W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Selamlar.

Bu fiyata alınır mı sizce ?

Hocam 55pus8808 modelini almayı düşünüyorum. Şuan 31bin tl fiyatı. Tavsiye eder misiniz
IPS panel seviyorsan artıları eksileri sana uygunsa 8808 olur. Ama ben aynı fiyata C745 tercihine koy derim. Film için bu TV daha iyi bir model.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
özellik olarak karşılaştırın biraz phılıps önde donanım olarak epeyden karşılaştırın

ikisside aynı hız yazmaya bakma
Epey'deki verilere çok fazla güvenmeyin. Çalışma şekli olarak ikisi de aynı hız olabilir fakat 120 Hz olan cihazın hareketli sahne performansı, içeriklerdeki hareket işleme performansı her zaman daha iyidir. 1.6 araba ile 2.0 araba aynı olmaz.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkür ederim hocam. TCL hiç kullanmadım ama pişmanlık yaşar mıyım
Tamamen şans işi, Samsung'da da sorun yaşayabilirsiniz. Ancak Philips'te sorun yaşarsanız çok daha fazla uğraşacağınıza eminim, kesin THY'lik olursunuz. Marka dışında TCL'in FALD olması çok fark yaratır, TCL'deki kontrast ve siyah kalitesini Philips'te bulamazsınız. Oled'den sonra en iyi görüntüyü Full Array cihazlar verir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Philips 8808 de 55 IPS dir
50/65 VA dır

Epey v.s yerlerdeki bilgilerin bazıları yanlıştır!
Displayspecification gibi yerlerde ki bazı bilgiler ya eksik ya da yalnıştır!!!
RAM/ROM bilgileri ya hileli ya da yine yanlıştır! genel de 16ROM denir ama bu aslında 8ROM dur gibi!
RAM/ROM sizin için önemliyse gidin TVBox alın!

TPV artık TITAN OS ye geçti(2023 de bazı serileri)sanırımn 2024 tamamen Titan oluyor
şu anda GoogleTV var ama bunu da beceremiyorlar zira sistemleri(TV lerin)buna uyumlu
değildir keza Android de tam uyumlu ve stabil değildir!
TV Box ların yerini bu TV sistemleri tam tutamıyor
++

Oled çi arkadaşlar bana bir sürü soru yönelttiler son 15 gün içinde ama evdeki deskop arızalandı
henüz gişremşyorum buradan Oled konusunu burada işlemiyorum biliyorsunuız ya blog dan bakın
ya da biraz daha bekleyin
"Panasonic" :OLED durumu ise çok gfarklı! bazı dostlarımız var refereans için bunları verdim size
onlarla temnasa geçin ltf.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Dostlar merhaba,

Bir yakınım televizyon alma arefesinde lakin teknik detaylardan çok anlamıyor, bana fikirimi sordu ..
Açıkçası burada benden ışık yılı kadar ileri de, bu konuya gömülmüş dostlarımız olduğu için buraya yazmak istedim.. :)

Bana yolladığı modeller bunlar

Arçelik Imperium 9 A55 D686 S

LG 55UQ75 (bu modelden tam emin değilim lakin gönderdiği resimde bu yazıyor ama bulabildiğim model aşağıdaki.. )

Aynı ekran boyutu ve fiyat aralığında (sanırım bütçesi 25k civarı) başka tavsiyelere açığız tabi.
Ne dersiniz ?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Dostlar merhaba,

Bir yakınım televizyon alma arefesinde lakin teknik detaylardan çok anlamıyor, bana fikirimi sordu ..
Açıkçası burada benden ışık yılı kadar ileri de, bu konuya gömülmüş dostlarımız olduğu için buraya yazmak istedim.. :)

Bana yolladığı modeller bunlar

Arçelik Imperium 9 A55 D686 S

LG 55UQ75 (bu modelden tam emin değilim lakin gönderdiği resimde bu yazıyor ama bulabildiğim model aşağıdaki.. )

Aynı ekran boyutu ve fiyat aralığında (sanırım bütçesi 25k civarı) başka tavsiyelere açığız tabi.
Ne dersiniz ?
İki modelde IPS panelle gelir. 60 Hz panel.
Arçelik 25 bin onu alacaksa, Grundig 55ghu9000 serisi onun aynısi. 21-22 bine satılıyor. Sadece isim değişikliği

EFI Shell Çevrimdışı

EFI Shell 

Yeni Üye
7 Eyl 2018
42
34
Yeni çıkarttığı modeller fiyatı iyi. Büyük ihtimalle bu modelin fiyatını artırırlar. Alın bence. IPS panel büyük ihtimalle pus8808 panelinden var.
Koç'un TV modellerinin özelliklerini öğrenmenin yolu var mı? İnternette hiçbir bilgi yok neredeyse. Sitesinde de hiçbir şey detaylı değil. Herhalde bu TV sadece 120Hz, Android TV isteyenlere yönelik düşünülmüş F/P model. HDMI 2.1, HDCP 2.3, VRR, AMD Freesync Premium Pro vs. bilgisini öğrenmek istiyorum çünkü.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Koç'un TV modellerinin özelliklerini öğrenmenin yolu var mı? İnternette hiçbir bilgi yok neredeyse. Sitesinde de hiçbir şey detaylı değil. Herhalde bu TV sadece 120Hz, Android TV isteyenlere yönelik düşünülmüş F/P model. HDMI 2.1, HDCP 2.3, VRR, AMD Freesync Premium Pro vs. bilgisini öğrenmek istiyorum çünkü.
Bahsettiğiniz özellikleri yerli ürünlerde bulamazsınız, boşuna uğraşmayın. Sony bile VRR özelliğini doğru düzgün kullanamıyor + VRR'ın düzgün çalışması için yazılımın da düzgün olup donanım ile uyum içinde çalışması lazım.

Bu özelliklere sahip olarak alabileceğiniz en ucuz tv sanırım TCL C745. Veya Philips 8 serisi, mesela PUS8508.

Benim tv'de (Sony XH9077) VRR var fakat çok verimli çalışamıyor; yerel karartmayı kapatıyor, görüntü kalitesi düşüyor. Yerli tv'lerden HDMI 2.1 yazan varsa da sakın inanmayın.

Koç'un özelliklerini öğrenmenin yolu yok diye biliyorum, genellikle LG marka IPS panel kullanırlar.

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
175
50
Yeni çıkarttığı modeller fiyatı iyi. Büyük ihtimalle bu modelin fiyatını artırırlar. Alın bence. IPS panel büyük ihtimalle pus8808 panelinden var

ustamizin tasiyeniz üzer aldım kurdular bugün 55pus8508 ipspanel geldi gerçekten güzel güzel özellik var hesaplı almıştım fiatı düşmüştü

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt