S Çevrimdışı

samet4646

Yeni Üye
16 Şub 2024
7
26
Sizin beklentinizi ve bütçenizi bilmediğim için yorum yapmam zor.

Bu durumu şöyle bir örnekle açıklamaya çalışayım,
Ben BMW kullanmaya alıştım diyelim. Kalkıp bana Egea verirseniz BMW'den sonra kötü gelecektir çünkü başka bir seviyeden geliyorum. Ama sizin bir önceki aracınız Toros ise Egea oldukça güzel gelir.

Daha önce Axen kullandığınız için muhtemelen Grundig size kötü gelmez. Axen'in paneli VA mı IPS mi bilmiyorum ama 43'' genelde VA oluyor. Işıklar açıkken, normal uydu yayınında televizyonlar arasında çok fark olmaz. Ama ne zaman ışıkları kapatıp karanlık ortamda 4K film izlemeye başlarsınız, o zaman aradaki kontrast ve siyah kalitesi farkı hissedilebilir.

Yerli üretim televizyonlara 30.000 vermem için aklımı yitirmiş olmam lazım şimdilik. İlerleyen yıllarda üretim kalitelerini arttırırlarsa o başka. Ancak dükkana falan alırken tercih ederim. 30.000'e 65'' Grundig alacağıma, yaklaşık aynı paraya 55'' C745 alırdım,
Beklentim Netflix YouTube guzel izlemek oyun oynamam TV den YouTube a Netflix e rahat bağlanmak ben torostan gelmiş gibiyim 😊 ışık falan kapatma olmaz bizde hanımla arada film izleriz ben YouTube uydu yayını izler bazen blu tv izlerim malesef şuan ki ekonomi de yerli üretim de çok pahalanmis tlc de müşteri hizmetleri berbat uzak durun falan diyorlar keza axen de öyleydi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Beklentim Netflix YouTube guzel izlemek oyun oynamam TV den YouTube a Netflix e rahat bağlanmak ben torostan gelmiş gibiyim 😊 ışık falan kapatma olmaz bizde hanımla arada film izleriz ben YouTube uydu yayını izler bazen blu tv izlerim malesef şuan ki ekonomi de yerli üretim de çok pahalanmis tlc de müşteri hizmetleri berbat uzak durun falan diyorlar keza axen de öyleydi
Vestel hariç Müşteri Hizmetleri iyi olan bir marka neredeyse yok. Grundig de Arçelik güvencesinde olduğu için, bu markanın da sorunsuz bir Müşteri Hizmetleri'ne sahip olduğunu umut ediyorum.

Bahsettiğiniz Grundig marka televizyonu alabilirsiniz, sizin işinizi görecektir. Grundig'in teknik özellikleri konusunda bilgi sahibi değilim çünkü Arçelik dışarıya bilgi paylaşmıyor.

Tabi ben yine de C745 alırdım, orası ayrı mesele 🙂 Full Array bir cihaz almak varken Grundig ile falan uğraşmazdım.

K Çevrimdışı

karahisarlı

Yeni Üye
3 May 2020
17
33
Merhaba

Vestel 65QA9700 almayı düşünüyorum.

Panel bilgisini nasıl öğrenebilirim ?

Bir de aynı fiyat bandında CoF sayısı yüksek dayanıklılık anlamında pozitif bakılabilecek başka tv öneriniz var mıdır ?
Saygılar

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba

Vestel 65QA9700 almayı düşünüyorum.

Panel bilgisini nasıl öğrenebilirim ?

Bir de aynı fiyat bandında CoF sayısı yüksek dayanıklılık anlamında pozitif bakılabilecek başka tv öneriniz var mıdır ?
Saygılar

Merhaba,

Bence QA9700 güzel bir tercih. Alternatif olarak aklıma gelen UA9090 ve Q9900 var. Alacağınız televizyonun seri numarasını buraya yazarsanız ustalarımız hangi panel kullanıldığını yazar. BOE marka ADS, LG marka IPS ve HKC marka FSA ile üretiliyordu eğer değişmediyse.

K Çevrimdışı

karahisarlı

Yeni Üye
3 May 2020
17
33
Merhaba,

Bence QA9700 güzel bir tercih. Alternatif olarak aklıma gelen UA9090 ve Q9900 var. Alacağınız televizyonun seri numarasını buraya yazarsanız ustalarımız hangi panel kullanıldığını yazar. BOE marka ADS, LG marka IPS ve HKC marka FSA ile üretiliyordu eğer değişmediyse.
2 yere sordum da yuvarlak konuşuyorlar.
Seri numara bilgisi vermek istemiyorlar.
Satın alıp iade edeceğiz paneli beğenmezsek

75UA9530 nasıl ?

O Çevrimdışı

oguzk

Yeni Üye
22 Şub 2024
2
32
Hocam hali hazırda 43ru7100 kullanıcısıyım. Tv ile ilgili şikayetim yok fakat izleme mesafemde küçük kalıyor artık. Gündüz ulusal kanallar izlenecek akşamları da film. Arada da oyun. Samsung 55Q80C ve 55QN85C arasında kaldım. Bunların ikiside VA panel midir? Siz olsanız tercihiniz hangisi yönünde olurdu? Samurai Samurai

X Çevrimdışı

xzerzevatx

Yeni Üye
7 Mar 2020
25
44
Arkadaşlar
merhabalar nasılsınız?
Bir süredir televizyon bakıyorum birçok arkadaşımın forumlarda yorumlarını okudum bana d yardımcı olur musunuz?
50/55 inç ebatinda -bir TV bakıyorum indirimlerden 20 bine kadar çıkabileceğim ( esas fiyatı 25 bin olabilir)
Karşıdan izlenecek Mi Box kullanacağım ( bu nedenle android e gerek var mı ekstra bir külfet olur mu bilemedim)
Tv kanalları ve Dijital Platformlarda dizi film izleyeceğim
Oyun vs oynamayacağım.
COF sayısının ekran ömrü açısından önemli olduğunu okudum
Anakart işlemci ram dahili hafıza derken kafa karıştırıyor haliyle
Fiyat performans ürünü bakıyorum Vestel Toshiba Grundig gibi markalar olabilir
Rica etsem kağıt üzerinde de olsa Fiyat Performans ürünü yazabilir misiniz?
Bir süredir Grundig GHQ9500
Vestel Q9700 gibi modelleri karşıma çıkıyor
Düz Vestel veya Q LED Vestel de olabilir
Yardım eder misiniz? Teşekkürler

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Hocam hali hazırda 43ru7100 kullanıcısıyım. Tv ile ilgili şikayetim yok fakat izleme mesafemde küçük kalıyor artık. Gündüz ulusal kanallar izlenecek akşamları da film. Arada da oyun. Samsung 55Q80C ve 55QN85C arasında kaldım. Bunların ikiside VA panel midir? Siz olsanız tercihiniz hangisi yönünde olurdu? Samurai Samurai
Her ikisi de VA panel. Bütçe sorunu yoksa tabi ki QN85C tercih sebebi çünkü en basitinden üst model. Q80C normal LED, QN85 ise Mini LED + çok daha fazla karartma bölgesi + daha yüksek parlaklık vs.

55Q80C
- Full Array LED
- 673 nit
- 100 bölgeden karartma

55QN85C
- Mini LED
- +1.000 nit
- 504 bölgeden karartma

RU7100'den sonra seviye atlamış hissedeceksiniz, ben daha önce tv izlemiyormuşum diyebilirsiniz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar
merhabalar nasılsınız?
Bir süredir televizyon bakıyorum birçok arkadaşımın forumlarda yorumlarını okudum bana d yardımcı olur musunuz?
50/55 inç ebatinda -bir TV bakıyorum indirimlerden 20 bine kadar çıkabileceğim ( esas fiyatı 25 bin olabilir)
Karşıdan izlenecek Mi Box kullanacağım ( bu nedenle android e gerek var mı ekstra bir külfet olur mu bilemedim)
Tv kanalları ve Dijital Platformlarda dizi film izleyeceğim
Oyun vs oynamayacağım.
COF sayısının ekran ömrü açısından önemli olduğunu okudum
Anakart işlemci ram dahili hafıza derken kafa karıştırıyor haliyle
Fiyat performans ürünü bakıyorum Vestel Toshiba Grundig gibi markalar olabilir
Rica etsem kağıt üzerinde de olsa Fiyat Performans ürünü yazabilir misiniz?
Bir süredir Grundig GHQ9500
Vestel Q9700 gibi modelleri karşıma çıkıyor
Düz Vestel veya Q LED Vestel de olabilir
Yardım eder misiniz? Teşekkürler

O zaman buyurun size direkt model önerisi, Grundig falan geçin;

50C645 - 22.000 TL (4 taksit)

55C645 - 25.000 TL

Amazon'dan alayım garanti olsun derseniz, 1.000 TL daha fazla verip buradan alabilirsiniz,

O Çevrimdışı

oguzk

Yeni Üye
22 Şub 2024
2
32
Her ikisi de VA panel. Bütçe sorunu yoksa tabi ki QN85C tercih sebebi çünkü en basitinden üst model. Q80C normal LED, QN85 ise Mini LED + çok daha fazla karartma bölgesi + daha yüksek parlaklık vs.

55Q80C
- Full Array LED
- 673 nit
- 100 bölgeden karartma

55QN85C
- Mini LED
- +1.000 nit
- 504 bölgeden karartma

RU7100'den sonra seviye atlamış hissedeceksiniz, ben daha önce tv izlemiyormuşum diyebilirsiniz.
Hocam teşekkür ederim cevapladığınız için. 65QN85C modeli de aynı şekilde VA panelmidir? 55 ve 65 inç boyutları arasında gidip gelmekteyim. Aslında 65 inç bütçemi aşıyor ama güzel bir indirim yakalarsam onuda düşünebilirim. Bazılarında boyutları değişince panellerde değişiklikler olabiliyor diye okumuştum

K Çevrimdışı

karahisarlı

Yeni Üye
3 May 2020
17
33
BOE marka ADS yani IPS panel, 12 COF.
Hocam tek panel mi kullanılıyor bu televizyonda ?
Bazı markalar karma panel kullanıyor. Biliyorsunuz.
Ancak bazen de Tek tip panel ile piyasaya çıktı. diye konuşulan televizyon bir müddet sonra HKC, LG vs. farklı panellere geçiş oluyor

QA9700 VA panel ile geliyor, IPS istiyorsanız UA9530 almalısınız.

Sadece panel çeşidi tek başına görselliği iyi yapmaz, başka faktörler de var. Bence iyi bir model seçmişsiniz, UA9530 işinizi görür diye düşünüyorum. Bizim tavsiye edeceğimiz modeller pahalı gelebilir. Konu PS5 olunca 120 HZ panel, VRR, ALLM gibi özellikler ön plana çıkar.

?

Son düzenleme:
X Çevrimdışı

xzerzevatx

Yeni Üye
7 Mar 2020
25
44
O zaman buyurun size direkt model önerisi, Grundig falan geçin;

50C645 - 22.000 TL (4 taksit)

55C645 - 25.000 TL

Amazon'dan alayım garanti olsun derseniz, 1.000 TL daha fazla verip buradan alabilirsiniz,
Vestel ve Grundig out TCL in . :) sepete eklendi araştırma tamamlandı takip başladı. Teşekkürler

Geri
Üst Alt