albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,364
önce Sony için yazayım,kaliteli üst seviye v.s panel kullanımı bu heriler de 2011/12 de bitti fiilen
çünkü onlar ortak oldukları Samsung S_LCD (Kore)fabrikası ürünleri idi:ok
2012 den sonra CMO/AUO ama daha düşük seviye panel takmaya başladılar! şimdiler de CSOT dahil
bunların hepsi ucuz yollu vasat matrix lerdir yaw
2019/20 den sonra ise hepten düştüler CSOT/AUO ama mid level en fazlasıyla
sadece Master serisi 9 da AUO üst seviyesi vardır,Avrupa içinse yine vasat kalite

not;"Sakai" o eski Sharp ın yaptıkları değildir,yani "çakma Sharp" bunlar uzak durun:haha1
Sharp bu işleri üretici olarak bırakalı çok oldu hatta Sakai de ki fabrikayı mda sattı Taiwanlı Foxxconn a
herifler "panel teknolojileri üretiyor" sadece ama ortada öyle bir mal da yok!

US/CD marketler hariç hiç bir yerde artık Class.I/HighLevel Matrix ler kullanılmıyor!!
US da ise sadece Sony den Master-9x da bu vardır diğer Sony/Samy ler hepsi 2.kalite
Avrupa ise 2./3. kalitedir!

"LCD" ye artık kimse yatırım filan yapmıyor ve de yapmaz!
devir "OLED" gerisi hikaye sadece MARKA diye üreticilerin palavra laflarına bakarak
para basarsınız Sony aldım dersiniz veya Samy

prensip olarak LCD ye yüksek rakamlar zinhar basmayınız!
bir de TR de hak ettiğinden çok daha pahalıya satılan hiç bir TCL lere para basmayınız!

ama dün yazdığım üzere TCL lin 24 model Q/QM/T ise şimdilik sadece "takip" edin!
Avrupada herifler şok ucuz rakamlardan sahaya çıkmışlar

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
237
55
Abi bizde öyle bir distribütörü var ki ölsen TCL'i burada avrupadaki şok ucuz rakamlara vermez :uzgun

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,364
A Astra

-TPV Oled 24 model 9xx serisi 95/90 ayrıntısı hiç önemli değil!

yeni nesil LGD Oled METAv.2 var üstünde:ok
NIT 3000 ama bu nit değeri örneğin LCD TV lerin gibi sallama değildir!
3020 filan çıkıyor!

Sony/Samy/TPV/LGE de böyle saçma/hileli değerler yoktur! (OLED için)
yani neyse o dur,LCD ler de olur böyle sallama bilgiler zira OLED leri
çoğunlukla bilgili/bilinçli v.s kişiler alıp kullanıyor yani sallama marketing değerleri yapılamıyor
bu sebeb den ama LCD ler de atış serbest:haha

-yeni OS TPV ler de TITAN oldu,benim için hikaye,sen de takılma hem sende Apple hem de Box var ayrıca
bemi panel de ise GoogleTV var(+Android-12) hiç ellemedim bile!
yaw bunlara takılmayın,gereksiz ayrıntı çoğu için

-G4 mü yoksa 95mi dersen ben TR de her zaman LGE yi öne çıkarıyorum
hatta şu anda bile G3 fazlasıyla yeterlidir!
fiyata bak "değer" bir fark varsa bence yine G3 al G4 fiyatını iyi kontol et,yaw bizim piyasalar
çakal alemi olmuş "hepsi"!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,364
Abi bizde öyle bir distribütörü var ki ölsen TCL'i burada avrupadaki şok ucuz rakamlara vermez :uzgun
TCL ucuzcunun en önde gidenidir yaw ama TR ye bakarsan Dist. filand erken herkes geçirme
tarife uyguluyor

ancak bu T serisi dün çıktı fiyat yerlerde gibi yaw 400/500 kağıda panelimi var Avrupada?
işte arkadaş almış

dün ben net den 36/38 gibi rakamlar gördüm 55T8 için ülen tam soygun rakamı bunlar be:haha1

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
237
55
Ya firmalara da şaşırıyorum arkadaş hiç mi türkiye tanıdığınızın bir kişi yok bir sorun ya şöyle şöyle bir firma ile görüşme yapıyoruz distribütörlük vereceğiz verelim mi? sana bana sorsun yahuu bırakın distribütörlüğü verdikleri selamı almayın derim

evimde bir tek çay ve kahve makinem arçelik anladıkları tek şey bu ötesi hikaye siz kim tv distribütörlüğü kim?

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozgursbs

Yeni Üye
16 Tem 2024
4
46
Merhaba ,philips 55pus8508 almayı düşünüyorum. Ama cof sayısı kaçtır öğrenemedim hiçbir yerde. Bilgisi olan var mı?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,571
40
Merhaba ,philips 55pus8508 almayı düşünüyorum. Ama cof sayısı kaçtır öğrenemedim hiçbir yerde. Bilgisi olan var mı?
Kaç COF olduğunu bilmiyorum fakat sadece COF sayısına bakılarak tercih yapılmasını da doğru bulmuyorum. Philips 12'den aşağı kullanmamıştır diye düşünüyorum.
Televizyonun görüntüsünü beğendiyseniz buna çok takılmayın.

Yakın fiyatlara bir üst model Mini Led'li PML9008 de var. Farklı alternatif olarak TCL C645 var.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,790
55pus8508... IPS
55pus8518-8548.... Va paneller vardı. Karışık olarak bölgelere ve üretime göre değişiyor. Bildiğim kadarıyla Va paneller csot, IPS paneller LG olarak şimdiye kadar gördüklerim.
Buna göre
IPS... 6 cof
Va.....12 cof

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,790
O epeydeki fiyat Hepsiburada olan fiyat aşırı şişkin. CS olan model var 44-45 bine satılan onun aynısı. Fiyatını bunla kıyasla

Geri
Üst Alt