W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Bu arada ek bilgi.
Örneğin 55C2(4)LA
Burada olan 4 bölge ve tüner ile ilgili
1 den 6 kadar tek tuner
7 ve üstü çift tüner olur

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Philips 2024
Pml9009-pus8909 120 Hz lik modellerinde, 4 adet HDMI 2.1 port var. Yani soc novatek. Diğer oledleri 7 serisi hariç mediatek ile gelen modellerinde 2×2.1, 2×2.0 hdmı port

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
65PUS8909
Doğrudan LED LCD
ADS panel (8808 ile aynı panel
100/120Hz panel , PC 144hz
renk gamı: %92 DCI-P3 ve %66 Rec.2020
HDR Film modunda 434 nit en yüksek parlaklık
Desteklenen HDR formatları: HDR10, HLG, Dolby Vision, HDR10+
Dolby Atmos, DTS:X
işletim sistemi: Titan OS, Chromecast, ancak Airplay 2 desteklemez .
Bellek boyutu (Flash): 8 GB
HDMI 2.1 bağlantı noktası x4
Bant genişliği 40gb

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
55Q80D
Full array local dimming (fald)
100/120hz
Va panel auo panel
100 bölgesel karartma
4×2.1 hdmı
Bant genişliği 48 GB
Parlaklık..1123 nit
Tam ekran...677 nit

55Q80B (2022) – 884 cd
55Q80C (2023) – 673 cd
55Q80D (2024) – 1123 cd

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,371
Beyler geçen sanırım yazdım;

2024 model "TCL" leri takip edin ltf mümkünse seri/model v.s bilgileri lazım
çünkü TR ye her seri v.s çıkmıyor ya da çıkmayacak!

Almanya ve dahi Avrupa için Q/QM ve T serilerine herifler "çok ucuz" yorumları yapıyorlar
kimileri şaşırıyor bu nasıl fiyat diye!
kısaca "acaip ucuz" bulundu :hmm

TR de durumlar elbette farklı! yine kazık fiyat dan TCL satılabilir
ama umarım tam tersi olur

L Çevrimdışı

lavanta

Aktif Üye
20 Tem 2024
57
49
Tr de TCL almayı mantıklı görmüyorum çünkü fiyatlar aynı ayarda diğer bilindik markalara yakın.
Üstelik TCL nin kendine ait bir servisi de yok. Taşeron türü bir servis var.
Bu yüzden TCL almadım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Tr de TCL almayı mantıklı görmüyorum çünkü fiyatlar aynı ayarda diğer bilindik markalara yakın.
Üstelik TCL nin kendine ait bir servisi de yok. Taşeron türü bir servis var.
Bu yüzden TCL almadım.
Zaman zaman indirime giriyor. Böyle bir indirim yakalarsak ve fiyatı Samsung, LG, Philips gibi büyük markalara oranla bariz ucuz olursa tavsiye edebiliyoruz.

Şimdi C745 ile CU8500'ün fiyatı birbirine çok yakın olursa, FALD panel varken edge-lit almak mantıksız oluyor ve 745 direkt tercih sebebi oluyor. Fakat tam tersi durum olursa yani Samsung QN85C ile TCL C745 arasında 4-5K fiyat oynuyorsa bu sefer de biraz fazla verip Samsung almamak mantıksız olmaya başlıyor.

Sonuç olarak, bence fiyatlara bakarak karar vermek lazım. Bazen PML9008 de ciddi ucuza satılabiliyor. Çok başarılı bir Mini Led modeli olmasa bile yine gideri olan bir tv.

TCL'in C745, C755, C845, C855 ve hatta C645 modelleri o anki satıldığı fiyatlara göre tercih edilebilecek cihazlar. Donanım ve yazılım kalitesi sektör liderleri gibi olmayabilir ama adamlar Samsung'tan satın aldığı LCD panel fabrikasında üretiyor ürünlerini. Yani televizyonlarında kullandığı panel aslında Samsung teknolojisi.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,371
-son 1 haftadır ben sürekli TCL haberleri ve çeşitli yorumlar v.s okuyorum ama Avrupadan!
bazı serilerinde cirri bir ucuzlama olmuş örneğin Amerika gibi,gerçi bu heriflerin tüm serileri
ucuz değil acaip ucuz adeta almayanı dövüyorlar
Hele de HiSense,TCL den hem çok daha iyi hem Sony/Samy ikilisinden yine acaip ucuz

-QM bu heriflerin iyi bir paneli ama T yi bilmiyorum,ancak Avrupalı için T8 Gaming bile çok
ciddi ucuz yaw,al at bir odada dursun misali

-buraya kadar olanlar bir "Türkiye" gerçeğinin tamamen dışındadır,yani Lider ülke olmak
demeki ki böyle bir şeymiş:hihi
ülen dünya alem bizi kıskanıyor diyoruz ya bence aynen öyle yaw

-TCL özeline gelirsek TR yapılanmasından,montajlama,Bilkom-Arçelik atağı MH TV lerin çok yüksek
oranda arıza vermesi gibi bir dolu sorunları var,şu anda markalar içinde TR de en fazla teknik yazılım v.s
olarak TCL en önde gidiyor yani LİDER!

not; çözemedikleri bir "yazılım" sorunları var

ben prof.set. olarak hiç bir HiEnd/Mid level TCL i adam edemedim hepğsibana göre kötü veya çok kötü
Natural resim;kısaca vividçilere gider sadece!

805/855 ler belki bir tık daha iyi ama natural resim yine olamıyor bunlarda
FALD/miniLED/D-LED yaw hepsi bir şekilde sorunlu olurmu?

işin garibi bu heriflerin en alt Entry seviye panelleri çok daha iyi hem de kesinlike!
zaten geri dönüşler de bile bunlar çok çok az

++

Bir arkadaş TPV den 9008/9308 için "kesin" diye bir soru sormuş bana
o zaman ben de kesin "uzak durun" miniLED Philips den,ancak şu günlerde ciddi ucuzlattılar
ama hala malları bitiremiyorlar! yani çok ucuza bulursanız olabilir,ama olur demiyorum yine

TCL için de durum böyledir,ben hiç zaman 805/845/855 filan bile asla tavsiye etmedim ve de etmem
bundan alternatif olacağına gidin yerli bir şey alın yaw,yarın başınız çok daha az ağrır bir şey olursa

TCL,Bilkom denen uyuz şireketi atsın,kendisi gelsin TR ye ona göre bir yapılanma ile fiyatları ciddi düşebilir

++

TPV 95x/90x OLED OK dir ancak alternatif LGE den G4 daha iyi:hayir
Servis,teknik işlemler v.s çok daha iyi dir

bu sene OLED ler de ve LCD ler de artık 3000+ NIT ler görüyoruz
TPV 9x örneğin 3000 nit dir 4/16GbRAM-ROM var ama 2.5Gb sistem yiyor pek bir şey kalmaz BOX şart!
şayet uygulamalar v.s bolca varsa! ROM dan 5/5,5 kalır hiç bir işe yaramaz sürekli re-start yapar

not;OLED için re-start biraz tehlikelidir!!! LCD ler gibi değildir

not;ROM 16Gb diyen bazı üreticiler sallıyorlar 8Gb vardır zira 5,5Gb kalan görünce bunun 8Gb ROM olduğunu anlıyoruz

BOX şart ayrıca panel süper olduğu için örneğin OLED de "AppleTV" kesinlikle gerekmez özellikle TPV OLED ler için!
Stream için direk panelden açacaksınız

TPV burada hemen öne çıkıyor! LGE den daha iyi ama Uydu Tuneri ve kanalları için de LGE çok daha iyi SD de bile çok iyi!
hatta piyasadaki en iyi SD ler(Tuner den)en iyi LGE OLED/LCD ler de:ok

ancak görüleceği üzere all-in-one yani her bir şeyi süper yapsın filan derseniz böyle bir panel yok üretici de yoktur
hangi markayı alırsanız alın illa bir şeylerden ödün vereceksiniz!
Amerika/Avrupa için bunun tek istisnası sadece Panasonic OLED dir bunu alırsanız tam all-in-one olur:ok
kötü tarafı ise Pany/TR artık burada yoktur!

çok meraklısı ve bileni v.s Almanya dan getiriyorlar ve dahi halen bildiğim 15/16 kişi oldu Pany OLED kullananlar TR de

++

Bugün 15.seneye giren benim artık efsane bile diyemeyeceğim ama hala süper hala NIT değeri bile düşmeyen
46 lık Toshiba panelimi Salondan Oturma odasına taşıdım! ülen belim koptu be tam 36 Kg(standı ile) sadece stand bile
5,5 Kg:haha1

15. senede NIT düşer veya çok düşer veya tamamen söner! ama buendeki 450 de duruyor! belki tam hassas öçlülürse 400
nit çıkar iyide aradan 15/16 sene geçmiş paneller hala ortalama 400/500 nit biraz daha düşük seviyeler 350 gibi(LGE ler gibi)
ya da bugün TCL 745 1000nit diye satıyor malını 620/760 nit ölçülüyor 450/500 den sonra panel baclit kontol edemiyor
tone-mapping adeta sıçıyor! güyya 1000 nit! aynı örnek 8xx serisinde yine böyle MiniLED 2000nit çıkıyor 1300 ama o da
600 den sonra sapıtıyor!

eski Samsung paneller harbi NIT verirdi 400 ise tam 400 veya 500 panel Dynamic mo de bile sapıtmazdı
TCL ve diğerleri bildiğiniz sapıtıyor!

46 lık panele alıştı bizimkiler,şimdi yahu o daha güzeldi keske değiştirmesiydin yerini dediler
yerine 50"/8808 koydum ama beğenmediler,laf aramızda bende beğenmedim

Renkler Tosh hariç hepsinde faul yaw bir filmim var "kahverengi" renk var sahnede bazı giyim eşyalarında
diğer panellerim de neredeyse "koyu siyah" gibi yaw,ama Tosh da tam kahverengi!!
bildiğin kahverengi siyah tonlara bürünüyor,"siyahları" çok iyi denen günümüz panellerinde:haha1

eskinin doğru "gece mavisi tonları" bugün OLED dahil tüm panellerde bildiğiniz siyah yaw hem de kapkara siyah
ama adam diyorki siyahlar süper!! benim Tosh da ise o gece mavi(lacivert) tonları tam aynen böyle yani tam doğru
tonlama tıpkı eski PDP leri gibi:ok:ok

secondary renkler tam bir kabus paneller de Y/Mg/Cy/ hepsi aşırı sature;millet renkler çok iyi demesi için!
++

onun için katalog değerlerine veya reklamlara veya forumlarda gaz verenlere sakın ha sakın inanmayınız!
OLED bile olsa çok fazla paraya değecek bir panel artık yoktur!!

++

K Çevrimdışı

keremais

Yeni Üye
10 Ağu 2024
3
22
Merhabalar kolay gelsin. 10.000tl civarı televizyon arıyorum. Sadece uydu alıcısına bağlayıp kullanacağım. 108 ekran altı olmasını istemiyorum mümkünse. Bir kaç model baktım fakat tcl vea onvolar arasında kaldım. Rica etsem 10bin bandını çok aşmadan günlük kullanıma uygun uzun ömürlü bir tv önerirseniz çok sevinirim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Merhabalar kolay gelsin. 10.000tl civarı televizyon arıyorum. Sadece uydu alıcısına bağlayıp kullanacağım. 108 ekran altı olmasını istemiyorum mümkünse. Bir kaç model baktım fakat tcl vea onvolar arasında kaldım. Rica etsem 10bin bandını çok aşmadan günlük kullanıma uygun uzun ömürlü bir tv önerirseniz çok sevinirim.
Samsung 8000 TL civarı 43 inç uydusuz m7 monitörü satılıyor. Smart TV uydu yok haricî takarsiniz. Normal sattığı 43 cu8000 yada du serileriyle aynı panel ve donanım.

K Çevrimdışı

keremais

Yeni Üye
10 Ağu 2024
3
22
Samsung 8000 TL civarı 43 inç uydusuz m7 monitörü satılıyor. Smart TV uydu yok haricî takarsiniz. Normal sattığı 43 cu8000 yada du serileriyle aynı panel ve donanım.
Hocam kusuruma bakmayın cahilliğimden soruyorum merkezi sistem var binada kablosunu takıp direkt televizyon gibi kullanabiliyor muyum bu şekildeki monitörleri ?

P Çevrimdışı

piribey

Yeni Üye
9 Ağu 2024
2
59
Ben 1 hafta önce JVC ANROİD TV aldım jvc TL 43va7405t numaralı olanından.9899 TL 3 taksit aldım.Televizyon vestel garantili ama yurtldışından gelmiş.Ben beğendim.İncemenizi tavsiye ederim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Hocam kusuruma bakmayın cahilliğimden soruyorum merkezi sistem var binada kablosunu takıp direkt televizyon gibi kullanabiliyor muyum bu şekildeki monitörleri ?
Yok. Uydu cihazına takacaksiniz. Uydulu bir modele bakarsınız. Vestel grubundan herhangi model yada markasından ayirtiginiz bütçeye göre alırsınız

K Çevrimdışı

keremais

Yeni Üye
10 Ağu 2024
3
22
Yok. Uydu cihazına takacaksiniz. Uydulu bir modele bakarsınız. Vestel grubundan herhangi model yada markasından ayirtiginiz bütçeye göre alırsınız
Hocam tekrar rahatsız ediyorum ama Vestel 43U9631 almaya karar verdim. Birkaç yere baktım ve vestelin kendi sitesine baktım Vestel 43UA9631 diye geçiyor aynı televizyon galiba ama aradaki a harfi birinde var birinde yok. Farklı televizyonlar mı eğer farklı değilseler neden böyle bir isimlendirme farkı var? Birde televizyonla ilgili ufakta olsa görüşlerinizi merak ettim. Teşekkür ederim şimdiden.

Geri
Üst Alt