

N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
"43 lerde şu an %100 MB211 ve LG IPS. Yeni bir üretim henüz yok. :ok"
Değerli bilgileriniz doğrultusunda TOSHIBA 43L2863DAT SMART LCD TV A101 den 3 taksitle 1.700 TL'ye alınır ve IPS panel kalitesiyle izlenir.:clap2

Teşekkürler @Ado bey :ok

43 lerde şu an %100 MB211 ve LG IPS. Yeni bir üretim henüz yok. :ok
Değerli bilgileriniz doğrultusunda TOSHIBA 43L2863DAT SMART LCD TV A101 den 3 taksitle 1.700 TL'ye alınır ve IPS panel kalitesiyle izlenir. :clap2

Teşekkürler Adem Helvacı Ado bey :ok

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

narkozcu

Yeni Üye
24 Eyl 2018
48
48
Ne zaman geliyor A101e ?
En son 13 Eylül 2018 de 50 TL zamlı gelmişti. Bazı A101 marketlerde bulunuyor.
a101-13-eylul-2018-sayfa6.jpg

Geri
Üst Alt