S Çevrimdışı

Susanele

Yeni Üye
6 Şub 2024
5
57
Mini Led'li modeller daha yüksek parlaklığa çıkıyor ve daha fazla karartma bölgesi var. Fakat dezavantaj olarak parlaklık yükselince ışığı kontrol etmek zorlaşıyor. Objelerin etrafında saçılma ve renk satürasyonunda bozulma yapıyor. Burada da devreye yerel karartma kalitesi ve bu yerel karartma sistemini kontrol eden yazılımın ve algoritmanın kalitesi devreye giriyor. Marka ve modele göre bu kalite değişebiliyor.

Şimdi Sony X95L ile veya Samsung QN90C ile TCL C845 arasında fark yok diyemem. Görüntü işlemcisi, yerel karartma yazılımının görüntüye etkisi az değil. Tabi en baba Mini Led tv dahi Oled paneldeki görüntü kalitesini veremez, orası ayrı konu.
Biz Sony ile büyüdük. Ben Sony yi anlamaya çalışmak için çok çabaladım ama artık bıraktım Samurai. Fahiş fiyatı geçtim ürüne ulaşamıyorum ki. A95L bakayım dedim yok, X95L bakayım dedim yok. E sen bana ürün satmak istemiyorsan benim de yapacağım birşey yok. Tamam kendi ekonomik yapın ve TR deki enflasyonist baskı yüzünden çektin gittin ama Arjantin'de varsın adamlar bizden fazla sürünüyor. Anlaş adam gibi bir distribütör ile yık TR deki enflasyon baskısını onun üstüne o uğraşsın, onlar alışık becerir. Ürününü bana ulaştır be arkadaş.. Neyse dediğim gibi anlamaya çalışmayı bıraktım Sony yi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Biz Sony ile büyüdük. Ben Sony yi anlamaya çalışmak için çok çabaladım ama artık bıraktım Samurai. Fahiş fiyatı geçtim ürüne ulaşamıyorum ki. A95L bakayım dedim yok, X95L bakayım dedim yok. E sen bana ürün satmak istemiyorsan benim de yapacağım birşey yok. Tamam kendi ekonomik yapın ve TR deki enflasyonist baskı yüzünden çektin gittin ama Arjantin'de varsın adamlar bizden fazla sürünüyor. Anlaş adam gibi bir distribütör ile yık TR deki enflasyon baskısını onun üstüne o uğraşsın, onlar alışık becerir. Ürününü bana ulaştır be arkadaş.. Neyse dediğim gibi anlamaya çalışmayı bıraktım Sony yi.
Play Station olmasa belki de batmışlardı, yeterince iyi yönetilmediklerini düşünüyorum. Buradan çekip gitmeden önce son televizyonlarını alıp kendimi kurtardım ben 🙂

Oled alınacaksa LG, 1. sınıf led alınacaksa da Samsung derim. Şimdilik durum bu şekilde.

B Çevrimdışı

beffect

Yeni Üye
22 Ara 2022
10
24
Merhabalar salonum için 55 inch boyutunda tv bakıyorum ve oled tv teknolojisi beni baya cezbetti aşağıdaki sıraladığım modeller içerisinden hangisini almalıyım ve bunlar haricinde önerebileceğiniz modeller var mıdır?
Xbox/Film/Dizi için kullanacağım.

Vestel 55O9800tt
Vestel 55O9900
Arçelik A55 OLED A 950

Oled olmasalar da bu modelleri de beğendim
TCL 55C645
TCL58P733
Vestel 55q9900
55PUS8808
55pml9008

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
bazı kişiler sordular onlara cevaben;

yerli işi ne QLED hele hele OLED paneller yaramaz!

hem güncel donanımlara sahip değiller(özellikle OLED leri) hemde ciddi donanım
kalitesizliği söz konusudur+yazılımları da özürlüdür

kısaca yerli işi tabiki "düşük bütçeliler" için uygundur ama iddialı modeller değil!
OLED kim bunlar kim yaw!
herifler daha günceli yakalayamamışlar

normal bir yerli montaj TV "tatlı fiyata" ise o zaman alınır,o kadar
++

OLED panel dosyalarım bir süreliğine uçtu! Blog kapandığı için
ancak spesifik olarak bazı sıkıntıları olan varsa bana eMail den yazsın hallederim
gerçi bu şekilde olanlarda pek yok gibi ama Forumlardan OLED konusunda uzak durunuz!
"sallama" OLED bilgerini sizler de sallayın gitsin:hayir

not;Hayati bey,DH deki o kişi "malum" dur! bahsettiğin başlığı okudum ama sadece güldüm
yaw bunlar satıcı tipler "fake" dirler+ama mal satmanın derdindeler,yani salla geç onu sen
bu tiplerin ayaklarını hala kıramadılar malum forumlardan!

++
birisi TCL 845 sormuş bana,buna da cevaben; illa TCL ise 745 al kardeşim!
845 palavra panel! beni dinle sen ya da bekle 2024 leri(Rus dostum yakında dönüyor buraya
bahsettiğim TCL paneli getirecek)

TCL Rus pazarında en az 6/10ay bizden önce çıkarıyorlar serileri!

++

"Panasonic" çiler;yaw az bekleyin finale geldik! ancak ben hala umutlu değilim,"caponları" çok iyi tanıdığım için:kiskis
Dündar beyle siz teması kesmeyin

S Çevrimdışı

Susanele

Yeni Üye
6 Şub 2024
5
57

bazı kişiler sordular onlara cevaben;

yerli işi ne QLED hele hele OLED paneller yaramaz!

hem güncel donanımlara sahip değiller(özellikle OLED leri) hemde ciddi donanım
kalitesizliği söz konusudur+yazılımları da özürlüdür

kısaca yerli işi tabiki "düşük bütçeliler" için uygundur ama iddialı modeller değil!
OLED kim bunlar kim yaw!
herifler daha günceli yakalayamamışlar

normal bir yerli montaj TV "tatlı fiyata" ise o zaman alınır,o kadar
++

OLED panel dosyalarım bir süreliğine uçtu! Blog kapandığı için
ancak spesifik olarak bazı sıkıntıları olan varsa bana eMail den yazsın hallederim
gerçi bu şekilde olanlarda pek yok gibi ama Forumlardan OLED konusunda uzak durunuz!
"sallama" OLED bilgerini sizler de sallayın gitsin:hayir

not;Hayati bey,DH deki o kişi "malum" dur! bahsettiğin başlığı okudum ama sadece güldüm
yaw bunlar satıcı tipler "fake" dirler+ama mal satmanın derdindeler,yani salla geç onu sen
bu tiplerin ayaklarını hala kıramadılar malum forumlardan!

++
birisi TCL 845 sormuş bana,buna da cevaben; illa TCL ise 745 al kardeşim!
845 palavra panel! beni dinle sen ya da bekle 2024 leri(Rus dostum yakında dönüyor buraya
bahsettiğim TCL paneli getirecek)

TCL Rus pazarında en az 6/10ay bizden önce çıkarıyorlar serileri!

++

"Panasonic" çiler;yaw az bekleyin finale geldik! ancak ben hala umutlu değilim,"caponları" çok iyi tanıdığım için:kiskis
Dündar beyle siz teması kesmeyin
Kuro ları, ZF355 leri, SV685 leri istiyoruz hocam. :kiskis

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

samet4646

Yeni Üye
16 Şub 2024
7
26
Merhaba televizyonum axen 43 inç fulhd evlenirken param ona yetti onu almıştım görüntü kalitesi yazilimi işlemcisi berbat TV açılması bile çok uzun sürüyor başka bir evdeki 55 inç 4k Vestelin bile görüntü kalitesi bana çok güzel gelmeye başladı sizce ne alayim TV olarak yoksa TV box mi alsam? YouTube izlerim Netflix blu TV üyeliğim var film dizi izlemesini severim uydu yayını da izliyoruz evde Lutfen cevap verir misiniz 😊

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba televizyonum axen 43 inç fulhd evlenirken param ona yetti onu almıştım görüntü kalitesi yazilimi işlemcisi berbat TV açılması bile çok uzun sürüyor başka bir evdeki 55 inç 4k Vestelin bile görüntü kalitesi bana çok güzel gelmeye başladı sizce ne alayim TV olarak yoksa TV box mi alsam? YouTube izlerim Netflix blu TV üyeliğim var film dizi izlemesini severim uydu yayını da izliyoruz evde Lutfen cevap verir misiniz 😊
Fiyatı yüksekten düşüğe doğru tavsiye edebileceğim modeller;
1) Samsung QN90C
2) Samsung QN85C
3) Samsung Q80C
4) TCL C845 (Müşteri Hizmetleri iyi anlatılmıyor)
5) TCL C745 (Müşteri Hizmetleri iyi anlatılmıyor)
6) Philips PUS8808 (Müşteri Hizmetleri iyi anlatılmıyor)
7) TCL C645
8) Vestel Q9700TT

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar salonum için 55 inch boyutunda tv bakıyorum ve oled tv teknolojisi beni baya cezbetti aşağıdaki sıraladığım modeller içerisinden hangisini almalıyım ve bunlar haricinde önerebileceğiniz modeller var mıdır?
Xbox/Film/Dizi için kullanacağım.

Vestel 55O9800tt
Vestel 55O9900
Arçelik A55 OLED A 950

Oled olmasalar da bu modelleri de beğendim
TCL 55C645
TCL58P733
Vestel 55q9900
55PUS8808
55pml9008
Philips PML serisi ve TCL P serisini es geçin. 58'' tv de almayın. Yerli markalardan Oled almak için henüz erken.

Bütçe sorunu yoksa direkt Samsung QN85C tavsiye ederim. İlla Oled alacaksanız da LG marka öneririm. Yalnız cihaz salon televizyonu olarak kullanılmaması şartıyla yani tv bütün gün açık kalacaksa 2-3 yıla Oled yanığı olmaması kaçınılmaz.

Oled olmaz, QN85C de pahalı gelir derseniz TCL C745 bakabilirsiniz. Fiyat yine yüksek kalırsa TCL C645 veya Vestel 55Q9700TT olabilir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Kuro ları, ZF355 leri, SV685 leri istiyoruz hocam. :kiskis
valla bende istiyorum ama geçmiş ola:hoba1

benim SV685 hayırlısıyla 15.seneye girmiş oldu dün itibarıyla!
onca sene de eve bir sürü panel girdi bu meret hala Salon da ana panel yaw:ok
üstelik şimdi tam da zamanı oldu zira hala yayınlar 720/1080 ve gün boyu bunlar
izleniyor,her ne kadar TS uydusundan bakıldığı zaman veya info dan filan hemen
herkes 1080i/50 yayın yapılıyor sanıyor ama bu da küllüm yalan yaw:haha1

iyi de ben neyleyeyim UHD paneli!
günümüz TR deki paneller içinde bu konuda en iyi Tuner+işlemci/düzeltme v.s olarak
bir tek LGE nin OLED ve üst seri LCD leri ciddi başarılı yani panel UHD ama SD/720/1080 de
en iyi bunlar:ok

not;"Panasonic" i saymadım herifler artık TR de olmadığı için yoksa en iyisi Dahili uydu da Pany dir!
bir grup eski Pany/Pio cular olarak 2 senedir uğraşıyoruz en azından Panasonic OLED ler için
ama adamlarda hala tık yok,çok iyi bir ithalatçı firma+süper uzman ama harbi "uzmanlar grubu"
hatta servisi bile özel hale getirdik ama iş yine de oldukça detaylı olduğu için adamları ikna edemedik!

Panasonic "LCD" ler olarak artık bizim gözümüzde çok hafif kalıyor ve zaten niyetimiz direk Pany OLED dir
LCD mi kaldı yaw Pany için,onunla Çin liler uğraşıyor!

AVF den Phil ve Steve de bizim gruba destek veriyor özellikle Steve bu işin hem hastası hem de ciddi
uzmanıdır,o da şaşırıyor bu duruma neden TR de yok diye,en dandik ülkede varlar ama TR sankim Cezalı!
2013 de çok uyardım "malum" hazretleri ama dinlemediler!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
@zerzevat
ben normalde hiç ""LCD"" tavsiye yapmıyorum benim işim sadece son 3/4 senedir OLED dir
sorduğun üzere pahalı ve bilmem neyli veya OLED filan "yerli işi" panellerin hiç birisi yaramaz
kaldıki bunlar ucuz da hiç değildir!

OLED çiyim ama yerlici kesinlikle değilim,hatta bir tek OLED için LGE tavsiye ediyorum
Samy de olabilir ama tavsiyesi benden olmaz!
Sony de olabilir ama benden uzak dursun
TPV de olabilir ama onuda aman aman tavsiye edemiyorum

Arçelik/Grundig TV ler resim olarak biraz daha iyidir+yazılımları da daha stabil dir
Vestel ise alırsan başın her konuda rahat olur,yani MH v.s çok iyi zatne bir tek bu tarafları çok iyi
Arçelik grubu TV den "anlamıyorlar" desem yalan olmaz,zira işin de bir sıkıntı çıkarsa adamı
iyice sıkarlar!

"anlamıyorlar" açsam iyi olur; herifler güzel TV ler yapıyor aslında ama sorun/sıkıntı da bolca
çıkıyor ve MH v.s zaten adam gibi bir cevap bile veremiyorlar,basit şeyleri bile cevaplıyamıyorlar!
yanimal iyi ama güvenli olamıyor bir türlü

++

2024 yılı için(bu herifler de sene kavramı da bir tuhaf yaw)şimdi 2024 deyiz 2023 leri çıkarırlar
ama vatandaş anlamaz!
ülen 2024 de "yeni" diye eski en üst seri dedikleri malı nasıl düşük/eksik v.s konfigle çıkarırsın!
ama vatandaş mecburen bunu da yiyor maalesef!

ez-cümle yerlici den ucuz yollu mümkünse Vestel alınır sadece
yok QLED miş yok miniLED miş hatta OLED miş filan uzak durun bunlardan!!!

++

bir arkadaş BOX sormuş;direk tavsiyemdir:hihi
bir arkadaş Receiver sormuş ve elinde Kati-913 var,o zaman süper yaw,bende hala bunu kullanıyorum arada
bir arkadaş illa yerli "OLED" diyor, "ALMA"

aklımda şimdilik kalanlar bunlar oldu

X Çevrimdışı

xzerzevatx

Yeni Üye
7 Mar 2020
25
44
@zerzevat
ben normalde hiç ""LCD"" tavsiye yapmıyorum benim işim sadece son 3/4 senedir OLED dir
sorduğun üzere pahalı ve bilmem neyli veya OLED filan "yerli işi" panellerin hiç birisi yaramaz
kaldıki bunlar ucuz da hiç değildir!

OLED çiyim ama yerlici kesinlikle değilim,hatta bir tek OLED için LGE tavsiye ediyorum
Samy de olabilir ama tavsiyesi benden olmaz!
Sony de olabilir ama benden uzak dursun
TPV de olabilir ama onuda aman aman tavsiye edemiyorum

Arçelik/Grundig TV ler resim olarak biraz daha iyidir+yazılımları da daha stabil dir
Vestel ise alırsan başın her konuda rahat olur,yani MH v.s çok iyi zatne bir tek bu tarafları çok iyi
Arçelik grubu TV den "anlamıyorlar" desem yalan olmaz,zira işin de bir sıkıntı çıkarsa adamı
iyice sıkarlar!

"anlamıyorlar" açsam iyi olur; herifler güzel TV ler yapıyor aslında ama sorun/sıkıntı da bolca
çıkıyor ve MH v.s zaten adam gibi bir cevap bile veremiyorlar,basit şeyleri bile cevaplıyamıyorlar!
yanimal iyi ama güvenli olamıyor bir türlü

++

2024 yılı için(bu herifler de sene kavramı da bir tuhaf yaw)şimdi 2024 deyiz 2023 leri çıkarırlar
ama vatandaş anlamaz!
ülen 2024 de "yeni" diye eski en üst seri dedikleri malı nasıl düşük/eksik v.s konfigle çıkarırsın!
ama vatandaş mecburen bunu da yiyor maalesef!

ez-cümle yerlici den ucuz yollu mümkünse Vestel alınır sadece
yok QLED miş yok miniLED miş hatta OLED miş filan uzak durun bunlardan!!!

++

bir arkadaş BOX sormuş;direk tavsiyemdir:hihi
bir arkadaş Receiver sormuş ve elinde Kati-913 var,o zaman süper yaw,bende hala bunu kullanıyorum arada
bir arkadaş illa yerli "OLED" diyor, "ALMA"

aklımda şimdilik kalanlar bunlar oldu
Özlü sözlerini aklımın en güzel yerine koydum. Koyarken de MiniLED miş neymiş boş verin kelimesini ( Vestel miniLED modeli olan UM9910 u almaya niyetlenen ben ) Vestel in ilgili modelini lsiteden çıkararak anlamış oluyor muyum?
Oluyor isem oemi şimdi ne yapacağız Vestel hangi modelde daha da başarılı ( android olmasına gerek yok)
Saygılar Vesselam albanez albanez

S Çevrimdışı

samet4646

Yeni Üye
16 Şub 2024
7
26
Fiyatı yüksekten düşüğe doğru tavsiye edebileceğim modeller;
1) Samsung QN90C
2) Samsung QN85C
3) Samsung Q80C
4) TCL C845 (Müşteri Hizmetleri iyi anlatılmıyor)
5) TCL C745 (Müşteri Hizmetleri iyi anlatılmıyor)
6) Philips PUS8808 (Müşteri Hizmetleri iyi anlatılmıyor)
7) TCL C645
8) Vestel Q9700TT
Grundig 65ghq9500 29200 lira dedi Media Markt bu nasıl alınır mı bu fiyata listeniz de yok ama

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Grundig 65ghq9500 29200 lira dedi Media Markt bu nasıl alınır mı bu fiyata listeniz de yok ama
Sizin beklentinizi ve bütçenizi bilmediğim için yorum yapmam zor.

Bu durumu şöyle bir örnekle açıklamaya çalışayım,
Ben BMW kullanmaya alıştım diyelim. Kalkıp bana Egea verirseniz BMW'den sonra kötü gelecektir çünkü başka bir seviyeden geliyorum. Ama sizin bir önceki aracınız Toros ise Egea oldukça güzel gelir.

Daha önce Axen kullandığınız için muhtemelen Grundig size kötü gelmez. Axen'in paneli VA mı IPS mi bilmiyorum ama 43'' genelde VA oluyor. Işıklar açıkken, normal uydu yayınında televizyonlar arasında çok fark olmaz. Ama ne zaman ışıkları kapatıp karanlık ortamda 4K film izlemeye başlarsınız, o zaman aradaki kontrast ve siyah kalitesi farkı hissedilebilir.

Yerli üretim televizyonlara 30.000 vermem için aklımı yitirmiş olmam lazım şimdilik. İlerleyen yıllarda üretim kalitelerini arttırırlarsa o başka. Ancak dükkana falan alırken tercih ederim. 30.000'e 65'' Grundig alacağıma, yaklaşık aynı paraya 55'' C745 alırdım,

Geri
Üst Alt