H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
Selamün aleyküm arkadaşlar.
İş yerinde amcamın ofis odasında kullanılmak üzere 55" tv alacağız. Amcamın kalite takıntısı var. Parlak ekran ve canlı renkler onun için yeterli olacaktır. Ön kabul ile, Lg'nin iyi olduğunu düşünüyor :)
Tahminim 40-45 derece açı ile izlenecek daha çok. Bu yüzden ips tercih etmeliyiz diye anlıyorum önceki mesajlardan.
Tv %95 oranla ulusal kanallar izlenmek amaçlı kullanılacak.
Bütçe sıkıntısı yok, fakat ben şahsen çok para vermesini istemiyorum. Lg başta olmak üzere, hangi modelleri tavsiye edersiniz arkadaşlar?
Samurai Samurai
W Winston

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Selamün aleyküm arkadaşlar.
İş yerinde amcamın ofis odasında kullanılmak üzere 55" tv alacağız. Amcamın kalite takıntısı var. Parlak ekran ve canlı renkler onun için yeterli olacaktır. Ön kabul ile, Lg'nin iyi olduğunu düşünüyor :)
Tahminim 40-45 derece açı ile izlenecek daha çok. Bu yüzden ips tercih etmeliyiz diye anlıyorum önceki mesajlardan.
Tv %95 oranla ulusal kanallar izlenmek amaçlı kullanılacak.
Bütçe sıkıntısı yok, fakat ben şahsen çok para vermesini istemiyorum. Lg başta olmak üzere, hangi modelleri tavsiye edersiniz arkadaşlar?
Samurai Samurai
W Winston
LG markasının QNED85, QNED90 ve Oled haricindeki tüm televizyonları vasat. Ben LG QNED90 önermek isterdim fakat 65'' ebattan aşağısı satılmıyor. 65 olur derseniz,

Bunun dışında geniş açılı katmana sahip Samsung 55QN90C olabilir,

Bu arada QN90C benim için en iyi led televizyonlardan biridir, hatta en iyisi odur.

Bu kadar açılmaya gerek yok derseniz, sonuçta ofis cihazı olduğu için gerçekten bence de gerek yok, Vestel 55QA9700 alıp geçin derim.

H Çevrimdışı

hknsngl44

Aktif Üye
16 Ağu 2016
60
LG markasının QNED85, QNED90 ve Oled haricindeki tüm televizyonları vasat. Ben LG QNED90 önermek isterdim fakat 65'' ebattan aşağısı satılmıyor. 65 olur derseniz,

Bunun dışında geniş açılı katmana sahip Samsung 55QN90C olabilir,

Bu arada QN90C benim için en iyi led televizyonlardan biridir, hatta en iyisi odur.

Bu kadar açılmaya gerek yok derseniz, sonuçta ofis cihazı olduğu için gerçekten bence de gerek yok, Vestel 55QA9700 alıp geçin derim.
Teşekkürler. Peki, Vestel 55QA9700 mi yoksa 55Q9700TT mi?

F Çevrimdışı

frenze

Yeni Üye
8 Şub 2024
4
37
Arkadaşlar merhaba,
Samsung 55CU8000 aldım 2 ay önce. Araya ailevi sorunlar girdiği için ilgilenip dikkat edemedim ama bu cihazın ekranı çok karanlık.
Salonda tek ampülle aydınlanırken bile parlama yapıyor ve neredeyse yüzler gözükmüyor.
Bu model bu kadar mı kalitesiz acaba. İade ve ya değiştirme imkanımda yok ama seyir zevki sıfır neredeyse.
Bu konuda ne yapabilirim.

M Çevrimdışı

Mustafa77k

Aktif Üye
13 Eki 2022
66
Merhaba arkaşada tv alacağız bütcesi 30 k genel de spor yayınları maç yayınlaır izliyor yotube kullanıyor. Tv boxu var ne önerirsiniz

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar merhaba,
Samsung 55CU8000 aldım 2 ay önce. Araya ailevi sorunlar girdiği için ilgilenip dikkat edemedim ama bu cihazın ekranı çok karanlık.
Salonda tek ampülle aydınlanırken bile parlama yapıyor ve neredeyse yüzler gözükmüyor.
Bu model bu kadar mı kalitesiz acaba. İade ve ya değiştirme imkanımda yok ama seyir zevki sıfır neredeyse.
Bu konuda ne yapabilirim.
Hiçbir şey yapamazsınız, tek yapabileceğiniz odayı mümkün olduğu kadar karartmak. Otomatik parlaklık ayarı varsa bunu kapatın, parlaklığı manuel olarak maksimuma alın.

Samsung'un KU, BU, CU gibi serilerinden kaçınmak gerekir, bunu her fırsatta söylüyorum. Sadece ihtiyaca yönelik olarak nadiren önerdiğim bir modeldir. Aydınlık odalarda sıkıntı yaratır çünkü parlaklığı 300 nit bile değil. Markanın en alt segment televizyonu KU, BU, CU gibi serilerdir. Qled desteği yoktur, Kristal görüntü işlemcisini kullanır ki bu işlemciyi sadece alt segment modellere koyar. Gerçeğe yakın diye lanse etse de bu işlemcinin görüntüsü oldukça soluktur.

Parlaklık otomatikteyse bu ayarı kapatın, belki biraz fark eder. Bu televizyonun HDR performansı da vasattır. Düzelmezse ya böyle kullanacaksınız ya da satacaksınız artık.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkürler. Peki, Vestel 55QA9700 mi yoksa 55Q9700TT mi?
- 55Q9700TT VA panel ile geliyor. Çok yandan izlenecekse solma yapabilir. Onun dışında güzel.
- 55QA9700 önceden sadece IPS panel ile üretiliyordu. Yine halen sürekli IPS ise QA9700 almak daha mantıklı.
- 55UA9090 da alternatif düşünülebilir. ADS yani IPS panel mevcut. Fakat Qled yok. Qled olmamasını eksiklik olarak değerlendirmezseniz 9090 da iyi bir model.

F Çevrimdışı

frenze

Yeni Üye
8 Şub 2024
4
37
Hiçbir şey yapamazsınız, tek yapabileceğiniz odayı mümkün olduğu kadar karartmak. Otomatik parlaklık ayarı varsa bunu kapatın, parlaklığı manuel olarak maksimuma alın.

Samsung'un KU, BU, CU gibi serilerinden kaçınmak gerekir, bunu her fırsatta söylüyorum. Sadece ihtiyaca yönelik olarak nadiren önerdiğim bir modeldir. Aydınlık odalarda sıkıntı yaratır çünkü parlaklığı 300 nit bile değil. Markanın en alt segment televizyonu KU, BU, CU gibi serilerdir. Qled desteği yoktur, Kristal görüntü işlemcisini kullanır ki bu işlemciyi sadece alt segment modellere koyar. Gerçeğe yakın diye lanse etse de bu işlemcinin görüntüsü oldukça soluktur.

Parlaklık otomatikteyse bu ayarı kapatın, belki biraz fark eder. Bu televizyonun HDR performansı da vasattır. Düzelmezse ya böyle kullanacaksınız ya da satacaksınız artık.
Anlıyorum arkadaşım, teşekkür ederim.
Otomatik parlaklık ayarı haricinde kontrast vb. hiç mi işlem yapamayız.
Bu forumu görsem almazdım ama kime nereden satacağız ayrı bir konu.
55' maksimum 30.000-TL bütçe ile parlaklık sorunu yaşanmayacak bir cihaz önerebilir misin.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Anlıyorum arkadaşım, teşekkür ederim.
Otomatik parlaklık ayarı haricinde kontrast vb. hiç mi işlem yapamayız.
Bu forumu görsem almazdım ama kime nereden satacağız ayrı bir konu.
55' maksimum 30.000-TL bütçe ile parlaklık sorunu yaşanmayacak bir cihaz önerebilir misin.
Önce ayarlara bir bakın ''Eko'' mod açık mı diye. Eğer açıksa ortam ışığına göre parlaklığı otomatik olarak kısar. Belki bu açıksa size karanlık geliyordur. Ayarlar menüsüne gidin, oradan Eko menüsüne. ''Ortam Işığı Algılama'' açık ise bunu kapatın.

Aklıma gelenler;
- Samsung 55Q60C (Bu da çok parlak değil ama biraz daha iyi)
- TCL 55C745
- TCL 55C645

W Winston sen ne önerirsin ?

F Çevrimdışı

frenze

Yeni Üye
8 Şub 2024
4
37
Önce ayarlara bir bakın ''Eko'' mod açık mı diye. Eğer açıksa ortam ışığına göre parlaklığı otomatik olarak kısar. Belki bu açıksa size karanlık geliyordur. Ayarlar menüsüne gidin, oradan Eko menüsüne. ''Ortam Işığı Algılama'' açık ise bunu kapatın.

Aklıma gelenler;
- Samsung 55Q60C (Bu da çok parlak değil ama biraz daha iyi)
- TCL 55C745
- TCL 55C645

W Winston sen ne önerirsin ?
Ortam Işığı Algılama kapalı,
Güç tasarrufu kapalı.

TCL'den marka olarak uzak durup almadım. Aile evimde Samsung vardı 55'. 5 yıllık bir modeldi ama parlaklık XU8000'in neredeyse 2 katı gibiydi.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Birde lamba yanikken demişsiniz. Gözükmüyor diye.
Hangi yayında film izlerken mi hdr içerikte Netflix gibi platformlarda izlerseniz kötü bir görüntü verir. Parlaklık düşer soluklasir . Hdr olmayan içerikler kullanmanız gerekir. Yada hdr kapatıp öyle izlemeniz gerekir

M Çevrimdışı

mylove33

Yeni Üye
9 Mar 2019
17
40
IPS panel, giriş seviyesinde bir televizyon. Çok beklentiniz yoksa ve IPS seviyorsanız alabilirsiniz.

Piyasadaki IPS panelli Vestel, Toshiba, Grundig nasıl görüntü veriyorsa bu da ona yakın görüntü verir. Renkleri hoşunuza gidecektir, siyah sahnelerdeki performansı üzebilir.

Ayrıca parlaklık değeri çok kötü bir tv, 300 nit'e bile çıkamıyor. Aydınlık bir odada kullanacaksanız ekranı görmekte zorlanabilirsiniz. Karanlıkta izlerken de siyah renkleri grimsi olarak gözükür. Bunlar dışında iş görür. Şurada incelemesi vardı,

Çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için.

F Çevrimdışı

frenze

Yeni Üye
8 Şub 2024
4
37
Birde lamba yanikken demişsiniz. Gözükmüyor diye.
Hangi yayında film izlerken mi hdr içerikte Netflix gibi platformlarda izlerseniz kötü bir görüntü verir. Parlaklık düşer soluklasir . Hdr olmayan içerikler kullanmanız gerekir. Yada hdr kapatıp öyle izlemeniz gerekir
Netflix kullanıyorum ben hep.
Resim atacağım müsait zamanda.
Hdr olup olmadığını bilmiyorum
.

Geri
Üst Alt