N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Adem Helvacı Ado Adem Bey yine ben :hihi valla umarım pişman etmem de şimdi son dakika haberi aldım

A101 Toshiba 49L2863 DAT full hd smart led getiriyormuş 27 Eylül de.

Ürün hakkında yorumlarınızı alabilir miyim ? Vestel servis güvencesiyle 3 yıl garantili geliyor ürün ve fiyatı 1.999 TL !

Ben şok oldum açıkcası sizin kaçırma demenize göre koşarak alacağım şimdiden söyleyeyim :yeah

C Çevrimdışı

Cylnhkn

Yeni Üye
21 Eyl 2018
5
45
20180922_093104d8d841b3a156bca4.jpg

Ado hocam merhaba vestel tv var evimde 8-9 yıldır kullanıyorum gayet memnunum model resmini yükledim bozulmak üzere yeni bir cihaz almak istiyorum sizden öneri rica etsem teşekkürler
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Ado,

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Adem Bey yine ben :hihi valla umarım pişman etmem de şimdi son dakika haberi aldım

A101 Toshiba 49L2863 DAT full hd smart led getiriyormuş 27 Eylül de.

Ürün hakkında yorumlarınızı alabilir miyim ? Vestel servis güvencesiyle 3 yıl garantili geliyor ürün ve fiyatı 1.999 TL !

Ben şok oldum açıkcası sizin kaçırma demenize göre koşarak alacağım şimdiden söyleyeyim :yeah

43L2863 ün büyük ekranlı modelidir ve yine MB211 anakartlıdır lakin bu üründe en önemli konu, Panellerin karm aolmasıdır yani IPS de olabilri VA da, ona göre gerekirse sizin istediğiniz panel tipine uygun olup olmadığının kontorlü için mağazadan bana seri numarası paylaşabilirseniz kontrol ederiz :ok Bu koşullarda bu rakama benim ne diyeceğim belli :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
20180922_093104d8d841b3a156bca4.jpg

Ado hocam merhaba vestel tv var evimde 8-9 yıldır kullanıyorum gayet memnunum model resmini yükledim bozulmak üzere yeni bir cihaz almak istiyorum sizden öneri rica etsem teşekkürler

Adem Helvacı Ado,

Memnun olmanız gayet normal zira VESTEL de 100hz donanımsal panele sahip nadir üretimlerden birisidir bu tv.

BU TV benim forum üyelerine ''Eskiden çok kaliteli paneller de vardı, VESTEL onlarla üretim yapardı'' dediğim tv lere bir örnektir :ok

100hz LG panel ve MB70 anakart daha ne olsun, dönemine göre neredeyse SONY emsaliydi bu tv ler ama günümüzde bu kalitede üretimler yok artık maalesef.

Yani bu tv nin üzerine VESTEL den alacağınız bir üründen beklediklerinizi tam anlamı ile bulamama olasılığınız da var onu belirtmek isterim.

''Yine de araştıralım'' derseniz bakalım bir kaç model :ok

N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
43L2863 ün büyük ekranlı modelidir ve yine MB211 anakartlıdır lakin bu üründe en önemli konu, Panellerin karm aolmasıdır yani IPS de olabilri VA da, ona göre gerekirse sizin istediğiniz panel tipine uygun olup olmadığının kontorlü için mağazadan bana seri numarası paylaşabilirseniz kontrol ederiz :ok Bu koşullarda bu rakama benim ne diyeceğim belli :ok

Hocam seri no koli dışında da yazar mı 1.si bu birde teknosa da vs bu üründen bulamadım dün bakındım sanırım A101 harici bi yerde bulamayacağım o yüzden seri no paylaşamayabilirim ama ben tatmin oldum size ve bilginize de güveniyorum sanırım 27 eylül de sonunda tv sahibi oluyorum :clap:clap2

C Çevrimdışı

Cylnhkn

Yeni Üye
21 Eyl 2018
5
45
Adem Helvacı Ado, hocam daha hiç tamir görmedi ama artık cok geç açılmaya başladı dugmeye basıyorum yarim saat geciyor sonra fişini cekip takıyorum açılıyor tamir ettirsem diye dusundum bi ara ama buna muadil tavsiye edeceginiz ürünler bakalım hocam sizide uğraştirmis olucam ama ilginiz yardımlarınız için çok teşekkürler sizi DH den beri takip ediyorum bir gün televizyon ihtiyacım olursa fikir alacağım ilk kişiydiniz her zaman o gün bugün demekki :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam seri no koli dışında da yazar mı 1.si bu birde teknosa da vs bu üründen bulamadım dün bakındım sanırım A101 harici bi yerde bulamayacağım o yüzden seri no paylaşamayabilirim ama ben tatmin oldum size ve bilginize de güveniyorum sanırım 27 eylül de sonunda tv sahibi oluyorum :clap:clap2
O zaman şimdiden ''Hayırlı Olsun'' diyebilirim :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado, hocam daha hiç tamir görmedi ama artık cok geç açılmaya başladı dugmeye basıyorum yarim saat geciyor sonra fişini cekip takıyorum açılıyor tamir ettirsem diye dusundum bi ara ama buna muadil tavsiye edeceginiz ürünler bakalım hocam sizide uğraştirmis olucam ama ilginiz yardımlarınız için çok teşekkürler sizi DH den beri takip ediyorum bir gün televizyon ihtiyacım olursa fikir alacağım ilk kişiydiniz her zaman o gün bugün demekki :)

İlginize ve teveccühünüze çok teşekkür edeirm azizim :ok

Öncelikle o tv nin besleme kartındaki kondansatörlerin değişmesi o sorunun çözümü için yeterli. İşini seven ve bilen bir ustamızın 50-100 TL el emeği ve 5-10TL kondansatör parası ile (Helali hoş olsun hakkıdır) rahatlıkla giderebileceği bir arızadır.

Buna paralel aslında size öncelikli tavsiyem TOSHİBA 43L2863 TV olur zira hem ekonomik, hem de eski tv nizden alışmış olduğunuz IPS panel teknolojisine sahip LG hücre yapısıyla, ayrıca TOSHİBA için fdizayn edilmiş bir mühendislik ile üretilmiş tv dir.

Her ne kadar donanımsal panel hızı 50hz olsa da, SMR değeri ile bu açığı rahatlıkla kapatacağını düşünüyorum.

Ekonomik durumunuz yeterli ve UHD bir ürün almak isterseniz eğer, 43UJ630 incelemenizi tavsiye ederim.

4K tv ye geçmişken daha iyi performans ve panel tepkimesi ile yüksek kontrast alayım bari derseniz 43MU7000 rüştünü bize defalarca ispat etmiş bir modeldir :ok

Bu ürünleri inceledikten sonra görüşlerinizi aktarırsanız duruma göre yeni değerlendirmeler yapabilriz :ok

M Çevrimdışı

Miy33

Aktif Üye
26 Nis 2018
66
32
Ado abi acelem yok ama tv araştırmaya devam ediyorum sence senin kullandığın regal 48r6520f mi yoksa a101 gelen toshiba 49L2863 mı ?

Ado abi acelem yok ama tv araştırmaya devam ediyorum sence senin kullandığın regal 48r6520f mi yoksa a101 gelen toshiba 49L2863 mı ?
Adem Helvacı Ado

Geri
Üst Alt