E Çevrimdışı

Exe1ans

Yeni Üye
15 Ara 2021
44
27
geçmiş olsun ne şanssızlık yahuu
Ya inan benimde moralim bozuldu ve dediğim gibi hala arayan soran yok bozuk TV evde duruyor öylecesine. Ben arıyorum ben aradığım da talebiniz incelemede en kısa sürede dönüş sağlanacak diyorlar anlamıyorum bozuk TV yani neyini inceliyorsunuz. Daha onlar onay vericeklerde evden TV almaya gelicekler sonra tekrar yeni tv kargo verilecek falan derken inan daha kaç gün geçicek bilmiyorum

V Çevrimdışı

Vidanjör

Yeni Üye
7 Eki 2019
14
34
Merhaba,
Oledte hangi marka panellerden uzak durayım. Melere dikkat etmeliyim. 50-55" android önerebileceğiniz TV var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Merhaba,
Oledte hangi marka panellerden uzak durayım. Melere dikkat etmeliyim. 50-55" android önerebileceğiniz TV var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
Oledler Samsung,LG , Philips, Sony, Panasonic bunların hepsinden alabilirsiniz. LG ve Samsung dışında markalarda tedarik sorunu var. Fiyatları pahalı. Oledlerde 50 inç olmaz. 48 inç vardır. 55 inç Samsung ve LG nin modelleri çok iyi modelleri var. Bunlar android değil. Android Philips ve Sony kullanır

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Arkadaşlar selamlar. LG’nin LM serisi 47” bir TV var evde. 2012’de almıştım. Şu ana kadar ses dışında üzmedi diyebilirim. Yakın zamanda ev değiştireceğim için 2. bir TV ihtiyacımız da olacak. O dönem çok para vermiştim TV’ye ama yanlış bir karar verdiğimi düşünüyorum. Keşke ortalama bir şey alıp 12 değil de 6-7 sene sonra değişseydim diyorum.
Yaklaşımım doğru mu bilmiyorum ama teknoloji çok hızlı geliştiği için çok para verip 3 sene sonra keşke şunu alsaydım demek de istemiyorum.
Çok yüksek beklentilerim yok. Ama en azından ortalama üstü bir şeyler olsun tabi. Daha çok film izlemek için kullanıyoruz TV’yi. Şu an 2,5 metre mesafe ama taşınınca muhtemelen 3,5- 4 metre civarı olacak. 40 bin liraya kadar önerebileceğiniz cihazlar nelerdir acaba?
Samsung 55QN85C önerebilirim, bütçenizi 1.100 TL aşıyor ama,

Samsung bütçenizi aşarsa TCL 55C745 bakabilirsiniz, yaklaşık 10.000 TL daha ucuz,

S Çevrimdışı

srvngrc

Yeni Üye
11 Ara 2023
12
37
Samsung 55QN85C önerebilirim, bütçenizi 1.100 TL aşıyor ama,

Samsung bütçenizi aşarsa TCL 55C745 bakabilirsiniz, yaklaşık 10.000 TL daha ucuz,
Teşekkürler. 3,5-4 metre için 55” küçük olmaz mı peki? 1000 lira çok mühim değil ancak şu anki tv 47” ve 2,5 metrede ideal. 65” daha iyi olmaz mı?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkürler. 3,5-4 metre için 55” küçük olmaz mı peki? 1000 lira çok mühim değil ancak şu anki tv 47” ve 2,5 metrede ideal. 65” daha iyi olmaz mı?
65'' daha iyi olur, doğru diyorsunuz lakin bütçeyi göz önüne alırsak başka bir model bulmamız gerekir. TCL 65C745'e bir bakar mısınız ?

S Çevrimdışı

srvngrc

Yeni Üye
11 Ara 2023
12
37
65'' daha iyi olur, doğru diyorsunuz lakin bütçeyi göz önüne alırsak başka bir model bulmamız gerekir. TCL 65C745'e bir bakar mısınız ?
Yerli markalar nasıl peki sizce? Mesela 40bin değil de 20-25 civarına falan bi Vestel falan alsak pişman eder mi? Onların da bazı modellerinde iyi paneller falan oluyor bildiğim kadarıyla. Yani mağazalarda kötü gelmiyor görüntüleri ama tabi demo videolar ile anlamak pek mümkün değil.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Yerli markalar nasıl peki sizce? Mesela 40bin değil de 20-25 civarına falan bi Vestel falan alsak pişman eder mi? Onların da bazı modellerinde iyi paneller falan oluyor bildiğim kadarıyla. Yani mağazalarda kötü gelmiyor görüntüleri ama tabi demo videolar ile anlamak pek mümkün değil.
Benim için çok zor bir soru bu. Kişiye ve beklentiye göre değişir. Yerli televizyonlar hep 60 hz, FALD panel de yok, çoğunluğu direct led. Bu saydıklarım görüntü kalitesini etkileyen şeyler.

S Çevrimdışı

srvngrc

Yeni Üye
11 Ara 2023
12
37
Benim için çok zor bir soru bu. Kişiye ve beklentiye göre değişir. Yerli televizyonlar hep 60 hz, FALD panel de yok, çoğunluğu direct led. Bu saydıklarım görüntü kalitesini etkileyen şeyler.
60hz istemiyorum. Yani 2024 yılında artık 60hz alınmaz gibi. Gerçi mevcut içerikler için çok fark eder mi bilmiyorum ama yine de geleceği düşünmekte fayda var. Led teknolojisi ve panel kalitesi konusunda hiç fikrim yok. Çok yüksek beklentilerim yok ancak ucuza kaçıp kötü bir şey almak da istemiyorum. Sonuçta kısa sürede değiştirilecek bir şey değil.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
60hz istemiyorum. Yani 2024 yılında artık 60hz alınmaz gibi. Gerçi mevcut içerikler için çok fark eder mi bilmiyorum ama yine de geleceği düşünmekte fayda var. Led teknolojisi ve panel kalitesi konusunda hiç fikrim yok. Çok yüksek beklentilerim yok ancak ucuza kaçıp kötü bir şey almak da istemiyorum. Sonuçta kısa sürede değiştirilecek bir şey değil.
İlla 65 olacaksa TCL 65C745 alın. 55 kurtarır derseniz Samsung 55QN85C alın.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,375
8505/8807/8808>>>> 50" her üçünüde kullandım 2020 den itibaren

55" ve diğer ebatlar da durumlar biraz karışık hatta ciddi kafa karıştırıcı!

lakin "tatlı" fiyata bulunmak kaydıyla 8807 de alınabilir gerçi hala absürt rakamlar görüyorum 50/8807 için!

T Çevrimdışı

thes1nner

Yeni Üye
31 Ağu 2022
4
29
Merhaba arkadaşlar. 43 inch uygun fiyatlı ne alabilirim? Android ya da webos olsa daha iyi olur. Teşekkürler şimdiden.

A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
175
50
pihilips-55pus8805.jpg
bu televizyon aldım geldi servis bekliyom paneli nedir acaba tasviyeleriniz nedir

Geri
Üst Alt