W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Samurai Samurai W Winston

55GHQ9500A hakkında düşünceniz nedir? Mediamarktta baktık çok hoşuma gitti, 21.500 için ama internetten alınca IPS dışında panel gelir mi servisi vestele göre nasıldır vb.

Edit: Arçelik panel numarası alabileceğim bir yer var mı seri numarasiyla? Eskiden servis yardımcı oluyormuş artık olmuyorlar.
Günlük kullanım ve ışıklı ortamda olur. Zaten mağaza ortamında begenmissin. Mağaza ortami insanı yaniltir. Evde akşam izlersin.

E Çevrimdışı

erdincozturk

Yeni Üye
20 Ağu 2024
2
23
Merhabalar,

65 inç 20-25 bin TL bandında (Arasında uçuk fark var derseniz 30 bine zorlarım) film ve PS5 için kullanışlı güncel TV önerileriniz nelerdir ?

Şimdiden teşekkür derim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar,

65 inç 20-25 bin TL bandında (Arasında uçuk fark var derseniz 30 bine zorlarım) film ve PS5 için kullanışlı güncel TV önerileriniz nelerdir ?

Şimdiden teşekkür derim.
Merhabalar,

25.000 bandında, PS5 için kullanışlı yani 120 Hz, VRR gibi özelliklere sahip tv yok. Hatta 20.000'e Vestel dahi yok. Bunun için minimum 40.000-45.000 TL bütçe gerekir.

Fiyat olarak alabileceğiniz en uygun modeller;
- TCL 65C745
- Philips 65PUS8808
- Philips 65PML9008

Bütçeniz dahilinde Vestel (QA9700, Q9900 vb.), Grundig gibi cihazlara bakabilirsiniz.

E Çevrimdışı

erdincozturk

Yeni Üye
20 Ağu 2024
2
23
Merhabalar,

25.000 bandında, PS5 için kullanışlı yani 120 Hz, VRR gibi özelliklere sahip tv yok. Hatta 20.000'e Vestel dahi yok. Bunun için minimum 40.000-45.000 TL bütçe gerekir.

Fiyat olarak alabileceğiniz en uygun modeller;
- TCL 65C745
- Philips 65PUS8808
- Philips 65PML9008

Bütçeniz dahilinde Vestel (QA9700, Q9900 vb.), Grundig gibi cihazlara bakabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
@Dündar efe
Hocam LGE OLED 65G4 dün takıldı,İbrahime beye ancak kurulum tam bitmedi zira hem geç oldu
Servis de zaten işine geldiği için yolladım,bugün akşama gerekli tam kurulum sett. v.s yapılacak
daha önce 2 tane G4 kurmuştum,yeni yazılım da biraz farklar var onu indirmedim bugün bağlayıp
kurulum bitirilecek+
Dosyayı sana Mail den atacağım komple yarın

G3 için alternatif fiyat dediğin rakam bence iyi değil çok çok iyi hocam hiç kaçırma:ok
TPV lerin OLED 9x OK dir ancak ben her zaman LGE tavsiye ediyorum TR şartları için!!!
zira Servislerin OLED hk. bilgileri ve verdikleri cevaplar hem ciddi acemi hemde olmayacak
yerlere çekip kafadan "kullanıcı hatası" diyorlar,TPV o yüzden OLED de olmaz,direk LGE
++

Sony 4K Bluray cihazı az önce aldım arkadaştan gece onunla testi yapacağım zaten biliyorsun
Receiver olarak her zaman Kati-913 hazır kıta:ok ülen 12/13 sene oldu be cihaz da tık demedi
işi bitiriyorum hala

Not;ancak aklında bulunsun LGE lerin dahili SAT-Tuner ve desteği adeta süper! kesinlikle S.Receiver
gerekmez zaten Pany den sonra en dahili sistemi bir tek LGE dedir(eskiden en iyisi Tosh du tabiki)

yaw bunlar takılma şimdi,sen o paneli bence kovalama direk git al hocam++
Pio cu adama OLED gider sadece LCD filan değil:ok:ok

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhabalar,

Şimdiden teşekkür derim.
Hdr değilde bu bant aralığında tüm TV lerde oyun oynarsınız 4k SDR şekilde sorun olmaz. 60 FPS de. Bence oyun için yeterli. Oyun hayatının parçası olan kişiler uzman olarak. 2.1 hdmı 120 Hz ve bant genişliği konvektör hızı 1430 vb. Tam genişliğe sahip 144 Hz destekler. Aslında şu an için diyorum hala soc , port TV donanımları hdr 120/144hz arka aydınlatmalı bölgesel gibi tam manada sorunsuz veremiyor. Bunun gibi görüntüleri işlemede hala çoğu üst seviye modellerde sorunlar var

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
INNOLUX V500DJ7-QE1
12 COF, %1 AG katman, SMVA (VA) bu panel hakkında bilgisi olan var mı? Tv JVC

B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
TPV için üstüne basarak yazdım,elde kalan malları bir şekilde bitirmek adına gerek malum satıcılar gereksede TPV merkez
fiyatlar da gördüğünüz gibi çok fazla düşme/oynama v.s yapıyorlar
bana göre TPV TR yapılanması bu işi hiç bilmiyor,hoşa diğerleri de aynı zihniyet,çünkü müşteri bilinçsiz!

örneğin 50/8808 piyasanın en iyi panelidir diye 3 kuruş fazla satmaya bakıyorlar!
TCL;ben kesinlikle bahsetmem alınması için ne 7/8 serisi nede başka bir serisi ne de çakma miniLED lerini

TPV de 55 ler IPS dir ister mini ister D-LED olsun yaramaz!
ama 9308 VA dır yarar!
Hocam bütçeyi 50 bin yapsak ve 65 inch bir model istesek şimdi 65pus8808 modeli 44k ₺ bu mantıklı olur mu? TCL C845 falan sormuyorum 50 bin bandında. Samsung 65 Q80D mi mantıklı olur yoksa 52 bandinda s90c oled mi mantıklı olur? Yani 50 bin bandında cok kaliteli bir 55 inch mi güzel bir 65 inch mi? İzleme mesafesi 4 metre diyelim. 65 isteniyor ama daha kaliteli bir 55 inch daha mi mantıklı olur cok arada kaldım...

Mesela

65C845 şu anda 50k ₺

65PUS8808 şu anda 44k ₺

65PUS8808 şu anda 44k ₺

65Q80D şu anda 52k ₺

65PML9308 şu anda 55k ₺

55S90C şu anda 53k ₺

55C34LA şu anda 52k ₺

55CS3VA şu anda 50k ₺

Diğer hocalarımız da yardımcı olursa tavsiyelerde bulunursa çok sevinirim 🙏🏼

Ekleme: ya oled olmasin ama 65 in en iyilerinden biri olsun dedim forumda da araştırdım qn85c tavsiye edilmiş ama çok uçuk bi fiyat. QN85D modeli aynısı değil mi yeni üretim ben mi yanlış biliyorum? 65 isteniyo orada da oled olmayip en mantıkli cihaz ne olabilir 50-60k fiyat aralığında sıkıştım kaldım forumda dolaşıyorum bayadir...

W Winston Samurai Samurai

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Aslında şu an için diyorum hala soc , port TV donanımları hdr 120/144hz arka aydınlatmalı bölgesel gibi tam manada sorunsuz veremiyor. Bunun gibi görüntüleri işlemede hala çoğu üst seviye modellerde sorunlar var
Aynen öyle, benim televizyonda VRR açınca local dimming devre dışı kalıyor. Görüntü kareleri yağ gibi akıyor ama resim kalitesi standart direct led tv gibi oluyor yerel karartma devre dışı kalınca.

Fakat her şeye rağmen panel 120 hz olduğu için standart 60 hz panele göre tepkime süreleri daha iyi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
B BeratKeskin

TCL C845 ile Philips PUS8808'i karşılaştırmak, TCL'e hakaret olur, her türlü C845 tercih sebebidir. Yani bu ikiliden birini seçecek olsanız tartışmasız C845 tercih edilir. Mini Led + FALD panel varken gidip de Direct Led sıradan bir model alınmaz.

C845'in Philips'teki karşılığı PML serisidir.

İzleme mesafeniz 3 metreden fazla değilse, cihaz salon televizyonu gibi bütün gün açık kalmayacaksa ve yüksek kaliteli 4K içerikler tüketecekseniz, OLED alabilirsiniz. Söz konusu Oled ise ben marka olarak LG dışına çıkmanızı tavsiye etmem. Bu durumda LG C3 birinci önceliğim olur. Mümkünse CS'li model almam, 2 fazla verip normal C3 alırım.

Geri kalan liste arasından sıralamam şöyle olur,
1) TCL C845
2) Samsung Q80D
3) Philips PML9308
4) Philips PUS8808

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
INNOLUX V500DJ7-QE1
12 COF, %1 AG katman, SMVA (VA) bu panel hakkında bilgisi olan var mı? Tv JVC
Bilgiyi zaten koduna göre bulmuşsun. Benim size yardımın su olur.
Bu paneli Samsung,LG, Philips ,Sony de temel 50 inç modellerine kullanır.
50uq81 LG
50x80 Sony
,50pus79-80-85
Serilerinde bu panel kullanır genelde

B Çevrimdışı

BeratKeskin

Yeni Üye
6 Tem 2018
14
30
B BeratKeskin

TCL C845 ile Philips PUS8808'i karşılaştırmak, TCL'e hakaret olur, her türlü C845 tercih sebebidir. Yani bu ikiliden birini seçecek olsanız tartışmasız C845 tercih edilir. Mini Led + FALD panel varken gidip de Direct Led sıradan bir model alınmaz.

C845'in Philips'teki karşılığı PML serisidir.

İzleme mesafeniz 3 metreden fazla değilse, cihaz salon televizyonu gibi bütün gün açık kalmayacaksa ve yüksek kaliteli 4K içerikler tüketecekseniz, OLED alabilirsiniz. Söz konusu Oled ise ben marka olarak LG dışına çıkmanızı tavsiye etmem. Bu durumda LG C3 birinci önceliğim olur. Mümkünse CS'li model almam, 2 fazla verip normal C3 alırım.

Geri kalan liste arasından sıralamam şöyle olur,
1) TCL C845
2) Samsung Q80D
3) Philips PML9308
4) Philips PUS8808
Aslında 8808'i bazı mesajlarda görünce eklemiş bulundum. C845'in Q80D'den önde olmasına şaşırdım QN85C nin benzeri diye bazı mesajlarınızı görmüştüm bu yüzden. Rtings sitesinde S90C modeli oledde en iyi tv olarak her filtrelemede başa oturmuş. Samsung para yedirmediyse siteye tabi bilemiyorum ama.. OLED olmayacak en iyi 65 inch cihazlar sizin bu sıralamanız olarak not alıyorum o zaman? W Winston hocam siz de OLED olup olmadığına karar verin demişsiniz yani evet ilk öncelik buna karar vermek olmalı. Ama bütçe 50-60k arası iken OLED'e karar verirsek 55 inch'e düşmek zorundayız ama OLED olmasin ve 65 inch olsun dersek bu c845, q80d, pml9308 sıralaması en mantıklı sıralama mıdır yoksa sizlerin araya sıkıştıracağı model var mıdır? Yani siz olsanız bunlardan birini mi alırdınız? Bir de göz karartılıp hem OLED hem de 65 inch olsun denirse 72k ya Samsung 65S90C modeli OLED için size ve rtings'e de göre en mantıklısı olmaz mı? Samurai Samurai hocam LG dışına çıkma dedin ama spesifik ve etken bir sebebi var mıdır? Rtings kafamı kurcalıyor aslında

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Aslında 8808'i bazı mesajlarda görünce eklemiş bulundum. C845'in Q80D'den önde olmasına şaşırdım QN85C nin benzeri diye bazı mesajlarınızı görmüştüm bu yüzden. Rtings sitesinde S90C modeli oledde en iyi tv olarak her filtrelemede başa oturmuş. Samsung para yedirmediyse siteye tabi bilemiyorum ama.. OLED olmayacak en iyi 65 inch cihazlar sizin bu sıralamanız olarak not alıyorum o zaman? W Winston hocam siz de OLED olup olmadığına karar verin demişsiniz yani evet ilk öncelik buna karar vermek olmalı. Ama bütçe 50-60k arası iken OLED'e karar verirsek 55 inch'e düşmek zorundayız ama OLED olmasin ve 65 inch olsun dersek bu c845, q80d, pml9308 sıralaması en mantıklı sıralama mıdır yoksa sizlerin araya sıkıştıracağı model var mıdır? Yani siz olsanız bunlardan birini mi alırdınız? Bir de göz karartılıp hem OLED hem de 65 inch olsun denirse 72k ya Samsung 65S90C modeli OLED için size ve rtings'e de göre en mantıklısı olmaz mı? Samurai Samurai hocam LG dışına çıkma dedin ama spesifik ve etken bir sebebi var mıdır? Rtings kafamı kurcalıyor aslında
İzleme alışkanlığı olarak karar verebilirsin. Şu anda LCD ve oled arasındaki başlıca seçim bu oluyor. Oled in rafine görüntüsü kontrastı hareket netliği tartışılmaz. LCD lere göre

Geri
Üst Alt