W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
SDP ve hkc Va panel üreticisi bilinir. Onlarda da IPS panel üretimi vardır. Genelda küçük inclerde ama hkc nin büyük inç IPS üretimi de var.

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
Boe ADS panel üretmiyor. Va panelde üretiyor artik. 3 yıl oldu galiba panda fabrikalarını satın aldı. Bu Va lari panda olarak değerlendir. Geçmişe dönük araştırırsan
Panda benden uzak dursun geçmişte 2 ay deneyimleyip zorla idae etmiştim 55UHL740: AUO T550QVN10.0 bu modeli tercih edeceğim sanırım tek eksi yanı tv Linux ama olsun panel iyi olsun boxla çözerim siz önerir misiniz AUO T550QVN10.0 paneli

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Boe ADS panel üretmiyor. Va panelde üretiyor artik. 3 yıl oldu galiba panda fabrikalarını satın aldı. Bu Va lari panda olarak değerlendir. Geçmişe dönük araştırırsan
Panda'nın VA panelleri hakkında pek iyi şeyler söylenmiyor. İnşallah eskisi gibi değildir.

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
Panda'nın VA panelleri hakkında pek iyi şeyler söylenmiyor. İnşallah eskisi gibi değildir.
Pandanın nasıl Bi illet olduğunu bizzat yaşadım renk körü oldum inisiyatif kullanıp 65ud9000 ile değiştirdiler oda AUO Va panel ama ips aratmayan cinsten bi panel halen kullanıyorum miss gibii
Screenshot_2024-08-12-19-34-57-010_com.google.android.apps.photos-edit.jpg

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Pandanın nasıl Bi illet olduğunu bizzat yaşadım renk körü oldum inisiyatif kullanıp 65ud9000 ile değiştirdiler oda AUO Va panel ama ips aratmayan cinsten bi panel halen kullanıyorum miss gibii
Screenshot_2024-08-12-19-34-57-010_com.google.android.apps.photos-edit.jpg
Bizde Vestel 70U9600 model tv var almadan once buradan biraz arastirma yapmistim karisik panel kullanildigi secenekler arasinda pandaninda oldugunu hatirliyorum sanki bizim sansimiza CHOT panel denk geldi VA yapida son derece memnunuz ,daha once lg tv vardı ips panel gece karanlikta film vs.izlemek iskenceydi karanlik sahnelerde 😄

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
142
36
Bizde Vestel 70U9600 model tv var almadan once buradan biraz arastirma yapmistim karisik panel kullanildigi secenekler arasinda pandaninda oldugunu hatirliyorum sanki bizim sansimiza CHOT panel denk geldi VA yapida son derece memnunuz ,daha once lg tv vardı ips panel gece karanlikta film vs.izlemek iskenceydi karanlik sahnelerde 😄
Bende de 65ud9000 var AUO panel çok memnunum :) şimdi bir tv daha lazım a101de hi level vestel üretimi AUO T550QVN10.0 panelli bir tv buldum panel hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum ustalardan destek bekliyorum :)

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Aşağıdaki resimlerde iyi bir yerel karartma nin sayıdan çok doğru çalışmasının önemi, zor bir sahne, yıldızların ekrana dağılması ufak olması siyahı koruması yıldızları göstere bilmesi

100 bölgeli bir model

06h-Samsung-55Q80D-scena-testowa-5-1b493df6fcd824bed.webp

Alttaki resim miniled ve 7 kat daha fazla bölgesiyle övünen pazarlanan bir model

06g-scena-testowa-rywal-7-razy-wiecej-stref27f3c34fc69231f0.webp

Ekranı büyüt yıldızlara dikkat ediniz.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Aşağıdaki resimlerde iyi bir yerel karartma nin sayıdan çok doğru çalışmasının önemi, zor bir sahne, yıldızların ekrana dağılması ufak olması siyahı koruması yıldızları göstere bilmesi
100 bölgeli bir model

06h-Samsung-55Q80D-scena-testowa-5-1b493df6fcd824bed.webp

Alttaki resim miniled ve 7 kat daha fazla bölgesiyle övünen pazarlanan bir model

06g-scena-testowa-rywal-7-razy-wiecej-stref27f3c34fc69231f0.webp

Ekranı büyüt yıldızlara dikkat ediniz.
Üstteki televizyon Q80D ve yıldızlar görünüyor. Yerel karartma başarılı ancak bölge sayısı azlığından dolayı blooming'in önüne geçememiş. Resmin tamamında ışık saçılması var.
Bloominge6456be8fb19614e.jpg

Alttaki tv ne olup bittiğinin farkında değil gibi. Galiba şehrin ışıkları yüzünden alttaki televizyonda yıldızlar görünmüyor. Araziye çıkması lazım :)

Bu arada alttakinin modeli nedir ? Bir de bu sahneye youtube'dan ulaşabilir miyiz ? Bir de kendi televizyonumda deneyeyim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Üstteki televizyon Q80D ve yıldızlar görünüyor. Yerel karartma başarılı ancak bölge sayısı azlığından dolayı blooming'in önüne geçememiş. Resmin tamamında ışık saçılması var.
Bloominge6456be8fb19614e.jpg

Alttaki tv ne olup bittiğinin farkında değil gibi. Galiba şehrin ışıkları yüzünden alttaki televizyonda yıldızlar görünmüyor. Araziye çıkması lazım :)

Bu arada alttakinin modeli nedir ? Bir de bu sahneye youtube'dan ulaşabilir miyiz ? Bir de kendi televizyonumda deneyeyim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
erkan bey selamlar
geçen hafta Musti nin paneli geldi,ama servis 1 hafta sallamayla bugün gelecekmiş!
ülen nasıl iş anlamadım hem en pahalı paneli alıyorsun 7 gün bekletiyorlar be!
sana onun için dönemedim Musti den haber gelsin hayırlısıyla senin işini
telefondan çözeceğim merak etme+

65G3 fiyatı biraz düştü ama bahsettiğin rakam bana çok düşük geldi
sakat olmasın?? mağaza olsa teşhir de çok daha iyi zira paneli çıplak gözle izlemek durumu olur!
daha önce de yazdım defalarca G4 gerekmez diye "fiyat durumu" sebebiyle!

örnek diye gönderdiğin konuyu biliyorum hiç izlemedim bile yaw!
değersiz+bilgiden yoksun ama çok güzel "marketing" yapmışlar tebrik ediyorum!
Hacı Murat var diğer taraf da Merso/Audi filan var o çakalın da gösterdiği bu
hangi forum;DH ya miktir et girsin kardeşim yani "referans" buysa küfür edeceksin aynen

Sercan beyle iletişim kurabilirsin(adımı ver kendini tanıt)AVR cilerin kralıdır kendileri
ama müşteri gibi fazla kendini zorlama yoksa sana da satar aynen!
sağlamdır,bilgi süperdir,harbicidir fiyat ne konuşmusa o dur,ben uzun zamandır AVR
fiyatlarını takip etmiyorum artık zira gereksiz pahalı oldular hele de TR piyasası için
USA dan getirme imkanı varsa OK dir++
eski TF deki bazı arkadaşlar işleri bıraktılar,yaw o işe de piyasa bitti artık!
çok meraklısı da US dan getiriyor bir şekilde++

Pionner dan sonra o bahsettiğin arkadaşın işi zor "FILM" işinde,onu peşin yazayım
illa LCD TV olacaksa! ayrıca LCD ısrarı neden onu anlamadım At dan inip Eşşeğe binicek yaw
o kişiyi çok eskiden TF den tanıyorum,adam "filmkolik" çok fena özel mekanı bile var
yani oraya şimdi LCD mi koyacak,kafayı yemiş o zaman
bu adam paso 1080 ve çok az 4k film izler ve sadece Bluray den o da!!
PJ kullandı ama alışamadı bir türlü,Pio yu satmadığı için yeniden ona dönmüştü!
yaw bunlar kıl ve zor müşteriler dir ama ben en çok bunları severim en azından işi biliyorlar

not;eski msg lardan ara yazdıklarını TF den görrürsün nasıl birisi olduğunu!

++
benim son Box sanırım bir kaç güne elime geçer,gümrükten çıkmış dün kargoda
Kaan beyin incelemesini okudum ama pek açmadı beni,Ugoos hem çok gereksiz pahalı
hem de her zaman sevkiyat yapılamıyor!
benim box yine soc928+GPU G-57 8/128Gb olanı[total maliyet $ 136)
H96 MAX M12 modeli bu en son çıkarttıklar (L1 lisans yoktur!) işimde olmaz zaten onu panel den
çok daha güzel hallediyorum nasılsa! orada da G-57 var!! bunlar için salt AppleTV hiç gerekmez
AppleTV böyle spec. leri olmayan paneller veya Box için gereklidir(sadece stream yapanlar)

SK1 için sanırım AliEx. henüz açmadı panoyu göremedim ben ama Ugoos shop da $ 209 fiyat
var+GV %60+Nakliye olur+$ 130/140=$ 350 gibi rakam çıkar "değmez" 928 için en sağlam alternatif
X96X10Pro veya bu yeni H96 Max olur sanırım en ucuzu H96
bendeki X96 da ROM da var!!!

++

mail attım Panasonic için o arkadaşa bilgine+

K Çevrimdışı

kingfrox

Yeni Üye
10 Eki 2020
8
32
merhabalar 20-25k arası bir tv bakıyorum. Android olursa daha iyi olur ama olmazsa da önerilerinize açığım.

Geri
Üst Alt