Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
merhabalar 20-25k arası bir tv bakıyorum. Android olursa daha iyi olur ama olmazsa da önerilerinize açığım.
Hiç detay vermemişsiniz; ebat nedir, IPS mi olacak VA mı, izleme profili nedir, oyun için mi, normal uydu kanalları için mi, Netflix vb 4K yayın izlenecek mi vs.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Philips 55pus8518-8548
Bu model Philips bir anormallik yapmaz ise Türkiye pazarında Va panel csot üretimi 23 bin civarı satışı var. İşlemcisi en yeni ve iyi mediatek pentonic 1000. Bunu listene ekleyebilirsiniz. Fiyat aralığına

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,373
erkan benim Tosh SV nin kullanım saatini sormuştun;
az evvel baktım kullanım saatine baktım; 52905 Saat olmuş 14 sene 8 ayda :hoba1
PDP gibi meret valla bundan evvel 3/5 sene evvel yine bakmıştım açıp temizlik yaptığım zaman
o zaman da şaşırmıştım ülen 10 sene tık demiyor diye

LCD ler de Matrix 25/30bin dedi geberir yaw kaldı ki o kadar süre de gitmez zaten
ayrıca "zaman" yer panelleri hele de aşırı rutubetli iklimde isen KM dolmasa bile
panel geberir,ben üstelik Antalya gibi nemin zirve yaptığı yerdeyim son 12 senedir hatta daha bile fazlası var

o sana 100bin saat gider abi diyen kazma herif bir boktan haberi yoktur 100bin KM anca Pio yapıyor
Pany bile zorlanıyor hatta yapamıyor!

üstelik bu panel Samsung S_PVA dır 100Hz/10-bit(çakma 10 bit değildir!) 2009 model tip;F1 5000;1 native contrast(ama harbi,şimdikiler gibi dynamic filan değildir!)
450NIT ve hala nit gram düşmedi!!! 450/500nit arasında çalışma yapabiliyor

Samsunga zamanında çok küfür etmiştik 2010 da Sony X4500 ler için Sony de bunlar adeta elde patlamıştı,bugün hemen hiç kalmadı
hepsi VSL hatası verip pert oldular! süper TV idi ama uzun ömürlü olamamıştı 4/6 senede pert oldular,neyseki ilk 2 yıl içinde
olanların SonyEurasia hemen para iadesi yapmıştı,çünkü Samsung panel üretmiyordu bunlar için!
şimdi bahsettiğin kişiler maalesef adeta yandılar Sony filan kalmadı herifler Panasonic gibi terkettiler TR yi yaw
bana da çok kişi ulaşıyor ama Sony artık tehlike dir,trak dedimi işi bitmiş sayılır,tamirine yan sanayi takıyorlar!
diğer donaımlar zaten her zaman dandik idi(fason dur bunlar Sony de) Çin malı muadil daha da dandik üniteleri takıyorlar
kaldırıp atacaksın Sony varsa elinde,bu üreticilerin TR den çekilmesi orta vadede ciddi sıkıntılar çıkarıyor! hatta kısa vadede bile
Vergiler(ithal)ciddi arttı,Belçikda bile orj. parça yoktur,yaw Avrupada bile Sony artık almak adeta pişmanlık dır,ayrıca OLED leri
çok çok iyi ama almak 2 defa riskli

bizim Kemalin kardeşi USA dan getiriyor Sony 65 Master-9 LCD ama ona "komaz":kiskis
panel gelince sana haber vereceğim sonra ararsın orayı gider incelersin
forumda yazmıyor bildiğim kadarıyla en son FT de yazıyordu ama seneler evvel bıraktı diye biliyorum++

M Çevrimdışı

Mashce

Yeni Üye
15 Ağu 2024
2
28
Herkese Merhaba kolay gelsin. 50/55inç, maksimum 30bin civarında film izlemek ve gündelik tv kanallarını izlemek için sorun çıkartmayan bir televizyon arıyorum. Qledler miniled ler oledler o kadar çok farklı şey var ki kafam çok karıştı yardımcı olursanız çok memnun olurum

O Çevrimdışı

ozgursbs

Yeni Üye
16 Tem 2024
4
46
55pus8508... IPS
55pus8518-8548.... Va paneller vardı. Karışık olarak bölgelere ve üretime göre değişiyor. Bildiğim kadarıyla Va paneller csot, IPS paneller LG olarak şimdiye kadar gördüklerim.
Buna göre
IPS... 6 cof
Va.....12 cof
6 cof olması ciddi bir dezavantaj yaratır mı? İzlediğim çok sayıda tv inceleme ve tavsiye videolarında o şekilde bilgi verenler izledim. Cof sayısı az ise uzun kullanımda ısınmadan dolayı arıza olması , cof sayısı arttıkça yükün paylaşılacağı için arıza verme ihtimalinin daha düştüğü şeklinde bilgi veriyorlardı.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Herkese Merhaba kolay gelsin. 50/55inç, maksimum 30bin civarında film izlemek ve gündelik tv kanallarını izlemek için sorun çıkartmayan bir televizyon arıyorum. Qledler miniled ler oledler o kadar çok farklı şey var ki kafam çok karıştı yardımcı olursanız çok memnun olurum
Qled, miniled,qned vb. Bunların hepsi LCD. Oled ayrı bir teknoloji. Oled her piksel ışığını kendi oluşturur. Yukardaki LCD ler arkadan ışık kaynaklıdır.
55C745 takip edin. 28 bin satışı oluyor genelde. Va panel 120 Hz yerel karartmali.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
6 cof olması ciddi bir dezavantaj yaratır mı? İzlediğim çok sayıda tv inceleme ve tavsiye videolarında o şekilde bilgi verenler izledim. Cof sayısı az ise uzun kullanımda ısınmadan dolayı arıza olması , cof sayısı arttıkça yükün paylaşılacağı için arıza verme ihtimalinin daha düştüğü şeklinde bilgi veriyorlardı.
Bunun tam bir kanıtı yok. LG leri yıllarca kullanan insanlarda var. Ama ekran büyüdükce TV de risk artar.

M Çevrimdışı

Mashce

Yeni Üye
15 Ağu 2024
2
28
Qled, miniled,qned vb. Bunların hepsi LCD. Oled ayrı bir teknoloji. Oled her piksel ışığını kendi oluşturur. Yukardaki LCD ler arkadan ışık kaynaklıdır.
55C745 takip edin. 28 bin satışı oluyor genelde. Va panel 120 Hz yerel karartmali.verdiğim

55C745 takip edin. 28 bin satışı oluyor genelde. Va panel 120 Hz yerel karartmali.
Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Elimde seçenek olması için önerebileceğiniz başka ürünler var mı acaba. Uzun süre kullanımda bana sıkıntı çıkarmayacak

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,796
Birde LCD olarak 30-40 bin aralığında satılan film oyun TV kanallari vb. Yani karışık kullanım için. 38 civarı satılan yerel karartmasi iyi çalışan parlaklığı ve kontrast siyahi iyi olan
55Q80D iyi bu sene başarilı
SDR ve hdr da başarilı

K Çevrimdışı

kingfrox

Yeni Üye
10 Eki 2020
8
32
Hiç detay vermemişsiniz; ebat nedir, IPS mi olacak VA mı, izleme profili nedir, oyun için mi, normal uydu kanalları için mi, Netflix vb 4K yayın izlenecek mi vs.
haklısınız kusura bakmayın. en az 55 inc boyutu. çoğunlukla film ve dizi(netflix prime video falan) + uydu kanalları. oyun hiç yok. IPS ve VA arasında kesin şu olsun diyemem. bu arada bütçemi 30kya kadar çıkardım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
haklısınız kusura bakmayın. en az 55 inc boyutu. çoğunlukla film ve dizi(netflix prime video falan) + uydu kanalları. oyun hiç yok. IPS ve VA arasında kesin şu olsun diyemem. bu arada bütçemi 30kya kadar çıkardım.
TCL 55C745 öneririm, 30.000 TL'ye alabileceğiniz en iyi tv bu görünüyor.

U Çevrimdışı

UcanHollandali

Yeni Üye
16 Ağu 2024
7
23
Samurai Samurai W Winston

55GHQ9500A hakkında düşünceniz nedir? Mediamarktta baktık çok hoşuma gitti, 21.500 için ama internetten alınca IPS dışında panel gelir mi servisi vestele göre nasıldır vb.

Edit: Arçelik panel numarası alabileceğim bir yer var mı seri numarasiyla? Eskiden servis yardımcı oluyormuş artık olmuyorlar.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Samurai Samurai W Winston

55GHQ9500A hakkında düşünceniz nedir? Mediamarktta baktık çok hoşuma gitti, 21.500 için ama internetten alınca IPS dışında panel gelir mi servisi vestele göre nasıldır vb.

Edit: Arçelik panel numarası alabileceğim bir yer var mı seri numarasiyla? Eskiden servis yardımcı oluyormuş artık olmuyorlar.
Panel konusunda garanti veremiyoruz çünkü Arçelik grubunun panel bilgilerine erişemiyoruz. Fakat Grundig 55 ve 65 ebatlarında çoğunlukla IPS kullanıyor.
Bence 21.500 fena fiyat değil, alınabilir yani.

Geri
Üst Alt