Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Arkadaşlar Yazılım konusunda uzun süre beni bekleyen kardeşlerimizin konusu ile ilgilendim şimdi de yine uzun zamandır ihmal ettiğim sizlerle ilgilenmek istiyorum.

Ben geçmiş sorularınıza bakarken, arzu eden arkadaşlarım bu esnada yeni mesajlarını atabilirler.

:ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Adem abi son olarak senden bi ricada bulunsam ? :fiskos

Toshiba 43L2863DAT 43 inch Full HD Smart LED TV
Grundig 43VLE5537 Smart LED TV
Samsung UE-40J5270 40 inç 102 Ultra Full HD Smart LED TV
Profilo 43PA305T LED TV
Grundig 40VLE6830 LED TV

internet ve forum araştırmalarım sonucu bu 5 ürüne indim. Toshiba A101 de satılanı maalesef alamadık siz kaçırmayın demiştiniz ama nasip değilmiş.
Çok yüksek ihtimal profilo bayiden beyaz eşya grubunu toplu alacağız orada da samsung ve profilo markaları var.
Daha önceden de dediğim gibi bu markalardan nedense çıkamıyorum bir önyargıdır gidiyor bende.
Çok kararsız ve bilgisiz kaldım nokta atışı bir ürün önerir misiniz bu kardeşinize işten güçten zaman bulup bakamıyoruz da kapı kapı gezip..

Son olarak kriterleri bir kez daha size yazayım. 4k olması şart değil güzel bir ekran çözünürlüğü yeterli film ve dizi hastası olduğum için,
wifi ve smart tv özelliği şart ve 40 43 inç bizim için yeterli. maksimum limitim de 2000 tl tekrar çok çok teşekkürler...
lütfen bir kez daha yazdığım için kusura bakmayın ama işte gelin evine alacak olunca insan böyle heycanlı ve baskı altında hissediyor kendini :deli1

Hiç üşenmedim satır satır her yazdığınızı okudum dilediğiniz kadar yazın sorun değil ben üşenmeden okurum :ok

40lar seviyesinde olacaksak en azından mutlska 43'' olsun diyorum
Smart konusunda istikrar
Panel konusunda ketum
Yazılım desteği olarak yakın takip edilebilen
En önemlisi ise EKONOMİK bir tv arıyorsak eğer bu listede TOSHİBA dışında çok kaydadeğer ürün göremiyorum ben

PROFİLO dediğiniz tv'yi zaten yine VESTEL üretiyor bilginiz olsun. MB211 anakartlı REGAL 43R6520 ile MB211 anakartlı 43PA305 arasında hz değerlerine kadar neredeyse değişen bir şey yok.

GRUNDİG için evet ama ederinin çok üzerinde rakamlar görüyorum o tv de.

SAMSUNG maalesef yine son dolar kurundan sonra artık üst segment tv durumuna geldi ve maalesef 40'' bir tv için o para yine benim gözümde kesinlikle etmez kaldı ki 40J5270 incelediğim ve bir oranda zap hızını dahi eleştirdiğim bir tv olmuştur.

Yani ya paraya kıyıp 43MU7000 alınız, Ya da TOSHİBA 43 olanı bir şekilde temin ediniz diyorum ben :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İyi geceler arkadaşlar. Abim yeni bir tv almaya karar vermiş benden biraz araştırma yapmamı istedi. 3000-3500 tl arası bütçeyle ne önerirsiniz üstadlar ?
Teşekkürler.

Kullanım alanı ve kullanıcı profili gibi biraz detay verebilirseniz, sizin karakteristik yapınıza dah auygun ürün bakmaya çalışalım :ok

İzleme açınız nedir
İzleme alışkanlıklarınız nelerdir (Futbol oyun konsolu vs)

bu ve buna yakın bilgiler lütfen :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado hocam vestel 49ud9300 ü tavsiye ediyormusun? amazon da fiyatı iyi gördüm 2500 tl ama ne dersin?

Azizim biz bu konuyu görüşmemişmiydik ? :alala

Youtube dan gelensorulardan birisi ile karıştırmış da olabilirim ama evet o fiyata bu tv kesinlikle alınır zira ürüne ayrı, üreticisine ve sunduğu hizmet ile desteğe ayrı güvenirim eleştirdiğim çok yanları olsa da :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhaba Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado bey DH den buraya kadar izinizi sürdüm :bye Ailem için bir tv bakmaktayım Vestel 55UA8990 - 55UD9400- Grundig 55VLX7730 Philips 55PUS6412 arasında hangısı daha ıyıdır.Bizim için onemlı olan görüntü netlıgı ,kanal gecısının yavas olmaması , ve ekran çerçeve kalınlıgı .4bin tl ye baska bir 55ekran öneriniz olur mu

Hoşgeldin kardeşim, uzun yollardan gelmişsin hele bir otur soluklan diyeceğim ama ben geç kaldım sen de haklısın.

Eğer ihtiyaç halen devam ediyor ise öncelikle bana kullanacak ve izleyecek olan kitlenin oturma düzeni, izleme alışkanlıkları (Dizi film Belgesel vs) gibi bilgileri aktarabilirseniz ona göre bir çözümleme yorumlama yapalım olur mu? :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba 4k tv almak istiyorum fakat karar veremedim aklımdaki ürünler phılıps 43pus6503, phılıps 49pus7503 androıdtv, lg50uk6470 arasında kaldım sizce hangisini alırsam performans açısından beni üzmez ve kaliteli bir görüntü alırım teşekkürler.
Performanstan kastınız nedir o çok önemli
Renk performansı mı?
Panel tepkime performansı mı?
Kontrast performansı mı?
İşletim sistemi performansı mı?
Smart Performansı mı?
Yan izleme açı performansı mı?

:ok

N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Yani ya paraya kıyıp 43MU7000 alınız, Ya da TOSHİBA 43 olanı bir şekilde temin ediniz diyorum ben :ok

Emeğin satır satır okuman ve güzel cevabın için çok ama çok teşekkür ederim inanın ben sizin gibi bir forum yöneticisi dahi görmedim yaşım 27 windows 95 ten beri pc ile 2004 ten beri internet ile haşı neşirim girip çıkmadığım forum kalmamıştır ama gerçekten sizler gibisini görmedim.:clap2

Yine görüşmek üzere umarım toshiba dan bulurum tekrar :cak

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Emeğin satır satır okuman ve güzel cevabın için çok ama çok teşekkür ederim inanın ben sizin gibi bir forum yöneticisi dahi görmedim yaşım 27 windows 95 ten beri pc ile 2004 ten beri internet ile haşı neşirim girip çıkmadığım forum kalmamıştır ama gerçekten sizler gibisini görmedim.:clap2

Yine görüşmek üzere umarım toshiba dan bulurum tekrar :cak

Sizin adınıza hayırlı olacağını düşünüyoırum inanın :ok

Buna paralel güzel cümleleriniz iin ayrıca teşekkür ediyorum :ok

I Çevrimdışı

ibrahimanil

Yeni Üye
16 Eyl 2018
16
31
Hoşgeldin kardeşim, uzun yollardan gelmişsin hele bir otur soluklan diyeceğim ama ben geç kaldım sen de haklısın.

Eğer ihtiyaç halen devam ediyor ise öncelikle bana kullanacak ve izleyecek olan kitlenin oturma düzeni, izleme alışkanlıkları (Dizi film Belgesel vs) gibi bilgileri aktarabilirseniz ona göre bir çözümleme yorumlama yapalım olur mu? :ok
Merhaba ailem salonda kullanacak yaklasik 3m izleme mesafesi hali hazirda olan 116 ekran tv küçük geliyor o yüzden 55' bir model bakıyorum,dizi film maç izlemelik görüntü kalitesi renkleri iyi,kanal geçişleri cok ağır olmayan ve kenar cerceveleri kalın olmayan bir tv istiyorlar. Smart 3d gibi özellikler önemli degil,4k kanal sadece 1tane olsada 4k almak daha mantıklı gibi geliyor bana ama bilemiyorum tabi bu kriterlere göre 4bin tl bütçeye 55ekran model önerilerinizi alırsam cok memnun olurum

T Çevrimdışı

tkutluay 

Yeni Üye
20 Eyl 2018
16
52
Merhaba,
Forumdaki ikinci mesajımla karşınızdayım...

Aslında başımdan geçen içinden tv satın alımına dair eşimin biraz gazlamasıyla enteresan hale gelen deneyimden bahsetmek istiyorum sizlere..

2016'da Yalova Kipa mağazasından tam anlamıyla bodoslama olarak aldığım LG 42 LB 580N cihaza 999 Tl gibi bir rakama sahip oldum. Cihaz Smart Monitor dedikleri içinde uydu alıcısı olmayan 42 inçlik bir cihazdı. Neden aldım bilemiyorum Teledünya kullanıyor olmam ama hemen karşımda LG yetkili servisinin olması beni sürükledi diyelim..

Cihazda Lg cihazlara aşina olanlar bilir webos wifi medya oynatıcı vs özelliklerin yanında o incelikten beklemeyeceğim kadar tok sanki karşımda Sony FH 85 (Efsaneydi halada kalıbına göre efsane) kalitesine yakın netlikte ses çıkışına sahip bir cihaz...

Aradan belli bir süre geçti ve İstanbul'daki evimizde eşimin gazı ve ısrarıyla bir Vestel cihazı (modelini hatırlayamadım) 1400 Tl gibi bir rakama aldım. Cihaz kendinden uydu alıcısı ve medya oynatıcısı olan ancak başka bir özelliği olmayan ve maalesef orta halli şimdilerde 30-50 tl gibi rakamlara alınabilecek bilgisayar hoparlörlerinin kalitesinde ses sunan bir cihaz..

Yalova Kipadan aldığım cihazı İstanbul'da bulsam alırmıydım evet diyorum. Hala pişmanlığını yaşarım. (Yazılım konusuna forumun ilgili bölümlerinde inceleme yapınca ayrıca gireceğim.) Uyduda kanal değişimleri arası 1-1.5 saniye arası geziniyor. Medya oynatıcısında sınırlı video formatlarını tanıyor. O ilkel menüsünde ses modları unutulmamış ve equalizer konuşlanmış ancak en ucuzundan hoparlöre yer verilmiş cihaza verdiğim paraya (+400 tl) acıyorum..

Nacizane tavsiyem cihazlarınızı çalışır olarak görmeden ses performansına da şahit olmadan (X markette şu kadar hesaplı bu kadar hesaplı diyerekten) satın almamanız olacaktır..

Adem hocama not: Meslek lisesi döneminde İstanbul'da bir Vestel servisinde staj görmüş (o dönemde bıyıkları yeni terleyen meslek liseli, çok hevesli bir teknisyen adayı, şimdilerde kamu yayıncısı elektronik teknikeri) kardeşiniz ve meslektaşınız olarak ''Gururla Yerli'' markamıza dair satırlarım için peşinen özür diliyorum...

Geri
Üst Alt