W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
merhabalar yeni TV alacağım için bazı önerilere ihtiyacım var. TVye en yakın koltuk mesafesi 2.7 metre, oda içerisinde 3-3.2 metrelere kadar çıkıyor. 55” mi 65” mi almalıyım karar veremedim.

Diğer sorum da oled, qled, 4k uhd baya araştırdım ancak karar veremedim. Çok fazla tv kullanan biri değilim. Maç izlemek, netflixten bir şeyler izlemek ve ps5 oynamak için kullanacağım, hafta içi günlük kullanımım 1-2 saat hafta sonu da 2-3 saati geçmez ortalama olarak. Oled fiyatları da yüksek olduğu için değer mi yoksa qled, uhd modellerinden mi önerirsiniz? Direkt marka/model önerisine de açığım
LCD nin fiyatları gördükçe oled fiyatlarına değer. Kullanım şekliniz oled w zaten uygun. Oledleri takibe alınız.
55C3
55CS
55S90C
Bu 3 modeli listenize koyar. Fiyatlarını takip ediniz.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
@derman hocam email attım iyice incele sonra bana panelin yanında tlf et gece geç saatler ok dir+
buradan ankaması uzun süre çünkü bazı testleri yaptırmam lazım sana

N Nihat bey
hocam msg çok uzun olunca buraya aktarmak istemedim milletin şimdi kafası karışmasın diye
zira özellikle her forumda bir TCL fan ları türedi yaw:hayir

öncelikle 855 serisi de olsa bu panellerin hepsinde hem yazılım hemde ciddi bir luminance sorunu var
berbat derecede yüksek ve kontrolsuz ışık üretimi var,remsi de senin gördüğün gibi resmen katlediyor!

HiEnd serilerinde bahsediyorum ama diğer tüm serilerde aynen böyle düzensiz arkaışık çalışması vardır!
kendileri üretiyor bunu ve çok açık olarak beceremiyorlar baclit ünitesini!
1000niti geçtim şimdiler de seninki gibi 3500/4000/5000 bile var ama hepsinde bu aşırı lumi üretimi
resmi resmen katlediyor!
ama işten anlamayan adamlar için veya herif sadece oyun için bakıyor veya yüksek aşırı yüksek ışık istiyor v.s
anca bunlara gider ve aşırı ışık alan bir salon varsa pencelere karşı o zaman yüksek ışık iş yapar ama renklerin
hepsi falso yine!

-Bright/Baclight ciddi düşüreceksin ama o zamanda contrast değeri zaten vasat olduğu için 2500/3000:1
detaylar gidiyor siyah tamamen falso oluyor bazı seriler de ise gece zifiri karanlıkda izlersen griye dönüyor
ülen bu nasıl VA diyorsun:hayir

-diğer enhancement v.s türü ayarların alayını OFF yapıyorsun hiç bir boka yaramıyorlar hatta resmi daha da bozuyor!

-diğer ilave ayarlar v.s zaten fazladan konup göz boyama için,yani paneli alan adam amma ayar var desin diye

-Sat.konusu açarsan renkler kusuyor orta karar olacaktır

-2/p 20/p dokunma Color set. dokunma;bunlar da iş görmüyor dolayısıyla default en doğrusu

-9xx serileri kısmen iyi TCL de sadece hatta diğerlerine göre süper diyebilirim! sadece bu 9x serisi gerisi hikaye

-PS5 denemişsin sorun olmaz TCL ler oldukça düzgün hızlıdır,bence Samy ve Sony den bile iyiler zaten tek artısı bu TCL lerin

bu arada madem o arkadaş paneli beğenmiş ve satın almak istiyor bence herif vazgeçmeden sat ona kurtul TCL den!
sana göre zaten değildi ama bana ulaşsaydın çözerdik olayı yani hiç TCL e bulaşmadan

++
direk LG Oled alacağım demişsin,iyi de ben sana o gün kafadan bunu söylemiştim o bütçeyle hocam TCL de ne işin
var diye adama sorarlar ve sordum bunu sana zaten:hihi

65 G3/4 diye bana çok soruluyor bu soru ve bende fiyat farkı bayağı varsa direk G3 diyorum!

Not; ancak alt seriler de durum böyle değildir C3/4 oldumu o zaman C4 olacak gibi

Levent beyi tanıyorsun dosya onda onu ara sana gereken bilgileri aktarır mail den
o da geçen hafta aldı 65G3 paneli Sony/Samy LCD macerasından sonra bir sürü de kazık yiyerek sonunda
doğru adresi buldu adam ama panel ona araba parasına geldi yaw:haha1

Philips 9x serisi Oled sormuşsun,bu da olur ama ben TPV den bu konuda biraz korkuyorum MH+Servis konusu
Oled de olsa hala sıkıntılı ama yazılım da çok iyiler! ancak LGE Oled ler de bana göre bir tık daha iyi f/w konusunda

MediaPlayer olayını sormuşsun,sen de Dune vardı o ne oldu,yolcumu ettin?

-Philips daha iyi hatta ciddi çok iyi MP işinde ancak ben yine de tavsiye etmiyorum Stream haricinde bunları!
cache/rom sıkıntısı çıkıyor sürekli Oled panel de defalt-factory settings yapınca da sistem de sorunu çıkıyor!

bizim Box lar gibi o sorunu hard-resetle aşamıyorsun,Philips bu konuda bence biraz daha rahat ama LGE de öyle değil
hiç tavsiye etmiyorum ayruca ne gerek var yaw sana vereceğim sistemi alıyorsun soc928+G57 o iş bitiyor:ok
AppleTV ye gerek yoktur!

o arkadaşa attığım msg a bakarsın taklırsan bana sorarsın kap bunu bence++

p.s;dün Adnan bey aradı,TF den bilirsin onu Ankarada ayrıca seni sordu bu arada TCL almış dedim ona
abi ya PJ ya da hala Pioneer/Panasonic dedi:hoba1

eyvallah++

NAUTICA Çevrimdışı

NAUTICA

Yeni Üye
27 Ağu 2024
6
Merhabalar,
Mümkünse 55 ekran 15bin civarında genellikle youtube,netflix izlemek için TV aramaktayım.
Regal 58R66U01 modeli 14 bine geliyor. Karma panel kullanıldığını gördüm forum üzerinden araştırdığımda. Hangi panel geleceği şans işi oluyor sanırım.
Aradaki 2bin tl farka değer mi bilmiyorum ancak Vestel 55UA9631 modelini de takip ediyorum.

Başka tavsiyelere de açığım.

Teşekkürler

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar,
Mümkünse 55 ekran 15bin civarında genellikle youtube,netflix izlemek için TV aramaktayım.
Regal 58R66U01 modeli 14 bine geliyor. Karma panel kullanıldığını gördüm forum üzerinden araştırdığımda. Hangi panel geleceği şans işi oluyor sanırım.
Aradaki 2bin tl farka değer mi bilmiyorum ancak Vestel 55UA9631 modelini de takip ediyorum.

Başka tavsiyelere de açığım.

Teşekkürler
Bu piyasada 15.000'e 55'' hatta 58'' tv bulabilmek bile mucize bence.

5.000 daha çıkabilirseniz daha iyisi var,

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
İyi günler ustalarım 55 inc bir tvye ihtiyacım var çocuğunlukla uydu yayınları Netflix Maç dizi film vs izlenecek arada 1 xbox ile oyun oynanabilecek 15 ile 20 bin civarı tv tavsiyesinde bulanabilecek var mı? İps panel tercihimdir lakin kaliteli Va panellerede hayır demem (au, sakai gibi) izleme mesafem 1 ila 3 metre arası uzaklık qledte olabilir Android olmasına gerek yok düz smart olsa daha iyi olur kanısındayım tcl gibi servisi kötü olan markaları tercih etmiyorum şimdiden teşekkür ederim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
Philips 2024 model miniLED serisi 9xxx

-TPV her iki sene de bir panel tipi değiştiriyor ve yine bu sene Va ya dönmüş!

-QD VA olması bir çok açıdan güzel veya çok güzel,bu paneller doğru set edilirse IPS kadar
renk/resim doğruluğu/kalitesi veriyorlar!

-Nit değeri 1000 ama örneğin TCL gibi sallama 1000 değil harbi 1000 zira TCL de 1000 dediği
650/720 çıkıyor veya 1300 dediği 700/800 çıkıyor veya 2000 dediği 1200/1300 lerde kalıyor gibi!

Philips nit değerleri doğru ölçümleri 1000 ise 1010/1050 gibi çıkar

-hangi marka panel yine belirsiz,ancak piyasa da artık en üst seviye "VA" panel yoktur
Samsung/Sony dahil(bunlar Class-II dir)

Not;panel konusuna sonra değineceğim tam tiplerini öğrenince ancak Philips in artısı şu dur diğer
rakiplerine göre Natural-doğru resim üretmede en iyisidirler:ok
hemen tüm serileri aynen böyledir yani en ucuz giriş seviyeleri bile bu konuda iyidir

-Panelin bazı spec.lerini+canlı izleme ayar v.s yaptıkdan sonra ne mal olduğunu anlarım zira günümüzde
hem bir çok yalnış bilgiler "bilgi" diye sunuluyor hem de üreticilerin sallama/hileli bilgileri de bunlar
birleşince "VA" aynen uçuyorlar,ama gerçek tam tersidir özellikle 2017/18 den sonra ve adeta IPS
veya ADS-ips ler yaklaşık daha aynı seviyelere geldiler(örneğin Philips ve LGE LCD ler de)

-kullanılan VA ların ucuz olması için düşük spec. kaliteler takıyorlar örneğin bugün 10000;1 native
olması gereken bir üst düzey VA lar nedense 5000 de kalıyor üstü pahalı çünkü:gul

bazı inceleme sitelerinin kimileri native diyerek dynamiç değerinden ölçüm vermesi kimisi
olmayan bir değeri sallaması! ama "ANSI" değerleri verilmiyor ya da bunu da sallıyorlar

-TPV 2023 den itibaren bazı seriler de ama 2024 olarak tüm seriler de(bazı en alt seriler hariç)
TITAN ismini verdikleri OS kullanıyor,bana göre bir artısı yok ya da kimisi ağırlaştı veya iyi değil
v.s dese de benim OS ile hiç işim olmadığı için bundan bahsetmiyorum,meraklısı bunu halleder artık

-2023 lerin bazılarında olan SOC Pentonic1000+GPU G-57 piyasadaki en üst düzey paneller de vardır
örneğin 2024 model Sony bile Master-9 da bunu kullanıyor!!

AppleTV ye ihtiyaç yok o zaman örneğin

-MediaPlayer kısmında TPV yine çok başarılı

-Yazılımları normal de bug ları düzeltiyor! ama bana göre bir kaç bug her zaman oluyor!

-soc olarak Novatece yine dönmüşler,bu da oldukça iyi ama Pent1000 kadar değildir!
Pentonic1000 ler bu sene üst seri OLED ler de vardır yine

-120Hz panel 144Hz gaming desteği de vardır HDMI 4 tane port 2.1 dir

-RAM 3Gb ROM 8GB dır yine eskiler gibi,bununla oyun atarım onu yüklerim yok KODI den bunu yaparım
v.s diyen varsa bu sisteme hiç güvenmesin şişer ve ya re-set yar ya de kapanır bir süre açılmaz v.s

sonuç;TV Box alıp takın güzel bir şey alın ama,piyasada L1 Lisanslı diye uyduruk bir sürü box vardır birde bunları
gazlayan elemanları vardır forumlarda veya internet de! uyanık olun

-Novatek de bence güzel bir soc ama tam incelemeden özellikle GPU kısmını resim olarak ne verir bir şey diyemem

-panel 10-bit dir ama çakma 10bit değil veya 8+2FCR filan değildir
çakma 10-bit;ben hemen anladığım için özellikle 10-bit lere çakma diyorum! her şeyin "yazılımı" var bunun da vardır!

-bana göre şimdilik tek ana sorun tüm markalarda ki ortak miniLED çalışma konusudurSony/Samsung dahil
herkeste 9x serileri dahil zaten en üst seriler minLED oldu artık kimisi FALD(ama bu konuda ayrı olduğu için
ayrı değerlendireceğim) yani kağıt üstünde herşey süper ama aslı böyle değil tabiki!

-TPV daha önce de VA panel+miniLED çıkardı ama başarısız! gerçi tüm üreticiler bu konuda bence "kötü"
bir tek LGE nin en üst serisi bu konuda gerçekten çok iyi,yani en iyi tek olan bu var

2024 TPV VA+miniLED henüz kapalı kutu,YT de veya çeşitli sitelerde inceleme yapanlar ya işi bilmiyorlar
ya da sistemi tanımıyorlar sizere sadece şöyle diyorlar ..... bunlar en yeni nesil mini-LED sistemi....
yok bilmem kaç bin tane led varmış yok nit değeri şuymuş ....diye sıralalayıp sonra da saçmalayıp
sonra da sistemin nasıl çalışmasını filan geçip direk en üst seri ve miniLED yani tamamen "marketing" türü işler

not;ben onun için en basitinden şunu tercih ediyorum veya tavsiye ediyorum bvaclit sistemi D-LED olsun(direct-led)
ama iyi bir dimming yapıyor olsun! FALD a filan gerek yok zaten bunlar gerçek FALD baclit filan değildir ama

şöyle olursa bir Marka da en üst SEri 9xx +miniLED+FALD ondan sonra tam geçirmece fatura geliyor önüne!!
üstelik hiç birisi tam başlarılı değilken!

konuyu buradan sallama NIT değerlerine getiriyorum en üst serilerde fix menü 5.000 NIT oldu hayırlı olsun!
daha altı 3500/4000 lerde vardır 2500/2000 sıradan oldu 1000 nit dandik paneller vardır......

işi bilen için bunlar marketing ama işi bilmeyenler için bunlar "gerçek" değerler olarak anlaşılıyor!

son2 haftadır bu konuda ciddi araştırma yaptım yabancı inceleme ve formlardan;gördüğüm o ki
"Sony" dahil(ama kısmen hatta tamamen 9x serisi Master-9 hariç) hepsi çakılmışlar aynen

en kötüden başlıyorum TCL bu dipde resmen sonra her ne kadar HiSense TR de olkasa da 2. çakılan da budur

genel olarak Sony/Samsung/LGE hariç hiç bir marka bunlar gibi bu konuda iyi değiller

ancak miniLED+herhengi bir backlit sistemi) hala oturmuş değil maalesef

NIT değerleri de arttığı için arka ışık kontrolu devreden çıkıyor adeta!

bu sadece bir o da resimden çok anlamayan veya hiç anlamayan veya resim kalitesi(renk den bahsediyorum )
bilmeyen önemsemeyen GAMER ların işine yarar sadece ve sadece!
ama bunlar bizim kriter fikan değildir,çok isteyen çok daha iddialı ve günümüzde çok iyi seviyerele
gelen Monitör alır Gaming için!

Sony hariç hatta Samy bile falso yapıyor ve ışığı açtıkça falso tam faul oluyor yaw(özellikle TCL de)

"film" örneği diye verilen videoların v.s hepsi falso ülen bari gaz vereceksiniz filimden kare vermeyin be:haha1

OLED ler hariç tek bir tane adam gibi film veren panel yok sayılır Sony9xx lar bence bu konuda tartışmasız
açık ara lider:ok:ok
ancak sadece 90/95x serileri veya US Master-9 gibiler yoksa diğerleri yine az da olsa falsolu dur!

++
yeni moda oldu malum incelemeciler arasında bir tane OLED koyuyorlar sonra yanına TCL koyuyorlar
ülen miktirin gidin be yani sen TCL mi gömüyorsun yoksa OLED koral ilan ediyorsun yazık bunları
izleyen insanlara be adam tercih yapacak veya mukayese TCL ile OLED

yada bazı kazmalar şunu yapıyor OLED ile LCD yi mukayese edip güyya LCD ler OLED kadar iyiymişe
getiriyorlar ülen miktir git be

ub bahsettiğim tiplerin bazılarını tanırsınız,Çin liden başlayın Amerikalıya kadar ama içlerinde İngiliz
ben göremedim çünkü bunlar bu konuda bilinçli ve bilgili harbi adamlardır!

yaw abi TCL lerin ne işi var OLED lerin yanında be
herif lafı sonunda adeta getiriyor yaw OLED pahalı LCD alına:haha1
bunlar "inceleme" oluyor ama küllüm marketing bunlar ve o adamların bazıları tanıyorum
çoğu Sony ci dirler! ama şimdiler de TCL ciler de çıkmaya başladı OLED ile TCL kapışıyor!

sonuç;TCL alın 5 katı fazla para vermeyin

++

yakında Philips 9009 içinde gazcılar illaki çıkacak ama harbiciler de var,Avrupalı kullanıcı oldukça
bilinçlidir,bilgilidir

++
ben şimdilik Philips 9009 miniLED leri incelemeye aldım,yakında kokusu çıkar gari,ancak ben tavsiye yapmam
o işin meraklıları her yerde fazlasıyla vardır,forumları bolca vardır dileyen oralara müraccat edeceklerdir

OLED olursa işim budur benim son 5 senedir,bu konuda bilgi/tavsiye v.s her neyse isteğiniz teknik veya
yazılım sıkıntıları... işim bu benim

LCD leri kendim alır kullanırım;ama gidin bunu alın asla demedim(bunu 10/20 sene önce yapıyordum)

büyük ihtimalle 55/9009 alacağım ama fiyatlar tatlı değil! ben haybeye bir çuval para TV ye vermem
ne olursa OLED olsa da vermem! ama OLED alacak adamın kolundan tutmam,bas al kardeşim
LCD ye büyük para vermak benim için enayilikdir bu saat den sonra

++

eMailn den bazı Philips miniLED soruları geldi daha çok 2023 modeller için 9008/9308 ler den
ancak bu konuda ben hala belirsiz konumdayım,yani almasan da olur zaten bitti gibi TPV nin hangi kafası varsa
herifler 2023 bitiyor halla ellerinde bunlar var fiyatlar da fena sayılmaz ama daha da düşmesi gerekiyor
2024 sonuna doğru gidiyoruz herifler daha 9009 ları yeni çıkardılar gibi 2025 de bunları satarlar bekleyenler
ucuza alırlar gari ama mal iyi çıkarsa hemen bitebilir de,gerçi TPV den ben böyle bir şey beklemiyorum ama keşke
olsa teknik olarak v.s herifler çok iyiler ama işin başka kısmımlarıda var Servis+MH bana göre "kötü" hala
diğer TCL ise çok kötü

++

D danyal hocam yeni Box ı satıyorum diğer 928 i, devreye soktuğum için!
L1 Lisansı önemli değilse; soc928+G57 haricinde box alma!!

++++++

Levent&Tahsin&Mert

beyler o verdiğiniz siteden baktım bazı spec. lere ancak bazıları yalnış!
sebebi TPV den tam verileri alamadıkları için dikkat ederseniz sürekli farklı
günlerde spec. lerin açıklamaları değişmiş!

TPV vermiyor bazı bilgileri veya piyasaya sunulan bazı bilgiler de yine yalnış!

örneğin;Levent dikkat etmiş, ...abi kasada kulaklık girişi yokmuş... diyor
ülen nasıl olmaz dedim,siteye girip baktım "yok" görünüyor ama bir inceleme buldum dün
sonra kılavuzu inceledim "VAR" olduğunu gördüm! ülen nasıl koymazlar dedim bir an

-Panel tip;IPS denmiş sonra 43/50 IPS denmiş görünce iki sene evvelki düzen aklıma geldi!
o bilgiyi girmişler ama yalnış bu da zira panel VA(QuantumDot)

başka benim için fazla önemi olmayan bilgilere baktım ya yok gördüm ya da var ama kesin
şudur diyemiyorum bunlar için

tam çözümü ise önemli olan spec. lerin yakında incelemeleri biter o zaman anlarız

-Default f/w .071 gördüm ama Temmuz da 2. f/w vermişler .151 olmuş ama base aynı 003.025
demeki radikal dosya değişimi henüz yok,bu aslında iyiye işaret dir! en azından TPV de
f/w upgrade yaklaşık 2 sene devam ediyor sonra bitiyor ama sonu da pek kalmıyor!

Xtra serisi aslında kışın çıktı Avrupada ama bize çok geç geldi!
...

araya taze önemli bilgiler geldikçe konuya devam ederim++

Son düzenleme:
NAUTICA Çevrimdışı

NAUTICA

Yeni Üye
27 Ağu 2024
6
Sipariş verdiğim Daewoo 55DE55UA11 bugün elime ulaştı. Paneli sorgulattığımda BOE cof:6 olanı gelmiş. CHOT cof:12 gelmesini çok istiyordum. Sırf cof sayısı yüzünden iade etmek ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ancak sanırım iade edip başka bir model bakacağım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
İrfan bey TPV nin 2023 model miniLED serisi Xtra modellerin de 9008 ADS-ips dir ancak 9308 VA dır!
sıfır hala bulunabiliyor,net den alın,malum mağazalardaki lerin sanırım hepsi de teşhir olabilir!

ben böyle Vatan ve MM de gördüm ama KM leri oldukça fazlaydı 2100/3040/2800 gibi KM ler gördüm
1000 den fazlası bana yaramaz! onun için almamıştım,ekranları da leş gibiydi herifler hem saygısız
hem de malı satan satacaklarını bile bilmiyorlar

2/3bin KM ye gelmiş paneli bir paneli önce adam gibi tertemiz silin be sonra satılacak rakama gelin sonra da
uygun bir yere konuşlayın bilgisiz adamlar ama hemen hepsi ukala adamlar panel satıyorlar bu memleket de
yaw 1 sene daha fazla mal teşhirde dururmu bunu bile bilmiyorlar:hayir

sonra adeta komiklik olsun diye de fiyatını 29.990 veya 33.499 yapıyorlar:haha1

Net den almak sıfırı getirir(şayet bir çakallık yapmazlarsa ama net satışları bu konuda bence en sağlamı)

++

buradaki MM/Vatan/Teknosaya dün akşam gittim 2023 ler var gücüyle gazlanmak istiyor
TPV olarak özellikle bunların hiç birisinde ben 9009 miniLED görmedim,sordum ya gelmedi ya da bilmiyorum dediler
8x TheOne serisinden bir kaç model gördüm biraz pahalı geldi bana

TCL sormuşsun 2024 model T8B yi herifler hala bilmiyorlar ne de T7 yi ama dandik model olan T6 BIM de var yaw:hihi
uzak dur ucuz da değil,zira Avrupada komik paraya satıldığı için insanlar birbilerinme soruyorlar!

buna karışın MM sitesinde ise T8B var!! sanırım şimdilik WEB den satıyorlar T7 yi bilmiyorum görmedim ama uzak dur bundan da!
T8B bir ihtimal 745 muadili gibi,yaw TCL ben hiç bir şeyine güvenmiyorum,fiyatları buna karşın ciddi kazık marka :hayir

++
sen normal de miniLED Philips demişsin bence 9009 sana uyar TCL filan salla geç macera arama kendine,ama çok ucuza filan
olursa ki hiç sanmam dolayısıyla TCL leri aynen unut,teknik olarak bir tek 9x serisi hariç hepsi falsolu bunların!
Servis+MH en kötü bunlarda yazılım sorunlarını bile çözemiyorlar(bazı serilerde)

ancak 9009 için de fazla acele etme 2024 bitiyor gibi oldu herifler daha sahaya yeni çıktılar 2025 de satacakları bunları!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
listene en üste Philips 65/9009 yaz sürpriz alternatif de TCL 65T8B yaz
tatlı fiyatlı hele de sıfır bulunabilirse Philips 65/9308 yaz son alternatif sıfır olursa
65/9008 yaz ama bunun paneli ADS-ips dir(normal ADS lere göre baclit yapısı sebebiyle
daha iyi natural resim veriyor diğer IPS lere göre!)

senin için başka alternatif kalmadı OLED dışında
Sony OK idi ama herifler kaçtılar sonunda!
LGE LCD işinde tırt OLED OK dir
TCL bana göre hepten hikaye ve bunlarda sorunlar çok fazla ve değişik ayrıca 9xx serisi OK ama
çok pahalı olduğu için zaten hayat da alınmaz,adam manyakmı yaw OLED
den daha yüksek bir parayı hele de TCL gibi bir markaya basacak üstelik "LCD" bir panele:kiskis

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

atlas07 

Aktif Üye
7 Kas 2021
116
38
Merhaba Grundig 75ghu9000 modelini almayı düşünüyorum şu an 36 bin tl ye alınabiliyor bu rakamlara değecek bir ürün müdür? eğer tavsiye etmezseniz bu fiyat bantlarında başka ne önerirsiniz. tv maç izlemek ara sıra film dizi izlemek için kullanılacak.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba Grundig 75ghu9000 modelini almayı düşünüyorum şu an 36 bin tl ye alınabiliyor bu rakamlara değecek bir ürün müdür? eğer tavsiye etmezseniz bu fiyat bantlarında başka ne önerirsiniz. tv maç izlemek ara sıra film dizi izlemek için kullanılacak.
Merhaba,

Neden özellikle 75'' bakıyorsunuz, izleme mesafeniz kaç metre ?

GHU9000'in değip değmeyeceği tamamen izleyecek kişinin beklentilerine bağlı. Daha önce Oled kullanmış veya 9 serisi Sony/Samsung kullanmış bir izleyici için çok vasat bir tv kalır. Giriş seviyesi tv kullanan birine de kaliteli gelebilir.

Bahsettiğiniz Grundig'in sizi memnun etme ihtimali biraz da izleme profilinize bağlı. Ne amaçla kullanacaksınız ? Sadece uydu yayını mı, 4K içerik izlenecek mi, konsol bağlanacak mı, oyun oynanacak mı, yüksek kontrast, derin siyahlar mı ön planda olmalı yoksa canlı renkler mi gibi.

Sadece fiyat olarak bakarsam TCL C645 38.900 TL'ye düşmüş, bence bu tv için muhteşem bir fiyat ve GHU9000'den daha iyi,

Geri
Üst Alt