albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
TPV/Philips firmware

soran bazı kişiler oldu,en son f/w dosyası normal olarak server da yüklüdür
ancak panelin konu TR için 62 ise ki bu f/w zaten global olduğu için normal
olarak update ayarı ON da ise bunu görüp indirmesi gerekiyıor,ya da manual
olarak siz yapın

xxxx.237.223 olarak görmeniz gerekiyor,kontrol etmeden sakın indirmeyin!
eski f/w ise xxxx.162.022 dir

not;üretim code 12 bile bazı seri/model/ebat için en son f/w indirebilirsiniz

++

TPV 2024 model de artık TITAN O.S ye geçti!
Android-Google ya tamamen bitti ya da belki Androlu bazı sistemler de olabilir
2022/2023 modeller de Android/Google bana göre rezil oldu ki yabancı
bir çok kullanıcı da bundan şikayetçidir!!!

TITAN da tam nedir henüz bilen yok,bekleyip göreceğiz

++

2024 TPV miniLED 9009/9029 olmuştur
devamı 89xx olarak çıkıyor
144Hz/Allm/VRR/2.1 zırt pırt v.s ne varsa full dür!

IPS/VA yine ortaya karışık geliyor!
50/43 direk VA geliyor yine
IPS ler ise HiEnd serilerde bana göre hala biraz soru işareti dir!
zira daha iyi olması için örneğin LGE miniLED(QNED)9x serisini de geçmesi
gerekiyor,yoksa TPV den HiEnd bile olsa IPS almanın hiç bir esprisi yoktur!

not;piyasada zaten hiç bir MARKA da iyi bir IPS li TV de yoktur!
sadece ucuz olması sebebiyle üreticiler bunu kullanıyor,hoş VA larda
hemen hepsi tırt!
50/100Hz olması da artık çok fazla espri sağlamıyor!
örneğin Samy den 60 serisi paneller 50Hzdir ama en hızlı paneldir gibi!
gerçi onun da başka eksi yönleri olsa bile GAMER için Samy 60 serisi
f/p olarak çok iyidir!

++
Paneli hala bir "TV-BOX" gibi kullanmak isteyenler varsa gidip Box alsınlar
bin kat daha iyidir panelden:ok

++

Erkut&Doğaner
hocam OLED konusunu açmadım onu biz blog dan götürüyoruz! forumlarda OLED
konusu cızzzz yani salayıp geçiyoruz,"yorum" diye zırvalıkları da hiç okumuyoruz
Panasonic/Pio cular ise hiç bakmasınlar bile! yani sizlerin işi yok OLEDiçin
onun bunu sürekli negatif saçmalıklarını okumak için zamanınız bile olamaz yaw!
sürekli "ekran yanıyor" muhabbetleri hiç bitmiyor be,ülen neden bizim 100 den fazla
OLED kullanıcısı son 3 senedir ekranım yandı demiyor:haha1

++
Ugoos AM8 928 chipli siparişi veremedim zira Ali den TR ye göremedim ne iştir anlamadım:hmm
X96X10-Pro yu satışa koydum ancak bir süre Ugoos gelinceye kadar kullanmak istiyorum
G57 çok ciddi artı resim kalitesi olarak fark etti! 8GbRAM daha önce de yazdığım gibi
normal de DDR4-4Gb gibi çalışıyor! mühim olan burada G57 olmasıdır!

not,o bahsettiğiniz kişi ise sadece SATICI dır,gelmeyin böyle tufalara yok G51/52 daha iyiymiş
bu küllüm yalandır! ayrıca kendisi kullanmışmı bunları yaw? dandik BOX ları yok şöyle yok böyle
diye YT den gazlıyor!

not:X96 için firmaya bazı şeyler sordum özellikle BUG lar için ama kesin cevap vermediler!
OTA dan gelmesi şart,bu arada slimboxtv deki f/w içinde "fake" dediler!!

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
140
40

Samurai Samurai, Hangisi daha iyidir bunların.Daha önce 42' almıştım lg panel geldi görüntüsü ve smart kullanımı iyi çıktı.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40

Samurai Samurai, Hangisi daha iyidir bunların.Daha önce 42' almıştım lg panel geldi görüntüsü ve smart kullanımı iyi çıktı.

TWS218R daha eski bir model sanırım, ayrıca Android değil, Vestel QUI işletim sistemi var, Linux tabanlı.

Görüntü kalitesi adına bir şey diyemem çünkü bu tarz televizyonlarda kullandıkları paneller değişebiliyor. Fakat TEC9500 daha yeni olduğu için belki tercih sebebi olabilir. Yakından inceleme şansınız varsa mağazada görün.

H Çevrimdışı

herakles24

Yeni Üye
24 Haz 2020
2
40
merhaba arkadaşlar babamların samsung tv bozulduğu için 55 inç uygun fiyatlı a101 veya bim den alabileceğimiz uyun fiyatlı 15000 tl grçmicek bir tv tavsiyesine ihtiyacımız var sadece tv izlenecek uydudan yardımlarınız için şimdiden teşşekür ederim...

a101 de bu tv nasıldır acaba babam biraz acele ediyor

yada bu tv nasıldır... vestel garantisi altındamıdır.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
merhaba arkadaşlar babamların samsung tv bozulduğu için 55 inç uygun fiyatlı a101 veya bim den alabileceğimiz uyun fiyatlı 15000 tl grçmicek bir tv tavsiyesine ihtiyacımız var sadece tv izlenecek uydudan yardımlarınız için şimdiden teşşekür ederim...

a101 de bu tv nasıldır acaba babam biraz acele ediyor

yada bu tv nasıldır... vestel garantisi altındamıdır.
Her ikisi de olur, Daewoo marka televizyonlar Vestel güvencesinde. Toshiba Android, Daewoo ise Android değil.

Bu cihazların büyük çoğunluğu karma panel ile üretildiği için görüntü kalitesi hakkında yorum yapabilmek zor. LG marka IPS panel denk gelirse mesela, bu panelin renk gamutu çok geniş değil, SRGB değeri zayıf.

Daewoo'yu bilmiyorum ama Toshiba'da 1,5 GB Ram, 8 GB depolama mevcut. G_32 uzantılı 17MB185 ana kart var. Daewoo'da da ya 1,5 GB ya da 2 GB ram vardır.

Sadece uydu yayını izleyeceğiniz için ne aldığınızın çok da bir önemi yok. Arçelik veya Vestel bayisine gidip oradan da alabilirsiniz. Fiyatları bir miktar daha yüksek olabilir.

H Çevrimdışı

herakles24

Yeni Üye
24 Haz 2020
2
40
Her ikisi de olur, Daewoo marka televizyonlar Vestel güvencesinde. Toshiba Android, Daewoo ise Android değil.

Bu cihazların büyük çoğunluğu karma panel ile üretildiği için görüntü kalitesi hakkında yorum yapabilmek zor. LG marka IPS panel denk gelirse mesela, bu panelin renk gamutu çok geniş değil, SRGB değeri zayıf.

Daewoo'yu bilmiyorum ama Toshiba'da 1,5 GB Ram, 8 GB depolama mevcut. G_32 uzantılı 17MB185 ana kart var. Daewoo'da da ya 1,5 GB ya da 2 GB ram vardır.

Sadece uydu yayını izleyeceğiniz için ne aldığınızın çok da bir önemi yok. Arçelik veya Vestel bayisine gidip oradan da alabilirsiniz. Fiyatları bir miktar daha yüksek olabilir.
Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim...

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
175
50
photo_5911474827825365722_y.jpg

photo_5911474827825365725_y.jpg
1hafta öncealdım phılıps55pus 8508 televizyon neyapmamgerekiyor sadece karanlık talevizyon çalışıyor göntsünde sorunyok kapatıncı televizyon bu görüntüyüfark ettim

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
bu görüntü ne yaw,kış gelmiş her tarafa KAR yağmış gibi:hmm
ayrıca bunu servis gördümü ya da müracaat ettinmi servise?

böyle homojenitesi olan bir panel de sen nasıl ""görüntüde sorun yok"" diyorsun?

M Çevrimdışı

mylove33

Yeni Üye
9 Mar 2019
17
40
55 inç TV ihtiyacım var. BİM e gelecek olan LG 55UQ75006lf modeli nasıldır değerli üstadlar.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
55 inç TV ihtiyacım var. BİM e gelecek olan LG 55UQ75006lf modeli nasıldır değerli üstadlar.
IPS panel, giriş seviyesinde bir televizyon. Çok beklentiniz yoksa ve IPS seviyorsanız alabilirsiniz.

Piyasadaki IPS panelli Vestel, Toshiba, Grundig nasıl görüntü veriyorsa bu da ona yakın görüntü verir. Renkleri hoşunuza gidecektir, siyah sahnelerdeki performansı üzebilir.

Ayrıca parlaklık değeri çok kötü bir tv, 300 nit'e bile çıkamıyor. Aydınlık bir odada kullanacaksanız ekranı görmekte zorlanabilirsiniz. Karanlıkta izlerken de siyah renkleri grimsi olarak gözükür. Bunlar dışında iş görür. Şurada incelemesi vardı,

Geri
Üst Alt