Serciey Çevrimdışı

Serciey

Yeni Üye
11 Eyl 2018
4
38
- A101'de satılan Toshiba 49L2863DAT ya da Vestel 49FD7350 serisi nasıldır ? Kullanılan panel, anakart teknik açıdan? 3 yıl garanti ve ücretsiz kurulum sunuyor mu bu modeller?

- HDR içerik olmadığı takdirde HDR'li tv almanın bir mantığı var mı? 480p video ya da uydu yayınlarında görüntü iyileştirmesi yapıyor mu HDR/resolution upscale gibi özellikler? Bir getirisi olmuyorsa 4K tv alıp mevcut görüntüyü daha da kötüleştirmektense FullHD almak daha mı mantıklı olur sizce?

Son düzenleme:
Serciey Çevrimdışı

Serciey

Yeni Üye
11 Eyl 2018
4
38
Birkaç yıl içinde 4k yayınların yaygınlaşacağını sanmıyorum, indirdiğim videolarda max 1080p. Görüntü kalitesi 4k panelde kötüleşecekse fazla para vermenin gereği yok bence. 4k tvdeki uydu alıcısı ve bahsettiğim görüntü iyileştirme teknolojileri vs. işe yaramıyorsa şayet? Bir de oyun için pc bağlama durumunda 4k çözünürlükte ekran kartını zorlar diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Birkaç yıl içinde 4k yayınların yaygınlaşacağını sanmıyorum, indirdiğim videolarda max 1080p. Görüntü kalitesi 4k panelde kötüleşecekse fazla para vermenin gereği yok bence. 4k tvdeki uydu alıcısı ve bahsettiğim görüntü iyileştirme teknolojileri vs. işe yaramıyorsa şayet? Bir de oyun için pc bağlama durumunda 4k çözünürlükte ekran kartını zorlar diye düşünüyorum.
Çoğu kişi 4k film indirip, usb den izliyor. Böyle bir avantajı da var. Full HD TV de bunu yapamazsın

Serciey Çevrimdışı

Serciey

Yeni Üye
11 Eyl 2018
4
38
Çoğu kişi 4k film indirip, usb den izliyor. Böyle bir avantajı da var. Full HD TV de bunu yapamazsın

Doğru fakat mevcut (AKN'li) internet ile 4K film indirmek gibi lüksüm/zevkim yok ne yazık ki? Bahsettiğim diğer koşullar dahilinde 4k uydu alıcı, görüntü iyileştirme vs. gibi teknolojiler mevcut görüntünün kalitesini arttırmayacaksa SD/HD kaynaklarda daha kötü bir görüntü alacağımı düşünüyorum 4K tvde. Yanılıyor olabilirim de, test etme imkanım olmadı. Onun için özellikle sormuştum.

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Doğru fakat mevcut (AKN'li) internet ile 4K film indirmek gibi lüksüm/zevkim yok ne yazık ki? Bahsettiğim diğer koşullar dahilinde 4k uydu alıcı, görüntü iyileştirme vs. gibi teknolojiler mevcut görüntünün kalitesini arttırmayacaksa SD/HD kaynaklarda daha kötü bir görüntü alacağımı düşünüyorum 4K tvde. Yanılıyor olabilirim de, test etme imkanım olmadı. Onun için özellikle sormuştum.
İyi de her full HD TV de kaliteli görüntü vermiyor. Sorun bu zaten.

Serciey Çevrimdışı

Serciey

Yeni Üye
11 Eyl 2018
4
38
İyi de her full HD TV de kaliteli görüntü vermiyor. Sorun bu zaten.

Teorik olarak mantık yürüttüm. Pratikte birşey diyemiyorum ev ortamında inceleme imkanım olmadığı için. HDR/Resolution upscale gibi teknolojilere sahip tv kullananlar SD/HD içerikte açık/kapalı ayarlarda fark edip etmediğini söylerlerse ona göre karar vereyim diyorum.

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
4k tv lerin çoğu HD yayını 4k ya upscale ediyor zaten.

Fakat SD yayınlar için beklentiniz olmasın.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
40
tavsiye forumu ve bilmediklerimizi sorma forumu fakat ne ilgilenen ne de cevap veren var uzmanlardan.Site tam bir fiyasko bu anlamda maalesef

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
tavsiye forumu ve bilmediklerimizi sorma forumu fakat ne ilgilenen ne de cevap veren var uzmanlardan.Site tam bir fiyasko bu anlamda maalesef
Kimseye maaş bağlayıp sordum soruyu ver cevabı bir durum olmadığına göre ortada bir fiyasko olamaz.,
Gönüllülük esasına dayanarak insanlar mesai harici vakitlerinden fedakarlık ederek bir ortam oluşturmuşlar ve özelikle de üyeler bir kişiye oldukça yüklenmekteyken durum gayet normal. Birde buranın olmadığını yada olduğundan habersiz olduğumuzu düşünelim lütfen.

T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
40
Kimseye maaş bağlayıp sordum soruyu ver cevabı bir durum olmadığına göre ortada bir fiyasko olamaz.,
Gönüllülük esasına dayanarak insanlar mesai harici vakitlerinden fedakarlık ederek bir ortam oluşturmuşlar ve özelikle de üyeler bir kişiye oldukça yüklenmekteyken durum gayet normal. Birde buranın olmadığını yada olduğundan habersiz olduğumuzu düşünelim lütfen.
Arkadasım herkesin hangi soruya hangi gun ne konuya cevap verdigini gorebiliyorum.Bir soru sorup bir hafta cevap bekliyorsan bu ilgisizliktir benim adıma,siz memnun olabilirsiniz ama benim icin diger forumlardan bir farkını goremedigim ekstra bir artısı olmayan bir forum...

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
48
Arkadasım herkesin hangi soruya hangi gun ne konuya cevap verdigini gorebiliyorum.Bir soru sorup bir hafta cevap bekliyorsan bu ilgisizliktir benim adıma,siz memnun olabilirsiniz ama benim icin diger forumlardan bir farkını goremedigim ekstra bir artısı olmayan bir forum...
Anlatamadım sanırım ''Birde buranın olmadığını yada olduğundan habersiz olduğumuzu düşünelim lütfen. '' böyle bir forum yok, açılmamış, madem yararlanılamıyor unutalım adresi silelim cevap bekleyeceğimize, stres olacağımıza keyfimize bakalım.

selodonanım Çevrimdışı

selodonanım 

Aktif Üye
4 Ara 2017
244
Memnun değilsen başka foruma gidebilirsin. Zorla tutan yok. Özgürsün.

N Çevrimdışı

nefretinarkoz

Yeni Üye
15 Eyl 2018
17
32
Hocam merhabalar öncelikle;

Forumunuzu şans eseri buldum, bilginiz ve paylaşımı konusunda çok ilgimi çekti ve üye olup size soru sormaktan kendimi alamadım.
Bunun için öncelikle kusura bakmayın :bye

hocam hayırlısıyla Ocak ayında evleniyoruz nişanlımla ve evimize bir tv düşünüyoruz.
Aradığımız özellikler Smart tv olması,
40-43 inç olması,
çözünürlük 4K olması şart değil ancak güzel bir seyir zevki istiyorum çünkü film ve dizi hastasıyız :deli1
ve dahili WI-FI olması.
Büyük bir il ya da ilçede yaşamıyoruz her hangi bir teknik servis konusunda da sorun yaşamak istemiyoruz.

Önerilerinizi paylaşırsanız çok ama çok mutlu edersiniz.
Şimdiden cevabını bekliyorum iyi günler dilerim. :mutlu

Adem Helvacı Ado hocam vaktiniz olursa özellikle sizden mesaj ya da cevap bekliyorum teşekkürler herkese...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ek olarak teknosa da önerilen bir ürün var cazip geldi kendileri.
Grundig 40VLE6830 BP 40" 102 Ekran Full HD LED TV
ürün budur Grunding hiç aklımda yoktu Toshiba ya da Samsung düşünüyordum ancak smart tv arayüzü beko ve LG ile aynı bu arkadaşın ve çok kullanışlı fiyatı da cazip geldi.

Gel gelelim teknik terim ve özelliklerden çok anlamam teknolojiye uzak değilim ama tv ye uzağım açıkcası.
Bu kardeşinize düğün arefesinde yardımcı olursanız çok mesut bahtiyar olurum :clap

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt