Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tamamen OTE="Serciey, post: 46665, member: 3068"]- A101'de satılan Toshiba 49L2863DAT ya da Vestel 49FD7350 serisi nasıldır ? Kullanılan panel, anakart teknik açıdan? 3 yıl garanti ve ücretsiz kurulum sunuyor mu bu modeller?

- HDR içerik olmadığı takdirde HDR'li tv almanın bir mantığı var mı? 480p video ya da uydu yayınlarında görüntü iyileştirmesi yapıyor mu HDR/resolution upscale gibi özellikler? Bir getirisi olmuyorsa 4K tv alıp mevcut görüntüyü daha da kötüleştirmektense FullHD almak daha mı mantıklı olur sizce?[/QUOTE]
maöen
Hocam merhabalar öncelikle;

Forumunuzu şans eseri buldum, bilginiz ve paylaşımı konusunda çok ilgimi çekti ve üye olup size soru sormaktan kendimi alamadım.
Bunun için öncelikle kusura bakmayın :bye

hocam hayırlısıyla Ocak ayında evleniyoruz nişanlımla ve evimize bir tv düşünüyoruz.
Aradığımız özellikler Smart tv olması,
40-43 inç olması,
çözünürlük 4K olması şart değil ancak güzel bir seyir zevki istiyorum çünkü film ve dizi hastasıyız :deli1
ve dahili WI-FI olması.
Büyük bir il ya da ilçede yaşamıyoruz her hangi bir teknik servis konusunda da sorun yaşamak istemiyoruz.

Önerilerinizi paylaşırsanız çok ama çok mutlu edersiniz.
Şimdiden cevabını bekliyorum iyi günler dilerim. :mutlu

Adem Helvacı Ado hocam vaktiniz olursa özellikle sizden mesaj ya da cevap bekliyorum teşekkürler herkese...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak teknosa da önerilen bir ürün var cazip geldi kendileri.
Grundig 40VLE6830 BP 40" 102 Ekran Full HD LED TV
ürün budur Grunding hiç aklımda yoktu Toshiba ya da Samsung düşünüyordum ancak smart tv arayüzü beko ve LG ile aynı bu arkadaşın ve çok kullanışlı fiyatı da cazip geldi.

Gel gelelim teknik terim ve özelliklerden çok anlamam teknolojiye uzak değilim ama tv ye uzağım açıkcası.
Bu kardeşinize düğün arefesinde yardımcı olursanız çok mesut bahtiyar olurum :clap

Yeni evlilik var yani ekonomi lazım
Teknoloji seviyorsun Wifi lazım
İl Dışındasın acil durumda kolay ve kısa sürede hizmet lazım.
Geniş açıdan renkler bozulmadan izlemek lazım.
Yazılım lazım olunca hemen bulmak lazım.
LG kalitesinde panel lazım
Aldığım tv nin içinde ne olduğunu bilmek lazım

Diyorsan TOSHİBA :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Kimseye maaş bağlayıp sordum soruyu ver cevabı bir durum olmadığına göre ortada bir fiyasko olamaz.,
Gönüllülük esasına dayanarak insanlar mesai harici vakitlerinden fedakarlık ederek bir ortam oluşturmuşlar ve özelikle de üyeler bir kişiye oldukça yüklenmekteyken durum gayet normal. Birde buranın olmadığını yada olduğundan habersiz olduğumuzu düşünelim lütfen.
Bu gece 21:00 22:00 dolaylarında forumda olurum, geçmişten beklettiğim kardeşlerimin işlerini çözmeye çalışacağım, nasipse sabahçıyız :ok

L Çevrimdışı

lunarstrain

Yeni Üye
6 Haz 2018
40
43
32 inç full hd ve canlı renklere sahip bir tv arıyorum, karanlık ortamda film izlemek için kullanacağım (sanırım bu nedenle pva panel olsa iyi olacak gibi) tavsiyelerinize ihtiyacım var.

ofis76 Çevrimiçi

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
ofis76 ofis76 Nasılsın ? nasıl gidiyor TV siz hayat :kiskis
Hamd olsun Adem Bey sağolun. TV siz sayılmam aslında alt yazıları ve kanal bilgilerini göremiyorum üstten üstten izliyoruz şimdilik daha fazla yayılma olmadı arada bir renk değiştiriyor çizgiler çıkıyor eğlence oldu bize,. 49ud9650 modeli baz alarak (fiyatlar bu gün ki gibi olmak şartıyla) bir daha ki aya sizlerinde yönlendirmesiyle bir TV alma hamlesi planlıyorum. İlginize teşekkür ederim,kolay gelsin.

ofis76 Çevrimiçi

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
ofis76 ofis76 Nasılsın ? nasıl gidiyor TV siz hayat :kiskis
1 tane kalmış 4k dan vazmı geçsem

IMG_20180916_1149427454002fdbec3bda.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hamd olsun Adem Bey sağolun. TV siz sayılmam aslında alt yazıları ve kanal bilgilerini göremiyorum üstten üstten izliyoruz şimdilik daha fazla yayılma olmadı arada bir renk değiştiriyor çizgiler çıkıyor eğlence oldu bize,. 49ud9650 modeli baz alarak (fiyatlar bu gün ki gibi olmak şartıyla) bir daha ki aya sizlerinde yönlendirmesiyle bir TV alma hamlesi planlıyorum. İlginize teşekkür ederim,kolay gelsin.
Süper, Önümüzdeki ay'a kalacaksa belki o zaana beklediğim bazı gelişmeler de olabilir. Her şeyde bir hayır vardır diye boşuna dememiş büyüklerimiz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
1 tane kalmış 4k dan vazmı geçsem

IMG_20180916_1149427454002fdbec3bda.jpg
Bu televizyondan kaç tane kurduysam 1 tanesinde dahi panelinde falso çıkmamıştır hem de özellikle beyaz ekrandaki homojenize açısından. MB211S anakartın da performansı ortada. TOSHİBA nı kendisine özgü yazılım stili cabası.

Bu gün bu tv de bir orijnal yazılımı ve bir de MB130 3.62.13 - 3.62.24 gibi yazılımları yükleyerek videoya kaydedip sonra sizlerle paylaşacağım zira bazı arkadaşlarımızın MB130 çekirdek yazılımlarını yükleyince renk performansını kaybettiği yönde söylemleri mevcut. Eğer bu tv ye özel sormak istedikleriniz var ise yazın lütfen canlı canlı bakıp cevap yazayım size :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba, bu televizyon kalmamıştı. Ben de Youtube'da yorum yazdığım Grundig tvyi aldım. Bir ara siteye girişte sorun yaşamıştım şimdi düzelmiş.

Aslında imkanınız var ise GRUNDİG tv için model belirterek kendiniz bir başlık açıp forumdaşlarımıza GERÇEK kullanıcı yorumları içeren bilgi deneyim ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşırmısınız?

Bu şekilde bilgileri aynı platformda toparlayarak ileride aynı modelin olası aıcılarına tecrübelerinizi aktarabiirsiniz :ok

Hayırlısı olsun dileklerimle :ok

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Aslında imkanınız var ise GRUNDİG tv için model belirterek kendiniz bir başlık açıp forumdaşlarımıza GERÇEK kullanıcı yorumları içeren bilgi deneyim ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşırmısınız?

Bu şekilde bilgileri aynı platformda toparlayarak ileride aynı modelin olası aıcılarına tecrübelerinizi aktarabiirsiniz :ok

Hayırlısı olsun dileklerimle :ok
Teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz ürünleri bulamayınca bakınırken Grundig denk gelmişti. Şimdilik üründen memnunum. Tabiki de inceleme yaparım, fakat çanak antenle uydu alıcısını da test ettikten sonra yapmak istiyorum. Tam anlamıyla ürünü deneyimlemedim. Öbür ay anten alıp uydu kanallarına da bakacağım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz ürünleri bulamayınca bakınırken Grundig denk gelmişti. Şimdilik üründen memnunum. Tabiki de inceleme yaparım, fakat çanak antenle uydu alıcısını da test ettikten sonra yapmak istiyorum. Tam anlamıyla ürünü deneyimlemedim. Öbür ay anten alıp uydu kanallarına da bakacağım.

Harikasınız, o halde tekrar görüşmek üzere :ok

Geri
Üst Alt