W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Grundig 50 " için tavsiye edeceğiniz bir model var mı yada alternatif bir marka model
Grundig in 50 inç leri pahalı geldi bana zaten bu ebatlar Va panelle gelir. Uygun fiyatlı olan modeller var Vestel grubunda onlara bakarsınız. Günlük kullanım için hepsi yeterlidir. Aynı şeyleri bize pazarliyorlar sadece. Yok android yok Google vb. Donanım aynı pazarlama teknikleri her sene değişiyor

X Çevrimdışı

xzerzevatx

Yeni Üye
7 Mar 2020
25
44
Grundig in 50 inç leri pahalı geldi bana zaten bu ebatlar Va panelle gelir. Uygun fiyatlı olan modeller var Vestel grubunda onlara bakarsınız. Günlük kullanım için hepsi yeterlidir. Aynı şeyleri bize pazarliyorlar sadece. Yok android yok Google vb. Donanım aynı pazarlama teknikleri her sene değişiyor
9500 serisi bazen 18 bine düşüyor vatanda IPS panel imiş ve 120 Hz olduğu bilgisi var bu fiyatla alırsam uygun mudur hocam. Veya Vestel grubunda 24 e kadar 2/3 model bilgisi paylaşma durumunuz bizlere yol gösterecektir
Teşekkürler

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
LCD ler artık eski gibi farklar yok hemen hemen aynı kalitede artık. Sadece üst seviye çok pahalıya sattiklari LCD var farklı olarak onlarda Sony çıkarın uçuk fiyatlarla kendinden geçmiş. Samsung 9 serileri iyi ondan sonrada fiyat olarak uygun olursa tcl 845 leri.
TV de izleme keyfinde farklılık istiyorsanız oled e geçin bir şekilde paranızı biriktirin. Buraya kayın.

S Çevrimdışı

Srt26

Yeni Üye
11 Mar 2022
4
44
Teşekkürler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Grundig yani Arçelik grubunu direk tavsiye etmeyin ltf!
illa yerli olacaksa o zaman Vestel deyin
Arçelik grubu bir tık daha iyidir(görüntü işlemede) ama değişim/MH v.s olarak Vestel gibi
değildir! hatta ciddi kötüdür

CallCenter ları ciddi kötüdür,hele teknik bilgide sıfırdır!
Vestel de ise bu konuda herifler çok daha iyidir

Panel işinde önce ŞANS gelir ama bazı üreticiler ciddi sıkntıdır yinede

THH ye giderseniz işiniz yine beklediğiniz gibi neticelenmez! sanırım "Arçelik" grubu ismi
burada bir etkendir!

Not;başıma geldi yakın geçmişte! 2020 bir konudan dolayı Arçelik çözmeyince,THH ye gittim
ama DAVA yı kaybettim yaw,üstelik teknik olarak işi bildiğimi zaten geçiyorum ama herifler
ısrarla kabul etmediler ve komik olan ise herifler dosyamı "eksik evrak" yüzünden ve de daha da
komiği,herifler sankim eve gelip de panel görmüşler de karar vermişler.....
"5" tane uzman/eksper her neyse bu hazretler dosyaya imzayı çakıp "RED" verdiler:kiskis

Ancak sıkıntıyı daha sonra ben kendi araştırmalarım ile çözmüştüm!! yani sorun halledilmişti
ama Dosyam o sırada açıktı bende mahsus geri çekmedim ve "bakalım ne olacak" demiştim
sonuç "RED" oldu,üstelik tamanen teknik olarak haklı olduğum halde!

ülen diyorum herifler bir şekilde benim paneli çakazladılar ve iş madem ki halledilmiş biz de o zaman RED
yapalım dediler:haha1
halbuki hiç bir yerde durumu kesinlikle yazmamıştım!
++

sonra TCL bu markayı da kesinlikle alternatif cart-curt v.s diye tavsiye etmeyin!
ya da "NOT" düşün bu konuda!
paneller zaten bir şekilde sıkıntılı,MH çok dandik Bilcom/Arçelik hepten sıkıntılı
yaw herifler özellikle NIT değerleri tüm serilerinde "palavra" 1000 görürseniz bilin ki 740 gibidir!
1500/2000 görürseniz küllüm yalandır! ama kalan NIT değeri de bence bu paneller için hala çok iyidir
laf aramızda ama şöyle bir şey vardır

örneğin 745/845 serileri NIT değeri "500" lerden sonra resmi ciddi bozuyor!
ayar tutmuyor adeta

not;teknik olarak bunu "yazılım" olarak aşmak istiyorlar ve onun için zaten NIT değerleri ölçümde onların
verdikleri değerlere çıkamıyor yani FAKE NIT değerleri bunlar
400/500 NIT üzerini örneğin Sony/Samy aşabiliyor hatta bu konuda Samy daha da iyidir,çünkü aşırı yüksek
baclit çalışması haliyle resmi bir şekilde bozuyor!

ama panel 85 ve üzeri ise bu sıkıntı bu sefer biraz azalıyor!
55/65 hatta 75 de bile ebat ufaldıkça baclit fazla açılınca bunu işleyecek resim sistemi
olmadığı için renk sapması ve bozulması kaçınılmaz olmaktadır!

şu kadar yüksek NIT olması tamamen uyanık üreticilerin bir marketing hilesidir

bu sistem aslında eskiye yeni montajlı baclit sistemidir! teknik olarak hiç bir espriside yoktur ve olamaz zaten
85" üzeri veya olsa 100/110/120" v.s paneller ki bu ebatların bazıları çıkmaya başladı bile o zaman yüksek
NIT değerleri yukarıda bahsettiğim resim bozulmalarını kısmen azaltacakdır!

55/65/75 de hiç bir teknik açıdan bunun faydası olmaz

Piyasada külliyen yalan/yanlış bilgileri bir "Katalog verileri" diye veriyorlar:hayir
bir de bu işin Youtuber leri var

adam TEST diyor örneğin Philips den bahsediyor 15dk.inceleme var palavradan tabiki ve herif 7/8 dk.
Ambilight den bahsediyor yaw,yani bununla başlayıp bununla final yapıyor güyya Philips test ediyor

diğeri TCL i anlatıyor o da küllüm marketing!

Vestel den bahsediyor birisi sankim Sony/Samy den 9x serisini anlatıyor yaw:haha1

inceleme v.s diye "yerli" işi her ne görürseniz sallayın geçin aynen
++

X Çevrimdışı

xzerzevatx

Yeni Üye
7 Mar 2020
25
44
Grundig yani Arçelik grubunu direk tavsiye etmeyin ltf!
illa yerli olacaksa o zaman Vestel deyin
Arçelik grubu bir tık daha iyidir(görüntü işlemede) ama değişim/MH v.s olarak Vestel gibi
değildir! hatta ciddi kötüdür

CallCenter ları ciddi kötüdür,hele teknik bilgide sıfırdır!
Vestel de ise bu konuda herifler çok daha iyidir

Panel işinde önce ŞANS gelir ama bazı üreticiler ciddi sıkntıdır yinede

THH ye giderseniz işiniz yine beklediğiniz gibi neticelenmez! sanırım "Arçelik" grubu ismi
burada bir etkendir!

Not;başıma geldi yakın geçmişte! 2020 bir konudan dolayı Arçelik çözmeyince,THH ye gittim
ama DAVA yı kaybettim yaw,üstelik teknik olarak işi bildiğimi zaten geçiyorum ama herifler
ısrarla kabul etmediler ve komik olan ise herifler dosyamı "eksik evrak" yüzünden ve de daha da
komiği,herifler sankim eve gelip de panel görmüşler de karar vermişler.....
"5" tane uzman/eksper her neyse bu hazretler dosyaya imzayı çakıp "RED" verdiler:kiskis

Ancak sıkıntıyı daha sonra ben kendi araştırmalarım ile çözmüştüm!! yani sorun halledilmişti
ama Dosyam o sırada açıktı bende mahsus geri çekmedim ve "bakalım ne olacak" demiştim
sonuç "RED" oldu,üstelik tamanen teknik olarak haklı olduğum halde!

ülen diyorum herifler bir şekilde benim paneli çakazladılar ve iş madem ki halledilmiş biz de o zaman RED
yapalım dediler:haha1
halbuki hiç bir yerde durumu kesinlikle yazmamıştım!
++

sonra TCL bu markayı da kesinlikle alternatif cart-curt v.s diye tavsiye etmeyin!
ya da "NOT" düşün bu konuda!
paneller zaten bir şekilde sıkıntılı,MH çok dandik Bilcom/Arçelik hepten sıkıntılı
yaw herifler özellikle NIT değerleri tüm serilerinde "palavra" 1000 görürseniz bilin ki 740 gibidir!
1500/2000 görürseniz küllüm yalandır! ama kalan NIT değeri de bence bu paneller için hala çok iyidir
laf aramızda ama şöyle bir şey vardır

örneğin 745/845 serileri NIT değeri "500" lerden sonra resmi ciddi bozuyor!
ayar tutmuyor adeta

not;teknik olarak bunu "yazılım" olarak aşmak istiyorlar ve onun için zaten NIT değerleri ölçümde onların
verdikleri değerlere çıkamıyor yani FAKE NIT değerleri bunlar
400/500 NIT üzerini örneğin Sony/Samy aşabiliyor hatta bu konuda Samy daha da iyidir,çünkü aşırı yüksek
baclit çalışması haliyle resmi bir şekilde bozuyor!

ama panel 85 ve üzeri ise bu sıkıntı bu sefer biraz azalıyor!
55/65 hatta 75 de bile ebat ufaldıkça baclit fazla açılınca bunu işleyecek resim sistemi
olmadığı için renk sapması ve bozulması kaçınılmaz olmaktadır!

şu kadar yüksek NIT olması tamamen uyanık üreticilerin bir marketing hilesidir

bu sistem aslında eskiye yeni montajlı baclit sistemidir! teknik olarak hiç bir espriside yoktur ve olamaz zaten
85" üzeri veya olsa 100/110/120" v.s paneller ki bu ebatların bazıları çıkmaya başladı bile o zaman yüksek
NIT değerleri yukarıda bahsettiğim resim bozulmalarını kısmen azaltacakdır!

55/65/75 de hiç bir teknik açıdan bunun faydası olmaz

Piyasada külliyen yalan/yanlış bilgileri bir "Katalog verileri" diye veriyorlar:hayir
bir de bu işin Youtuber leri var

adam TEST diyor örneğin Philips den bahsediyor 15dk.inceleme var palavradan tabiki ve herif 7/8 dk.
Ambilight den bahsediyor yaw,yani bununla başlayıp bununla final yapıyor güyya Philips test ediyor

diğeri TCL i anlatıyor o da küllüm marketing!

Vestel den bahsediyor birisi sankim Sony/Samy den 9x serisini anlatıyor yaw:haha1

inceleme v.s diye "yerli" işi her ne görürseniz sallayın geçin aynen
++

albanez albanez, rica etsem özele bir bakabilir misiniz

M Çevrimdışı

meraklıbaba

Yeni Üye
27 Ağu 2020
3
35
Arkadaşlar yeni bir tv alacağım,ancak formları okunyunca kafam iyice karıştı.Gündelik kullanım+netflix+tod veya beincont maç yayınları izleyceğim.Aşağıdaki modeller arasında kaldım.Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
1-SAMSUNG Q80C 65"
2-TCL C845 65"
3-TCL C745 65"
4-VESTEL Q9900 65" YADA Q9700
5-PHİLİPS PUS8808

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar yeni bir tv alacağım,ancak formları okunyunca kafam iyice karıştı.Gündelik kullanım+netflix+tod veya beincont maç yayınları izleyceğim.Aşağıdaki modeller arasında kaldım.Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
1-SAMSUNG Q80C 65"
2-TCL C845 65"
3-TCL C745 65"
4-VESTEL Q9900 65" YADA Q9700
5-PHİLİPS PUS8808
Öyle bir liste olmuş ki, bazı modeller arasında fiyat olarak uçurum var. Mesela Q80C fiyatına neredeyse 3 tane Vestel alırsınız.

En iyi görüntüyü sırasıyla şunlar verir;
1- TCL C845
2- Samsung Q80C, TCL C745
3- Philips PUS8808

Eğer ucuza denk getirirseniz Samsung 65QN85C alın. Pahalı gelirse yukarıda verdiğim sıralamaya göre bir tercih yapın.

S Çevrimdışı

Susanele

Yeni Üye
6 Şub 2024
5
57
LG markasının QNED85, QNED90 ve Oled haricindeki tüm televizyonları vasat. Ben LG QNED90 önermek isterdim fakat 65'' ebattan aşağısı satılmıyor. 65 olur derseniz,

Bunun dışında geniş açılı katmana sahip Samsung 55QN90C olabilir,

Bu arada QN90C benim için en iyi led televizyonlardan biridir, hatta en iyisi odur.

Bu kadar açılmaya gerek yok derseniz, sonuçta ofis cihazı olduğu için gerçekten bence de gerek yok, Vestel 55QA9700 alıp geçin derim.
QN90C genelde önerilen bir TV. Bildiğim kadarıyla IPS tabanlı ADS panel ile geliyor. IPS i siyahta hep başarısız görmüşümdür ve uzak durmuşumdur, açıyı çok önemsemediğim için VA bana her zaman daha yakın olmuştur, maalesef böyle bir önyargı oluştu bende. 65QN90C ve 75QN90C bu iki panel için bir değerlendirme rica ediyorum. Bir de QN85C yine ADS ile mi geliyor? QN90C ve QN85C kıyasında düşünceleriniz nedir?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
QN90C genelde önerilen bir TV. Bildiğim kadarıyla IPS tabanlı ADS panel ile geliyor. IPS i siyahta hep başarısız görmüşümdür ve uzak durmuşumdur, açıyı çok önemsemediğim için VA bana her zaman daha yakın olmuştur, maalesef böyle bir önyargı oluştu bende. 65QN90C ve 75QN90C bu iki panel için bir değerlendirme rica ediyorum. Bir de QN85C yine ADS ile mi geliyor? QN90C ve QN85C kıyasında düşünceleriniz nedir?
ADS ve IPS konusunda haklısınız ki ben de VA tercih ediyorum. Lakin Türkiye'de satılan QN8 ve QN9 serilerinin hepsi VA panel, bu açıdan rahat olabilirsiniz.

QN90C serisi (65 ve 75 fark etmez) şu an paranın alabileceği en iyi tv diyebilirim. QN85C ile farkı da kısaca şu şekilde;
- Daha fazla karartma bölge sayısı (65'' olanda 720 karartma bölgesi vs 1.344 karartma bölgesi)
- Daha yüksek parlaklık
- Yansımayı azaltan ve görüş açısını genişleten katman kullanılmış olması (Doğal kontrastı biraz düşürüyor)

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim; bütçe kısıtlıysa QN85C, maddiyat sorunu yoksa QN90C.

Her 2 tv'nin yan açı performansı;

Sevgili W Winston burada güzel bilgiler paylaştı, burayı inceleyebilirsiniz,

S Çevrimdışı

Susanele

Yeni Üye
6 Şub 2024
5
57
ADS ve IPS konusunda haklısınız ki ben de VA tercih ediyorum. Lakin Türkiye'de satılan QN8 ve QN9 serilerinin hepsi VA panel, bu açıdan rahat olabilirsiniz.

QN90C serisi (65 ve 75 fark etmez) şu an paranın alabileceği en iyi tv diyebilirim. QN85C ile farkı da kısaca şu şekilde;
- Daha fazla karartma bölge sayısı (65'' olanda 720 karartma bölgesi vs 1.344 karartma bölgesi)
- Daha yüksek parlaklık
- Yansımayı azaltan ve görüş açısını genişleten katman kullanılmış olması (Doğal kontrastı biraz düşürüyor)

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim; bütçe kısıtlıysa QN85C, maddiyat sorunu yoksa QN90C.

Her 2 tv'nin yan açı performansı;

Sevgili W Winston burada güzel bilgiler paylaştı, burayı inceleyebilirsiniz,
Şimdi 845, 745 incelemenize baktım, gerçekten çok şaşırttı beni. Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi parlaklığın da fazlası zararmış. Muhtemelen parlaklık kısılınca blooming ve renk dengesizliği biraz düzeliyordur ama kısacaksam yüksek nit değerinin bir anlamı kalmıyor. Bravo 745 e 👏 Cevabınıza ve ilginize teşekkürler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Şimdi 845, 745 incelemenize baktım, gerçekten çok şaşırttı beni. Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi parlaklığın da fazlası zararmış. Muhtemelen parlaklık kısılınca blooming ve renk dengesizliği biraz düzeliyordur ama kısacaksam yüksek nit değerinin bir anlamı kalmıyor. Bravo 745 e 👏 Cevabınıza ve ilginize teşekkürler.
Mini Led'li modeller daha yüksek parlaklığa çıkıyor ve daha fazla karartma bölgesi var. Fakat dezavantaj olarak parlaklık yükselince ışığı kontrol etmek zorlaşıyor. Objelerin etrafında saçılma ve renk satürasyonunda bozulma yapıyor. Burada da devreye yerel karartma kalitesi ve bu yerel karartma sistemini kontrol eden yazılımın ve algoritmanın kalitesi devreye giriyor. Marka ve modele göre bu kalite değişebiliyor.

Şimdi Sony X95L ile veya Samsung QN90C ile TCL C845 arasında fark yok diyemem. Görüntü işlemcisi, yerel karartma yazılımının görüntüye etkisi az değil. Tabi en baba Mini Led tv dahi Oled paneldeki görüntü kalitesini veremez, orası ayrı konu.

Geri
Üst Alt